RE: Hemoroidi (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


*Alexx* -> RE: Hemoroidi (7.6.2010 16:19:29)

Vera, probaj ovu što je viking napisala:
IZVORNA PORUKA: viking RR

Krema RectAnal Aid je takodje odlična, ali malo skuplja (oko 1.100 dinara) ali je ima baš dosta, mislim da može da se maže mesecima
Dozvoljena je za trudnice i doilje.


Srećom, te ja nisam imala hemoroide pre trudnoće, već samo posle. Želim ti brz oporavak, mogu misliti koliko se mučiš [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image] I lako da nam se porodiš, i prijaviš u spisak mama [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




VERA980 -> RE: Hemoroidi (7.6.2010 16:32:33)

Hvala ,nadam se da ce se povuci makar malo,ja sam u 41 ned,a ko zna kad cu???[sm=smiley19.gif]




Daca88 -> RE: Hemoroidi (7.6.2010 19:45:52)

Ja nemam zasad hemoroide ali mi se desilo nesto neprijatno.
Imala sam uzasno tvrdu stolicu,i da izvinete bilo je jako debelo,ja sam se tako naprezala i to je tako bolelo,da mi je guza kod cmara pukla 1 cm i to sad krvari[sm=hudicek1.gif]
Sa cime da mazem tu"pukotinu"?Sad me pecka ranica i jako me svrbi[sm=hudicek1.gif]




Lilly* -> RE: Hemoroidi (7.6.2010 20:50:35)

Uzmi Pavlovićevu mast ili Pantenol




VERA980 -> RE: Hemoroidi (7.6.2010 23:42:07)

Auh,to garant uzasno boli![sm=smiley13.gif] Predlazem ti da pitas dr sta da radis.




dacica -> RE: Hemoroidi (7.6.2010 23:48:23)

Daco-da ne pijes gvozdje-meni se to desilo pre par dana,i nisam mogla da ga izbacim,mislila sam da idem na klistir,ne ponovilo se!!!je tragedija trajala 1.20min,uzas..plakala sam iz ocaja...sad imam strah od wc-a[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




Daca88 -> RE: Hemoroidi (8.6.2010 9:32:03)


IZVORNA PORUKA: dacica

Daco-da ne pijes gvozdje-meni se to desilo pre par dana,i nisam mogla da ga izbacim,mislila sam da idem na klistir,ne ponovilo se!!!je tragedija trajala 1.20min,uzas..plakala sam iz ocaja...sad imam strah od wc-a[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]

Ne pijem ovako posebno gvozdje,pijem prenatal a on ga sadrzi nekih 26 mg valda.




VERA980 -> RE: Hemoroidi (8.6.2010 9:57:08)

Jos nesto me zanima...kada sam prokrvarila,odmah mi je bilo malo lakse,ali sada mi stalno curi pa me zanima da li je to ok i kako sada da mazem dok curi????[sm=sad.gif]




*Alexx* -> RE: Hemoroidi (6.9.2010 15:31:32)

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Ja i pored sjecenja i pucanja, imam i hemoroide. Uzas!!! malo se zamirilo, ali kad dodje vrijeme za praznjenje.... KUKU! Imate li kakav dobar savjet za ovo?

IZVORNA PORUKA: Zille

Probaj da stavljas vatu natopljenu kantarionovim uljem, narocito neka prenoci tako, to ublazava otok i bol!

IZVORNA PORUKA: prase

Ja ne znam kako se leče hemoroidi, ali da ih ne bi dobijala ponovo: pij što više tečnosti, izbegavaj slatkiše, kreći se koliko god je to moguće, jedi voće... (meni u porodilištu rekli da ne jedem grožđe da ne bih dobila proliv, kažu porodilje se često zeznu pa jedu i onda kuku i pomagaj). I da, na kraju - proći će... 

IZVORNA PORUKA: Anoniman

a...da....iz naroda.... narendati krompira, zamotati ga u gazu i staviti na guzicu
jbg ...ne znam da li djeluje , al tako kazu


IZVORNA PORUKA: Anoniman

I ja se nadam. U porodilistu sam protiv bolova dobijala inekcije, jos vrucina bila pa se i rana upalila. Doslo mi je da skocim kroz prozor, no je nisko bilo, pa rekoh samo bih nogu slomila  . Bolje je sada, koristim faktu mast, ali jos su vani ebem li ih! Ide mi na nerve!

IZVORNA PORUKA: akul

i meni su se pojavili pa sam se posle svako praznenje tusirala, i mazala taj deo jekodermom, pila puno tecnosti i proslo ke za tjedan dana...mazala sam taj deo vise puta u toku dana, tako da kad dode praznenje ti je malo lakse..srecno

IZVORNA PORUKA: Zille

IZVORNA PORUKA: Miljana_Hn

Bolje je sada, koristim faktu mast, ali jos su vani ebem li ih! Ide mi na nerve!


Proveri za svaki slucaj u uputstvu da li sme da se koristi za vreme dojenja







vukosava -> RE: Hemoroidi (19.9.2010 8:28:09)

Ovo je groznooo [sm=smiley19.gif] Juce nisam nijednom imala veliku nuzdu a danas 5 puta. Zadnja dva puta mi je toliko krvi liptalo ajoj uzasa... Kakav stravican prizor




LunaLu -> RE: Hemoroidi (28.9.2010 20:41:42)

Ja sam u 27. nedelji i pre mesec dana (posle jednog stomacnog gripa) pojavili su mi se hemoroidi, uzasno je peklo i bolelo. Ja sam uspela to da smirim Pavlovicevom masti (protivnik sam lekova u trudnoci, ako  ne mora, makar se koristili i spolja) i jako je bitno da se odrzava higijena (tusiranje posle praznjenja) i svaki put posle tusiranja mazala sam ih Pavlovicevom i posto su bili spoljni, prilikom mazanja sam ih potiskivala unutra i takodje pocela sam da radim Kegelove vezbe za ojacanje poda medjice, koji popusta tokom pritiska koji stvara trudnoca.




lijepdan -> RE: Hemoroidi (3.11.2010 20:12:06)

Moja sestra se porodila u Australiji. Težak porođaj, dijete izvlačeno vakum- rezana + pukla + pojavili se hemoroidi. Doktor joj preporučio nakon svakog odlaska u wc ispiranje sa slanom vodom ( nekoliko kašika morske soli rastvoriti u flaši ili lavoru, pa sjediti ili se ispirati) - radi epiziotomije, da bi brzo prošl,a obavezno nakon procedure sa slanom vodom- osušiti ranu hladnim fenom ( uključiti na duvanje ali ne na grijanje-kod većine postoji takva opcija). Tako osušena rana prolazi neuporedivo brže, a isto važi i za spoljne hemoroide (jer vlažno područje je pogodno za bakterije i gljivice). Uvjerila se i sama kod drugog porođaja. Nakon prvog 20 dana nisam sjela, a nakon drugog prošla rana za par dana.Što se unutrašnjih hemoroida tiče koje sam zaradila na održavanju trudnoće strogo paziti na ishranu (što manje mesa , nikako suvomesnati proizvodi,i bijeli hljeb, a dosta povrća voća i žitarica i kašika meda sa čašom mlake vode svako jutro sat vremena prije svega drugoga) tek kada se reguliše stolica može se sa njima izaći na kraj.




Anoniman -> RE: Hemoroidi (20.12.2010 22:23:29)


IZVORNA PORUKA: Geko

u toku trudnoce ja nisam imala problema sa hemoroidima,ali zato poslije... ono sto je bitno je da se u trudnoci ni slucajno ne koriste masti protiv hemoroida popus faktum kreme i sl.
Boki, mi danas slavimo pola godine i drzimo palceve za tog mladjeg drugara.


ZAŠTO?????????????????????????????




Anoniman -> RE: Hemoroidi (20.12.2010 22:29:13)

Da li može da našteti bebi????????? tražim po netu i ne mogu ništa da nađem.... ja koristim mošusnu mast za hemoroide dans am je kupila nisam mogla da izdržim više.... zna li neko da li šteti bebi????




jekiki -> RE: Hemoroidi (20.12.2010 22:43:11)

cao devojke,mozda mogu da pomognem posto znam puno osoba koje su muku mucile sa hemoroidima i resili ih se uz pomoc pcelinjeg voska. Od cistog pcelinjeg voska praviti cepice i stavljati 10 dana pre spavanja,obavezno tusiranje sto toplijom vodom i samponom(nikako sapunom).To je prirodno pa mislim da ne moze da steti 




Brana -> RE: Hemoroidi (25.12.2010 19:54:26)

Ja sam imala strasnih problema posle porodjaja sa hemoroidima dosta sam i krvarila jer sam imala i untrasnje i spoljasnje ali sam koristila Mosusnu mast koja mi je jako pomogla ostale masti nisam smela da koristim u trudnoci i sada kada dojim jer su na bazi hormona i iz tog razloga ne smeju da se koriste kao tipa Sinalar...




jovicaa -> RE: Hemoroidi (11.1.2011 18:48:51)

pomagajte!!!! ocajna sam, vec nedeljama pokusavam da razmeksam stolicu i nista mi ne pomaze!! imam hemoroide, ali oni ne bi bili problem, mozda bi se cak i povukli, ali ja nicim, ali bukvalno nicim ne mogu da razmeksam stolicu!!!! osim portalak sirupom, koji je ipak lek, pa ne zelim da ga koristim, a i ne znam koliko dugo on sme da se koristi?




Olga75 -> RE: Hemoroidi (11.1.2011 18:50:37)

Jovice , saka mekinja u jogurtu svako jutro uglavnom resava problam tvrde stolice .Moja mama kaze da joj najbolje pomaze da ujutru na prazan stomak popije pola case mlake vode .




Brana -> RE: Hemoroidi (11.1.2011 18:52:16)

Posto dojis smes samo da stavljas Glicerinske cepice i da probas sa ishranom da regulises,supice,kuvana hrana,zitarice,voce,luk,....




Brana -> RE: Hemoroidi (11.1.2011 18:53:20)

IZVORNA PORUKA: olga75

Jovice , saka mekinja u jogurtu svako jutro uglavnom resava problam tvrde stolice .Moja mama kaze da joj najbolje pomaze da ujutru na prazan stomak popije pola case mlake vode .

e za to sa mlakom vodom sam cula a moze i sa kiselom vodom ili casom hladnijeg mleka!




jovicaa -> RE: Hemoroidi (11.1.2011 19:08:04)

probala sam i sa mekinjama i sa nekom mesavinom klica... nista ne vredi, ujutro uvek popijem casu hladnog mleka. nista mi ne pomaze, osecam se kao idiot. 




Anoniman -> RE: Hemoroidi (11.1.2011 19:10:57)

Jovice, probaj sa jakom, ali baš jakom domaćom junećom supom. Meni uvek, ali uvek pomogne.




mejvis -> RE: Hemoroidi (11.1.2011 19:27:49)

IZVORNA PORUKA: jovicaa

pomagajte!!!! ocajna sam, vec nedeljama pokusavam da razmeksam stolicu i nista mi ne pomaze!! imam hemoroide, ali oni ne bi bili problem, mozda bi se cak i povukli, ali ja nicim, ali bukvalno nicim ne mogu da razmeksam stolicu!!!! osim portalak sirupom, koji je ipak lek, pa ne zelim da ga koristim, a i ne znam koliko dugo on sme da se koristi?

Meni je portalak bio super, to je šećerni rastvor i može da se koristi dugo ali je ipak laksativ i stvara naviku creva. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image] Nemaš tu puno mudrosti: suve šljive i smokve, supice, kafa, vlakna (mada se ja od njih uvek samo nadujem i boli me stomak).




jovicaa -> RE: Hemoroidi (11.1.2011 19:49:02)

i da naglasim stolica je redovna, samo tvrda ko djavo..
da li se jos nekom dogadjalo slicno?




jovicaa -> RE: Hemoroidi (11.1.2011 21:22:59)

da li sse sme piti caj od sene u toku dojenja? i da li te klice i mekinje mogu da izazovu kod bebe grceve?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>