RE: Kod zubara (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


aleksandrici -> RE: Kod zubara (10.7.2015 15:44:28)

Ma ko jos voli da ide kod zubara?




aleksandrici -> RE: Kod zubara (10.7.2015 15:46:12)

A toliko gorih radnji ima.Ne podnosim ni ja onaj njihov miris ali kad muka pritera,prva trcim,a sta cu,kako sad detetu da objasnim kad se i ja plasim.




Sanjalicaaa -> RE: Kod zubara (28.1.2017 19:34:46)

Zna li neko gde može da se nabavi dontisolon? To je valjda neka tečnost za ispiranje usta.




choopa choops -> RE: Kod zubara (30.1.2017 16:07:39)


IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Zna li neko gde može da se nabavi dontisolon? To je valjda neka tečnost za ispiranje usta.


Ne znam. Je li to nešto posebno, ili?

Ja sebi uzimam ozsept pa malo razblazim, a djeci onu bas djeciju iz DMa ili Muellera.




Sanjalicaaa -> RE: Kod zubara (31.1.2017 9:21:13)

Choopo, jeste nesto posebno. Ne znam ni sama. MM ima neki problem sa zubom, pa mu je zubar preporucio to, ali kao jako se tesko nalazi.
Ja koristim onaj Listerin.




nata11 -> RE: Kod zubara (31.1.2017 9:44:35)


IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Zna li neko gde može da se nabavi dontisolon? To je valjda neka tečnost za ispiranje usta.

Ako se ne varam to je jedna kao kremica za utrljavanje. Nemacka proizvodnja. Vidi u apoteci da ti nabave ispod tezge ili zovi zubara. Ako je vec napisao taj lek mora ga obezbediti pacijentu ili pronaci zamenu.




choopa choops -> RE: Kod zubara (31.1.2017 15:32:45)

Da sad sam izguglala. Ako sam dobro razumijela njemači, to bi trebao biti neki blagikortikosteroid za liječejnje upala zubi i mesa. Nemam pojma gdje da tražite. Da li ste pitali da li ima zamjenski lijek? [sm=zmeden.gif]




Sanjalicaaa -> RE: Kod zubara (1.2.2017 12:55:27)

Nije ga prepisao jer se tesko nalazi. Nego posto mm bas ima problem, a to jako dobro, kao da vidi da li moze da nadje. Ali ne vredi, koliko sam istrazivala u apotekama ne moze da se nadje.




Anck Su Nmaun -> RE: Kod zubara (25.2.2018 19:06:16)

Kod zubara se uvek preznojim od straha, bez obzira koliko godina imala imam strah. I to mi je naj gori bol koji ne mogu da podnesem ono busenje.




Srecko47E -> RE: Kod zubara (25.2.2018 21:56:17)

Volim odlazak kod zubara.Dodje mi kao odlazak kod psihica a da se kod njega zuti.Odmorim se




mama Jo -> RE: Kod zubara (25.2.2018 23:40:09)

Nisamdugo bila, uskoro cu.
A kada ste decu prvi put odveli?




Srecko47E -> RE: Kod zubara (25.2.2018 23:42:01)

Sa 4meseca.Kada je krenuo prvi zub.




mama Jo -> RE: Kod zubara (25.2.2018 23:43:33)

Ozbiljno? Tako rano? I sta je rekao zubar?




Srecko47E -> RE: Kod zubara (25.2.2018 23:46:00)

Njihova preporuka je da se dete pevi put odvede po izbijanju prvog zuba ili po pocetku oralne faze zbog poremecaja sa zubina koji se vec tada mogu otkriti.Sin od moje drugarice ima poremecaj,nema zube osim dva i jako ke tesko.Kako kaze,bolje spreciti nego leciti..Samo ne znam sta tu mogu da urade.




mama Jo -> RE: Kod zubara (25.2.2018 23:47:42)

Ma znam sve to.... mi nismo jos otisli zubaru, a treba pod hitno, sve je u redu samo radi kontrole...




Srecko47E -> RE: Kod zubara (25.2.2018 23:48:54)

Bolje ih je kao manje navikavati..Mene moji nisu vodili na vreme niti navikavali na zubara pa vucem traume iz tog perioda i dan danas.




magdolna -> RE: Kod zubara (4.3.2018 20:03:56)

Ko kaže da se ne boji zubara taj se folira. [sm=zmeden.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Kod zubara (4.3.2018 20:05:03)


IZVORNA PORUKA: magdolna

Ko kaže da se ne boji zubara taj se folira. [sm=zmeden.gif]

Mm se ne boji, cak ni anesteziju nece da mu daju, covek je mrtav hladan na zubarskoj stolici.[sm=zmeden.gif]




mama Jo -> RE: Kod zubara (4.3.2018 20:20:23)

Mi smo napravili plan da prvi put odemo da se ipoznamo da se malo poigra sa teta zubarkom pa polako... sva sreca pa poznajemo zubarku pa se nadamo da ce tako uspeti ds je pregleda...




mama ivane -> RE: Kod zubara (8.5.2018 18:50:57)

Cerkica obozava da ide kod zubara sa 2 god je plombirala zub pomerila se nuje, a i fina forsiram da ide kod zubara da se kasnije nebi plasio . ja se plazi sa moje 22 god [sm=smiley19.gif]




MimaKos -> RE: Kod zubara (8.5.2018 19:26:47)

I ja moje 4, 5 godisnje dete takodje vodim vec 1,5 , od kad smo prvi kvar primetili i bas se navikla.. sad vec nekoliko plombica ima i par otvorenih zubica, ali nema strah uopste, za razliku od mene koja sam se tek pre mesec dana naterala jer me bolelo na hladno i toplo, inace sam teska kukavica... i od onog zvuka mi dodje da pobegnem!




mama ivane -> RE: Kod zubara (9.5.2018 8:07:59)


IZVORNA PORUKA: MimaKos

I ja moje 4, 5 godisnje dete takodje vodim vec 1,5 , od kad smo prvi kvar primetili i bas se navikla.. sad vec nekoliko plombica ima i par otvorenih zubica, ali nema strah uopste, za razliku od mene koja sam se tek pre mesec dana naterala jer me bolelo na hladno i toplo, inace sam teska kukavica... i od onog zvuka mi dodje da pobegnem!



I ja sam velika kukavica imam i ja da popravim zub bolim me[sm=smiley19.gif] ali se plasim da odem , cerkica ima 6 zubica plombiranih !




flamingos -> RE: Kod zubara (29.3.2021 14:53:18)

Nikad nisam imala strah od odlaska kod zubara.Ni moje dete.Od malih nogu je vodim na redovne kontrole i nije se plašila.Voleka je kada je spuštaju i podižu na stolici.Sad je već velika.Više se plašila doktora kada je prehlađena i ode na pregled,jer nije volela sirupe da pije,muka joj je bilo od njih,pa isplače se živa dok je dr.pregleda.Zna da sigurno nešto mora da pije.Sa zubarima je uvek sarađivala.





gagana83 -> RE: Kod zubara (31.3.2021 9:28:26)

Ja oduvek imam strah, skoro kad sam bila kod zubara, smejala sam se samoj sebi. Otvorila usta, zubarka radi na levoj strani a usna mi na desnoj strani igra od straha 😂

A Una se ne plaši uopšte, ona se meni smeje što se ja plašim 😁




flamingos -> RE: Kod zubara (31.3.2021 9:40:37)



IZVORNA PORUKA: gagana83

Ja oduvek imam strah, skoro kad sam bila kod zubara, smejala sam se samoj sebi. Otvorila usta, zubarka radi na levoj strani a usna mi na desnoj strani igra od straha 😂

A Una se ne plaši uopšte, ona se meni smeje što se ja plašim 😁
Joj dobra si.Obično se i deca plaše.Bravo za hrabru devojčicu.Moja Anđela čim uđe,seda na stolicu i otvara usta.Doduše,zubi su joj zdravi,nikad joj nije nešto bušio,čistio itd.Redovne kontrole,zaštita,i,dok je bila manja nije smela sama da izvadi zubić,pa sam je vodila kod zubara.Kasnije,kad se oslobodila,ima da klati zub sve dok ga ne izvadi.Poljubac tvojoj lepotici.❤





Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>