RE: Udžbenici (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Od đačića do đaka



Poruka


Tiziana -> RE: Udžbenici (18.9.2021 10:29:47)

Mi nismo uvijali ni udzbenike ni sveske.

Sto kaze Ivana ne vidim neku posebnu poentu nit je ko trazio. A moram da priznam da su se udzbenici dosta ocuvali i ovako neuvijeni. Steta samo sto ona ni jedan njegov udzbenik nije nasledila, a ni njene niko nece naslediti. Tako da i sve da su se raspali... 




dddaca -> RE: Udžbenici (18.9.2021 10:49:54)


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Ta prica sta sve uciteljice traze me posebno iritira. Sta nju briga kakvi su udzbenici. Njeno je da kaze kakve sveske trebaju. A i to ne mora, mozda neko nema novac za ukoricene ili ovakve ili onakve. Bolje neka gledaju da prenesu deci neko znanje nego da zakeraju oko svega, a decu ne nauce mnoge stvari koje bi trebalo. 



Ovo si potpuno u pravu.
Ni nama nasa ne trazi. A nisam ni razmisljala o uvijacima dok Dunja pred pocetak skolske godine nije pocela da se raspituje [sm=smiley36.gif] I onda mi nekako dodjose pod ruku kad sam kupovala skolski pribor [sm=smiley36.gif]




dunja RR -> RE: Udžbenici (18.9.2021 13:34:15)

Meni su bili super zanimljivi oni šareni uvijači sa likovima iz crtaća i slično, kada smo bili klinci, bili su onako od nekog debljeg materijala, tj. deblje plastike, pufnasti, u odnosu na ove providne danas. Pojma nemam da li ima takvih sada da se kupe (novi, polovne sam viđala na kupujem prodajem).

Ja sam uzela prve na koje sam naletela, ostali sav pribor i sveske smo dobili Maped, od mog brata, tako da jedino što sam kupila je kesa za blok, uvijači i par svesaka na margine, ne za sve, već samo one predmete za koje je učiteljica tražila margine.

A kao klinci smo uvijali sveske i u šarene papire od časopisa, npr. Bravo ili Zabavnik, pa su sveske uvek bile šarene.
Blok 5 sam uvek imala izlepljen raznim meni omiljenim slikama, pa prelepljen selotejpom (redom u trakama), tako da je jedan omot bloka mogao godinama da mi traje, i obožavala sam ga takvog.

Ne znam, uvek sam kao dete imala uvijene sveske i knjige, ali uvek što šarenije, i obožavala sam to i volela sam da učim, i bila sam štreber. Hoću reći, možda je i do uvijača [sm=jezicek.gif] Ali bez zezanja, baš sam uživala da uvijam knjige u šarene papire, sećam se. Pa onako secneš malo po sredini na dva mesta, tako i gore i dole, pa saviješ na unutra, ako znate na šta mislim.




dunja RR -> RE: Udžbenici (18.9.2021 13:46:37)

Ovo su ti stari, prodaju ih polovne:

[img]https://i.postimg.cc/3NVMyd8s/STARI-OMOTI-ZA-SVESKE-II-SNUPI-slika-O-25976089.jpg[/img]




Sanjica26 RR -> RE: Udžbenici (18.9.2021 13:52:16)

Suzi, to su vaše? Ma, naše su bile nikakve providne lepljive. 





dunja RR -> RE: Udžbenici (18.9.2021 13:53:42)

Ne ne, ovo su ti stari, polovni, prodaju ih na kupujem prodajem.

S sam uzela prve na koje sam naišla, providne.

Ovi stari su bili deblji, kvaitetniji, i lepši.




dunja RR -> RE: Udžbenici (18.9.2021 13:56:44)

Evo ih još

[img]https://i.postimg.cc/9XdC0BZb/Stari-uvijaci-za-sveske-EX-YU-slika-XL-47081181.jpg[/img]




flamingos -> RE: Udžbenici (18.9.2021 13:57:25)

Da,da,Dunja-biće da je do uvijača.Bravo za tebe i tvoje učenje.Šta znam,svako ima svoje mišljenje.Meni je lepo kad su uvijrni,a i nebitno je šta je meni lepo,već dete želi da budu uvijeni.Super su ti šareni uvijači.





Sanjica26 RR -> RE: Udžbenici (18.9.2021 14:03:22)

Predivni su. Super sto si tamo našla.





dddaca -> RE: Udžbenici (18.9.2021 14:33:51)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

A kao klinci smo uvijali sveske i u šarene papire od časopisa, npr. Bravo ili Zabavnik, pa su sveske uvek bile šarene.
Blok 5 sam uvek imala izlepljen raznim meni omiljenim slikama, pa prelepljen selotejpom (redom u trakama), tako da je jedan omot bloka mogao godinama da mi traje, i obožavala sam ga takvog.

Jao Dunja, sad me podseti [sm=smiley27.gif] Ja se ne secam da sam koristila plasticne uvijace, ali u neki cvrsci papir mi jesu uvijali. Ipak posle nekog vremena taj papir se iskrza po ivicama, pa sve ispocetka. A kad sam bila malo starija onda sam uvijala sama, u casopise kao sto pises. Mada, tad ni sveske nisu bile ovako lepe kao sad, tako da su ovi providni sasvim ok.

Inace, videla sam i neprovidne, mislim u Tempu i u Kenguru, ali me nisu zanimali bas iz razloga sto su nam sveske tako lepe i sarene. Tako da nam ovi providni zavrsavaju posao.




dunja RR -> RE: Udžbenici (18.9.2021 14:47:46)

Nisam kupila te stare šarene uvijače Sanjči, samo sam vam stavila fotku :)
Ja sam uzela samo obične providne.

Jer što kaže Daca sada su sveske lepše nego ranije, pa su ti providni sasvim dovoljni.
Ove Maped sveske koje nam je brat poslao, a poslao nam je količinu za naredna 3 razreda recimo [sm=smiley4.gif][sm=love.gif], su predivne, ne zna se koja je lepša.
Ima i sa Paja Patkom, sa oldtajmerima, sa gradovima (Moskva sveske su fantazija), a boje fenomenalne. I na to stavismo providne uvijače, i sve super.

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Predivni su. Super sto si tamo našla.







dunja RR -> RE: Udžbenici (18.9.2021 14:52:18)

Da, kada se iskrzaju (najviše po ćoškovimA) sve jovo nanovo i to je meni poseban užitak, prvo sam mamom uvijala, posle sama.

IZVORNA PORUKA: dddaca


IZVORNA PORUKA: dunja RR

A kao klinci smo uvijali sveske i u šarene papire od časopisa, npr. Bravo ili Zabavnik, pa su sveske uvek bile šarene.
Blok 5 sam uvek imala izlepljen raznim meni omiljenim slikama, pa prelepljen selotejpom (redom u trakama), tako da je jedan omot bloka mogao godinama da mi traje, i obožavala sam ga takvog.


Jao Dunja, sad me podseti [sm=smiley27.gif] Ja se ne secam da sam koristila plasticne uvijace, ali u neki cvrsci papir mi jesu uvijali. Ipak posle nekog vremena taj papir se iskrza po ivicama, pa sve ispocetka.





Dragica Draga -> RE: Udžbenici (18.9.2021 21:02:13)

Super izgledaju dunja [sm=bravo.gif]




smoli -> RE: Udžbenici (29.9.2021 9:52:31)

Nista jos uvek od refundacije novca za udzbenike za prvake. Prijava podneta online jos 1. septembra. Na telefon za informacije  se naravno niko ne javlja (0113216246).





Ana RR -> RE: Udžbenici (29.9.2021 10:08:49)

Joj Suzi, ja sam imala te uvijače sa likovima iz crtaća, u to vreme svi smo ih koristili [sm=smiley27.gif]




dunja RR -> RE: Udžbenici (29.9.2021 11:24:04)

Smoli, ja sam podnela prijavu krajem avgusta i isplatili su mi pre 2 dana.
Pola sata pre uplate sam pisala Mladim talentima na FB (jer na telefon se ne javljaju, kao što i ti kažeš), ali mislim da nisu ni videli tada moju poruku, posle im poslah poruku da je legla uplata, to su videli ali nisu komentarisali :D

IZVORNA PORUKA: smoli

Nista jos uvek od refundacije novca za udzbenike za prvake. Prijava podneta online jos 1. septembra. Na telefon za informacije  se naravno niko ne javlja (0113216246).







Dragica Draga -> RE: Udžbenici (29.9.2021 11:25:44)

Joj da, vidi oblagace. Predivni au, vracaju u detinjstvo 😀




dunja RR -> RE: Udžbenici (29.9.2021 11:26:22)

Daaa, i kod nas u odeljenju smo svi imali, razne [sm=smiley27.gif]

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Joj Suzi, ja sam imala te uvijače sa likovima iz crtaća, u to vreme svi smo ih koristili [sm=smiley27.gif]





Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 10 [11]