RE: Uskršnji zekani i ostali slatkiši (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


Figaro88 -> RE: Uskršnji zekani i ostali slatkiši (13.4.2014 22:19:45)

Mi cemo kapkejk-zeke i jaja,Andrea ce da bude zaduzena za dekoraciju[sm=smiley36.gif]




New Mom -> RE: Uskršnji zekani i ostali slatkiši (19.4.2014 19:15:36)

[img]http://www.dodaj.rs/f/3U/118/1JnPotSe/20140419174303.jpg[/img]
Vrlo jednostavna dekoracija, al sam srecna jer sam prvi put u zivotu pravila fondan.




Torbica -> RE: Uskršnji zekani i ostali slatkiši (20.4.2014 11:49:23)

NM, preslatko je [sm=bravo.gif]




Lu -> RE: Uskršnji zekani i ostali slatkiši (23.4.2014 12:25:22)

Super NM prava Uskrsna tortica[sm=bravo.gif]
Ja sam prvi put radila šunku u kruhu
[img]http://www4.slikomat.com/13/0423/wjk-201404.jpg[/img]




Olga75 -> RE: Uskršnji zekani i ostali slatkiši (17.4.2019 11:44:21)

O, deco, vi ovu temu niste videle odavno [sm=smiley36.gif]
Evo Uskrs u nedelju (po gregorijanskom) a evo i Vaskrs (po julijanskom) i ovde pusto.
Šta ćemo kuvati, peći, kakve kolače da pravimo?
Ja ću klasika: šunka, kobaja, jaja, ren, zelenilo- to je doručak
ručak: supa svatovska [sm=smiley36.gif] sa knedlama ( šta ću s mesom i zeleni da l ću i sosove praviti? Ako napravim ništa više jesti nećemo. Mislila sam da stavim i u rernu but sa voćem, mladi krompir- posebno, zelena salata
Slatkiši su mi problem, posle nedelju dana razmišljanja, mooožda, ću da napravim oblatne ( one samo mleko i šećer +čokolada i špecije [sm=smiley36.gif], bez mlevenog keksa ne može da prođe- onda ona salama i gledam se sa receptom za kaks tortu: pavlaka, šlag, crveno voće. ( to samo zato jer moj šporet hropće na samrti pa ne bih da stavim da se peče piškota i da on ispusti dušu)
Mislim da mi je kolača previše ali dolaze polivači pa ne mogu manje
I tako.




nata11 -> RE: Uskršnji zekani i ostali slatkiši (17.4.2019 12:53:18)

Ja cu ovaj RR Uskrsnji rolat sa spanacem i nakopovacu jos gomilu sireva i dimljenih specijaliteta.


Ako idemo kod mojih u goste spremicu samo pljeske za rostilj a ako ostajemo kuci porucicu i rolovano pile. 
Probala bih i lisnatu cvet pogacu ali to ce vec zavisiti od raspolozenja posto se malo duze sprema. 
Od polupanih jaja mimoza salatu. 
Dezert cu kupiti- Stamevski rolat tortu. 




Ana RR -> RE: Uskršnji zekani i ostali slatkiši (17.4.2019 12:59:46)

Ja još uvek ni ne razmišljam o tome. Možda ćemo ići kod mojih i u tom slučaju ću zamesiti lisnatu pogaču i napraviću neki kolač ili torticu. Moji za doručak uvek spremaju kuvanu šunku i svake godine kažem da ću je i ja spremati pa nikad to ne uradim.




Sanjica26 RR -> RE: Uskršnji zekani i ostali slatkiši (17.4.2019 16:55:26)


IZVORNA PORUKA: Olga75

O, deco, vi ovu temu niste videle odavno [sm=smiley36.gif]
Evo Uskrs u nedelju (po gregorijanskom) a evo i Vaskrs (po julijanskom) i ovde pusto.
Šta ćemo kuvati, peći, kakve kolače da pravimo?
Ja ću klasika: šunka, kobaja, jaja, ren, zelenilo- to je doručak
ručak: supa svatovska [sm=smiley36.gif] sa knedlama ( šta ću s mesom i zeleni da l ću i sosove praviti? Ako napravim ništa više jesti nećemo. Mislila sam da stavim i u rernu but sa voćem, mladi krompir- posebno, zelena salata
Slatkiši su mi problem, posle nedelju dana razmišljanja, mooožda, ću da napravim oblatne ( one samo mleko i šećer +čokolada i špecije [sm=smiley36.gif], bez mlevenog keksa ne može da prođe- onda ona salama i gledam se sa receptom za kaks tortu: pavlaka, šlag, crveno voće. ( to samo zato jer moj šporet hropće na samrti pa ne bih da stavim da se peče piškota i da on ispusti dušu)
Mislim da mi je kolača previše ali dolaze polivači pa ne mogu manje
I tako.



Olga, svidja mi se tvoj meni. Ja jos nista nisam smislila. [sm=smiley29.gif] Znam samo da ce da bude domaca supica.[sm=smiley36.gif]




milicicak -> RE: Uskršnji zekani i ostali slatkiši (17.4.2019 17:44:52)

Ja ove godine nista 😁 mama pravi rucak i tortu da joj se cerka ne muci za rodjendan




nata11 -> RE: Uskršnji zekani i ostali slatkiši (14.4.2022 11:02:37)

Dajte neki recept po kome pravite kapkejk?

Ove godine za Uskrs idemo u goste tako da jaja farbamo u cetvrtak i to je to.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]