RE: Cuclice i flašice (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dojenje i dopuna dojenju



Poruka


Animsaj9 -> RE: Cuclice i flašice (2.11.2015 19:07:17)

moja kuma je bila zadovoljna , ali vredi cuti i drugo misljenje , naravno sve je to individualno i do bebe, neke ne vole cucle i flasice [sm=smiley9.gif]




madre -> RE: Cuclice i flašice (2.11.2015 19:14:52)

a da li je iko koristio Tommee tippee flasice?




wivern -> RE: Cuclice i flašice (2.11.2015 19:40:30)


IZVORNA PORUKA: madre

aha, bas cu ih malo bolje osmekati... nego, tu cevcicu sam primetila i ranije pa mi se nekako cinilo kao ne dobar patent[sm=jezicek.gif] mi smo sa bogijem (pre 5 godina) koristili uske staklene NUK sa kaucuk cuclicama i jedino njima smo bili zadovoljni, nekako je taj sistem za izbacivanje vazduha jedino kod njih funkcionisao[sm=zmeden.gif]


Ja kod ove flasice vidim kako vazduh izlazi u flasicu, tj prave se baloncici dok on uvlaci tekucinu [sm=smiley36.gif] E sad sto kaze animsaj sve je individualno, mozda neka beba ne prihvati.

Te druge nisam probala tako da ne znam.




jess021 -> RE: Cuclice i flašice (3.11.2015 14:01:11)

Mi smo danas kupili Dr browns staklenu flasicu jer Lenka bas ma problem sa izbacivanjem vazduha. Nadam se da ce nam pomoci, javljam utiske.




Ana RR -> RE: Cuclice i flašice (3.11.2015 14:18:10)

Jess, sigurna sa da će vam pomoći. Moje dete je prvih par dana pilo iz nukove flašice i mukica više se vazduha nagutao nego mleka. Onda je mm kupio dr brown''''s flašice i preporodili smo se. Prošli smo bez grčeva. Koristili smo i njihove cucle, činijice, čaše za vodu, tanjiriće... imam i njihovu rashladnu torbu uz koju dobiješ i gel koji se zamrrzne pa se stavi u torbu da drži temperaturu. Ja sam 110% zadovoljna. Mi smo koristili plastične flašice.




bebilule -> RE: Cuclice i flašice (25.11.2015 22:48:45)

Ja sam jos.za.bolnicu kupila.nuk jer su trazili da ponesem i tako i ostadosmo na.njoj. Sve je bilo u redu dok juce nisam promijenila cuclu. Sad dok pije stalno ulaze mjehurici i bas ih dosta ima. Moracu mijenjati nesto jee se bas naguta vazduha. Mislim da cu i ja probati ove dr browns




Maraj -> RE: Cuclice i flašice (26.11.2015 8:20:15)

Bebilule mi uzeli MAM. Flasica ima istu cuclu kao nuk tj cucla je na flasici isto spljoštena. Citajuci i ja o dr Browns cuclama kupim je iako on super pije sa mam-om. Iskustvo-uzas ko i sa chicco cuclama. One imaju okrugao vrh ma cucli za razliku od mam i nuk cucli. Meni L ne pije lepo ni na Chicco ni na dr Browns cucli. Probaj....nama nije uspelo pa smo se vratili na mam




Trcosava -> RE: Cuclice i flašice (26.11.2015 8:27:05)

Ti mehurici i treba da se vide da ulaze u flašicu, da se ne bi napravio vakuum. Ne piju oni vazduh. Ana mi je bila na aventovim, a i sad je Luka s tom razlikom što Luka ima neke close to nature flašice. Podsećaju na tomee teppee ili kako se već pišu. Nije imao grčeve. Imao ih je prvih mesec dana dok je sisao.




bebilule -> RE: Cuclice i flašice (26.11.2015 8:31:45)

Ma bilo je i na pocetku mjehurica ali ovo sad je haos. Samo ulaze. Izadje nesto na.onu rupicu ali ostane bukvalno talog mjehurica na dnu. Ovo nesto nije ok.




jess021 -> RE: Cuclice i flašice (15.12.2015 23:10:38)

L ima 2 meseca i 10 dana i cini mi se da joj na ovu cuclu ide mleko jako sporo. Da li mozemo uzeti vecu cuclu, onu sto je za 3+ meseca?




wivern -> RE: Cuclice i flašice (16.12.2015 6:30:47)

Jess kupi i probaj, ionako će ti uskoro trebati ta sa većom rupicom.
Mada sam ja moje širila tj samo malo zasecem rupicu da bude veća.




jess021 -> RE: Cuclice i flašice (16.12.2015 11:36:48)

Wiv hvala!
Pa i mm rece daj da malo prosirimo, a ja sam ga samo cudno pogledala[sm=smiley1.gif]




wivern -> RE: Cuclice i flašice (16.12.2015 12:04:29)

Ćuti i radi kako ti muž kaže [sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Cuclice i flašice (24.12.2015 21:12:41)

Mi do sada koristili avent , veceras uzeli mam ja sam prezadovoljna[sm=smiley1.gif]




dddaca -> RE: Cuclice i flašice (24.12.2015 21:44:37)

Mi smo koristili Avent dok je bila baas mala, sad kad pije vece kolicjne mleka, koristkmo chicco. Jedva se navikla na culu koja ima tri nivoa protoka.




daca77 -> RE: Cuclice i flašice (26.12.2015 14:05:50)

Ja i dalje ne znam koju flasicu da kupim za mleko...vodu pijemo jako uspesno iz oveklik




isidora88 -> RE: Cuclice i flašice (26.12.2015 16:51:11)

Ja ne znam da li da kupujem nove flasice, cucle cu svakako nove, to se podrazumeva, samo ne znam da li da menjam i flasice. Mateji sam koristila avent flasice




dddaca -> RE: Cuclice i flašice (26.12.2015 16:54:40)

E bas sam htela da pitam za flasice sa piskom (to se valjda tako zove) za vodu. Htela bih da joj kupim, ali ne znam sta. Videla sam neku mum ali ona nema ove rucke sa strane, da beba sama moze da uhvati. Kod nje mi se svidja sto je pisakizradjen od nekog tvrdjeg silikona, nije mekan kao cucla, ali nije ni tvrd kao plastika. Daco, kakav je na toj vasoj?

Isidora, ja ih ne bi kupovala. Ako su ocuvane, nisu izgrebane, ionako ces ih otkuvavati ili sterilisati svakodnevno neko vreme. A mozda ce beba da sisa, pa ti nece ni trebati




Animsaj9 -> RE: Cuclice i flašice (26.12.2015 16:55:34)

Isi ja mislim ako su očuvane, i ako su staklene da nema potrebe .




daca77 -> RE: Cuclice i flašice (26.12.2015 17:05:26)

Pisak je silikonski mekani...




mati -> RE: Cuclice i flašice (26.12.2015 17:09:15)

Ddaco mi smo te prve uzimali u tempu. Pisak je gumen i samo jedna rupica ima. Promenilismo ih tri cetri sigurno. Nisu ni bili skupi, ali su nam se najbolje pokazali imaju i rucice.




isidora88 -> RE: Cuclice i flašice (26.12.2015 17:15:56)

Mi smo imali ovakvu sa piskom, Mateja je obozavao.
[img]http://www4.slikomat.com/13/1226/mhq-1gt549.png[/img]

A Matejine flasice su plasticne avent, onda da ipak uzmem nove[sm=zmeden.gif]




dddaca -> RE: Cuclice i flašice (26.12.2015 17:18:53)

A sta je bolje - jedna rupica ili vise rupica? I taj gumeni pisak, da li je tvrd?




mati -> RE: Cuclice i flašice (26.12.2015 17:19:04)

IZVORNA PORUKA: mati

Snelle ja mislim da takva solja ima tri rupice, mozda je bilo lakse da krene sa jednom.Mi imamo OVU. Jedna je za vodu i tako je od sestod meseca, a kasnije smo uzeli i za sokic, kada smo shvatili da od cucle nema nista. Sokic takodje pije i na slamcicu. Vodu pije i iz rosa male flasice ili iz case, ma iz svega ce da pije, samo nikako na cuclu.
Evo je slikica, nesto izgleda nece...
[img]http://www4.slikomat.com/10/0414/in2-234-01.png[/img]

Ovo sam pisala jos 2011 ali smo ih uzimali i za Mitu.
Evo TEMA pa mozda nesto i pomogne
Ova nasa ima ceo gumeni pisak, sem sto je do pola ispod gume i plastika a od polovine je samo guma. Za pocetak je bolje jedna rupa.




dddaca -> RE: Cuclice i flašice (26.12.2015 17:27:26)

E super, hvala ti puno. Odoh sad prvo da procitam, pa da zapitkujem :)




Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>