RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Zabavište i čuvanje deteta



Poruka


Mariya -> RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (9.11.2017 17:38:05)

Isi[sm=bravo.gif]
Kao što je naša vaspitačica rekla:"Kad sam ja sa decom, deca sve znaju sama da urade. Ali kad su mame tu, ona odjednom ne znaju ni da se obuku, ni obuju.. Ma ni kapu da stave na glavu"[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




mama Jo -> RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (9.11.2017 17:39:53)

Bravo zene [sm=bravo.gif]
Moja je jos mala, ima 2 godine, i vec razmisljam kad je pravo vreme tako da sama ide negde... naravno da je jos mala, ali zaista mislim da su sposobni, jos ako im se prica oni dosta toga i znaju, a mi ih previse stitimo, svakako da treba da ih pustimo da se osamostaljuju dok su mali....
Cini mi se da u suprotnom stvaramo samo strah kod njih, sto nije dobro naravno




AnaTamara -> RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (6.3.2018 11:43:17)

Stvari su spremne [sm=smiley36.gif] Ako Bog da u nedelju cura krece na Zlatibor [sm=smiley36.gif] Vid=cemo sta ce i kako ce biti :)




IvanaSK RR -> RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (6.3.2018 12:36:52)

AnaTamara, bice super [sm=bravo.gif]




vonavoj -> RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (16.10.2018 9:47:30)

Prijavila sam J na Taru,Mitrovac,isli bi u aprilu,na 5 dana..prvo je rekla da hoce,posle da nece..mada je i T isla sa 3,5god..mislim da je 5 dana taman. Imace 4,5god. Vaspitacice imaju iskustva,znaju mogu li ili ne. E sad,mene brine kakav je smestaj,da li je nekome dete skoro islo? Ja sam bila 99te..sad me uplasila drugarica da je jako lose i staro...




Tiziana -> RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (16.10.2018 10:25:55)

Von, moji su bili svako po bar 3 puta na Tari u vrticu.Ok je smestaj. nije ludilo, alo su npr kreveti novi, cisto je i toplo. Cerka mi je bas bila u maju i pre toga u februaru. 




vonavoj -> RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (16.10.2018 10:31:50)

Hvala. To mi je bitno, da je toplo i da nije bas krš, i da je hrana ok. T ide na Divcibare,to je pancevacko odmaraliste,hrana je odlicna i toplo je,nekako mi je to najbitnije. To je najbolje,idu 7 dana za 4000din..a ovo je skupo,ali samo to imaju u ponudi.




isidora88 -> RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (16.10.2018 11:23:27)

Von 7 dana za 4000 dinara? To je bas jeftino. Mi imaml ponudu za Taru 17.000. Sa vrticem je isao na Gucevo, divno mu je bilo. 




vonavoj -> RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (16.10.2018 11:39:33)

Da,da,to je opstinsko odmaraliste,pa se dotira iz opstine. Isla je vec 2 puta sa vrticem.A Tara je 15.750..




AnaTamara -> RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (16.10.2018 11:52:11)

Mi smo se i ove godine prijavili za Zlatibor, 17000, 7 dana.
Isidora, reci mi molim te koliko je kostalo Gucevo?




isidora88 -> RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (16.10.2018 12:17:39)

10.000 dinara, lep hotel, hranu su birala deca tako da niko gladan nije bio. Prosle godine je bio negde kod Arandjelovca i kaze sin da je bila losa hrana i da je bio gladan. Poludela sam. I sad je zapeo da ide samo me nervira to sto ce opet biti gladan garant. 




AnaTamara -> RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (16.10.2018 12:38:14)

Ja sam u okolini, znam da je sredjeno,da ima dece tokom cele godine, ali me bas interesovalo koliko kosta




Tiziana -> RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (16.10.2018 13:28:35)

Kod nas Mitrovac na Tari, kao i Goc, Divcibare, Bukulja i Suplja Stena kostaju 20.050 7 dana. 




IvanaSK RR -> RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (16.10.2018 13:46:44)

I ovde kod nas su cifre oko 20 000 din. I u toku vrtica i škole. Za nesto 180e,za nesto 220e...




dunja RR -> RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (16.10.2018 13:48:45)

Ja sam izgleda jedina ili od retkih, kojoj ne pada na pamet da još uvek šalje dete negde sa vrtićem [sm=smiley36.gif]

Kod nas ne planiraju još odlazak na više dana tj ne ove godine, ali su išli pre 5 dana u Svilajnac na 1 dan, ali ja S nisam slala jer on ne voli dinosauruse, tj. plaši ih se, i koji ćemu onda to, da pravi vaspitačicama probleme [sm=smiley36.gif]. Bio je već par puta u Dino parku na Zlatiboru, i nije se proslavio, njega to ne zanima, on voli da igra šah i mudruje na svog tatu [sm=smiley36.gif]
Nije ih išlo nekoliko iz grupe, ali mislim da mi jedini sami nismo hteli, ostali su valjda označeni kao nezreli pa ih nisu vodili. Išlo ih je 15-ak ili 20.




vonavoj -> RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (16.10.2018 14:19:48)

Uglavnom mame decaka ne pustaju decu na ekskurzije,nisu spremne,ni one ni oni😁




IvanaSK RR -> RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (16.10.2018 14:28:07)


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Uglavnom mame decaka ne pustaju decu na ekskurzije,nisu spremne,ni one ni oni😁

Kako koja mama [sm=smiley36.gif]




dunja RR -> RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (16.10.2018 14:29:27)

Ma mi imamo samo 5 dečaka u grupi, i 25 devojčica :)

Išla su 2-3 dečaka u Svilajnac, od njih 5 [sm=smiley36.gif]




Ana RR -> RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (16.10.2018 14:39:54)

Moj će ići bilo gde pod uslovom da uveče dođe kući na spavanje. Na silu ga ne mogu naterati, jbg. Mislim da će na proleće imati neku ekskurziju ali čisto sumnjam da će on ići.




vonavoj -> RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (16.10.2018 14:56:17)

Kod starije je bilo tako,vidim i kod mladje...haha..Ne treba ih siliti,naravno,samo ih uciti i osamostaljivati..Upoznala sam majku J druga iz grupe (zajedno se poradjale sad).i sad ga je prvi put pustila samog na rodjendan kod J..i bio je super,a sva je bila u strahu...




Tiziana -> RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (16.10.2018 17:36:17)

Ja sam moje sa 3,5 vec prvi put slala i isli su na svaki sledecu rekreativnu. oni su bas voleli i nikad nije bilo plakanja. za njih su to posebna iskustva. ona deca koja su ostajala, a razlozi su bili razliciti, uvek su bila tuzna. 




vonavoj -> RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (16.10.2018 17:54:27)

Drago mi je da nas ima jos koji pustamo decu😉Posebna su to iskustva. T smo posle ekskurzije odvojili u svoju sobu,i nije bilo nikakvih problema😁velika i zrelija je bila posle.




dunja RR -> RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (16.10.2018 18:11:26)

Mi do sada nismo imali rekreatiVne, i rekli su nam da IH pre starije grupe neće ni biti, jer imamo samo jednu vaspitačicu na njih 30. U celom vrtiću nam fali vaspitača.

A nikako nije bio tužan što nije išao u Svilajnac, naprotiv, on mrzi dinosauruse, bio bi tužan da je otišao, znam ga, a preselo bi i njemu i vaspitačicama [sm=smiley36.gif], a taj dan ga nismo ni poslali u vrtić, jer su se spajale grupe, a predškolci imaju vaške, pa je bio srećan što ne ide u vrtić, došla nam moja drugarica iz Dubaia (koju S obožava) pa smo bili u skitnji.

S obzirom da će im prva rekreativna (i to je moožda) biti tek sledeće godine, tada će već svi imati 5 godina, tu će već možda ići, videćemo.




Ana RR -> RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (16.10.2018 18:48:39)

Iskreno, ja ne vidim poentu slanja tako male dece na rekreativnu. To je nešto čega se neće sećati a ima li koristi od toga - pa ne znam. Ako pitate mog muža on ga ne bi pustio nigde pre 5og razreda iz prostog razloga što je on sam mrzeo te rekreativne jer niko nije vodio računa o njima, pola grupe bi se razbolelo ili dobilo stomačni virus, jedne godine su se svi ošugali (jel se tako kaže [sm=smiley36.gif]) jer je bilo baš "čisto"...

Naš kumić, koji je vršnjak sa Markom, je išao na dve rekreativne i ni jedne se ne seća. Tako da o tom nekom iskustvu mislim da možemo pričati tek kada su malo stariji - to sa vrtićem je (što se mene tiče) potpuno nepotrebno.




IvanaSK RR -> RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (16.10.2018 19:10:45)

Ja imam skroz suprotno mišljenje od Ane[sm=smiley36.gif]
Sin je isao prvi put sa četiri godine i od tada ide kad god mozemo finansijski da ga pustimo.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>