RE: Tikvice- imate li neki recept? (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


Ana RR -> RE: Tikvice- imate li neki recept? (13.4.2020 10:17:37)

Obožavam tikvice, na sve načine mada najmanje volim punjene (kao što ne volim ni punjene paprike).




Sanjica26 RR -> RE: Tikvice- imate li neki recept? (13.4.2020 10:21:53)



IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Mi ih retko jedemo. A ja ih mogu jedino kao tikvice-palacinke.



Ivana, a ja leti ne znam sta cu sa njima. Kod mm-ovih roditelja rode da oni non stop salju. I onda izmisljam, da ne bi bacila. 




gocic -> RE: Tikvice- imate li neki recept? (14.4.2020 22:05:50)

Ako su domace i lepe, naravno da ih trebas iskoristiti.




Dragica Draga -> RE: Tikvice- imate li neki recept? (14.4.2020 22:14:21)

Tako je i kod nas Sanjics, kad im krene sezona mi ih u basti imamo na izvoz. Npred kraj iz zamrznem, i dobro dodju kad im prodje sezona.




Sanjalicaaa -> RE: Tikvice- imate li neki recept? (14.4.2020 22:20:39)

Obozavam tikvice.




gocic -> RE: Tikvice- imate li neki recept? (14.4.2020 22:25:01)

Kako ih zamrzavas. Mi tikvice nikad nismo zamrzavali. Samo bundevu.




Dragica Draga -> RE: Tikvice- imate li neki recept? (14.4.2020 22:34:12)

Davno sam negde procitala savet za zamrzavanje tikvica, uglavnom vrlo je jednostavno - ocistim ih skroz, i ogulim i odstranim semenke, i iseckam na kockice i zamrznem 😊




dunja RR -> RE: Tikvice- imate li neki recept? (31.5.2022 12:00:27)

Ja sam juče za večeru pravila slane mafine od tikvica, ostalo je i jutros za doručak:

tikvice - veće, 3 komada
kačkavalj - 200 g, ja sam ga narendala odozgore
sir - 150-200 g
jaja - 3 komada
kisela voda - 1,5 šolja
jogurt - 1,5 šolja
maslinovo ulje - kašika
brašno - ja koristim speltino, 4 šolje
prašak za pecivo - 1 kesica

Prvo tikvice narendala i kada su malo stajale, procedila vodu, pa dodala jaja, sir, kiselu vodu, jogurt, na kraju brašno i pp (smesa da bude malo gušća od smese za palačinke), i sipala u kalupe za mafine, pekla pola sata.





dddaca -> RE: Tikvice- imate li neki recept? (1.6.2022 7:55:30)

Pravila sam i ja neke mafine sa tikvicama, ustipke. Eksperimentisem posto moji bas i nisu ludi za tikvicama, pa gledam gde mogu da ih stavim da ne primete [sm=smiley36.gif]
Dunja, moracu i ovo da probam. Reci mi samo, cini mi se da ima dosta tikvica, da li su vlazne zbog toga (ne znam kako bih drugacije rekla)?
I kolika je solja kojom meris brasno?




Ana RR -> RE: Tikvice- imate li neki recept? (1.6.2022 10:33:01)

Mi smo pre nekih 10 dana bili u nekom grčkom brodu restoranu na 25. maju i pošto smo čekali decu da završe sa takičenjem, nismo imali vremena da poručimo neku baš konkretnu klopu već smo poručili topla predjela, između ostalog i ćuftice od tikvica i mirođije. Spolja su lepo zapečene a unutra su malo vlažnije, pošto je maltene sama tikvica sa začinima, ali ljudi moji koliko je ono bilo dobro. Ne pamtim kada sam tako slatko jela.




dunja RR -> RE: Tikvice- imate li neki recept? (1.6.2022 11:04:13)


Velika solja malo veca od crvene nes. Slobodno moze i manje tikvica, malko su bili vlaznjikavi ali moji to vole. Ja bi sebi manje stavila.
IZVORNA PORUKA: dddaca

Pravila sam i ja neke mafine sa tikvicama, ustipke. Eksperimentisem posto moji bas i nisu ludi za tikvicama, pa gledam gde mogu da ih stavim da ne primete [sm=smiley36.gif]
Dunja, moracu i ovo da probam. Reci mi samo, cini mi se da ima dosta tikvica, da li su vlazne zbog toga (ne znam kako bih drugacije rekla)?
I kolika je solja kojom meris brasno?






Ivanka 75 -> RE: Tikvice- imate li neki recept? (1.6.2022 12:28:22)

Ja tikviceo baveslzno stavljam  u supe i corbe, ionako se istope.

I u musaku jedan red tikvica stavim, skoro se i ne primete. 




Sanjica26 RR -> RE: Tikvice- imate li neki recept? (1.6.2022 12:53:24)

Ja sam pravila neki dan po ovom receptu.1 tikvica izrendana i iscedjena. 2 umucena jajeta60 ml mleka100 gr brasna 2 kašike maslinovog ulja2 kašilke griza 1 kašika praška za pecivo50 gr parmezana Peci na 180 stepeni, 20 minuta 




dddaca -> RE: Tikvice- imate li neki recept? (1.6.2022 17:19:31)


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Ja tikviceo baveslzno stavljam  u supe i corbe, ionako se istope.

I u musaku jedan red tikvica stavim, skoro se i ne primete. 


Pocela sam i ja u corbe. Skuvam, pa izblendam
Dunja, hvala. Ipak cu onda da smanjim kolicinu




Sanjica26 RR -> RE: Tikvice- imate li neki recept? (1.6.2022 18:23:08)

Mi bas volimo tikvice na sve nacine. Uvek imamo domace. 




Ivanka 75 -> RE: Tikvice- imate li neki recept? (1.6.2022 19:52:25)

I hrskave pohovane tikvice iz rerne! Ko čips! 





Bambino1 -> RE: Tikvice- imate li neki recept? (1.6.2022 20:01:43)

I ja pravim neke kao mafine od tikvica. Narendam tikvice, i ubacim jaja, sir, malo ulja, malo jogurta, dodam i sunke ili nesto suhomesnato i brasno, griz i prasak za pecivo. Ne znam mere, pravim od prilike. Ja tikvice narendam, posolim i ostavim u cediljku da se procede, one od soli otpuste vodu, i malo i rukama istisnem vodu, pa ne bude puno vlaznjikavo unutra. 




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]