RE: Beba bljucka posle podoja (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dojenje i dopuna dojenju



Poruka


Mali_miš -> RE: Beba bljucka posle podoja (16.4.2013 17:33:56)

Da lli vam se dešavalo da beba bljucne u toku podoja? Jel to znači da je predugo bila u ležećem položaju, a da se nagutala vazuha?

Zaboravih da napomenem, moja bekica je navikla da siki 10-ak min maksmalno. Mislim da ni sada nije bila duže u ležećem položaju, ali ne znam šta se desilo. =)




Rosita -> RE: Beba bljucka posle podoja (20.4.2013 10:38:34)

Moj D bljuca svakojqako. I posle podoja, i u toku, i kad podriguje pa cak mi sat i po posle podoja, vrlo cesto. Za mesec dana dobio je 1 kg sto je sasvim ok, tako da bljucanje nije uticalo posebno! Ako je nekome za utehu [sm=smiley1.gif]




Rosita -> RE: Beba bljucka posle podoja (7.5.2013 15:11:36)

Razmišljam nešto, ako bebi dajemo neki lek, neke kapi- najčešće- a ona bljucka često pa i nedugo posle leka, koja je verovatnoća da izbaci lek?




ivaMark -> RE: Beba bljucka posle podoja (2.9.2013 16:18:17)

Moja beba u poslednjih par dana bljucka vise nego inace, i to mnogo vise i cesce.... situacija sa sisanjem je isto jako cudna a i brine me to sto bljucka jako dugo posle podoja, cak i pred sledeci podoj... jutros je po meni sve povratila i to bas dosta kolicinski.. nemam pojma da li joj nesto smeta, ali vec je par dana tako a moja ishrana je uglavnom ista kao i ranije [sm=zmeden.gif]

Bas mi je zao da je gledam kako se muci onako [sm=smiley13.gif] jer joj se stalno vraca...




Leptiric123 -> RE: Beba bljucka posle podoja (10.9.2013 15:06:30)

iva i nama se dešava isto poslednjih dana, mislim da se prejeda a i malo je zapušen nosić izgleda da su ove promene vremena učinile svoje.

Ja taj probilem rešavam tako što joj dam pet minuta da sisa pa je podignem da podrigne, pa opet pet pa opet podignem i tako dok se ne najede moja jede 20 min ne znam tvoja...to deluje mogu ti reći jer mi je uzasno izgledalo kada bljucka u mlazu. Definitivno se prejede i guta vazduh jer lepo napreduje i ne trazi čeće nego ranije da jede, lepo kaki i piški tako da mislim da je to.




big mum -> RE: Beba bljucka posle podoja (10.9.2013 15:28:58)


IZVORNA PORUKA: ivaMark

Moja beba u poslednjih par dana bljucka vise nego inace, i to mnogo vise i cesce.... situacija sa sisanjem je isto jako cudna a i brine me to sto bljucka jako dugo posle podoja, cak i pred sledeci podoj... jutros je po meni sve povratila i to bas dosta kolicinski.. nemam pojma da li joj nesto smeta, ali vec je par dana tako a moja ishrana je uglavnom ista kao i ranije [sm=zmeden.gif]

Bas mi je zao da je gledam kako se muci onako [sm=smiley13.gif] jer joj se stalno vraca...



Iza sebe imam dosta dojenačkog staža pa ću pokušati da ti pomognem.

Neke bebe su halapljivije od drugih,brzo i puno jedu.Više nego što im je u tom trenutku potebno i onda sav višak izbacuju.Pa majka pomisli da je beba izbacila sve i ustrahu da je gladna opet je hrane,ona opet povrati višak i tako sve u krug.

Ako je tvoja bebica vesela,lijepo napreduje ima 5 upiškenih pelena i fontanela nije udubljena onda je sve ok.
Poslije podoja bebicu stavi na uzvišen položaj a to ćeš uraditi tako što ćeš ispod madraca staviti staviti srolovani peškir,dekicu nešto sl.da time dobiješ blagu kosinu od nekih 15-20 stepeni.Time će sadržaj ostatu u želudcu.

Ako vidiš da beba slabo dobija na kilaži (prati je par dana)obrati se pedijatru i iznesi svoj problem možda je u pitanju refluks.To jedino pedijatar može da odredi.

Poslušaj moje savjete,nadam se da će to sve biti OK.[sm=smiley1.gif]




lanatea -> RE: Beba bljucka posle podoja (24.12.2013 12:23:07)

Moja bebe ima 7 meseci i dalje bljucka,snimali smo i zeludac sve je ok. Bukvalno posle svakog obroka.




lanatea -> RE: Beba bljucka posle podoja (24.12.2013 12:24:23)

A nisam rekla da je rodjena u 8.mesecu sa 2300g dobro napreduje,pre 2 nedelje je bila 7100g. I duzina joj je ok 50cm je bila a sada 66cm.




Trcosava -> RE: Beba bljucka posle podoja (16.2.2014 9:14:44)

IZVORNA PORUKA: lili80

Pozdrav svima, molim vas za pomoc, da li je iko imao slicnu situaciju jer pocinjem da ludim.
Imam bebu 5,5 mjeseci I prije 10tak dana pocela je malo kasljucati I ujutro odmah poslije hranjenja se nakaslje I izbaci kompletan sadrzaj kao u fontani. Upocetku sam mislila da se prejela, pa da je od kaslja ali to se desava svaki dan po 1x. Vodila sam je doktoru, dr kaze upaljeno zdrijelo I da je to iritira, dao nam sirup ceclor, ona sad puno bolje jede, ( u pocetku je slabije jela) ali jos uvijek se desava to jedno povracanje, obicno ujutru., i jos uvijek kaslje. Dr I dalje govori da je od grla, da ne brinem ali cudno mi je jer to traje vec 10dana. Ona je vesela, smije se, nema temperaturu. Da li je neko od vas imao slicnu situaciju? Napominjem da kao novorodjence nikad nije imala onaj reflux ili lrobleme s bljuckanjem.
Hvala vam unaprijed




daca77 -> RE: Beba bljucka posle podoja (22.12.2014 11:35:19)

Odavno niko nije pisao, ovde...Elem, moja beba je malo vise halapljiva i uvek bljucka u toku podoja i posle. U pocetku je to bilo pomalo, a sada skoro velicine moje sake. Tek za 15 dana nam je redovna kontrola, ali pocinjem pomalo da brinem. Sinoc je samo sisala, povracala, besnela sto je gladna i tako sve do ponoci.




Peace* -> RE: Beba bljucka posle podoja (22.12.2014 11:37:29)

Ako je bljuckala, veoma je moguće da nije besnela što je gladna, već da je imala grčeve koji je muče, a utehu tražila na sisi. Moje iskustvo je da sisanje tokom grčeva samo produžava agoniju grčeva.




daca77 -> RE: Beba bljucka posle podoja (22.12.2014 11:42:23)

Ne znam, Tash...ali, nije mi se nesto grcila i uvijala, samo je trpala cele sake, kapu i sl.u usta...




Peace* -> RE: Beba bljucka posle podoja (22.12.2014 11:47:50)

Ne znam šta da ti kažem.
Prosto moja logika je da ako povraćaš, onda nisi gladan.
A to što trpa šake u usta, to sve bebe rade, one imaju refleks sisanja, i vole da sisaju, to ih smiruje.
Stavi joj cuclu. To što ispada ne znači da neće već da je mala i ne ume da je drži. I to treba bebu naučiti (ako želiš da je koristi).




New Mom -> RE: Beba bljucka posle podoja (23.12.2014 9:00:24)

Kad beba halapljivo jede, naguta se vazduha. Taj vazduh stoji kao balon, a sve mleko koje posisa posle stoji na njemu. I to onda izbaci napolje.
Nekad te kolicine mogu da budu bas znacajne.
Obicno se do treceg meseca to sredi.

Nije lose promeniti polozaj pri podoju. Podigni je na uzglavlje (glavu) dok sisa.




daca77 -> RE: Beba bljucka posle podoja (24.12.2014 10:21:31)

NM, definitivno je vazduh u pitanju...juce predjem da je dojim u sedecem polozaju i skoro da nije ni bljucnula...taman se obradovah, a ono nocas i jutros sve po starom-nece jako da otvori usta, naguta se vazduha i naravno sledi povracanje i stucanje.




choopa choops -> RE: Beba bljucka posle podoja (7.10.2015 13:27:56)

Evo smo mi počeli da bljuckamo sa 7 i po mjeseci?[sm=zmeden.gif]
Uveli smo čvrstu hranu još prije dva mjeseca, a sad često primjetim da bljucne (usireno) nakon podoja?




Trcosava -> RE: Beba bljucka posle podoja (7.10.2015 18:55:36)

Čupo, ako ti za utehu, moj i dalje posle mleka bljuca. Davala sam mu 210ml, ali povrati puno. Sad sam se vratila na 180 i mnogo manje bljuca. Bljuca samo posle mleka.




daca77 -> RE: Beba bljucka posle podoja (7.10.2015 21:19:24)

Uh...mrzim ovu temu, jer kad se samo setim koliko sam se nervirala zbog povracanja...moja N je tek sa punih 6 meseci prestala da bljucka, a dotle bez portikle oko vrata nismo mogle...




madre -> RE: Beba bljucka posle podoja (17.2.2016 13:42:12)

Je l postoji ikakva sansa da je beba gladna a bljucka?




mila83 -> RE: Beba bljucka posle podoja (17.2.2016 13:54:28)

Ne znam Madre. Ako beba halapljivo sisa,moze se nagutati puno vazduha,pa je taj vazduh tera da podrigne i bljucne mozda malo mleka,ne znam.Ako pre toga nije puno sisala,pretpostavljam da ostane gladna.Zavisi i koliko bljucne.A sto sumnjas da je bebac gladan?




amelia -> RE: Beba bljucka posle podoja (17.2.2016 18:07:49)


IZVORNA PORUKA: madre

Je l postoji ikakva sansa da je beba gladna a bljucka?

Moguce je madre jer se naguta puno vazduha i onda povrati ne bljucka samo ako je previse sisala nego eto rekoh gutaju vazduh ti mu oped ponudi dansisa bez obzira sto je povratila




Anck Su Nmaun -> RE: Beba bljucka posle podoja (23.5.2016 17:43:26)

Moj malisa bljucka od prvog dana, u bolnici su stano lepili da bljucka i da obrate paznju....nije to nesto strasno al po malo izbaci. Mislim da je sasvim normalno, jer i cujem nekad kad sisa da guta vazduh.




Mala Elena -> RE: Beba bljucka posle podoja (24.5.2016 8:53:05)

Kad god nisam stavila pelenu na rame mislim da je bljucnula [sm=smiley36.gif]




muzicarka -> RE: Beba bljucka posle podoja (24.5.2016 21:35:22)

Prvo dete nam je bljuckalo nenormalno, toliko da smo se pitali ostaje li mu sta.... Sadasnja beba bljucne samo ponekad ali nekad kao da povrati i ide joj i na nos i na usta, srecom da je samo ponekad....




Anck Su Nmaun -> RE: Beba bljucka posle podoja (7.6.2016 13:00:18)

V baas dosta bljucne, svaaki put. Presvlacim ga po 3 puta na dan jer se sav izbljucka (kao i mm jer zaboravlja da stavi pelenu na rame kad ga uzme).
Al nekad bljucne i posle sat i po... dva ..kad je npr. vreme da opet doji [sm=zmeden.gif] onda neznam sta bih da mu dam ili ne [sm=zmeden.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>