RE: cedevita (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


bokicans -> RE: cedevita (7.7.2011 12:37:24)

Verus [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image] za informaciju.Naravno da ima stetno dejstvo posle godina ,korišćenja kao i sve drugo kada se preterano i dugo koristi.




Brand new mama -> RE: cedevita (7.7.2011 12:48:09)


IZVORNA PORUKA: Verus RR
  Ali uopste nije kaloricna: 200ml ima 56 kalorija....Eto zanimalo jer smo kucali o tome u temi od mrsavljenju, inace je ne pijem....

Pa,otprilike je kaloricna kao pivo-moze se to ubacit kao zamjena[sm=smiley1.gif]. Volim je,ali mislim da sam je zadnji put popila prije dvije godine.




Verus -> RE: cedevita (7.7.2011 14:35:02)

Ja bih je pila ponekad da imam gde da je kupim.  Inace verujem u umerenost, da je sve ok ako se pije/jede malo ili jako retko.  Zaista mislim da te nesto lose ne moze "ubiti" ako ponekad uradis...




mama kukunka -> RE: cedevita (7.7.2011 15:24:21)

Verus, nemoj da se plasis ascorbic acid-a u cedeviti- to je  u stvari vitamin C..  evo, bas gledam u kutiju cedevite-Takodje ima jos raznih vitamina..ali u svemu tome nije dobro sto su to vitamini iz laboratorije a ne iz voca i povrca..Ono sto je potpuno nezdravo  je :secer, ‚‚prirodna aroma naranče‚‚,  boja E160e  i uguscvivac  E414..E to, sa oznakom E je stvarno lose!! Ali toga ima ako obratite paznju u skoro svakom kupovnom proizvodu!!!  Konzervansima, uguscivaci,aditivima... Sve u svemu nije potpuno nezdravo, ali ne treba ni preterivati...U svakom slucaju je bolje jesti sveze voce i piti vodu..ALi ako treba da biram izmedju‚‚gustog‚‚ soka, djusa iz tetrapaka isl i cedevite, ipak biram cedevitu- manje je nezdrava. U sokovima je secer, arome, bundeve i sljive, i gomila boje, aditiva, konzervanasa, stabilizatora... Ovde bar uneses vitamine-vestacke ali  ih ipak uneses




Verus -> RE: cedevita (8.7.2011 3:08:35)

Slazem se, zato sam i napisala da je ipak kljuc u umerenosti, tesko da cemo u zivotu izbeci sve lose, ne u danasnje vreme gde se, sto kazes, svasta trpa u hranu...

Citala sam i ranije da se sve sto sadrzi neke boje (blue, red itd) obavezno izbegava.  Puno losih stvari je nazanaceno i brojevima...




dunja RR -> RE: cedevita (13.12.2013 17:41:03)

Ja je nisam godinama pila, a videh danaas na dabl testu, većina trudnica pije ,,




nata11 -> RE: cedevita (13.12.2013 20:23:17)

Ja svaki dan popijem po jednu casu.




vikiveki -> RE: cedevita (14.12.2013 0:42:17)

Kad videh temu odmah sam došla ....ja imam problema sa srednjim sinom jer on bi cedevitu pio svakim danom u neograničenim količinama




Sanchy -> RE: cedevita (14.12.2013 0:51:21)

Popijem po nekad,izbegavam je zbog secera iskreno,,




Plavusa34 -> RE: cedevita (12.3.2015 18:51:56)

najbolja kod nas nestane brzo svi pijemo




NadaR -> RE: cedevita (10.3.2016 14:26:06)

IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Da li dajete deci cedevitu?


IZVORNA PORUKA: aleksandrici

Ja svojoj deci ne dajem cedevitu,mislim da je prerano zbog veštačkog vitamina c.Meni je najzdravije da uberem iz bašte šargarepu,kupim još neku voćku,naranđže ili limun,izmiksam i dam da popije.


IZVORNA PORUKA: aleksandrici

Ja svojoj deci ne dajem cedevitu,mislim da je prerano zbog veštačkog vitamina c.Meni je najzdravije da uberem iz bašte šargarepu,kupim još neku voćku,naranđže ili limun,izmiksam i dam da popije.


IZVORNA PORUKA: IvanaSK

Ja sam davala cedevitu bas rano.


IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Dajem mu ja i cedjene sokove, nego pre par dana je video mm da pije, trazio je da damo i njemu i bas mu se svidelo.



IZVORNA PORUKA: World

Cedevitu ni mi ne pijemo, a kamoli da dajem djeci. U sustini je to gomila secera sa gomilom hemije. Radije iscijedi neki sokic. [sm=smiley1.gif]


IZVORNA PORUKA: choopa choops

Ne dajem djeci cedevitu, a i ja je rijetko kad pijem. Mislim da nije zdrava kao uostalom i većina kupovnih sokova. Dam im i njih tu i tamo, neću da pravim od toga bauk, ali kad god mogu pravim im domaće.





Sladja 29 -> RE: cedevita (10.3.2016 21:52:28)

radije iscedim jedan limun nego da detetu dam cewdevitu,...naravno kada je malo a u kasnijem dobu moze ali bez preterivanja ...ipak sam ja za prirodno [sm=smiley36.gif]




vikiveki -> RE: cedevita (11.3.2016 1:02:55)

Ja izbegavam cedevitu kada se deca razbole,više volim da im dajem što više limunade




zece -> RE: cedevita (11.3.2016 6:36:55)

Cedevita sam uzimala redovno pre neke dve god ali kad sam ostavila casu neopranu stvorio se oko nje takvu boju sta da vam kazem to mi je rekla jedna zena da uradim i stvarno je bio tako




branki* -> RE: cedevita (11.3.2016 7:57:32)

moja deca jos nisu probala cedevitu,ja je ponekad kupim,jednom u dva meseca i onda pijem,ali nemam nesto obicaj cesce.




emicaa -> RE: cedevita (11.3.2016 8:04:47)

Ja sam prije obožavala cedevitu pa mi valjda dosadila i sad je godinama nisam probala a ni ostatak mojih




vikiveki -> RE: cedevita (11.3.2016 21:36:15)

Moj srednji sin obožava cedevitu i ne zna kada je dosta...moram da krijem cedevitu,više volim da mu napravim limunadu




Anck Su Nmaun -> RE: cedevita (30.10.2016 15:16:11)

Od svih sokova ( a slabo ih piju) naj lepse mi ja kad piju cedevitu. Mozda gresim ali mi je nekako najmanje stetna, bar u mojoj glavi.




Animsaj9 -> RE: cedevita (30.10.2016 16:32:24)

mi je uvek imamo u kuci , pre cu popiti nju nego neki sok




gagana83 -> RE: cedevita (30.10.2016 16:34:29)

Anck, ja sam davno citala o stetnosti Cedevite i tih slicnih napitaka u prahu (ne racunam ovde Revitu).Od tad je izbegavam, mozda sam dva tri puta popila onu u flasici. Mada je i ranije nisam cesto pila. Uni nikad nisam dala.




branki* -> RE: cedevita (7.7.2020 6:04:50)

Mi volimo svi i pijemo.uvek je imam .kad su bili manji,nisu pili.Ja smutim dve case i popijem odjednom  nekad.




Misha i Ljisha -> RE: cedevita (7.7.2020 7:38:20)

Na cedeviti pise da nije za decu ispod 7 i ne vise od dve na dan. D je pocela nedavno da je pije





Duškić -> RE: cedevita (7.7.2020 8:57:44)

Nesto ne pijem ja ove praskice, nekad u kaficu uzmem kad ne znam sta cu.
Brat moj bas pije stalno nisam znala da ne sme vise od dve case???




flamingos -> RE: cedevita (7.7.2020 9:13:38)

Mm može ponekad da popije.Ja je ne volim.Dete probalo,ali nije baš oduśevljena.I bolje-ona voli vodu,i to je baš dosta popije u toku dana.





Mirko Svirko -> RE: cedevita (7.7.2020 17:34:34)

Mi volimo da pijemo cedevitu. 

I s vremena na vreme kupujem kesice one za 1l vode. I onda u toku dana pijuckamo.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]