RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


doktorkakristal -> RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (27.7.2013 10:01:57)

Mene je poceo da gleda negde u 20 nedelji preko stomaka,vaginalnu sondu koristi za merenje grlica.




New Mom -> RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (27.7.2013 22:56:00)


IZVORNA PORUKA: viking RR

Od koje nedelje se prelazi na UZ preko stomaka? Da li postoji neka granica ili to doktori otprilike procene?

Obično do kraja prvog tromesečja ide vaginalno, posle abdominalni.
OFF: Viking, čestitam od srca! [sm=smiley1.gif]




viking -> RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (28.7.2013 16:40:06)

Hvala vam, idem sledeće nedelje na uz, pa da znam šta da očekujem.
NM [sm=smiley31.gif]




srculence25 -> RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (13.9.2014 12:41:31)

Ja jos uvek idem vaginalno




Sanchy -> RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (13.9.2014 12:47:08)

Ja sam samo prvi put isla na vaginalni uz ,sedma nedelja,plod se dobro video,srcana radnja,gestacioni mesak sve,,svaki naredni put abdominalni uz..




Sanjalica1980 -> RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (13.9.2014 12:50:26)

Meni je bilo kombinovano. Pocne abdominalno ali se onda jedna beba ne vidi dobro pa nju vijamo vaginalno [sm=smiley36.gif]

Sada bi trebalo sve ici preko abdomena.




mali_mis -> RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (13.9.2014 12:51:16)

Ja sam od 20 nedelje pa sve do porodjaja imala i uz preko stomaka, i ginekoloski pregled, pratilo se stanje grlica. Do tad je bio samo vaginalni uz.




Mala Elena -> RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (13.9.2014 13:02:19)

Prvo vaginalni uz u sedmoj nedelji, kasnije prvi mislim da je bio dable test, cak sam radila i triple a niko ne zna zasto sam upucena kad je double bio u redu. Oko 22-ge su nagadjali pol preko uz abdomena.[sm=duda.gif]




srculence25 -> RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (13.9.2014 13:10:52)


IZVORNA PORUKA: mali_mis

Ja sam od 20 nedelje pa sve do porodjaja imala i uz preko stomaka, i ginekoloski pregled, pratilo se stanje grlica. Do tad je bio samo vaginalni uz.

znaci jos cu ja vaginalo bar do 2o-te nedelje [sm=smiley1.gif]
Sanjalice ti vec 18-ta nedelja bas mi brzo prolazi rastete [sm=metulj.gif]




wivern -> RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (13.9.2014 13:16:22)


IZVORNA PORUKA: Sanchy

Ja sam samo prvi put isla na vaginalni uz ,sedma nedelja,plod se dobro video,srcana radnja,gestacioni mesak sve,,svaki naredni put abdominalni uz..

Isto.




srculence25 -> RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (13.9.2014 13:18:13)

Prvi put sam isla u 6 nedelji sve se videlo i culo srculence.Ubedjena sam da cu ici vaginalno sve dok mi neiskoci lubenica [sm=smiley36.gif]
Jos uvek nemam ni trudnicku knjizicu




Sanjalica1980 -> RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (13.9.2014 14:36:29)

Srculence mogu ti reci da i meni sada vreme brze prolazi. Onaj pocetak je bio tezak.

I ti si blizu mene [sm=bravo.gif]

Ja u sredu na uz pa valjda srklaz [sm=smiley1.gif]




anita -> RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (13.9.2014 15:50:47)

Prvi uz u 6.nedelji vaginalno
Drugi uz u 8.nedelji vaginalno
Svi ostali uz preko stomaka.




IVA 11 -> RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (9.2.2015 19:30:35)

Kad najranije otići na uz? Nestrpljiva sam jako. U prvoj trudnoći se sa 5 nedjelja i 3 dana vidjelo sve. A sad sam po kalendaru 5-a nedjelja.




choopa choops -> RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (9.2.2015 19:46:34)

Iva, ja sam u ovoj išla sa 5+6. Uglavnom na UZ se vidio plod i pisalo je da se srčana radnja slabo vizualizuje [sm=smiley1.gif] A Uz aparat nije Bog zna kakav, tako da vjerujem da ako odeš na neki bolji, a kod vas ih ima, da će se još bolje vidjet. Možda da sačekaš kraj sedmice, ako su ti redovni ciklusi, trebalo bi da se vidi [sm=smiley27.gif]




IVA 11 -> RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (9.2.2015 19:56:17)

Jesu draga, bili su mi na 28 dana. Pa možda da sačekaj. Pitala sam u jednog privatnoj ordinaciji, dr kaže može da se vidi 18 dana od odnosa. Ko će ga znati, bolje onda da sačekam još malo. :* <3




choopa choops -> RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (9.2.2015 20:01:18)

Pođi u četvrtak, petak ako budeš baš nestrpljiva [sm=zz_biggrin.png]. Ja vjerujem da će se sve vidjet. Je l' ideš "tamo" na 4D ili negdje na običan?




IVA 11 -> RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (9.2.2015 20:04:40)

Planirala sam da idem u privatnu bolnicu, čuh da im je odličan aparat. Nije 4 d, a imaju i njega ali to tamo tek kasnije, ako Bog da! Baš jesam i već mi se stalno spava, to mi je od danas počelo. :)




choopa choops -> RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (9.2.2015 20:35:58)

Ma to je to, sto posto, ne sumnjam nimalo, nego samo sličicu da dobiješ [sm=smiley1.gif] pa da si mirna [sm=smiley36.gif] Ajde, družićemo se tamo u temi [sm=smiley31.gif]




IvanaSK RR -> RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (30.4.2016 20:13:51)

Maraj,evo sta pise...
....Sirina rogova bocnih mozdanih komora do 7 mm. Cerebelum I cisterna magnum b.o. Presek 4 srcane komore uredan.Intrakranijalne structure uredmog nalaza.Zeludac I dijafragma b.o. Oba bubrega I besika uredmog nalaza.Srce normalno pozicionirano.Veliki krvni sudovi se normalno ukrstaju.Interventikularni septum intaktan.RI arterija umbilicalis - 0,54




Maraj -> RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (30.4.2016 20:26:28)

Meni je rađena fetoplacentarna i uteroplacentarna cirkulacija. Na jednom nalazu pise npr dopler indexi uteroplacentarne cirkulacije poviisenih vrednosti desno , levo urednih vrednosti




IvanaSK RR -> RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (30.4.2016 20:31:09)

Ne pise nista od toga. Videcu devetog maja sta ce raditi... Hvala ti.




Maraj -> RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (30.4.2016 20:35:03)

Taj dr ti je gledao samo bebu nije i protoke tj kako se beba snabdeva "hranom"




IvanaSK RR -> RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (30.4.2016 20:54:25)

Sad gledam po netu,ova RI arterija bi trebalo da ima veze sa tim doplerom...[sm=zmeden.gif]




Maraj -> RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (30.4.2016 21:08:46)

Pa ne znam.... [sm=zmeden.gif] zn da gledaju protok kroz matericu i kroz pupcanik. Te i ako beba kasni u razvoju , morali bi to da gledaju. Mene je hematolog slao na to zbog lekova koje sam morala da koristim u trudnoci , i navodno mi rekao da nisu svi dr obuceni za to...ma sta to znacilo




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>