RE: Prestanak dojenja (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dojenje i dopuna dojenju



Poruka


jess021 -> RE: Prestanak dojenja (12.10.2020 10:14:49)

Znam da je trudna, ali ako je sve ok, to nije razlog za prestanak dojenja





lesli -> RE: Prestanak dojenja (12.10.2020 10:25:26)

Uh jess, ne znam da li si videla ali zalila se na bolove u stomaku i imala je neko krvarenje.Ja bih na njenom mestu obustavljala dojenje jer beba uopste nije mala. Mislim da ima oko 1.5 godinu.




jess021 -> RE: Prestanak dojenja (12.10.2020 10:42:54)

Lesli, nisam videla. Slazem se, skroz je opravdano.


Dejana, izvini, stvarno nisam videla to za krvarenje i bolove




Maraj -> RE: Prestanak dojenja (12.10.2020 12:14:59)

Mislim da je pre ove trudnoce imala i spontani...




dejana007 -> RE: Prestanak dojenja (12.10.2020 14:04:36)


IZVORNA PORUKA: jess021

Sigurno da jeste, jer se smanjuje kolicima mleka, pokusaj da smanjis i unos tecnost.


Moram da pitam, izvini unapred, zato prestajes da dojis? Koliko beba ima? 


Jess021 ne brini :*

Bebac jos malo 20 meseci.

Imala sam pozitivan test, prosle nedelje gestacioni mesak, medjutim od sinoc krvarenje. Blago roze, pa ujutru svetlija krv i bolovi. Bila na uz to sto bilo puklo, razlilo se u materici i mora kiretaza. Sva sam nikakva. Razocarana u sebe i svoj organizam sto nije sposoban da odrzi trudnocu bez tableta i pracenja... Al sta je tu je... Radovala se nekoj buducoj devojcici... A nisam soremna pored 2 deteta opet da radim u 40-oj na planiranoj trudnoci...

Zbog rane trudnoce sam prekinula dojenje pre 5 dana... 4 noci vec ne spavamo :) Sad ne mogu da ga vracam na dojku. A i dosta je :)





jess021 -> RE: Prestanak dojenja (12.10.2020 14:24:23)

Dejana, glavu gore, imas njih dvoje i to je sve odlicno. Odboluj, imas pravo na to. 





Filadendronka -> RE: Prestanak dojenja (12.10.2020 17:04:40)

Dejana, ma cim zelis trece ima nade. Mozda ti sledeci put ne bude potrebna bilo kakva terapija. Ja sam prvo dete rodila mlada ( sa 28-29) i svasta mi je falilo. A drugo nisam oset_ila. A dojenje ne obnavljaj kad si vec prekinula. Ja se kanim sa tim prekidom, budim se i dalje nocu po deset_ puta. Ali uvek imam opravdanje, bolest, vrtic, vakcina... Malo mi zao, malo sam lenja, ne znam.... 




Maraj -> RE: Prestanak dojenja (12.10.2020 20:20:25)

Dejana, bas mi je zao [sm=smiley31.gif]




dejana007 -> RE: Prestanak dojenja (12.10.2020 21:45:49)

Filadentronka videcemo :) Nisam planirala ali se nadala opstace kad je tako bilo iznenada :( A za dojenje sve te razumem :D
Maraj 🥰🥰🥰




smeško -> RE: Prestanak dojenja (16.10.2020 20:12:10)

Фил, ти си супер. Ја сам пресекла са пуне две године и три месеца. Све врме еме је будио ко зна колико пута ноћу. Намазала сам папричицу на брадавице, нисам више знала како. Причом нисам успела да не вришти да сиса док се не успава. Престао је да тражи истог дана. Пробуди се у току ноћи, по навици, ја се окренем да му дам да сиса, спавало ми се и болеле ме дојке. И он ме погледа и пружу руку за стоп:,,Не, мама! Не.'' И окрене се и заспи са паткицом. [sm=smiley36.gif]
Дејана, никада није лако. Само немој да кривиш себе, ниси крива.




jess021 -> RE: Prestanak dojenja (17.10.2020 9:02:34)

Ih, ja sam sa 2.5. Ali smo se dogovorile, bukvalno. M je stvarno bila razumna skroz. Jedne veceri zaspala bez, drugo sam rekla nemoj, bas si velika.... I eto, bez problema, a obožavala je da siki





Filadendronka -> RE: Prestanak dojenja (23.12.2020 21:01:15)

Najpre da se ogradim od toga da sam protivnik dojenja zbog ovog sto cu ispod pisati. Imam dug staz u dojenju i moja deca nisu probala formulu, sem u porodilistu par puta. J ce sad 21 mesec i sisa uvece pred spavanje i nocu po par puta. Problem je sto misim da psihicki skrecem. Ruzno ce zvucati, ali uzasno mi smeta kad krene da mi zavlaci ruke u majicu, prosto ne mogu da izdrzim da me pipne. Onda nocu kad vuce na prazno, stvara mi uzasan nemir, razdrazljivost, nekad i bes. Uvek sam uzivala u dojenju, ali vec neko vreme osecam da se bas mucim. 





pari -> RE: Prestanak dojenja (23.12.2020 21:06:35)

Tako sam se i ja osećala sa T,razumem te skroz. Kad više nisam mogla,prekinula sam...imala je 22 meseca...Dobila sam već ranice i isto sam osećala uznemirenost, premor, nervozu





dunja RR -> RE: Prestanak dojenja (23.12.2020 21:28:22)

Joj Fil, skoro sve kao da sam ja pisala.

Imala sam u najmanju ruku par nevrnih slomova zbog toga, u skorije vreme, jedan od njih, noćas, trebala sam da radim, za klijente kojima je sutra Božić, ali se budila i sisala celu noć, Ništa nisam završila, Bukvalno sam poslednji mesec spavala maksimum po 2 sata noću.

Mene izluđuje to što ona dok sisa drugom rukom dira i vrti drugu bradavicu, i nema šanse da joj se zabrani to. To joj neka uslovna reakcija, povezana sa sisanjem, i jako mi smeta. Nije to radila od starta čini mi se, ali radi odavno. Ne vidim način da je skoro skinem sa sise, danima razmišljam o tome...ona čim me vidi skače na mene, zagrli sisu, mazi se, ne pušta. Doduše uglavnom mi prija, osim tog diranja bradavice, i buđenja noću, ne uvek, ali kada sam slomljena ii treba celu noć da radim, e tada se obavezno budi i psihički me dotuče.

Mislila sam da S niko ne može da nadmaši u sisanju, ali rodih nju, pa se razuverih [sm=smiley36.gif]




Filadendronka -> RE: Prestanak dojenja (23.12.2020 22:50:31)

Mi smo vala od pocetka sve iste boljke bolovale, pa sto ne bismo i ovo. Ja sam stvarno na izmaku snage, prosto mi je zao sto mi je dojenje postalo robija. Zaomi je da prekinem zbog njega, a opet ne znam koliko je dobro po mene da talozim ovu nelagodu. Tako da vagam sta cu dalje. 




pari -> RE: Prestanak dojenja (24.12.2020 8:00:46)

Fil, ja sam za prestanak. Moja T se odvikla za 2 dana bukvalno. Veliki su oni već,dosta je. Dala si mu dovoljno. Mazićete se na drugi način





pari -> RE: Prestanak dojenja (24.12.2020 8:08:12)

Ssamo da dodam da mi je tad to izgledalo kao nemoguća misija jer je noću sisala na svakih sat, ai danju je dosta sisala...

Ali stvarno nisam više mogla nikako




jess021 -> RE: Prestanak dojenja (24.12.2020 8:50:22)

Fil, i ja mislim da je dosta. Nema potrebe sebe da mucis i nije ruzno to sto pricas, sve te razumem i mislim da je vreme da prekines. 





Maslacak15 -> RE: Prestanak dojenja (24.12.2020 9:28:31)

ja mislim, an mnoge se ovde nece sloziti, da posle prve godine dojenje vise znaci majkama nego deci. verujte to je njima pre svega izvor hrane. i odviknu se vrlo lako. naravno to je svacija privatna stvar ali Fil janbe vidim vas ni jedan argument da dalje dojis ako te opterecuje. to "zbog njega" bih razumela sa 6 meseci ali sa 21 to je ti se samo.cini.... samo donesi odluku i videces. svako cudo za tri dana prodje. srecno!!





mama Jo -> RE: Prestanak dojenja (24.12.2020 9:33:10)

Fil, razumem te u potpunosti.
Ja sam mladju prestala da dojim sa puna 23 meseca. Mesecima je to bilo vrlo opterecujuce jer kad god bi zakukala ona trazi da sikne, a bila je tada takvo dete da je kukala i njanjavila za svaku sitnicu. Odlepljivala sam od toga. I, koliko sam mislila da ce biti tesko, proslo je lako.
Samo jedan dan odluci, malo ga ,,zamajavaj'' kad isetis da bi on u tom momentu trazio, da se i sam zaboravi, i videces treci dan ce vec biti gotovo.
Najiskrenije ti zelim da tako bude!! Srecno!




Lilly5 -> RE: Prestanak dojenja (24.12.2020 10:08:20)

Dojila sam oko godinu dana. Nocni podoj sam ukinula posle 4 meseca.





branki* -> RE: Prestanak dojenja (24.12.2020 12:54:35)

IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Najpre da se ogradim od toga da sam protivnik dojenja zbog ovog sto cu ispod pisati. Imam dug staz u dojenju i moja deca nisu probala formulu, sem u porodilistu par puta. J ce sad 21 mesec i sisa uvece pred spavanje i nocu po par puta. Problem je sto misim da psihicki skrecem. Ruzno ce zvucati, ali uzasno mi smeta kad krene da mi zavlaci ruke u majicu, prosto ne mogu da izdrzim da me pipne. Onda nocu kad vuce na prazno, stvara mi uzasan nemir, razdrazljivost, nekad i bes. Uvek sam uzivala u dojenju, ali vec neko vreme osecam da se bas mucim. 



ovo je identicno bilo kod mene i cerke,isto skroz.mi smo prekinule oko nove godine,a ona je u januaru napunila 2 godine.misila sam da necemo nikad uspeti.nisam ni pokusavala,mrzelo me,nisam imala snage...ona je isla u vrtic,kad dodje,cim udjemo u predsoblje,on meni,kao fil sto kazes,ruke u edra i vice -mama,sisicu...ja je dojim tu ,odmah,i tako na sisi nosim u njenu sobu..bas mi je vise postao stres.ona se i nocu budila vise uta,malo malo,pa se meskolji,ja joj tutnem sisu i ona tako spava.
kako smo prekinuli...muz je ucestvovao,ja sama ko zna kad bih prelomia.jedne noci,kaze on da ce da spava sa njom u sobi,ja spavam u drugoj i d se ne pojavljujem.vise puta u toku noci ,ona se budi,ja je cujem,mm je nosa,nosa i tako 3 ,4 noci,ne vise i poce ona da spaca,zaboravi na sisu,meni grudi normalno splasle,nisam nikakav problem imala.
sad bih opet odradila isto sve.
nije mi bio plan,ja inace imam male grudi i nisam ni zamisljala da cu dojiti toliko,sina nisam dojila iz vise razloga.ne bih nikad menjaala dojenje,nikad.zaista mi je postao stres i telo je i prepoznalo vise to i cerka je bila zrela i smatram da smo prosli svi izuzetno jednostavno,bez nekog napora.




Maraj -> RE: Prestanak dojenja (24.12.2020 13:05:36)

Fil, nisi jedina. Isto sam se osecala...




vonavoj -> RE: Prestanak dojenja (24.12.2020 14:17:22)

Slazem se sa maslacak,ja sam prekinula sa tacno godinu dana..cim sam pocela da radim,meni je mucenje predstavljalo,budile se nocu...cim sam presekla,prespavale su noc..

Prekidaj,ako ti je mucenje.




Filadendronka -> RE: Prestanak dojenja (24.12.2020 20:58:35)

O hvala Bogu, znaci nisam bas skroz luda. Sve mislim da sam popustila sa zivcima kad mi smeta sisanje bebe. Nisam razmazena, ali bas me ovo unistava iz dana u dan. Tako da definitivno prekidam,  kap samo sto nije prelila casu. Hvala vam! 🤗





Stranica: <<   < Prethodna stranica  65 66 67 [68] 69   Sledeća stranica >   >>