RE: Carski rez (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


superm -> RE: Carski rez (8.2.2016 18:18:19)

8? Šta sve to šiju? Ja sam imala 3 cr pa ne znam. Možda i bolje.




vocicana -> RE: Carski rez (8.2.2016 19:12:08)

Ja sam se toliko nacitala o svemu iako radim u bolnici, malo kontakta imam sa ginekologijom, sada neka siju i 18 slojeva, boli, top je klasican rez i operacija, samo da sve bude dobro, bas sam pisala o svemu u strahovima u trudnoci i oko porodjaja,ali ne zelim da dosadjujem sa tim stvarima vise.




Valerie -> RE: Carski rez (8.2.2016 20:56:56)

jao ja se bas iznenadih. pozalila sam da me i sada, posle 4,5 meseca ponekad zaboli rez. kaze ona, pa i kad se malo poseces pa te boli. i ko mi je kriv, pa sam je upitala sta se sve sije. auuu kad je pocela da nabraja... preznojih se [sm=smiley1.gif]

voci, ma ni meni nije to bilo bitno, samo da sve prodje, vise mi je bilo sad potrebno da shvatim dugotrajnost zarastanja. posebno kad sednem npr. u turski sed, cudan neki osecaj. ali rez je super, samo crta.
i da ne bude zabune, sutra bih ponovo [sm=smiley1.gif]




IvanaSK RR -> RE: Carski rez (3.3.2016 0:41:48)

Kad komisija odlucuje o carskom? Koliko pre termina? Ko cini tu komisiju? I jel vas pregledaju tada ili?




vocicana -> RE: Carski rez (3.3.2016 7:03:46)

Ivana, koliko ja znam, ide od 10-12 dana pre verovatno odredjenog termina porodjaja. Najvaznija je zrelost pluca kod deteta, naravno sa kontrolom rezultata i da je majka zdrava, jer je ipak operacija, ali msm da tako ide.
Ja cu bas danas sa mojom dr da malo popricam o tome, ja ocekujem da se napravi dogovor najdalje do 4.4
Meni je komisija zakljucila trudnicko bolovanje, trazila da otvorim zakosko, ali Voci je sada na starom godisnjem odmoru. [sm=zz_biggrin.png]




IvanaSK RR -> RE: Carski rez (3.3.2016 10:42:07)

Voci, to vreme je zakazano za carski, mislim
. Nego, koliko vremena ranije se ide na komisiju? Znaci, kad idem na komisiju da mi zakazu carski rez desetak dana ranije?




mama krava -> RE: Carski rez (3.3.2016 10:47:54)

Ja prvi put čujem za tu komisiju za CR... Meni su to odlučili na licu mesta.




IvanaSK RR -> RE: Carski rez (3.3.2016 13:00:59)

Ma, glupost nevidjena. Ja cu ici u gradsku mesec ipo pre termina, pa cu pitati tada, ali me bas interesuje. Doktorka da predlog i onda ides na komisiji i oni odlucuju da li ce biti carskog ili ne. Pregledaju te tada, neki i ne.
Mene je interesovalo koliko ranije ce komisija to odluciti. Tj koliko ranije idem kod njih.




Sandricak -> RE: Carski rez (4.3.2016 14:51:32)

da pitam i ja nesto... ja sam se prvi put porodila hitnim carskim pre nepune 4 godine u Betaniji, posle 12 sati indukcije... Da li je prethodan carski i dalje indikacija za siguran carski?




IvanaSK RR -> RE: Carski rez (4.3.2016 15:06:27)

Nista vise nije indikacija za siguran carski. Ali jeste indikacija. To ce zavisiti od dr kod koga ides, porodilista..




sonyasha -> RE: Carski rez (4.3.2016 15:16:51)

Ivanask, kod mene nije bilo komisije nego šta ti doktor napiše po tome ide procedura! Ja sam od dabla išla u Grasku na mesec dana, i pri ulasku u deveti mi je zakazao cr!
Sandricak,retko ko hoće da rizikuje sa prirodnim posle cr, za to ti treba veza [sm=smiley13.gif]




Sandricak -> RE: Carski rez (4.3.2016 15:32:21)

Ma ja i hocu na carski... Prvo iskustvo ne zelim da ponavjam, namucili me puuuuuunooooooooooooo, jer njihovom greskoom nije uradjen ultrazvuk na prijemu...
Carski je zakon, barem za mene...




IvanaSK RR -> RE: Carski rez (4.3.2016 15:33:23)

Pre neki dan mi je devojka koja je lezala skoro u Gradskoj rekla da se ide prvo na komisiju [sm=zmeden.gif]
Sandricak, ista je situacija i kod mene.
Meni su rekli da je moguće i jedno i drugo. (dr rekla)




janajana -> RE: Carski rez (4.3.2016 16:03:27)


IZVORNA PORUKA: IvanaSK

Pre neki dan mi je devojka koja je lezala skoro u Gradskoj rekla da se ide prvo na komisiju [sm=zmeden.gif]
Sandricak, ista je situacija i kod mene.
Meni su rekli da je moguće i jedno i drugo. (dr rekla)


Ja sam cini mi se nedelju dana pre cr-a isla na komisiju ali u Visegradskoj u prvoj trudnoci. Koliko se secam pregledao mi je kardiolog, merili su karlicu, itd. Meni su indikacija bili operacija srca, prelezan koksaki. A sada mi je dr samo zakazao, odnosno imala sam zakazan cr ali mi je porodjaj krenuo 5 dana ranije, i tada je odradjen carski




IvanaSK RR -> RE: Carski rez (4.3.2016 16:10:28)

Očigledno sve zavisi od porodilista. I totalno mi je sumanito sto je tako. Valjda bi trebalo svuda isto biti.




muzicarka -> RE: Carski rez (4.3.2016 18:30:35)

Ja nisam cula da je neko kod nas isao na komisiju za carski rez.....doktor o tome odlucuje...




janajana -> RE: Carski rez (4.3.2016 20:31:50)

Meni je drugi put krenuo porodjaj i mislila sam da ce me prirodno poroditi, jer su kontrakcije bas bile ucestale, medjutim odma na carski rez, oko 20:30h stigla vec u 21:30h bila na stolu




IvanaSK RR -> RE: Carski rez (4.3.2016 20:34:46)

Meni ce se raditi carski samo zato sto je i prvi bio, ali pre osam godina. Ti si imala i druge indikacije. Mada, stvarno vise nista ne znam.




janajana -> RE: Carski rez (4.3.2016 21:31:48)

IZVORNA PORUKA: IvanaSK

Meni ce se raditi carski samo zato sto je i prvi bio, ali pre osam godina. Ti si imala i druge indikacije. Mada, stvarno vise nista ne znam.

Ma meni je i za prvi porodjaj bilo ili-ili, moj kardiolog je rekao da mogu bilo kako da se porodim, ovi iz Visegradske trazili da mi on napise kakav porodjaj predlaze, a on je bio u fazonu mozes i prirodno a i carski, kako je meni lakse [sm=smiley36.gif], ali nije hteo da im da napismeno posto gospoda nigde nisu napisali da traze njegovo misljenje, pa im je odgovorio usmeno preko mene [sm=jezicek.gif]

A sto se tice drugog cr-a, za operaciju srca su tek saznali u sali i to kad me je neka dr (cini mi se da je anesteziolog) pitala od cega mi je rez, jer moj dr koji mi je vodio trudnocu zaboravio da sam operisala srce [sm=jezicek.gif]




IvanaSK RR -> RE: Carski rez (4.3.2016 21:35:08)

Ijaoooo, sve je to ludo, definitivno. Ja cu znati sve što me interesuje polovinom aprila, al ko ce da dočeka do tada :)




vocicana -> RE: Carski rez (15.3.2016 8:35:58)

Imam jedno pitanje, da li je neka ood vas "krisom" popila nesto za bolove, posto pretpostavljam da se neke inekcije za bolove daju tek na nekih 6 sati , da li ste izgrickale neki paracetamol ili nesto sl posle zavvsenog cr?
Paracetamol svakako nosim sa sobom, ja planiram da ga izgrickam ako budem morala.




Mala Elena -> RE: Carski rez (15.3.2016 9:08:02)

Nazalost ne, bar ove dve cimerke nisu sto su bile samnom u sobi...
A ja koja sam porodjena prirodnim putem, doktor mi je savetovao da stavim diklofen 500mg supozitoriu.




IvanaSK RR -> RE: Carski rez (15.3.2016 9:34:34)

Voci, ja nisam imala potrebe za tabletom protiv bolova, te inekcije su mi bile dovoljne. Mislim da ne moras da se krijes :), ako ces uzeti nešto, ti uzmi. Mada, ne znam koliko ce ti pomoci Paracetamol. Mislim da tad ide Diklofen. (nisam sigurna al to mi nesto ostalo u glavi)




IvanaSK RR -> RE: Carski rez (15.3.2016 12:14:12)

Jeste Diklofen,sad sam videla da sam zapisala,jer su svi pricali da on najbolje deluje.Ja cu poneti njega,za svaki slucaj da imam.




vocicana -> RE: Carski rez (15.3.2016 12:55:43)

Hvala sunce moje osuncano. Ja paracet moram da ponesem, tako su nam rekli sto se torbe tice, a videcu, valjda ce imati malo razumeprema meni za te inekcije, jer ovo sa kicmom i bol od rane, bas se nadam da ce sve biti ok.
[sm=smiley31.gif][sm=smiley27.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  70 71 [72] 73 74   Sledeća stranica >   >>