RE: Opadanje kose (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Posle porođaja



Poruka


Khaleesi -> RE: Opadanje kose (13.12.2019 8:39:40)

Ja sam ono Crafterhof kako se zove prskala. A mislila sam ode kosa, svako cesljanje haos.... 





mama Jo -> RE: Opadanje kose (13.12.2019 8:42:02)

Posle porodjaja je sasvim prirodno da opada, ne treba to shvatiti kao nedto strasno




Khaleesi -> RE: Opadanje kose (13.12.2019 8:42:34)

Znam ali kad si kao mladi lav pa posle pocnes da se linjas izgleda strasno 🤣





Mirko Svirko -> RE: Opadanje kose (13.12.2019 8:46:38)

I meni opada kosa...Kad sam se porodila imala sam kosu do pola ledja a sada je kratim non stop jer sam jednom vec zapusila kabinu. Ne znam kako da resim to. Nije sada toliko strasno kao pre. Ali opada mi svejedno. 




Khaleesi -> RE: Opadanje kose (13.12.2019 8:47:52)

Pa dnevno opada oko 100 vlasi normalno. Koliko si izbrojala 🤣





Mirko Svirko -> RE: Opadanje kose (13.12.2019 8:51:20)

Haha ne mogu da napravim periku sa 100-200  😂Jos sam u bezbednoj zoni onda...




Nevenaa -> RE: Opadanje kose (11.4.2020 13:04:46)

Alpecin sampon je odlican





mama ivane -> RE: Opadanje kose (11.4.2020 13:06:45)

Blagi sampon za svaki dan i Pakovanje za kosu resava problem opadanja kose 





Dragica Draga -> RE: Opadanje kose (11.4.2020 13:19:56)

Sampon sa belim lukom farmasi, zaustavlja opadanje i cak krene nova kosa da raste, 100% provereno




Nevenaa -> RE: Opadanje kose (11.4.2020 13:22:34)

Ooo daa 😁 i taj je fantastican 





Dragica Draga -> RE: Opadanje kose (11.4.2020 13:24:00)

Da, u kombinaciji sa koprivom odlicno. Ja naberem svezu koprivu, potopim u vodu da stoji 24h i o da tu vodu stavim u prskalicu i posle pranja naprskam
Kopriva je inace zdrava, i da se jede i ovako da se koristi




SaraLana -> RE: Opadanje kose (1.12.2020 1:33:38)

Ah to opadanje kose. Ovo je prica koju prosto MORAM da podelim sa vama u nadi da cu nekome pomoci.  Ovaj  problem sam imala i pre trudnoce,ali blazi oblik. U prvoj trudnoci je opadanje stalo,kosa nikad lepsa...posle prvog porodjaja nakon tri meseca je pocela nekotrolisano da opada,toliko da sam iznad obe slepoocnice bila bukvalno celava. 😮Bila sam ocajna,hvatao me je strah od sledeceg pranja kose jer ono sto ostane u kadi nakon pranja neko nema na citavoj glavi...onda sam pocela da idem stalno kod frizera jer mi je bilo lakse da ne vidim koliko je kose opalo. 😔Onda sam ponovo ostala trudna i problem je bio resen,sve do tri meseca nakon drugog porodjaja...opet sam bukvalno ocelavila iznad slepoocnica,kosa se vidno proredila jedva da sam imala repic tanki da vezem,a inace sam imala izuzetno gustu i jaku kosu.U ocaju sam menjala sampone,redje prala kosu,redje se farbala i cesljala,cesce se sisala da bi se manje primetilo koliko je retka i bezivotna....jedina dobra stvar je bila sto je moja kosa u celom tom haosu ipak rasla i obnavljala se pri korenu je bila prilicno gusta ali na krajevima pretanka. Bukvalno nisam mogla nikakvu frizuru da napravim...e onda sam saznala da mi je proradila stitna zlezda i da imam ubrzan rad stitne zlezda i da su mi hormoni u tooooootalnom disbalansu, a gvozdje ispod 3 😳😳😳Nisam imala ideju koliko mi je zdravlje bilo naruseno. Onda je krenula borba dovodjenja stitne zlezde u stanje mirovanja,pa razni vitamini i ampule,videlo se poboljsanje ali problem je i dalje bio tu.Tada je opadanje kose bilo u drugom planu,jer sam se susrela sa daleko vecim problemima... sve do pre par meseci,kada sam naletela na netu na “smuckani sampon”.Izgledalo mi je neozbiljno i nemoguce,ali pomislih  kako sam dala brdo novca i nista nisam uspela,ovo nije nikakav skupi preparat,probacu jos ovo pa kako bude. Pocela sam da istrazujem o “smuckanom samponu” i naletim na Vichy ampule za zene protiv opadanja kose...,e one vec nisu ni malo jeftine  ali sam procitala izuzetno puno  pozitivnih komentara,pomislih ok hajde da probam da kombinujem jeftini “smuckani sampon” i ove skupocene ampule,mozda bude dobitna kombinacija.Narucila sam putem neta sve i jedva docekala da operem kosu ni ne nadajuci se da se efekat moze videti ispod 2-3 meseca koriscenja. A ja sam ga videla ODMAH!Oprala sam kosu a u kadi je ostalo tek 10ak dlaka,mogla sam da ih prebrojim 😯 u neverici sam pocela da cetkam kosu ocekujuci da ce cetka kao po obicaju biti puna...ali nije! Stavila sam ampuli umasirala je i isfenirala se,cetka za feniranje cista,kupatilo tek 5-6 dlaka.... 🙃Tooooliko sam bila srecna da sam zvala sve drage zene da im ispricam i preorucim da i one probaju. 😬Sad,4 meseca od kako koristim sampon i ampule razlika je neverovatna,konacno opet imam dugu kosu i dosta guscu,i ne opada nekontrolisano,ne prepadam se od svojih dlaka na jastuku i svugde po kucu,konacno ne vezujem kosu odmah po pranju iz straha da ce se dlake rasipati. Ponovo sam zavolela svoju kosu 🙃Ako se neka mama prepoznala u mojoj prici,obavezno proverite hormone stitne zlezde i gvozdje,a evo i “recepta” za sampon-750ml sampona od koprive(najobicniji neki one litarske boce)100ml pantenola50ml ricinusovog ulja30ml kapi koprive10ml AD3 kapi  bude jaaako retko i ne bas lepe boje,dobro izmuckajte pre svakog koriscenja,meni traje oko 2-3meseca. Vichy kapi su DERCOS Vichy kapi za zene 21 ampuli a je u kutiji sa aplokatorom.Tretman traje 6 nedelja svaki dan po ampula,i nalon toga na 3-4 dana jedna za odrzavanje. Srecno i zelim vam svima lepu i negovanu kosu 🌸🙂




Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 20 21 [22]