RE: Lh trakice (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


tatjan@ -> RE: Lh trakice (22.3.2010 21:53:09)

Ucimo na svojim greskama.. Je li, a kada se pojavi bleda crtica jel to znaci da se ovulacija priblizava ili nema veze sa ovulacijom? Ne znam da li to test reaguje na uobicajen nivo hormona u telu, ne znam, lupam.. hoce mi neko objasniti po kom principu ovo tacno radi? Citala sam ali mi bas nesto nije jasno..[sm=zmeden.gif]




jelena038 -> RE: Lh trakice (22.3.2010 22:55:46)

ako znas kad ti je od prilike ovulacija, par dana pre toga pocinjes svakog popodneva u isto vreme i cekas da ti druga crta bude ista, ili jaca od kontrolne i onda to znac d ces u narednih 24 do ne znam kolko tacno sati da imas ovulaciju i da treba da se bacis na posao. srecno! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




isidora88 -> RE: Lh trakice (23.3.2010 16:40:36)

zna li neko na koju vrednost LH ovulacijski testovi reaguju?
jako mi je bitno da znam jer mi je LH povisen (9,7 je na 2 dc,u principu po ref.vrednostima normalno je do 12,0)




cipiripi -> RE: Lh trakice (23.3.2010 16:57:08)

draga to ti je ref vrednost za folikularnu fazu..ona se menja u ovulacionoj..raste...
a pojma nemam na koliko reaguje taj test...ja sam ga samo jednom radila i to kad sam radila ineseminaciju...
jedino sto znam za baby test da reaguje na 25 jedinica beta hcg-a u krvi.. za ovo neznam..




isidora88 -> RE: Lh trakice (23.3.2010 17:05:19)

hvala ti u svakom slucaju [sm=smiley31.gif]




jelena038 -> RE: Lh trakice (23.3.2010 17:53:01)

    20mIU – High sensitivity
    30 mIU – Normal sensitivity
    40 mIU – Low Sensitivity
kad narucujes sa http://www.homehealth-uk.com/medical/ovulation-tests.htm odaberes koji ti odgovaraju. nadam se da sam pomogla. ne narucujte od tih divljaka, molim vas!




isidora88 -> RE: Lh trakice (23.3.2010 18:04:31)

znam da ima preko tih sajtova jeftinije ali mm mi ne da da kupujem preko interneta(boji se prevare i koliko god ga ja ubedjivala da je sigurno on ne posustaje) a ja nemam svoju karticu [sm=smiley19.gif]
ako ovde iko narucuje preko tog sajta ja bih narucila od vas pa da vam ja platim preko jer je i meni skupo da dajem 100 din za jednu trakicu kad za 1000 din mogu da dobijem bar duplo vise




jelena038 -> RE: Lh trakice (23.3.2010 18:42:41)

ne moze niko da te prevari, ako na kartici imas samo onoliko para koliko ti treba za tu kupovinu. mi tako radimo, imamo na njoj uvek samo onoliko koliko nam treba za narudzbinu i tu karticu koristimo samo za to. a ako ti nesto znaci, ja sam narucivala sa ovog linka i sve je bilo u redu. inace, ceo svet tako kupuje sve i svasta, nasi prijatelji narucuju skije, telefone, cak i laptope, isplati im se i pored carine. na zalost, mnogo ce vode oteci dok prihvatimo takav nacin kupovine, bez obzira sto je laksi, a do tada ce se ovi koji brze prihvataju, citaj: koji preprodaju to sto preko neta naruce - bogatiti na nas racun [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Ja sam ti daleko, inace bih ti ja narucila.




isidora88 -> RE: Lh trakice (23.3.2010 18:47:29)

sve ja to znam ali mm nece da popusti [sm=smiley19.gif]
nadam se da ce se javiti neko ko mi je blizu i ko narucuje preko tog sajta[sm=bravo.gif]




tatjan@ -> RE: Lh trakice (24.3.2010 11:11:40)

Ja cu narucivati ali sledeceg meseca, sad imam.. inace zivim blizu ns, i studiram tu, pa nije frka, kad budem narucivala poslacu ti pp ako ti jos uvek bude trebalo.
A mozda nece trebati ni tebi ni meni [sm=smiley2.gif]

Jelena hvala na objasnjenju, danas mi je inace 6dc, pa cu danas poceti da radim testove, javljam sta je bilo. Kad dodje do ovulacije (ako dodje, nikad se ne zna..) uslikacu trakice redom, pa cu staviti ovde, mozda bi to jos neko mogao da radi, cisto da uporedimo.. a bice i jasnije onima koji do sada nisu radili testove [sm=bravo.gif]




jelena038 -> RE: Lh trakice (24.3.2010 11:31:26)

IZVORNA PORUKA: tatjan@

Ja cu narucivati ali sledeceg meseca, sad imam.. inace zivim blizu ns, i studiram tu, pa nije frka, kad budem narucivala poslacu ti pp ako ti jos uvek bude trebalo.
A mozda nece trebati ni tebi ni meni [sm=smiley2.gif]

Jelena hvala na objasnjenju, danas mi je inace 6dc, pa cu danas poceti da radim testove, javljam sta je bilo. Kad dodje do ovulacije (ako dodje, nikad se ne zna..) uslikacu trakice redom, pa cu staviti ovde, mozda bi to jos neko mogao da radi, cisto da uporedimo.. a bice i jasnije onima koji do sada nisu radili testove [sm=bravo.gif]
mozda ti je prerano, ako ti ciklus nije manji od 28 dana, nema potrebe pre 10. dana, i to je rano.i super sto ces uslikati, i ja cu, pa bas da poredimo.i meni je 6 DC [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




tatjan@ -> RE: Lh trakice (24.3.2010 11:45:15)

A greska, sada mi je 16 dc.. a po bazalnoj ovulaciju nikad nisam imala pre 16, (danas smo vredni u svakom slucaju [sm=smiley1.gif]) a najcesce imam O 18-og dc, pa bas da vidim sta ce trakice reci.. Inace mi ciklus traje u proseku 34 dana, pa je valjda ok da pocnem 16-og..




jelena038 -> RE: Lh trakice (24.3.2010 11:47:23)

IZVORNA PORUKA: tatjan@

A greska, sada mi je 16 dc.. a po bazalnoj ovulaciju nikad nisam imala pre 16, (danas smo vredni u svakom slucaju [sm=smiley1.gif] ) a najcesce imam O 18-og dc, pa bas da vidim sta ce trakice reci.. Inace mi ciklus traje u proseku 34 dana, pa je valjda ok da pocnem 16-og..
danas ti mozda i pokaze dve crte, boga mi...




tatjan@ -> RE: Lh trakice (24.3.2010 12:18:06)

Hehe mozda.. mada bih ja vise volela dve crte na kraju meseca[sm=smiley2.gif]
Odoh da radim testic..




tatjan@ -> RE: Lh trakice (30.3.2010 13:14:00)

Do sada nista :(
Svaki dan crtica malo tamnija ali nema pozitivnog rezultata.. Ni bazalna ne ukazuje na ovulaciju, mozda ce i ovaj ciklus biti duzi kao prethodni, 36 dana. Danas je 22dc, ako mi ciklus traje 36 dana, da li je moguce da cu jos imati ovulaciju?
Evo i fotke testova, samo su mi se oznake malo izmrljale, ali zadnji testovi se lepo vide.

[img]http://www4.slikomat.com/10/0330/yao-test1.jpg[/img]

Eto na prvim testovima se druga crtica skoro uopste ne vidi a zadnji dana je jasno vidljiva.. samo sto nije ista kao kontrolna.. a ja vec potrosila sve testove, ostao mi jos jedan, moracu da se uzdam u FF ponovo.





tatjan@ -> RE: Lh trakice (30.3.2010 14:09:21)

A evo i danasnjeg, mislim da ce ipak biti ovulacije za dva tri dana![sm=bravo.gif]
Nije jos pozitivan ali je jako blizu, steta sto nemam vise testova.. Ipak, mm i ja cemo ovih dana biti ekstra vredni![sm=smiley9.gif]
Prosli mesec smo totalno promasili ovulaciju, ja sam mislila da je imam izmedju 16-19dc.. tj. imala sam je tako pre porodjaj, mozda se ciklus promenio malo??[sm=zmeden.gif]
Ili zato sto dolazi prolece.. ne znam
[img]http://www4.slikomat.com/10/0330/2ey-test2.jpg[/img]




jelena038 -> RE: Lh trakice (30.3.2010 14:31:25)

ciklus minus 12 do 16 dana je ovulacija. ako ti je ciklus 36 dana, moguce je da ti ovulacija bude i 24. dana ciklusa. meni ovulacija treba da bude ya tri dana, kao, prema statistici, druga crta na testicu mi je kao na tvom testu od dvadeset_og dana, ako ti nesto znaci, a ja definitivno prosli mesec nisam imala ovulaciju, jer mi deset_ dana nista nije poklazivao test, znaci, nemoguce je da je nemas ovog meseca, jer se tvoje crte vide!!! al poslusaj me, stisni zube i nemoj da piskis do jedno 7 veceras, pa onda uradi test, ogromna je razlika, barem meni, posebno ako si puno vode popila od jutros. poslala sam ti pm, a evo i ovde, ako neko ima slican problem, ukratko:

kad narucujete preko ovog sajta, idete na evropa, ne evropa EU, i oznacite Yugoslavia, pa pored adrese napisite i Srbija, da zna posta gde da salje, a stici ce, njima je vazna uplata, a ne vasa adresa. ja pisem Jelena Genije, inace, svaki put, zabaljam postare [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Mozete da im posaljete i mejl, uz molbu da umesto Jugoslavija, napisu Srbija.

I da, mislim da mozete i preko banke to da platite, ako se bojite za pare na kartici [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




jelena038 -> RE: Lh trakice (30.3.2010 15:31:32)

nadjoh na netu, pa ako nekome pomazu tudja iskustva... evo slika




serendipity -> RE: Lh trakice (30.3.2010 19:53:12)

Pitanje: mislim da mi je ovulacija bila juce ili prekjuce... danas sam uradila Lh test cisto da potvrdim da mi je ovulacija jos uvek na isti dan kao i pre. Ranije (pre pobacaja) mi je bila uvek 16-17 dan). Danas mi je 16dc ali nema ni govora o drugoj crtici. Da li to mozda znaci da mi je ovulacija bila npr prekjuce, a da se onda danas ne vidi crtica? Zvuci li to vama ok? Ili sam potpuno pobrkala loncice?




jelena038 -> RE: Lh trakice (30.3.2010 20:06:48)

aj prosnjuvaj po ovom linku, zena je frik, slika svaki dan testove, pa vidi kako se test ponasa posle ovulacije...




jelena038 -> RE: Lh trakice (30.3.2010 20:18:55)

izgleda, i posle ovulacije su crte tu par dana, bledje i bledje, kao kad se pojavljuju, samo obratno.




Alexis79 -> RE: Lh trakice (30.3.2010 20:21:34)

Jelo,
imam jedno pitanjce za tebe.

Htela sam da narucim trakice preko onog "tvog" sajta.
Reci mi molim te koliki su troskovi shippinga i za koliko stize posiljka.

Vidim ja da ti satim imas iskustva.Pomagaj




jelena038 -> RE: Lh trakice (30.3.2010 20:25:33)

ja sam u banjaluci, trebalo bi da je tu negde cena. pa narucis, 25 komada, na primer, i to ti izadje 6 evra, SA POSTARINOM. znaci, platis nekih 100-200 dinara eventualno svog postara, sto ti je doneo na vrata, ali cena trakica je oko 6 evra. ja sam narucila u petak uvece, kacio me vikend, poslali su u ponedeljak, tako pise na posiljci, stiglo mi je u subotu. a prosli put mi je stiglo za 4 dana. ista cena ti je i za testove za trudnocu, a mozes a uzmes kombinovano, ja sam prosli put uzela 5-15, imas stvarno milion mogucnosti.




Alexis79 -> RE: Lh trakice (30.3.2010 21:06:24)

Bas cu da probam da porucim veceras

HVALA [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




jelena038 -> RE: Lh trakice (30.3.2010 21:10:55)

uvek [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>