RE: Udžbenici (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Od đačića do đaka



Poruka


lesica -> RE: Udžbenici (27.11.2017 19:56:22)

Peace, to je ono što mene užasava.

Slušam roditelje, u fazonu jaooo koliko uče, ali zapravo oni ne uče ništa više nego što smo mi, već je to toliko loše prezentovano, i ukoliko nemaju posvećenog učitelja/nastavnika/profesora i ako nemaju nekog da ih isprekontroliše, obrali su bostan.
I to je jako tužno.




Peace* -> RE: Udžbenici (28.11.2017 8:01:07)

I ja smatram da ne uče više nego mi niti da imaju više knjiga nego što smo mi imali. [sm=smiley1.gif]
Ali sam odustala od te rasprave jer se retko ko slaže sa mnom.

Jeste se malko sve pomerilo, u smislu da smo mi kose crtice (grafomotiriku) radili u prvom razredu a sada se radi u predškolskom, ali ja se zaista sećam gradiva iz mog petog razreda (ne do detalja naravno, nego sećam se šta smo crtali iz biologije, šta smo učili iz geografije i istorije), i to je prosto to.




milicicak -> RE: Udžbenici (28.11.2017 8:31:36)


IZVORNA PORUKA: Peace*

Juče ispitujem Luku biologiju, bakterije... nabrojane bolesti koje izazivaju bakterije, i dizenterija precrtana. Kontam, garant ne može da zapamti, kaže on da nije, nego je nastavnica odlepila kad je videla, i rekla im da precrtaju jer dizenteriju ne izazivaju bakterije.

Mozda kad je nastavnica isla na fakultet dienteriju nisu izazivale bakterije nego samo amebe, danas WHO prepoznaje dva glavna izazivaca dizenterije, bakterije iz roda Shigella i amebu Entamoeba histolytica.
A sto se udzbenika tice, stvarno se slazem da su lose napisani i nerazumljivi




Peace* -> RE: Udžbenici (28.11.2017 9:32:53)

[sm=smiley36.gif] Znaš kad sam htela da se ogradim (vezano za dizenteriju).
Ipak sam ja ekonomista.




IvanaSK RR -> RE: Udžbenici (28.11.2017 11:04:30)

Ja se ne sećam da smo imali četiri knjige na primer iz srpskog [sm=zmeden.gif] Čitanka, gramatika i dve radne sveske.
Koju god knjigu sam otvorila ne svidja mi se, od prirode i društva koja je uzasno i neprilagođeno napisana, do matematike gde se preskacu zadaci jer su preteski..




isidora88 -> RE: Udžbenici (28.11.2017 11:14:03)

Mi imamo bukvar, 2 radne sveske, neku Pcelicu, Rec po rec, slovarica, citanka. Mi nismo imali toliko knjiga u prvom razredu.




smeško -> RE: Udžbenici (28.11.2017 11:30:59)

Nisam ni ja imala toliko knjiga. I crtala sam jako dugo pre nego što smo prešli na slova. A sada moje dete uveliko ima diktate.




Sanjica26 RR -> RE: Udžbenici (28.11.2017 12:22:47)

Mi imamo dve knjige iz srpskog koje nismo dobili. Uciteljica cuva u ormaru za drugo polugodiste. Koristimo neke pocetnice za stampana i pisana slova.
Matematike imamo tri, svet oko nas tri.
Diktate imamo koliko volis. Kontrolne iz matematike takodje.




smeško -> RE: Udžbenici (28.11.2017 12:47:22)

Verovatno čuva bukvar i radnu svesku za pisana slova. I mi imamo diktate, kontrolne zadatke, dodatne zadatke za domaći, odštampa učiteljica i podeli...Ali, meni je to ok, tako i ja mogu efikasnije da pratim njegov rad.




Peace* -> RE: Udžbenici (28.11.2017 12:50:01)

Prvak:
Iz srpskog 4, od toga je u upotrebi samo jedna, kad se popuni, kreće sledeća.
Matematika 2, svet 2, muzičko 1, engleski 2.

Petak:
Matematika 2, srpski 3, muzičko 1, istorija 1, geografija 2, biologija 1, tehničko 0, informatika 0, engleski 2, francuski 2, čuvari prirode 0, građansko 0, likovno 0. Jesam nešto zaboravila?

Prosto... Ne vidim problem kod nas. Možda vi radite po drugom programu. [sm=zmeden.gif]

Ja se sećam svoje školske torbe iz prvog razreda. Bila je tvrda i kockarsta i veća nego što Marko sad nosi (a nosi istu koju je i Luka nosio u prvom razredu). Imala je pregradu, napred sam stavljala pernicu i užinu a u zadnji deo knjige, i jedva su stajale u taj deo. Markove knjige u prvom razredu staju u tašnu. U drugom neće stajati - ako sudim po iskustvu sa Lukom.





smeško -> RE: Udžbenici (28.11.2017 13:00:56)

Pa, mi jedino iz srpskog nosimo više. Ali, noćna mora mi je oprema za fizičko. Tri puta nedeljno imaju fizičko u sali, a moje dete opremu neće da ostavi u ormariću, nego mi je svaki put uredno vrati. [sm=smiley36.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Udžbenici (28.11.2017 13:22:52)

Iz matematike imaju dve, ali evo T je vec prvu popunila. Bice im definitivno malo do kraja godine.
Srpski 4 ali vidim iz svake se radi . Ovo ostalo sve manje vise.
Bar se radi, imaju i diktate i stampa im neke vezbice.

Mi ne nosimo knjige kuci sem petkom hvala bogu.

Tash ti se ladno secas sta si gde stavljala [sm=zmeden.gif] ja se jedva secam kako mi je torba izgledala [sm=jezicek.gif]




Peace* -> RE: Udžbenici (28.11.2017 13:33:10)

Da, ja sam malo luda. [sm=zz_wavespin.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Udžbenici (28.11.2017 13:34:57)

Jedino se secam onog naseg cuvenog Bukvara sto smo svi imali. Ovo ostalo nista.




isidora88 -> RE: Udžbenici (28.11.2017 13:42:21)

Meni nije normalno nositi po 4 knjige i svesku iz jednog predmeta. Diktate i kontrolne imamo jos od pocetka oktobra. Ne znam sve mi je prebrzo, previse gradiva, lekcije nedovoljno obradjene, gramatickih gresaka koliko hoces, los kvalitet udzbenika, neke knjige sh vec krenule da se raspadaju. Sve u svemu, totalna propast




Peace* -> RE: Udžbenici (28.11.2017 13:45:25)

Marka kad pitaš da li je u školi teško, njegov odgovor je "Ne, to smo sve već radili u vrtiću", i zaista, većinu jesu.
Da li je to dobro? Nemam pojma. Nije moje da sudim. Ali definitivno se od dece očekuje da u školu kreću spremni.




Anck Su Nmaun -> RE: Udžbenici (28.11.2017 13:49:19)

Isi Ti si bas onako fino razocarana.
Ne znam mi nemo tih problema, knjige su ok.
Sto se tice gradiva vidim da rade umereno, ne bih rekla ni puno ni malo.




Ana RR -> RE: Udžbenici (28.11.2017 14:01:01)

Jao sve me to čeka od jeseni. Već mi nije dobro [sm=smiley36.gif]

Ja se sećam da smo mi u Hr radili baš puno ali meni je sve to bilo lako, valjda sam volela. I sećam se da sam ovde u Bg u 7. razredu radila gramatičke pojmove koje sam već učila u Hr u 5. razredu.




Sanjica26 RR -> RE: Udžbenici (28.11.2017 14:07:46)


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Isi Ti si bas onako fino razocarana.
Ne znam mi nemo tih problema, knjige su ok.
Sto se tice gradiva vidim da rade umereno, ne bih rekla ni puno ni malo.

Slazem se sa tobom Anck.




Anck Su Nmaun -> RE: Udžbenici (28.11.2017 14:08:28)

Ana i ja mislim ako je dete zainteresovano da ce biti mnogo lakse. H jedva ceka da krene, sutra ako moze [sm=jezicek.gif]
Dok ima drugara u njenoj grupici u vrticu da mrze cak i tu grafomotoriku da rade, jednostavno ih ne zanima. Dok ona ima i kuci jednu svesku za gm.[sm=jezicek.gif]


Ja uvek govorim samo da ih sto duze drzi ova ljubav prema skoli [sm=jezicek.gif]




Ana RR -> RE: Udžbenici (28.11.2017 14:12:44)

I Marko baš voli, prošle nedelje smo išli na kvartalni pregled u vrtić, sveske su mu odlične, poredili smo sa prošlogodišnjim i tačno se vidi razlika. Sazreo je (doduše i dalje je divljak ali negde mora da izbaci višak energije [sm=smiley36.gif]). Vaspitačica je prezadovoljna njegovim radom, trudom, kaže sedi i radi dok ne završi i što je najbolje, voli da radi. Nadam se da će tako biti i u školi.




Sanjica26 RR -> RE: Udžbenici (28.11.2017 14:13:41)

Upravo sam rekla da se za par meseci stvari promene. Za par meseci mogu da sazru. Ne prepoznate ih.




smeško -> RE: Udžbenici (28.11.2017 15:32:58)

Anči, biće on super! Koncentracija je najbitnija za početak, da se trudi dok ne uradi.




minnica -> RE: Udžbenici (28.11.2017 15:47:29)

M ima iz srpskog bukvar, radnu svesku, čitanku i Ogledalce (isto radna sveska) i svesku, iz matematike udžbenik, Ogledalce i svesku i iz sveta oko nas isto tako, iz muzičkog imaju neku knjigu, iz engleskog knjigu, radnu svesku i svesku. Dvaput nedeljno joj bude baš teška torba, a pritom nismo uzimali ukoričene, nego obične sveske. Što se kvaliteta udžbenika tiče, ima falinki, ima bezveznih zadataka. Mislim da učiteljice biraju "manje zlo" u moru svakakvih izdavača i udžbenika.




IvanaSK RR -> RE: Udžbenici (28.11.2017 15:50:05)


IZVORNA PORUKA: isidora88

Meni nije normalno nositi po 4 knjige i svesku iz jednog predmeta. Diktate i kontrolne imamo jos od pocetka oktobra. Ne znam sve mi je prebrzo, previse gradiva, lekcije nedovoljno obradjene, gramatickih gresaka koliko hoces, los kvalitet udzbenika, neke knjige sh vec krenule da se raspadaju. Sve u svemu, totalna propast

Isi, ja se slažem sa tobom od reči do reči [sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>