Nega genitalija kod devojčica (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Jeca* -> Nega genitalija kod devojčica (9.4.2010 13:22:02)


IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

otvori temu ako mislis da je nema
ili kazi o cemu je rec, mozda ti nadjem


znam da je normalno da devojcice imaju ono belo (kao sekret) u ribici od nasih hormona...
ali...prvo mi je patronazna rekla da ne diram i da ce to samo da ode a onda mi je rekla da joj cistim to pomalo jer ga ima previse i kao moze da se osusi i zalepi to...AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAaa

I sad ne znam sta da radim...
i ne znam da li kad kupamo devojcice peremo ribicu onako bas bas...da li da joj perem to???






Jeca* -> RE: Nega genitalija kod devojčica (9.4.2010 13:22:50)


IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

Oti mila moja nećeš ti sad njoj da trljaš, ali blagi bebi sapun, ili kupkica i pri dijete najnormalnije kao i sebe što pereš, ja sam tako radila od prvog dana , pa jebt...čuj da joj ne diraš, da ne brišeš, da ne pereš...joj uhljupa sestre oca mi





Anoniman -> RE: Nega genitalija kod devojčica (9.4.2010 13:23:24)

hvala Jeco ...a ja taman copy da prebacim ovdje [sm=smiley1.gif]




usamljena -> RE: Nega genitalija kod devojčica (9.4.2010 13:36:35)

OTI meni je patronazna rekla da to brisem i to ujutro. Blago rasiris i pocistis, cime vec brises (ja sam kvasila tufer u mlaku vodu). A kao sto ti vec rekose, peres kao i sebe, normalno, nista previse. 




liliana -> RE: Nega genitalija kod devojčica (9.4.2010 13:52:40)

Oti, ja moju bebvu normalno kupam, a to belo mi je patronažna rekla da mogu čistiti vlažnim maramicama (bebi bez mirisa). Pedijatar mi je rekao da mogu tufer vate da natopim u kamilicu i time obrišem. Radila sam ovako kako sam ti napisala i , hvala Bogu, nikad nije imala ni osip, ni crvenilo, ništa.




indy_25 -> RE: Nega genitalija kod devojčica (9.4.2010 14:37:27)

Meni je isto babica koja mi dolazi svaki dan i pomaze oko bebe rekla da se to ne smije dirati mozda malo lagano da se obrise a nikako skroz skidati kao samo ce to proci.




Snelle -> RE: Nega genitalija kod devojčica (9.4.2010 15:31:50)

I nama su u skolici rekli da se to prebrise kamilicom!




choopa choops -> RE: Nega genitalija kod devojčica (11.4.2010 0:18:47)

Mi smo isto to ispirali tuferom namocenim u mlaku vodu. A kad bi je kupali, isprala bi joj i sapunom naravno.




gagana83 -> RE: Nega genitalija kod devojčica (11.4.2010 0:30:45)

Ja je perem samo vodom,izbegavam sapun...
Vlazne maramice nikako,one nam sluze samo za guzu.




snezulin -> RE: Nega genitalija kod devojčica (11.4.2010 21:23:48)

izgleda da svaka patronazna sestrica ima svoju teoriju,
meni j rekla s vremena na vreme posle kupanja da uzmem kamilicu i ocistim od vrha prema guzi par puta i svaki put nova vatica...




Shishica -> RE: Nega genitalija kod devojčica (27.5.2010 18:11:40)

Vlaznim maramicama samo okolo, spolja, ali nikako nju da cistim njima..

Kamilicom i vatom operem pa jednom na dan stapicem za usi namocenim u vodu sa sodom bikarbonom obrisem izmedju malih i velikih usnica..to belo..

Kad se kupa sapunom Sebamed...ko mene kad bi..




Dora -> RE: Nega genitalija kod devojčica (27.5.2010 18:14:39)

IZVORNA PORUKA: Shishica

Vlaznim maramicama samo okolo, spolja, ali nikako nju da cistim njima..

Kamilicom i vatom operem pa jednom na dan stapicem za usi namocenim u vodu sa sodom bikarbonom obrisem izmedju malih i velikih usnica..to belo..

Kad se kupa sapunom Sebamed...ko mene kad bi..


I ja tako.




Anoniman -> RE: Nega genitalija kod devojčica (27.5.2010 18:21:45)

IZVORNA PORUKA: Dora

IZVORNA PORUKA: Shishica

Vlaznim maramicama samo okolo, spolja, ali nikako nju da cistim njima..

Kamilicom i vatom operem pa jednom na dan stapicem za usi namocenim u vodu sa sodom bikarbonom obrisem izmedju malih i velikih usnica..to belo..

Kad se kupa sapunom Sebamed...ko mene kad bi..


I ja tako.



ebote, ovo je komplikovanije nego kod dečaka. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley29.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




gagins -> RE: Nega genitalija kod devojčica (27.5.2010 18:32:05)

Prvi put cujem za ovo sa stapicem za usi,nama su rekli da je to belo izmedju usnica zastitni sloj i da ga nikako po svaku cenu ne treba skidati.Kupala sam dete meriminim sapunom,naravno isprala vodom i lepo obrisala.Sto se tice vlazih maramica,koristili smo ih i dan danas ih koristimo kad piski u WC pa da je obrisem,a dok smo pelene nosili,brisala sam je i tad,samo je bitno da se brise od gore ka guzi za razliku od decaka!I hvala Bogu nikada nismo nikakvu infekciju zaradili!




Shishica -> RE: Nega genitalija kod devojčica (27.5.2010 18:32:19)

De si Dora!!!!!!! [sm=smiley31.gif][sm=smiley27.gif]
Pa ni ne znam da imas malu pisuru!!!! Prelepo..

Znaci isto ih tetosimo [sm=smiley36.gif]

E Tasho.. sta ces! A sta ces ti imati?




Shishica -> RE: Nega genitalija kod devojčica (27.5.2010 18:33:55)

Nama je jedna babica rekla da brisemo, a druga da ne.. Ja sam izabrala da brisem i sve je uredu..




Dora -> RE: Nega genitalija kod devojčica (27.5.2010 18:37:50)

Ja sam draga odmah posle tebe, nekih 15 dana pre termina. Dobila bolove, malo bilo napeto, ali brzo se završilo.
Jeste, Tašo, komplikovano je, ja nisam znala niko mi ništa nije rekao nego mi mama rekla. Svi misle treće dete pa znam sve a ja pojma nemam[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




gagins -> RE: Nega genitalija kod devojčica (27.5.2010 18:40:58)

Ne brini Dora,sve to dodje samo po sebi,ja sam isto tako bila totalno zabunjena oko "pise",pa jos i sad imam strah od kupanja i pranja istog[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image].




Shishica -> RE: Nega genitalija kod devojčica (27.5.2010 18:44:07)

Moja sestra ima sina i znam kako je oko pise i nikad se ne bi menjala... mislim.. lakse mi je sa devojcicom..




Anoniman -> RE: Nega genitalija kod devojčica (27.5.2010 22:13:27)

IZVORNA PORUKA: Shishica



E Tasho.. sta ces! A sta ces ti imati?


Dečaka




micketta -> RE: Nega genitalija kod devojčica (28.5.2010 0:21:42)

a meni je patronazna rekla da skidam tuferom namocenim malko u bilo koje bebi ulje,  ali ne stalno nego samo kada primetim da ima dosta.
inace joj ribicu perem bebi sapunom i dobro isperem vodom svako vece prilikom kupanjca.




Anoniman -> RE: Nega genitalija kod devojčica (28.5.2010 7:45:08)

IZVORNA PORUKA: gagins

Prvi put cujem za ovo sa stapicem za usi,nama su rekli da je to belo izmedju usnica zastitni sloj i da ga nikako po svaku cenu ne treba skidati.Kupala sam dete meriminim sapunom,naravno isprala vodom i lepo obrisala.Sto se tice vlazih maramica,koristili smo ih i dan danas ih koristimo kad piski u WC pa da je obrisem,a dok smo pelene nosili,brisala sam je i tad,samo je bitno da se brise od gore ka guzi za razliku od decaka!I hvala Bogu nikada nismo nikakvu infekciju zaradili!


ja tei nisam ovo cistila, tako mi  rekla patronazna..
i samo je nestalo ...




mejra81 -> RE: Nega genitalija kod devojčica (28.5.2010 8:05:16)

U porodilistu su mi rekli da ne diram nista jer je to sekret vagine i da je normalno...
Medjutim,toga je bilo ihaaaha pa sam primetila da ostaje i po malo od govanceta a nisam mogla lepo da operem jer se kupala preko ruke,pa jos i pupak nije otpao....
Pedijatar mi je rekao da stapicem za usi to polako cistim,izmedju usnica(tu je bilo najvise)...Nisam mogla sve odjednom da skinem a i bilo me strah da cackam previse jer je bilo gusto...Svako vece sam pomalo skidala da bi na kraju se i skinulo...
Kad sam pocela da je kupam u lezecem polozaju nije vise bilo potrebe za tim jer se sve lepo pralo sa vodom....
To je,znaci,bilo samo nekih 15-ak dana.....
Ja ne bih dirala nista da nije bilo u dodiru sa govancima,a rekla mi je dr da je to ulaz za esrihiju....




Anoniman -> RE: Nega genitalija kod devojčica (16.12.2010 19:13:18)

Taman sam htela da pitam šta raditi sa negom devojčicinih genitalija . Evo sad vidim - znači nežno ispiranje kamilicom najbolja opcija ? Jeste li prale direkt sapunom to između ? [sm=zmeden.gif]




ivaj -> RE: Nega genitalija kod devojčica (16.12.2010 19:19:53)

Direkt Buba[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/jezicek.gif[/image] Sta znam,ne opterecujem se time pa ih perem kao i sebe.Taj sekret cistila sam nezno vlaznim maramicama(stvarno nisam znala da kao ne sme da se dira) i hvala Bogu uvek je sve bilo o.k.




Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>