RE: Udžbenici (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Od đačića do đaka



Poruka


veselicaa -> RE: Udžbenici (27.3.2018 9:50:00)

Mi jesmo kupovali polovne za A,S ne jos uvek jer oni skoro u svim knjigama pisu.




IvanaSK RR -> RE: Udžbenici (27.3.2018 9:52:30)

Nisam uzimala polovne jer mi je ovako lakse. Menjaju se izdavaci, treba da jurim knjigu po knjigu...




mama Jo -> RE: Udžbenici (27.3.2018 9:59:54)

Kojim izdavacima ste zadovoljni?
Ja sam radila jedno kratko vreme za Klett, oni su bas pedantni i lepo razradjuju modele udzbenika




Misha i Ljisha -> RE: Udžbenici (27.3.2018 10:01:59)

kao fizicar ja moram priznati da su mi krugove zbirke najbolje. Ubedljivo.

Klett je ok. Volim i iz Kletta da radim sa djacima.

Meni se ne svidjaju ove knjizice kreativnog centra. Uopste nisu prakticne, nema mesta da se lepo napise zadatak djaci sve pisu u jednoj liniji ma fuj su mi.

A zavod je odavno izgubio bitku




mama Jo -> RE: Udžbenici (27.3.2018 10:03:23)

Slazem se za Zavod sa Ljishom.

A sve fizicare i matematicare koje znam uzimali su Krug.




Anck Su Nmaun -> RE: Udžbenici (27.3.2018 10:04:39)

Ja ne znam al komsinica je uciteljica , svake godine menjaju izdavace pa kaze da svaka ima svoje prednosti i mane. Sto to nisu objedinili a ne ovako, na sta ovo lici stalno menjati. Gluposti!




veselicaa -> RE: Udžbenici (27.3.2018 10:06:37)

Bas tako,svaki izdavac je u necemu dobar.




mama Jo -> RE: Udžbenici (27.3.2018 10:07:44)

E to je posebna prica sto menjaju svake godine, to bi posebno regulisati, nema smisla stvarno, znam da se svi na to zale




Sanjica26 RR -> RE: Udžbenici (27.3.2018 10:08:17)

Ni meni se ne svidja sto stalno menjaju. Mada, kod nas u gradu su se nekako dogovorili, pa ne menjaju izdavace svake godine da bi mogla da koristi i sledeca generacija.
T radi iz Kletovih udzbenika.




veselicaa -> RE: Udžbenici (27.3.2018 10:10:10)

Eto znaci moze kada se dogovore.Kod nas se stalno menja.




mama Jo -> RE: Udžbenici (27.3.2018 10:11:43)

U skoli u kojoj sam radila isto se regulisalo na nivou skole, mozda i na nivou aktiva. Nisam sigurna da je to dovoljno, da tsko kazem




Misha i Ljisha -> RE: Udžbenici (27.3.2018 10:14:15)

dok sam radila pa kad me djaci pitaju koje knjige da kupe ja sam govorila koju bilo, da ne dokupljuju. Ako su u kompletu zavodove nek ostave zavodove. Nisam htela da izlazem roditelje dodatnim troskovima. U principu nijedna knjiga niti zbirka nije losa. A ako radim iz krugove ja deci izdiktiram zadatak.

A uciti se moze iz sve i jedne knjige ako dete zeli da uci. Kazem meni se ne svidja jedino neka koncepcija kako je sve rapsoredjeno u knjigama. Ali manje vise sve je to isto




IvanaSK RR -> RE: Udžbenici (27.3.2018 10:30:36)

Meni se ne svidja uopšte to stalno menjanje izdavaca. Uzimanje novca roditeljima. Kod nas imaju dve skole, razliciti udzbenici. Pa, majku mu, zasto??
U nasoj skoli se nije menjalo zadnje dve (ili tri godine) tako da smo mi nase udzbenike prosledili drugaru. Ali ove godine opet drugi izdavac.




Anck Su Nmaun -> RE: Udžbenici (27.3.2018 10:34:34)

Pa kao sad se ne menjaju po tri godine kako sam cula. Cekam da vidim kod H za prvi razred ako budu kao kod T bar pola knjiga ce moci da nasledi .

Eto to je ono sto pricam o tom Vucicu .. ne trebaju mi njegove pare al ne mora nase da uzima za bezveze!




mama Jo -> RE: Udžbenici (27.3.2018 10:37:33)

Bilo je do pre par godina da se od 1-4.razreda nasledjuju. To vise ne vazi?




IvanaSK RR -> RE: Udžbenici (27.3.2018 10:41:56)


IZVORNA PORUKA: mama Jo

Bilo je do pre par godina da se od 1-4.razreda nasledjuju. To vise ne vazi?

Ne vazi. Tj. sve zavisi od skole.




Duškić -> RE: Udžbenici (27.3.2018 10:43:02)

Ma samp da sto vise zakomplikuju.




Peace* -> RE: Udžbenici (27.3.2018 10:57:34)

Ja sam naručila knjige preko škole za obojicu. Lakše mi je na rate. Markove su oko 7.000, a Lukine oko 13.000. Puno mi je to da nije na rate.
Marko je rekao da je učiteljica kazala da ukoliko imaju neke knjige od starije braće / sestara, da se to ne naručuje, pa sam njemu recimo izuzela knjigu iz engleskog.
Ostavljam sve Lukine knjige, radne listove bacam. Kontam, možda nešto bude mogao Marko da koristi.




Anck Su Nmaun -> RE: Udžbenici (27.3.2018 11:44:23)

Pa da ja vidim pa sigurno 6-7 knjiga od T nije nista pisano ili jako malo, sto bih to kupovala. ali videcemo jos.




IvanaSK RR -> RE: Udžbenici (27.3.2018 11:48:07)

U prvom razredu drugarica mi dala engleski.. Ubih se od brisanja i na kraju drugi izdavac [sm=smiley36.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Udžbenici (27.3.2018 11:51:29)

Ja dobijem od prijatelja brdo knjiga i ni jedna da nas potrefi [sm=smiley13.gif]
Zato sad nista ne diram dok ne vidim sta ce biti kod H.




lesica -> RE: Udžbenici (27.3.2018 11:53:10)

Za prvi i peti razred ove godine idu potpuno novi udžbenici, šta više koliko sam ja načula ima indicija i pominjanja i uključivanja tableta u nastavu.

U našoj školi, a prema zakonu i ove godine za sve ostale razrede ostaju isti udžbenici kao i prethodne dve godine.
U mom slučaju, tj. L, nama ništa ne znači i da imam od koga da uzmem jer bih eventualno komplet smanjila za 2 knjige. Sve ostalo su kombinovano udžbenik sa radnom svetskom.




mati -> RE: Udžbenici (27.3.2018 18:13:05)

Kod nas skoro vecina radi sa Klet izdavacem, samo nasa i jos par skola Eduka...




Tiziana -> RE: Udžbenici (27.3.2018 19:01:23)

Cini mi se da cak u okviru jednog razreda iste skole, ne moraju svi uciteljici da rade sa knjigama istig izdavaca. Sto je suludo. Ali cini mi se da postoji i ta opcija.
Kod nas se vec dve godine radi sa Educom, a pre toga je bio Klett. Ali mislim da tesk9 sta moze da se nadledi jer u svim knjigama bas dosta pisu.




IvanaSK RR -> RE: Udžbenici (27.3.2018 19:37:25)

Pa mogu se naslediti citanka, gramatika, udžbenik iz matematike, prirode..




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>