RE: Beba bljucka posle podoja (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dojenje i dopuna dojenju



Poruka


MamaNecaVo -> RE: Beba bljucka posle podoja (26.1.2018 15:28:58)

To je to onda.
Cim osetis da vuce jako ili po gutanju da skontas,zagolicaj je oko usana ili po nosici.
Deluje,provereno.




mama Jo -> RE: Beba bljucka posle podoja (27.1.2018 15:01:28)

Hocu 😊 jaoj halapljivci maleni... evo malopre, znaci prejela se opet 😊😊
Tako mali, tako velike guzice 😂




MamaNecaVo -> RE: Beba bljucka posle podoja (27.1.2018 15:42:42)

Kad se uspostavi ponuda potraznja i halapljivost se smanji.[sm=smiley1.gif]




pipi_coco -> RE: Beba bljucka posle podoja (20.2.2018 13:58:21)

Moj beban stalno bljucka. Stariji sin nije, pa nemam baš nekog iskustva s tim. Ne mogu reci da je halapljiv, nikad se ne zagrcne u toku dojenja, mljeko ne curi ko ludo, ono da je nešto jak mlaz pa da je to razlog. Uglavnom nekad ga to ne probudi, ali vecinom ga probudi i onda vriska i opet bi da doji i tako se stalno vrtimo u krug. Dizala sam ga da podrigne i nista. Bez obzira da li je podrignuo ili nije opet bljucne. Ništa mi nije jasno.

Je li moguce da se toliko zraka naguta, da se ne može fino najesti?
Da napomenem da dojim preko silikonskih sesirica, koje evo pokusavamo izbaciti ali nam ne ide nikako [sm=smiley13.gif]




vocicana -> RE: Beba bljucka posle podoja (20.2.2018 14:00:46)

Vrv nezreo glotis, poklopac od zeluca. Proci ce ali ga odvedi pedijatru.




pipi_coco -> RE: Beba bljucka posle podoja (20.2.2018 14:04:27)

U petak treba da idemo na prvu kontrolu, ali evo nešto razmišljam da ga sutra možda odvedem baš zbog ovoga [sm=smiley13.gif]

Djeluje mi da fino dobija na težini, broj mokrih i ukakanih pelena je ok, mada ga nisam vagala kod kuce, nego eto vidim i po odjeci kako se fino popunila. Mada se ne može reci da je vesela beba, stalno je ljut, stalno neka vriska.




mama Jo -> RE: Beba bljucka posle podoja (20.2.2018 15:32:53)

Pisala sam vec da je moja beba bas jako bljuckala...evo stabilizovalo se posle 2,5 meseca... spomeni pedijatru svakako..




Anck Su Nmaun -> RE: Beba bljucka posle podoja (20.2.2018 15:45:46)

Ja sam pisala da smo mi imali taj problemcic. Ne mora biti nista jer malim bebama taj poklopac na zeludcu nije razvijen pa neke bljuckaju vise neke manje. Vremenom treba da se smanjuje. Kod V se problem javio tek sa 3 meseca kad smo videli da slabije napreduje. Tada sam malo issltrazivala i trazila UZ gde su videli da beba ima GER. Mad ai to sam brzo dovela u red.
Samo prati mozda je sve ok normalno. Bitno da beba napreduje.




Mala Elena -> RE: Beba bljucka posle podoja (20.2.2018 17:05:24)

Ako bljucka stalno u mlazu i povrati skoro sve sto pojede, treba se zabrinuti. Ostalo je ok...




Anck Su Nmaun -> RE: Beba bljucka posle podoja (20.2.2018 17:30:57)

ME ne mora da znaci . V nikad nije povracao niti bljuckao u mlazevima jednostavno je cesce bljuckao vce kol. I eto problem.




Srecko47E -> RE: Beba bljucka posle podoja (22.2.2018 0:49:40)

Moja beba bljucka kada se prejede i kada vuce brzo.
Ne mora da znaci da nesto nije ok cim povrati ali trrba ih pratiti




mama Jo -> RE: Beba bljucka posle podoja (22.2.2018 2:35:49)

Tako je, pratiti i svakako reci pedijatru i zatraziti savet




Anck Su Nmaun -> RE: Beba bljucka posle podoja (22.2.2018 8:01:12)

IZVORNA PORUKA: Srecko47E

Moja beba bljucka kada se prejede i kada vuce brzo.
Ne mora da znaci da nesto nije ok cim povrati ali trrba ih pratiti

Naravno da ne mora, ja sam samo iznela nas slucaj da ako primetite da beba bljucka vise da se obrati paznja.
Nama npr. doktorka nije nista posebno rekla , dok nisam sama zatrazila UZ i videli da dete ima problem.




Srecko47E -> RE: Beba bljucka posle podoja (22.2.2018 10:19:55)

Svasta!Mama svaka tebi cast.Da doktor nije primetio.




Anck Su Nmaun -> RE: Beba bljucka posle podoja (22.2.2018 10:23:36)

Pa ipak smo mi majke svaki dan sa njima 24h i upucenije u sve to. Eto na RR sam citala o tome , o Geru i kad je bio problem sa napredovanjem naravno da sam posumnjala jer je inace vise izbacivao nego prosecna beba [sm=smiley1.gif]
Opet trece mi je dete pa sam bila upucena u sve da je prvo ko zna...
Al eto u jako kratkom roku sam ja tu kilazu dovela u red da je i doktorica zinula.




Dora89 -> RE: Beba bljucka posle podoja (4.3.2018 9:12:36)

Koliko mi životno iskustvo pokazuje, kad imate neki osećaj i nešto vam se čini, a niste u panici, verovatno ste u pravu.
Moja je bljuckala od prejedanja i halapljivosti, ali prva dva meseca intenzivno, pa posle se smanjivalo, i sa 4 meseca prestalo. Ako se bljuckanje posle puna 2 meseca vremenom ne smanjuje, nego se još i pogoršava, to treba da probudi sumnju na GER.




lokicagagica -> RE: Beba bljucka posle podoja (23.4.2018 5:27:24)

Moja bljucka skoro posle svakog podoja. Halapljiva je bas. Inace sam je vodila i kod pedijatra jer me je brinulo to bljuckanje koje meni izgleda kao da je izbacila pola obroka, medjutim zakljucak je halapljivost.




jagodp -> RE: Beba bljucka posle podoja (27.4.2018 22:23:28)

Meni bljuckala posle svakog podoja, ali je sisala non stop, i niti se narucka niti je gladna, a bas je halapljiva bila, unormalilo se negde oko 3. meseca




milicicak -> RE: Beba bljucka posle podoja (2.11.2018 22:23:47)

V bljucka od pocetka. Valjda sto je dugo jeo na flasicu pa nije naucio da se regulise... Sad bljucka intezivnije i kolicinski vise ali mi se cini da je dosta toga sto izbaci slajm.
Da li su i vase bebe vise bljuckale kad im je bio zapusen nos i kad su imale slajm?




Sanjica26 RR -> RE: Beba bljucka posle podoja (2.11.2018 22:25:12)

Mili, i te kako. Cak je i Sofi i povracala u mlazevima. [sm=smiley13.gif] Uh kad se set_im.

Nasa dobra doktorka nam je tada govorila super sto tako povrati. Znaci da izbacuje slajm. A tacno se vidi kad povrati koliko je ljigavo da se tako izrazim.




milicicak -> RE: Beba bljucka posle podoja (2.11.2018 22:34:41)

Hm, njemu iz ugla usana curi mleko neposredno posle podoja. A kad bljucne, to bude ono nesvareno mleko koje se nekako staklasto presijava i bude sluzavo... Bas sam ga opisala 🤔
Definitivno vise bljucka ako ga tumbamo posle jela al ovo sad je podignem ga da podrigne i iz njega izleti... I on posle toga presrecan razvuce kez




Sanjica26 RR -> RE: Beba bljucka posle podoja (2.11.2018 22:38:13)

To je to Mili. Bas sluzavo, a ja rekoh ljigavo[sm=smiley36.gif] Samo nek izbacuje. A bebe jako dugo izbacuju taj slajm. Mi smo posle laringitisa i bronhitisa sigurno mesec dana i kasljali i izbacivali slajm.




smeško -> RE: Beba bljucka posle podoja (2.11.2018 22:46:46)

Mili, J bljucka od samog početka. Ali, kada ima sekret u nosu te sline i bjucka ili baš povrati ili iskaki. Ili oba.




Dora89 -> RE: Beba bljucka posle podoja (4.11.2018 6:34:52)

Moja prva beba bila je tako halapljiva, i dan-danas je. Samo je tražila da jede još, i još, i još, a onda sve izbljucka. Druga je mnogo umerenija, pa manje bljucka.




MimaKos -> RE: Beba bljucka posle podoja (21.7.2019 11:15:12)

Bljickali su u pocetku, kasnije se sredilo kada su naucili da podrignu kako treba





Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 16 17 [18]