RE: Najlakša torta na svetu (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


dunja RR -> RE: Najlakša torta na svetu (17.5.2022 12:36:09)

Aha Anči, znači ručno umutiš pavlaku i šećer, i dodaš voće u smesu, ne slažeš voće preko pavlake, u slojevima?

Ja ću staviti u pravougaoni pleh, nekih 20-ak cm je, jel to dovoljno? Jer sledeći mi je puno veći, tako da jedino ovaj manji dolazi u obzir.




Ana RR -> RE: Najlakša torta na svetu (17.5.2022 12:48:40)

Možeš i da slažeš voće, nije to bitno. Meni je bilo brže da ga umešam.

Mislim da ti je ok taj pleh, ja slažem u vatrostalnu ili keramičku, obe su 20x30 otprilike, možda i malo manje.




dunja RR -> RE: Najlakša torta na svetu (17.5.2022 12:53:30)

Super, hvala ti!




Ana RR -> RE: Najlakša torta na svetu (17.5.2022 13:07:12)

Najbolja je kada prenoći ali može na kratko da se ubaci u zamrzivač da se stegne.

Ja nekad slažem u čaše, e tada stavljam jagode preko fila.




Ivanka 75 -> RE: Najlakša torta na svetu (17.5.2022 14:00:21)

Ja sam ovo pod nazivom Anin letnji kolac pravila za vikend- u casi. Sve naredjala i pobola piskote odozgo [sm=smiley36.gif]




dunja RR -> RE: Najlakša torta na svetu (17.5.2022 19:31:22)

Znači obišla sam nekoliko Maksija, Idea i Šumadija market, nigde piškota, nestašica, sve počišćeno. Nađoh u Mksiju na dnu police jedan usamljeni paketić, evo deca ga smazala [sm=smiley36.gif]

Ima još jedan Maksi u kraju, videću posle oluje da odem, sad kreće haos, baš grmi.

Ostalo sam kupila.




Milena18 -> RE: Najlakša torta na svetu (18.5.2022 14:58:31)

Jutros mi je dete na putu do vrtića tražilo tortu sa jagodama i roze filom. Stignem kući i naletim na ovu temu. Eno već se hladi u frizu 😊




Ana RR -> RE: Najlakša torta na svetu (18.5.2022 15:30:26)

Haha Milena, kao da smo znali [sm=smiley36.gif]




Milena18 -> RE: Najlakša torta na svetu (18.5.2022 18:42:40)

Da, Ana, baš ste u pravo vreme podigle temu 😁
Svima se sviđa torta, M pojela dva parčeta. Ja nisam probala jer sam na režimu bez šećera, nekako odoleh. Možda ću sledeći put staviti kesicu želatina jer mi je fil ispao prilično tečan. A možda bi bilo dovoljno i da se ostavi u frižideru preko noći da se stegne.




Ana RR -> RE: Najlakša torta na svetu (18.5.2022 19:24:53)

Da, da, preko noći se stegne i bude lepo čvrsta, nema potrebe za želatinom. Lepša je kada se napravi dan ranije ali ništa joj ne fali ni ovako [sm=smiley4.gif]




dunja RR -> RE: Najlakša torta na svetu (19.5.2022 21:02:18)

Meni se u frižideru brzo stegla, jutros sam pravila, svima se sviđa baš baš.

Piškota nije bilo niti u jednom marketu, na kraju sam našla u Soko Štarku, i to imaju samo mala pakovanja, kažu da ni oni ne znaju šta se dešava, ali uopšte ne dobijaju velika pakovanja, a ni rinfuz koji su do Nove godine uvek imali, on je i najpovoljniji. Ali od Nove godine kažu dobijaju samo mala pakovanja, i tek poneko duplo (ali kažu više ni to), a ona baš velika pakovanja ne dobijaju uopšte, da li je neka nestašica ne znaju prodavačice, ali tako deluje.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]