RE: Dečija histerija, izlivi besa (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Odgajanje



Poruka


MimaKos -> RE: Dečija histerija, izlivi besa (5.8.2019 20:33:40)

Tiziana, potpuno si u pravu, ja kazem ne i on to razume, mislila sam na kaznjavanje da ne razume, moram da uradim nesto, tipa da ga odvedem u sobu, jer ja dok pricam on se bacaka i vristi i ne registruje me uopste...  odjednom je krenulo, ne znam uopste odakle to ponasanje odjednom. Starija se tako ne ponasa ,nije imao od koga da iskopira. Hvala vam svima u svakom slucaju, bukvalno ne znam sta da mu radim..





Duškić -> RE: Dečija histerija, izlivi besa (31.8.2019 23:43:41)

Poceli su izlivi besa, cim se ne ispunj neka zelja.




nata11 -> RE: Dečija histerija, izlivi besa (24.1.2020 17:52:12)

Mame sa koliko po vama deca postaju razmazena?


Mi imamo 7m i 4d i danas je 2x kada ne radim po njenom zabacila gornji deo tela unazad. Kod dr smo bili pre 5 dana spomenula sam dr da je zahtevna a ona mi kaze je razmazena i nesigurns. Ne tim recima ali je to mislila. 
Jel samo ignorisati ili imate jos neki savet? 




Rosita -> RE: Dečija histerija, izlivi besa (24.1.2020 18:59:58)

Normalno je da se dete buni kad mu nešto ne odgovara, mala je ona, kako drugačije da negoduje nego telom,  ja bih uvek verbalizovala s ljubavlju i strpljivo njeno ponašanje, tipa- oo, ljutiš se? Ne sviđa ti se to i to... ? Izvini, ali moramo da... Ili u redu, prestaćemo... Ili. Zavisi od situacije. Sve to dete upija i uči, samo s ljubavlju i odlučno. Na tom uzrastu ja bih tako.




pari -> RE: Dečija histerija, izlivi besa (24.1.2020 19:15:57)

I ja bih isto kao Rosi! I ne mislim da je dete razmazeno...





emicaa -> RE: Dečija histerija, izlivi besa (24.1.2020 19:45:36)

Nati slazem se sa Rosi,ona mora nekako pokazati nezadavoljstvo.Daleko je to od razmazenosti.Ona je mrvica jos





Ivanka 75 -> RE: Dečija histerija, izlivi besa (24.1.2020 19:55:32)

Rosi, zavisi od situacije. Ako je navikla na nesto i odjednom joj je uskraceno normalno je da se buni, nije joj jasno zastp se rutina menja.
Ako je nova situacija onda znaci da je pocela da razmislja i povezuje stvari. 
Najbitnije je da se ne povredi. Cilj je da je smiris, topao zagrljaj i lepa rec, skreni joj paznju na nestp drugo i ona ce da zaboravi zasto je to radila.
Nadam se da nece da stekne naviku da se izvija... 




Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 38 39 [40]