RE: Koju vodu koristite za spremanje mleka, čaja? (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dohranjivanje gustom hranom



Poruka


Anoniman -> RE: Koju vodu koristite za spremanje mleka, čaja? (3.4.2009 8:47:59)

ovu sa cesme ... djeci prokuham a ja pijem direkt ... medjutim i to sve do kad jer to vise nije ta voda 




sani -> RE: Koju vodu koristite za spremanje mleka, čaja? (3.4.2009 9:20:37)

ja inace koristim vodu sa cesme samo je prokuham za djecu, ali jucer sam bas razgovarala sa prijateljicom kod koje su bili neki strucnjaci za ispitivanje vode i nvodno ti njima das vodu sa cesme i neku flasiranu i onda ti oni kazu koja je kakvog kvaliteta i koja je bolja. medutim ona je njima dala vodu rosa i rekla da je to sa cesme i jos neku flasiranu. nakon njihovog ispitivanja lrekli su da je ta voda sa cesme (u stvari to je rosa) izuzetnog kvaliteta i da odavno nisu naisli na tako kvalitetnu vodu.




mamanp -> RE: Koju vodu koristite za spremanje mleka, čaja? (3.4.2009 9:24:11)

kod nas je voda relativno cista, tako da sam samo prokuvavala vodu sa cesme, s vremena na vreme sam koristila Rosu




Klarita -> RE: Koju vodu koristite za spremanje mleka, čaja? (26.9.2014 0:31:24)

Od rodjenja Rosu. Ne znam zasto sam K prokuvavala Rosu[sm=zmeden.gif] aha, znam, bila sam neobavestena ili lose obavestena od strane dragih nam silnih "savetnica" okoline[sm=hudicek1.gif] do 5 meseci i onda shvatila da sam idiot. Pila je Rosu duuuuugo, e onda je mm "ukapirao" da je mnogo bolja aqua viva pa jedno vreme smo joj davali nju [sm=smiley29.gif] Cesmusu pije samo u vrticu ili ako odemo negde a, zaboravimo da kupimo malu od 0,5.
N od rodjenja dajem "cistu" rosu da kazem, tj ne prokuvavam.
Sada trenutno piju oboje Rosu.




mati -> RE: Koju vodu koristite za spremanje mleka, čaja? (26.9.2014 0:34:52)

Za caj nekad i cesmusu. A mi uzimam balone od 6l, pa kako kad . Sad imamo Ivu.




bubulence -> RE: Koju vodu koristite za spremanje mleka, čaja? (26.9.2014 0:35:09)

i mi smo Emi uzimali Rosu, i sada joj cesto nju uzimamo a nama minakvu...




dunja RR -> RE: Koju vodu koristite za spremanje mleka, čaja? (26.9.2014 0:35:56)

Klari ja prokuvavam Rosu za čaj i za AD. Kako spremiš AD, samo podgreješ ili?




Klarita -> RE: Koju vodu koristite za spremanje mleka, čaja? (26.9.2014 0:39:58)

Nema potrebe Dunjci, samo podgrejes.Ni za caj ne prokuvavaj ni za AD. 100% provereno. Kuvanjem jos istalozis i ono malo minerala sto ima Rosa, jer je stvarno pravljenja "po meri" beba [sm=smiley1.gif]




dunja RR -> RE: Koju vodu koristite za spremanje mleka, čaja? (26.9.2014 0:41:11)

Super, hvala ti! [sm=smiley31.gif]




dunja RR -> RE: Koju vodu koristite za spremanje mleka, čaja? (26.9.2014 0:41:47)

Čini mi se da su nas u školici tako savetovali, pa ja po navici ...




Klarita -> RE: Koju vodu koristite za spremanje mleka, čaja? (26.9.2014 0:46:04)

Nema na cemu, draga [sm=smiley1.gif] za to nam i sluzi RR[sm=smiley1.gif]




dunja RR -> RE: Koju vodu koristite za spremanje mleka, čaja? (26.9.2014 0:48:46)

Kopirah tvoj post u temu Voda, da malo razvijemo priču :)

Iščitah malo temu, dosta njih je prokuvavalo, baci pogled ako stigneš ...




Mala Elena -> RE: Koju vodu koristite za spremanje mleka, čaja? (26.9.2014 0:52:03)

Aqua vivu i rosu-najcesce .[sm=smiley1.gif]




Klarita -> RE: Koju vodu koristite za spremanje mleka, čaja? (26.9.2014 0:58:10)

Dunja,hocu, naravno.

ME, masis temu, opet i opet i opet. Ti ne koristis AD, a za pice si vec pisala da koristis cesmusu, a opet to nije tema, nikako da ukapiras kako funkcionise ova RR.




mali_mis -> RE: Koju vodu koristite za spremanje mleka, čaja? (26.9.2014 6:55:23)

Za pravljenje AD smo koristili prokuvanu cesmovacu, za caj isto.




serpica -> RE: Koju vodu koristite za spremanje mleka, čaja? (26.9.2014 7:15:15)

Ja sam kupovala flasiranu vodu,jer kad ovu sa cesme prokuvam i ohladim na povrsini se uhvati takva da kazem "skrama" neke sivo-bele boje da ti se smuci. Kupovnu vodu nisam prokuvavala samo zagrejem na odredjenu temp. za AD mleko.




mirkam -> RE: Koju vodu koristite za spremanje mleka, čaja? (26.9.2014 7:18:10)

Citala sam od pocetka temu i ne kapiram zasto su zenice prokuvavale flasiranu vodu?
Meni su jos u box-u u porodilistu rekle babice da mu pravim AD a i da mu dajem da pije ili PROKUVANU cesmovacu ili flasiranu bilo koju NEPROKUVANU. Flasirane vode su preradjene i preradom je odstranjeno sve sto ne bi trebalo da se nalazi u vodi (a nalazi see u cesmovaci) i dobijen je cist proizvod za upotrebu.Ili je to sve marketing [sm=zmeden.gif]
Ja M od rodjenja dajem neprokuvanu flasiranu vodu, i uvjek kupujem balone od 5l.Pravim AD sa njom i sve ostalo sto je za njega (caj, zitarice koje se prave sa vodom..). Do sada je sve bilo ok..




Ivanka 75 -> RE: Koju vodu koristite za spremanje mleka, čaja? (26.9.2014 8:48:00)

Oduvek česmovaču, prvo prokuvanu, a već duuugo vremena ni to.




Trcosava -> RE: Koju vodu koristite za spremanje mleka, čaja? (26.9.2014 8:56:00)

Epa meni niko nije govorio u poččetku da koristim kupovnu vodu. Tako da je Anči, kad je prešla na AD pila prokuvanu česmovaču. E sad, ova česmovača ne može da se poredi sa srpskom česmovačom. Voda se dobija sa nekog izvora i meni je ok. Tek mnogo kasnije su mi rekli za Rosu. To sam koristila kad dođemo u Bg.




Modessty -> RE: Koju vodu koristite za spremanje mleka, čaja? (26.9.2014 8:58:45)

dok su baš bebe Rosu ili Janu, onda česmovaču. Niš ima najbolju vodu i sasvim zdravu i bezbednu. Naročito onaj deo grada kod mojih!
A kad god smo išli u Bg kupovali smo flaširanu vodu.




vonavoj -> RE: Koju vodu koristite za spremanje mleka, čaja? (26.9.2014 9:10:57)

Samo na pocetku kupovnu vodu,rosu..a posle cesmovacu..jer je nasa,Pancevacka dobra!




Žapkić -> RE: Koju vodu koristite za spremanje mleka, čaja? (26.9.2014 13:02:12)

Meni Tina nikada nije pila flaširanu vodu (doduše, sad pije nekad kad smo u gradu, a popila je svoju koju je ponela od kuće). Uvek sam joj prokuvavala vodu sa česme. Kod nas je voda sasvim ispravna i "zdrava", pa nema razloga da kupujem flaširanu.




Misha i Ljisha -> RE: Koju vodu koristite za spremanje mleka, čaja? (26.9.2014 13:13:56)

mi imamo bunarsku vodu, nosimo je svake godine na analizu i ona moze cak i da se pije nakon filtriranja kroz aktivni ugalj. Medjutim ne pijemo je vec kupujemo flasiranu i to uglavnom akva vivu, rosu i vrnjci. D doduse redovno od kad je bila beba tokom kupanja srče bunarsku vodu i pu pu pu hvala Bogu nista joj ne fali[sm=smiley36.gif]

Za caj naravno koristim rosu, ali za kuvanje kako kad. Nekad donesem gradsku vodu pa tu kroz aktivni ugalj profiltriram i onda je koristim za kuvanje a nekad i nasu bunarsku.




mila83 -> RE: Koju vodu koristite za spremanje mleka, čaja? (4.3.2015 19:47:53)

Koristim Rosu, bez prokuvavanja.Srecom,jako malo se dohranjujemo,jos je na mom mleku .
A M i D su pili Rosu do kraja prve godine otprilike, pa smo presli na obicnu cesmovacu.njih nisam dohranjivala Ad mlekom,imala sam dosta svog.




IvanaSK RR -> RE: Koju vodu koristite za spremanje mleka, čaja? (29.1.2016 19:02:57)

Mi smo za mleko koristili neprokuvanu Rosu. Posle par meseci presli na prokuvanu cesmovacu, da bi negde oko prvog rođendana poceo da pije cesmovacu neprokuvanu.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>