RE: Upis prvaka (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Od đačića do đaka



Poruka


Sanjica26 RR -> RE: Upis prvaka (5.1.2017 10:28:38)

Anck meni i dalje nije jasno zbog cega mora da se pise molba za drugu skolu.[sm=zmeden.gif] Kod nas mozes bilo koju skolu u gradu da upises bez molbe? Znam da je to nekad bilo, ali to vise nije.




Anck Su Nmaun -> RE: Upis prvaka (5.1.2017 10:45:40)

Ma jeste draga, do 1 februara se podnosi molba skoli, kojoj ne pripadas, i do 1 Marta jave da li je odobreno (tako sam citala na sajtu skole), i ako je odobreno 1 Aprila se vrsi upis.
Samo svo razbijam glavu sta da navedem kao razlog zasto....[sm=smiley13.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Upis prvaka (5.1.2017 10:59:02)

Anck mozda je kod vas u Vojvodini tako. Neka me neko ispravi.
Ako ima u toj skoli produzeni boravak, a u ovoj skoli nema kojoj pripadate napises da je zbog toga.




Anck Su Nmaun -> RE: Upis prvaka (5.1.2017 11:13:42)

Evo Copy paste
Поштовани родитељи,

Обавештавамо вас да је почело прикупљање молби за упис деце у први разред наше школе. Рок је од 01.12.2016. до 01.02.2017. године.

У први разред се уписују деца рођена између 01.03.2010. и 28.02.2011. године.

Молбу обавезно подносе родитељи ученика који имају адресу становања ван терена наше школе. У молби је потребно нагласити да ли сте заинтересовани за упис у одељење редовне или целодневне наставе. Приликом подношења молбе, родитељи који су заинтересовани за упис детета у целодневну наставу, прилажу и потврде о запослењу.

На нашем сајту, у делу “целодневна настава”, можете прочитати више о овом виду организовања наставе.

Молимо родитеље деце који су на терену наше школе а заинтересовани су за упис детета у први радзред целодневне наставе, да такође предају молбу како бисмо на време имали право бројно стање ученика.

Управа школе




Sanjica26 RR -> RE: Upis prvaka (5.1.2017 12:28:56)

Gledam na nasem sajtu. To ne pise. Samo kazu koja generacija krece u skolu. I ostale informacije pisu.




Anck Su Nmaun -> RE: Upis prvaka (5.1.2017 12:39:21)

Ovo je pod upis prvaka... a ne znam mozda je stvarno samo u Vojvodini. Gledala sam sad i na sajtu druge skole isto to pise.




Sanjica26 RR -> RE: Upis prvaka (5.1.2017 12:46:11)

Anck pa gledala sam pod upis prvaka. Pitacu bas pedagoga moje skole da li i kod nas tako vazi.




Anck Su Nmaun -> RE: Upis prvaka (5.1.2017 12:49:02)

Stavicu medju razloge jer imaju celodnevnu nastavu ( ne samo boravak) i to mi se jako svidja. Znaci nije ona klasika, pre podne skola posle podne boravak, nego je sve rasporedjeno na citav dan. I mene bar mnogo podseca na vrtic,
Npr. dodju u pola 8 a nastava pocinje tek od 10, pa par casova pa veeliki odmor, rucak, igranjac pa tek kasnije nastavljaju. Tako da mi nije strasno sto bi ostajali do 16h u skoli.




branki* -> RE: Upis prvaka (5.1.2017 12:50:41)

pa,navedi da je razlog produzeni boravak,a to vam odgovara zbog posla ili da si cula sve pohvalno i najbolje za tu skolu i za kadar,pa zelis da ti deca idu tu..




choopa choops -> RE: Upis prvaka (6.1.2017 1:45:44)


IZVORNA PORUKA: jabudic

Kod nas se od drzave inace dobije jedan veliki sipak, za sve dogadjaje [sm=smiley36.gif]
Za ostale razrede su skuplje, nemoj mi vjerovati, mislim da za ove visoke razrede u jednom trenutku cifra bude oko 100€.


Ja procitala spisak [sm=jezicek.gif] Mada realno i dobije se spisak za knjizaru [sm=smiley36.gif]
Majke mi, a kod nas kao vazi neko misljenje da su vece plate i standard nego u Srbiji. A ono tamo malo malo pa nesto...te dobijaju kad se djeca rode, te knjige, te djeciji dodatak. A kod nas samo sto ti ne traze da platis zato sto imas dijete [sm=smiley1.gif]

Anck napisi to za boravak, sta da radis drugo. Kod nas moze da se upise u drugu skolu/vrtic ako ima mjesta, ako nema, ne moze. Moji isto ide tamo gdje ne pripadaju teritorijalno.




Buba Mira -> RE: Upis prvaka (6.1.2017 8:49:26)

Žene, koliko para je realno potrebno za opremanje prvaka za polazak u školu? Mislim sve đuture - ranac, sveske, knjige, pernice i bla bla? Koliko "košta" prvak?




IvanaSK RR -> RE: Upis prvaka (6.1.2017 9:05:07)

Buba Miro, zavisi koji ranac kupujete. Nas ranac je koštao 4000 din. Tako i pernica, ako je ona velika sa bojicama, olovkama kosta oko 1500-2000din.Mi knjige za prvi razred nismo placali, ali mislim da je cifra oko 5-6000 din. Sveske, rezaci, blok, jos bojica, uvijaci(ako ćete ih koristiti), pa izadje mozda jos 1000-2000din.
Za knjige, verovatno, ima opcija da uzmete preko skole na rate




choopa choops -> RE: Upis prvaka (6.1.2017 9:07:47)

Ništa ti ne znače ove crnogorske cijene, ali ajde da se upišem.
Rančevi od 25-50e, pernice oko 10e pune, komplet knjiga oko 40e, sveske sve zavisi sta treba, ali i tu je do 10e.




Buba Mira -> RE: Upis prvaka (6.1.2017 9:18:43)

Pa ok, to nije puno. Ja sam mislila da je minimum duplo.




Sanjica26 RR -> RE: Upis prvaka (6.1.2017 9:39:55)

Meni koleginica rece ukupno ju je kostalo 20.000. Sa sve knjigama. Knjige su najskuplje.




Anck Su Nmaun -> RE: Upis prvaka (6.1.2017 9:50:36)

Knjige koliko sam cula.oko 10..pa torba oko 4-5... pa oni sitnis sveske..olovke..bojice..i jos da se.obucete minimum 20 000 ja toliko vec razmisljam da ce biti .




IvanaSK RR -> RE: Upis prvaka (6.1.2017 10:01:04)

Anck, knjige za treci razred su bile nešto manje od 7000, tako da mislim da su malo jeftinije za prvi razred. A i to sve zavisi od izdavaca.
Ukoricene sveske su skuplje, ali mi smo ih samo jednom kupili jer mu je ranac ionako pretezak. Za srpski, matematiku, prirodu i drustvo (svet oko nas) uglavnom traze velike sveske. Ostali predmeti su male sveske.
Zavisi od deteta, ali mom sinu treba dosta gumica i olovaka, mislim da ih on jede[sm=smiley36.gif]
Za likovno u prvom razredu uglavnom koriste samo bojice, mada i to zavisi od uciteljice. Tako da i bojica treba dosta.




Buba Mira -> RE: Upis prvaka (6.1.2017 10:29:19)

Po mojoj kalkulaciji - 300 evara +, sa oblačenjem za školu (nešto nove garderobe, nove patike za fizičko) i ostalo.




Anck Su Nmaun -> RE: Upis prvaka (6.1.2017 10:34:29)

Pa mozda nije lose poceti dva tri meseca unazad s kupovinom. Bar te sitnice da se ne nagomila sve u jedan mesec. Mada je lose sto uciteljice uglavnom govore ne kupujte nista unapred.
Mi smo misilili svakako s mora kad budemo isli da svratimo u Solun u Jumbo da se opremimo sa tim sitnicama za sklolu..a mozda i ranac.




IvanaSK RR -> RE: Upis prvaka (6.1.2017 10:55:53)

Mi smo ranac i pernicu kupili par meseci pre početka skole. Sveske i ostale sitnice nisam htela, jer sve zavisi sta učiteljica trazi.




Anck Su Nmaun -> RE: Upis prvaka (6.1.2017 11:24:23)

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Mi smo ranac i pernicu kupili par meseci pre početka skole.

Hahah nemoj mi ovo govoriti , ja sam freek po tom pitanju pocecu sad da kupujem [sm=jezicek.gif]
Kao i sa opremom za bebu ..odmah cim ostanem trudna ako moze [sm=jezicek.gif]


E pa to mi nije jasno kako mozes pogresiti, sta se uglavnom trazi od svesaka? Male na siroke i uske, kockice i prazne jel tako, ako uzmem i koju viska nece se baciti [sm=zmeden.gif]




branki* -> RE: Upis prvaka (6.1.2017 11:28:08)

za engleski ide mala prazna,za srpski u velikim linijama,matematika u kvadratice,svet oko nas kako hoces,uglavnom kvadratici...i da uzmes neku visak,iskoristice se kad tad...najskuplje su knjige,zatim ranac.




Anck Su Nmaun -> RE: Upis prvaka (6.1.2017 11:31:34)


IZVORNA PORUKA: branki RR

za engleski ide mala prazna,za srpski u velikim linijama,matematika u kvadratice,svet oko nas kako hoces,uglavnom kvadratici...i da uzmes neku visak,iskoristice se kad tad...najskuplje su knjige,zatim ranac.

Kako bre ovo?
Zar ne idu uske i siroke? Mi smo secam se siroke tek tamo mozda od treceg-cetvrtog uzimali...ali davno je to bilo [sm=jezicek.gif]




IvanaSK RR -> RE: Upis prvaka (6.1.2017 11:31:55)

Branki, kod nas malo drugačije. Za prvi razred iz srpskog ide velika sveska u uske i siroke linije, (od drugog široke linije). Iz matematike velika i kocke, iz prirode (sveta oko nas) velika u kocke. Iz engleskog mala u kocke ili linije.
Anck, rancevi su povoljniji leti kad se zavrsi skolska godina :)




Anck Su Nmaun -> RE: Upis prvaka (6.1.2017 11:34:05)

Hahaha malo drugacije [sm=smiley36.gif] hoces reci skroz drugacije. Ma uzecu od svega po jednu.
A rancevi znaci da gledam Jun? I sta je bitno da gledam za ranac? Da bude anatomski jel?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>