RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Saveti (za) domaćice



Poruka


Anoniman -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (21.12.2010 15:02:06)

Pa malo se propere tek tek , ako se isprlja od ljuski [sm=smiley1.gif] i ako sam ga tek donela iz radnje , ko zna gde se to vuklo i ko ga je sve ispipkao [sm=smiley1.gif]




Olga75 -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (21.12.2010 15:02:07)

luk samo stavim pod mlaz vode
pasulj nikako ne cistim nego stavim kasicicu sodebikarbone u prvu vodu
kolace zamrznem a kad hocu da ih otopim samo ih stvim u frizider jer ne budu gnjecavi [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




dunja RR -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (21.12.2010 15:33:57)


IZVORNA PORUKA: BubaMira

- da
- ne
- da

Pozdravlja te moja mama
[sm=smiley1.gif]


i ja nju punoooooooooo, ljubim vas [sm=smiley31.gif]




dunja RR -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (21.12.2010 15:34:20)

devojke hvala vam na odgovorima [sm=smiley31.gif]




Brisani korisnik -> [Obrisana poruka] (21.12.2010 15:37:27)

[Sadržaj poruke je obrisan]




Anoniman -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (21.12.2010 15:53:53)

-nikad
-nikad
-nikad, ali samo zato sto ih ne jedemo ni sveze, inace, teoretski, nista im ne bi falilo[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Brisani korisnik -> [Obrisana poruka] (21.12.2010 15:56:40)

[Sadržaj poruke je obrisan]




Ana RR -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (21.12.2010 17:16:42)

IZVORNA PORUKA: dunja RR


- da li perete beli luk kada ga očistite od ljuske?
- da li ljuštite pasulj za prebranac?
- da li zamrzavate torte i kolače?

[sm=smiley1.gif]


- da
- ne
- nemam naviku da zamrzavam hranu




dunja RR -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (21.12.2010 22:47:08)

što se pranja belog luka tiće, zanimljiva situacija, baš smo podeljeni....ni ja ga ne perem, ali me zaova (medicinar) ubeđuje da se mora prati, jer beli luk upija najviše otrova i kroz ljusku....




viking -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (22.12.2010 10:38:11)

ako je luk otrov već upio, mislim da mu pranje ne pomaže... otrov je već u plodu, nije na površini da može da se ispere?

IZVORNA PORUKA: dunja RR

što se pranja belog luka tiće, zanimljiva situacija, baš smo podeljeni....ni ja ga ne perem, ali me zaova (medicinar) ubeđuje da se mora prati, jer beli luk upija najviše otrova i kroz ljusku....




Anoniman -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (22.12.2010 10:43:42)

Onaj blentavi Jamie Oliver je gnječio ceo čen belog luka, sa ljuskom, i ubacivao tako u hranu...kontam, koliko uopšte otrova može da bude u tom jednom patrljku[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Sanjica26 RR -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (22.12.2010 10:47:46)

Uvek kad pravim pitu sa kupovnim korama, posle pecenja mi ne bude uopste mekana. I stavljam dovoljno ulja i vode i opet isto. Koja je caka sa time?




minnica -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (22.12.2010 12:09:01)

Kad izvadiš iz rerne odmah pokriješ čistom krpom da se potpari i bude super. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Sanjica26 RR -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (22.12.2010 12:09:35)

minnice, pa to uvek radim. Jedino ako previse ne stavim da se pece..




dunja RR -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (22.12.2010 12:12:21)


IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Uvek kad pravim pitu sa kupovnim korama, posle pecenja mi ne bude uopste mekana. I stavljam dovoljno ulja i vode i opet isto. Koja je caka sa time?


moja svekrva pred kraj pečenja prelije provrelom vodom (manja količina, recimo jedna džezva), i onda vrati pitu još 5 minuta u rernu; bude super, mekana:)




Sanjica26 RR -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (22.12.2010 12:13:02)

Probacu to danas, pa vam javljam kako je ispalo[sm=smiley1.gif]




minnica -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (22.12.2010 12:13:08)

Ja pečem dok ne porumeni. To bude 20ak minuta, pola sata. Kad pravim pitu, mažem između svake 2 kore mešavinom ulja i vode i na kraju namažem ponovo tako uvijene rudice. Možeš i posle vrelu isprskati sa vodom, pa onda pokriti.




dunja RR -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (22.12.2010 12:14:56)


IZVORNA PORUKA: viking RR

ako je luk otrov već upio, mislim da mu pranje ne pomaže... otrov je već u plodu, nije na površini da može da se ispere?

IZVORNA PORUKA: dunja RR

što se pranja belog luka tiće, zanimljiva situacija, baš smo podeljeni....ni ja ga ne perem, ali me zaova (medicinar) ubeđuje da se mora prati, jer beli luk upija najviše otrova i kroz ljusku....



nemam pojma, kaže da je isto kao i kod voća, na površni se zadržava najviše otvrova, pa da bar to eliminiše ako ne može unutra

ma ni ja ne perem i dalje, nisam prihvatila taj njen savet [sm=smiley36.gif]




dunja RR -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (22.12.2010 12:16:19)


IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Probacu to danas, pa vam javljam kako je ispalo[sm=smiley1.gif]


ok, samo nemoj puno vode da ne bude gnjecava, onako - poprskaj, ali eto sa jednom manjom džezvom vode:)




Snelle -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (22.12.2010 12:18:04)

Ma šta se brinete, od belog luka beže i vampiri, a ne neki tamo otrovi [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




dunja RR -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (22.12.2010 12:20:05)


IZVORNA PORUKA: Snelle

Ma šta se brinete, od belog luka beže i vampiri, a ne neki tamo otrovi [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]


i to što kažeš [sm=smiley36.gif]

ja ne brinem, samo me zanimalo kako drugi rade, ali eto mišljenja su podeljena, a ja sam bila ubeđena da niko ne pere.........




Shishica -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (22.12.2010 12:51:24)

Imenjakinjo ja bas volim da budu hrckave te kore..jedino mi pada na pamet da ih mozes smeksati ako ih tako isecene, vruce pokrijes krpom i onda ce smeksati.. a kad ih kvasis pre pecenja vodom i uljem od toga i budu hrckave [sm=smiley1.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (22.12.2010 12:52:55)

Shisice, svasta sam radila, ali jednostavno ne budu onako mekane kao kod moje mame. Moracu da probam ovo sto mi je Dunja rekla.




Olga75 -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (22.12.2010 12:54:14)

Sanjice , kad je ispeceno ja pokrijem mokrom krpom i vratim u iskljucenu lernu i omeksa




sneza24 -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (22.12.2010 15:16:13)


IZVORNA PORUKA: olga75

Sanjice , kad je ispeceno ja pokrijem mokrom krpom i vratim u iskljucenu lernu i omeksa

I ja isto ovako samo ne vraćam u rernu.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>