RE: Kod zubara (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


mati -> RE: Kod zubara (31.3.2021 9:41:20)

Mislim da je strah od zubara sasvim normalan i opravdan. Neko manje neko vise. Neko ima manji prag bola, neko veći.
Veoma je važan i pristup zubara. U stvari, to je najbitniji faktor po meni.
Idem redovno, ali naravno da se plašim. Verovatno i moji muškarci imaju strah, ali mi je drago da su shvatili da je odlazak kod zubara obavezan i neophodan za budućnost.




vonavoj -> RE: Kod zubara (31.3.2021 15:02:44)

Ja moram da vodim M,nema jo 3g..ali su mu gornje jedinice pokvareno..kako to nasi zubari resavaju,pojma nemam..svakako cu ga voditi sledece nedelje.





pari -> RE: Kod zubara (31.3.2021 15:07:11)

Mi smo bili sad sa M, 7 zuba je popravio! Sve mlečni, četvorke i petice...stavili mu i krunice na dva jer su bili jako pokvareni...

Mi smo ga vodili kod zubara u Bg pre 6 meseci ali niko ništa nije video od kvarova. Ovde odmah sve snimaju i vide. On je stvarno bio super kod zubara, baš hrabar iako se uplašio.
A T moram voditi ovo leto obavezno. 




Ivanka 75 -> RE: Kod zubara (31.3.2021 15:10:42)

Odlicno Pari! Prebrinuli ste to! Bravo i za m a i za tebe bogami [sm=bravo.gif]




gagana83 -> RE: Kod zubara (31.3.2021 21:43:43)



IZVORNA PORUKA: mati

Mislim da je strah od zubara sasvim normalan i opravdan. Neko manje neko vise. Neko ima manji prag bola, neko veći.
Veoma je važan i pristup zubara. U stvari, to je najbitniji faktor po meni.
Idem redovno, ali naravno da se plašim. Verovatno i moji muškarci imaju strah, ali mi je drago da su shvatili da je odlazak kod zubara obavezan i neophodan za budućnost.




Što se tiče praga bola, baš sam o tome pričala sa zubarkom. Npr. moja zaova nije mogla da uradi japansko iscrtavanje obrva, kaže mnogo je bolelo. A ja kod iste cure radila, bez problema. Ali zato ona ide kod zubara kao kad treba da ide u prodavnicu, a ja umirem 😁 Kod dece je pristup zubara posebno bitan. 




flamingos -> RE: Kod zubara (31.3.2021 22:03:52)

Pari,bravo za vas dvoje.Da Gagana,pristup zubara je veoma bitan.Našz zubarka je baš bila prijatna,polako sa detetom.I popriča,dete se opusti i milina.Pričam o ranijem periodu,dok je bila manja.Što je i bitno.Ti prvi odlasci su važni za dalje.Dete nema strah i rado odlazi kod zubara.





mati -> RE: Kod zubara (31.3.2021 22:15:47)

Gagana, verovatno i strah i psiha imaju uticaja koliko i bol. Ja sam ranije mislila da mi je prag bola nizak, vremenom kako slušam druge, mislim da je bas bas visok. Dosta mogu da istrpim, i trpim.
Ja sam dečjim zubarom prezadovoljna, kupio me prvi put kad smo otišli na pregled. Da je sreće da je i moj prvi susret sa zubarom bio takav...




Mirko Svirko -> RE: Kod zubara (13.1.2022 1:38:58)

Nasla sam temu. 

E sada,  pojavila mi se fistula ispod zuba tj u predelu korena. Koliko sam je dotakla cetkicom ona je pukla. Da li to tako treba? Prvi put i vidim fistulu. 




nata11 -> RE: Kod zubara (26.1.2022 8:41:41)

Ja u subotu imala katastrofalnu operaciju umnjaka.

Isti je radio cuveni profesor iz Nisa koga sada necu imenovati ali je dovoljno reci da sam cela u podlivima.
Zub je bio visoko postavljen, on pregledao snimak i resio da pokusa bez totalne anestezije. Pa je vuko, seko desne, busio. [sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif]

Sledio je ogroman otok, trenutno lecim podlive, konci nisu bas najbolje zarasli, svakoga dana idem na preglede i ciscenje. Videcemo.




Ana RR -> RE: Kod zubara (26.1.2022 9:54:04)

Uh Nato, užas [sm=zmeden.gif]




Mirko Svirko -> RE: Kod zubara (26.1.2022 10:18:38)

Jao Nato, uzas..

Brz oporavak.




Bambino1 -> RE: Kod zubara (26.1.2022 11:43:41)

Nato da se sto pre oporavis. 😘




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]