RE: Beba bljucka posle podoja (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dojenje i dopuna dojenju



Poruka


Nensi* -> RE: Beba bljucka posle podoja (18.10.2010 23:09:07)

Vuk je danas povratio ja ne znam koliko puta [sm=smiley13.gif] Ne znam ni koliko sam ga puta presvukla...Veceras sam izmuzla moje mleko i dala mu na flasicu,pojeo je 200ml,prekidala sam tri puta da bi podrignuo i jako malo je povratio i podrignuo je nekoliko puta...Probacu par dana tako da vidim kako ce ici,mozda se mnogo naguta vazduha kad je na sisi...




Nensi* -> RE: Beba bljucka posle podoja (19.10.2010 12:44:04)

Poslednjih nekoliko obroka sam mu davala moje mleko na flasicu,I NE POVRACAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!
[sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif]




Nensi* -> RE: Beba bljucka posle podoja (26.10.2010 11:07:14)

Vidim ja da ovde pisem sama sa sobom ali nema veze...
Nasa sreca je trajala nedelju dana,i taman sam mislila da smo nasli resenje,kad ono sipak...Od juce je opet poceo da povraca,a pije moje mleko na flasicu...Sad vec ozbiljno razmisljam da potpuno prekinem sa dojenjem,ne mogu vise da ga gledam kako se muci i stenje pre nego sto povrati [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]
Uskoro puni 5 meseci,i drago mi je sto sam i ovoliko istrajala u dojenju...




minavb -> RE: Beba bljucka posle podoja (26.10.2010 11:10:25)

Jel puno povraca? Opet ti kazem, kad bi dodala malo pirincanih pahulja u svoje mleko, da se zgusne, i dala mu na flasicu, verovatno bi manje povracao. Tako bar doktori preporucuju. A kasice, kako to ide?




Nensi* -> RE: Beba bljucka posle podoja (26.10.2010 11:15:00)

Kasice idu super,sa pirincanim pahuljicama je prosto odusevljen,place kad mu sklonim ciniju i pojede 130ml,taj obrok sam mu zamenila...A kako popije moje mleko on povrava u mlazu,nije da bljucka pa da zanemarim to,nego bas povrati i to nekoliko puta...Da vidis samo kakav mi je zid sav flekav,bukvalno baca u dalj,nama ni portikle ne pomazu,bude sav mokar...




minavb -> RE: Beba bljucka posle podoja (26.10.2010 11:17:18)

Uh kako ti zavidim na kasicama!
Probaj ili AR mleko ili da svoje zgusnes, jedino tako.




Nensi* -> RE: Beba bljucka posle podoja (26.10.2010 11:19:33)

Koristimo Humanu AR jednom dnevno,i tad podrigne kao odrastao covek,ni kap ne povrati...Videcu,jos nisam cvrsto odlucila da prekinem dojenje,ali mi prolazi kroz glavu...Videcu jos dobro da razmislim o tome...
A sa cime bi mogla da zgusnem moje mleko? Ove pirincane pahuljice se prave sa vodom...




minavb -> RE: Beba bljucka posle podoja (26.10.2010 11:22:33)

Imas pirincane koje se prave sa mlekom, tj bez mleka su. Uzmi njih.




Nensi* -> RE: Beba bljucka posle podoja (26.10.2010 11:23:49)

Potrazicu te...Jel znas koje su? Da znam bar sta da trazim... Ove sad su Milupa...




minavb -> RE: Beba bljucka posle podoja (26.10.2010 11:29:39)

Isto Milupa, veca kutija zuto zelene boje.




Nensi* -> RE: Beba bljucka posle podoja (26.10.2010 11:30:39)

Ok,hvala ti puno [sm=smiley31.gif]




Rivana -> RE: Beba bljucka posle podoja (26.10.2010 11:33:45)

Nensi i moj Luka je u tom periodu bljuckao ma ne bljuckao nego bas povracao posle mleka to je prestalo negde oko sedmog meseca.




Nensi* -> RE: Beba bljucka posle podoja (26.10.2010 12:57:40)

[sm=smiley29.gif][sm=smiley29.gif][sm=smiley29.gif]
A sta si radila? Daj mi neki savet,izludecu vise,ne znam ni sa garderobom sta cu,ima dana da nemam sta da mu obucem,jednom sam ga 8 puta presvukla za 2 sata [sm=smiley13.gif] pa mu oblacim stvari koje su mu bas velike...Leti mi nije bio problem,obucem samo bodic i super,operem ga a on suv za sat vremena,a sad je to malo teze...




Rivana -> RE: Beba bljucka posle podoja (26.10.2010 13:02:14)

svasta smo probali i u mleko da mu stavljamo neke pahuljice da bude gusce, ma svasta, ali nista nije pomglo, vrmenom se smanjilo to povracanje i na kraju prestalo kad je poceo da jede vise cvrscu hranu tj kasice.
jednom se secam stavila ga u krevetac tad je tek krenuo sa kasicama, i kad sam usla opet u sobu on se sav ispovracao i kasicu i mleko ma haos. Ali i pored svega je napredovao.




Nensi* -> RE: Beba bljucka posle podoja (26.10.2010 13:06:24)

Napreduje i on super,na poslednjoj kontroli sa 3,5 meseca je imao 7600g,sad 1.11. idemo opet,bas me zivo zanima koliko je napredovao za mesec ipo...I mi smo po savetu gastroenterologa poceli da mu uvodimo kasice,ali to su za sada samo probe pa cemo videti kako ce biti,jedino mu pirincane pahuljice dajem umesto jednog mlecnog obroka...




Rivana -> RE: Beba bljucka posle podoja (26.10.2010 13:09:08)

Nama dr rekla u fazonu on izbaci visak koji bre crni visak, pa ispovraca cini mi se citavu flasicu, ma haos je bio. Ali proslo je i to [sm=smiley1.gif]




Nensi* -> RE: Beba bljucka posle podoja (26.10.2010 13:15:58)

Isto,ma kakav visak,ja ne slusam te price,ok je da on povrati posle podoja visak i da je to to,ali on povraca i posle 2 sata...




Rivana -> RE: Beba bljucka posle podoja (26.10.2010 13:19:53)


IZVORNA PORUKA: nensi27

Isto,ma kakav visak,ja ne slusam te price,ok je da on povrati posle podoja visak i da je to to,ali on povraca i posle 2 sata...

Jeste, ajde da bljucne to je ok ali kod Luke bilo bas u mlazu i dosta to meni nije bljuckaje nego povracanje,




New Mom -> RE: Beba bljucka posle podoja (11.2.2011 11:43:15)

Od juče popodne posle svakog podoja (a to je 5 do ovog momenta) sve je u mlazu bljucnula nazad. Nema temperaturu ili drugi simptom, ponaša se kao i inače. Nisam joj ništa novo uvela, niti sam ja nešto drugačije jela.
Šta sad sa skoro 9 meseci može biti problem?[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Nikako sfinkter i sl., starija je.




New Mom -> RE: Beba bljucka posle podoja (11.2.2011 15:15:44)

Neko?[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




Snelle -> RE: Beba bljucka posle podoja (11.2.2011 15:42:56)

NM, jel jela nešto neposredno pre podoja, neku čvrstu hranu? Možda joj je mlekce prepunilo želudac pa ga je zato bljucnula, Lani se tako dešavalo.




New Mom -> RE: Beba bljucka posle podoja (11.2.2011 21:51:00)

Da, ali samo kod jednog podoja, ostalo ne.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Sisala je još dva puta danas od tada, tj. probala, i opet fljuuuus.




Anoniman -> RE: Beba bljucka posle podoja (11.2.2011 21:52:34)

Skidaš je sa sise. Možda je jednostavno željna, pa se prejede. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




New Mom -> RE: Beba bljucka posle podoja (11.2.2011 21:55:58)

Ona je na žalost uvek halapljiva, pa ako se prejeda, veruj mi da više to ne znam da uočim (strašno, znam).
Mada istina da "trza" na mene i moj dekolte kako idu dani sve više... Moguće.
Stvarno ne izgleda ni po čemu da je bolesna.




Clara82 -> RE: Beba bljucka posle podoja (11.2.2011 23:24:12)

Veljko često bljucka, posle podoja, nekad se uplašim jer to deluje kao povraćanje..




Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>