RE: Upis prvaka (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Od đačića do đaka



Poruka


IvanaSK RR -> RE: Upis prvaka (6.1.2017 11:39:16)

Anck, molim te, nemoj da napravis gresku kao mi. Jeste anatomski, ali je uzasno tezak i ne može stati sve u njega, ne može dovoljno da se rasiri. Knjige, pernica, užina, oprema za fizičko... Mi smo letos kupovali drugi
. Mogu ti i slikati razliku.
A uglavnom idu velike sveske za srpski, matematiku i prirodu (svet oko nas), jer tu i najviše pisu. Ja sam za drugi razred uzela unapred svesku za srpski u uske i siroke linije, pa je posle vezbao u njoj, jer su trebale široke.




Anck Su Nmaun -> RE: Upis prvaka (6.1.2017 11:56:44)

Ajde slikaj ako ti nije tesko.
Bice dobro ako nas prime u ovu skolu sto predajemo molbu ne nose se torbe kuci.




IvanaSK RR -> RE: Upis prvaka (6.1.2017 11:59:43)

Vazi, slikacu.
E super bi bilo da ne nose ranceve kuci, stvarno su teski.




Anck Su Nmaun -> RE: Upis prvaka (6.1.2017 12:04:17)

Znam...secam se [sm=smiley13.gif]




branki* -> RE: Upis prvaka (6.1.2017 12:16:04)

to sam mislila,ali sam napisala drugacije,da te velike i male linije za srpski.kod nas za sve idu male sveske..mada,ja npr nikad nisam pravila problem,za engleski ide mala prazna,ali neka donese kakvu ko ima,sve prihvatam.




IvanaSK RR -> RE: Upis prvaka (6.1.2017 12:51:17)

Branki, sve prihvatas samo da donesu nesto :)
Mi smo svesku, na primer, iz muzickog i engleskog koristili i za prvi i drugi razred. Malo su pisali i uciteljice rekle da moze ko je sacuvao.




Sanjica26 RR -> RE: Upis prvaka (6.1.2017 14:34:25)

Ja polako pocinjem da kupujem barem osnovne stvari.




Anck Su Nmaun -> RE: Upis prvaka (6.1.2017 14:46:55)

Pa ja cu poceti da gledam bar sta i gde.. mada je kod nas Univerzal za to mama. Nema cega nema , bas oprema za to i povoljno je dosta!




lesica -> RE: Upis prvaka (19.1.2017 11:32:46)

Zene, kada se krece sa pregledima za upis u skolu.

Ja nesto razmisljam da sledece nedelje odem do dr ( svakako moramo po potvrde za vrtic) i lepo trazim upute, posto ce nas ionako haos sacekati od guzve. Zvezdara je ogromna a samo po jedan lekar orl i oftamolog rade i za decu i za odrasle.




Anck Su Nmaun -> RE: Upis prvaka (19.1.2017 11:43:08)

E dobro me podseti taman na sledece savetovaliste za tri nedelje da pitm i da vidim sa dr. sta i kad?




lesica -> RE: Upis prvaka (19.1.2017 11:46:33)

To ti kazem.

Ja znam da ce stomatoloski pregled i pregled fizijatra obaviti u vrticu. Ali ostaju vakcine, oftamolog, orl i logoped za dom zdravlja. I posle testiranje u skoli.

Maaah vec me hvata panika oko organizacije.




Sanjica26 RR -> RE: Upis prvaka (19.1.2017 12:43:22)

Pitala sam vaspitacicu i kaze da moramo da sacekamo obrazac sta sve treba da radimo. I to se ide po grupama.




Anck Su Nmaun -> RE: Upis prvaka (19.1.2017 12:53:39)

Lesice ja znam da treba ali mislila sam da se ide kod svog pedijatra sistemcki, vakcina i to je to a ovo svasta nesto [sm=smiley29.gif]
Sanjice kako mislis po grupama?




Sanjica26 RR -> RE: Upis prvaka (19.1.2017 13:30:16)

Meni vaspitacica rece da necemo svi odjednom da idemo, nego ce da se odredi da se ide po grupama. Verovatno da ne bi istog dana dosli svi.




IvanaSK RR -> RE: Upis prvaka (19.1.2017 20:41:29)

Kod nas je malo drugačije bilo, valjda zato sto idemo na VMA. Zakaze se i sve se obavi za jedan dan.




gagana83 -> RE: Upis prvaka (20.1.2017 22:07:13)

Nama je trebalo nedelju dana da zavrsimo sve preglede.
Nista nije bilo u predskolskom.
Nego prvo kod pedijatra, pa onda redom - orl, fizijatar, ocno i na kraju cini mi se opet kod pedijatra.
Vezano za ranceve, pisala sam vec na drugoj temi. Najbitnije je da nije tezak. Ima i anatomskih laganih ali je cena u Krusevcu bila preko 8000.
Anck, to koliko je nama bio tezak ranac, to je smesno. Mi smo nekad imali i po 3 casa, sada ne.
Npr, sredom Una nosi 8 knjige i 4 sveske [sm=smiley13.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Upis prvaka (31.1.2017 19:01:50)

Mi danas predali moblu za skolu (kojoj ne pripadamo), celodnevna nastava, jel znate jel se dobija poziv za upis od skole kojoj pripadate?




lesica -> RE: Upis prvaka (26.2.2017 22:52:14)

Mi juče obavili pregled kod logopeda, i kod oftamologa i kod orl. Da ne verujete kako nas je ubolo.
U dz-a na Zvezdari se po par meseci unapred zakazuju pregledi kod orl i oftamologa, i ajd kao pre nekih mesec i kusur sam Lenki zakazala orl za 27.3. al oftamolog je ostao da zovem nakon 1.3. da joj MOŽDA zkažu za april.
Uglavnom, juče je imala zakazanog logopeda, i pošto smo nešto ranije stigle, odem lepo sa njom gore , oni dežuraju, ja se napravim blesava i završim sve u roku od 5 minuta. Posle mi mama reče da nije bilo žive duše jer su juče bile penzije [sm=jezicek.gif]

Ove nedelje još fizijatar i stomatolog, laboratorija i pravac njena pedijatrica da primi vakcinu i dobije papirče.




Sanjica26 RR -> RE: Upis prvaka (26.2.2017 22:54:31)

Nama su zakazali 15.marta i sve taj dan obavljamo. Vakcina ce biti aprila meseca.




lesica -> RE: Upis prvaka (26.2.2017 22:58:55)

Sanjice, to je najboje, da prosto naprave raspored, ali jok, ovde je luda kuća za ne poverovati.




Anck Su Nmaun -> RE: Upis prvaka (27.2.2017 2:53:39)

Vi to vec odradjujete?
Pa.kod nas se jos ni ne prica o tome a kamoli da smo poceli sa pregledima?
Ko vam je rrkao sta sve treba da odradite?




Sanjica26 RR -> RE: Upis prvaka (27.2.2017 7:30:41)

Anck, u vrticu stoji raspored za svako grupu kad ide, u koliko sati i gde treba da idemo.
Pitaj vaspitacice.




isidora88 -> RE: Upis prvaka (27.2.2017 8:53:43)

Mi smo kod ocnog bili, ostalo cekamo raspored kada moze nasa grupa da ide na dalje preglede, ne mozemo sami nego kad nam u vrticu kazu, a u vrticu nemaju pojma kada ce to biti[sm=zmeden.gif]
Mi jos nismo prelomili u koju ce skolu, ima jedna blizu nas i ima skolski autobus u nasoj ulici i vozi ih do skole i vraca, a ima i moja osnovna gde sam ja isla koja je blizu mog tate, mame, i mog posla pa mi je u neku ruku prakticnije jer tu moze uvek neko od mojih da ga pokupi, ali je neprakticno kad poraste jer bi morao da ide busom do kuce. U sustini odgovaralo bi mi da do nekog 4,5 razreda ide u ovu skolu koja nam je dalja pa onda u ovu kod nas, ali nema sanse da bih ga tako seljakala po skolama i sad nisam pametna sta izabrati. Ova skola sto nam je blizu je problem dok je manji jer nema ko da ga docekuje u stanu, sam da ostaje nema sanse, a mojima je daleko da bi mogli da skoknu kao do one druge skole.




Sanjica26 RR -> RE: Upis prvaka (27.2.2017 8:58:31)

Isidora onda najbolje blizu tvojih. U svakom slucaju kasnije ce znati sam da ide autobusom. Vec ce biti 5.razred.




mati -> RE: Upis prvaka (27.2.2017 9:37:44)

Ni kod nas se jos uvek ne prica o ovome. Mada cu ja Matu verovatno morati samostalno da vodim, jer se ne lecimo u dz.
Mi imamo isti problem kao Isidora. Ova skola sto nam je dalja desetak min je blizu mojih, ja sam u nju isla i nema nijednu veliku ulicu da predje, ja sam isla u tu skolu i mnogo je na boljem glasu od ove blize.
Ova sto je malo bliza, ima par manjih ulica da prelazi i jednu veliku sa semaforom koji cesto zna da bude iskljucen.
I on sam zeli u prvu, tamo ce ici njegovi najbolji drugovi, ali to mi je nebitno, bice jos puno najboljih drugara.
Svakako ce prvi razred u celodnevni boravak




Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>