RE: Urin i urinokultura (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


nink -> RE: Urin i urinokultura (24.2.2012 18:23:35)

Da li neko zna da mi kaze sta znaci aceton u urinu??Da li je opasan u trudnoci??




Sanchy -> RE: Urin i urinokultura (24.2.2012 18:28:56)

Verovatno ce dr da te posalje da radis test opterecenja glukozom ako nisi do sada radila...aceton ima veze sa secerom...




nink -> RE: Urin i urinokultura (24.2.2012 19:06:31)

Secer mi je ok..i krv sam vadila..Videla sam na netu da to ima veze sa dijabetom a to nisam a ima i veze ako ne dovoljno jedes.Jedino sto nisam jela celu noc a dan pre toga sam imala poslednji obrok ranije nego inace..hvala ti




slavica. -> RE: Urin i urinokultura (6.3.2012 9:46:40)

U cemu je razlika izmedju soli amorfnih urata i soli amorfnih fosfata? Prosli put mi je pisalo urati,sada fosfati.... Tada mi je doktor rekao da je to pesak i da pijem dosta tecnosti. E sad pisu fosfati,pa mi nije jasno...




blackmagic -> RE: Urin i urinokultura (19.4.2012 18:21:25)

Drage moje...imam jedno pitanjce..da li se uzorak urina za urinokulturu daje u jednoj ili dve bocice?[sm=zmeden.gif]




mihi -> RE: Urin i urinokultura (19.4.2012 19:11:58)

Može i jedna i to ona za UK ali mora da bude dovoljno uzorka za jedno i drugo ispitivanje oko 40 ml. I to mora da bude uzeto sterilno. Za koga je to za tebe ili dete?




blackmagic -> RE: Urin i urinokultura (19.4.2012 21:34:34)

Za mene....dr mi trazi da je uradim...imam u kuci one sterilne bocice...znaci da napunim dve...




branki* -> RE: Urin i urinokultura (19.4.2012 21:40:21)

blackmagic,ako dajes samo za urinokulturu,dajes 1 bocicu,ne treba da bude puno urina,a ako pored urinokulture radis i opstu analizu urina,onda ti treba i drugi uzorak sa vise urina u bocici.




blackmagic -> RE: Urin i urinokultura (25.4.2012 16:35:11)

Hvala ti Branka....sad mi je jasno...[sm=smiley36.gif]....




MicinaMama -> RE: Urin i urinokultura (4.7.2012 15:32:31)

Zna li neko ovde koliko u mini testu mokrace sme da bude proteina?Nisam radila 24h urin (esbah),u hitnoj su mi uradili test na malo mokrace i bilo je 0.3.g
Pa me zanima koliko je to,normalno ili...?




MicinaMama -> RE: Urin i urinokultura (4.7.2012 17:49:05)


nema niko izgleda




Anck Su Nmaun -> RE: Urin i urinokultura (4.7.2012 19:36:47)

Na jednom naazu pise 1 ? sta je to neznam
a mene interesuje koliko je niormalno leukocita u urinu?

I pise bakterije - retko




Jole84 -> RE: Urin i urinokultura (17.8.2012 14:59:20)

Jel zna neka da mi protumači ovaj nalaz urina: malo pl.epitela,bakterija 5-6 leukocita.
Sedimentacija 9

Kapiram da nešto ne valja ali ne znam koliko je zabrinjavajuće?




Verolina -> RE: Urin i urinokultura (29.4.2013 12:56:46)

Zene, zna li neko sta je to sto izgleda kao da je upala perut u urin? Ja ne znam da li su to proteini ili neke masnoce ili mi je to od sekreta, ali bas mi nekako grozno. Bukvalno kao da je upala ljudska perut unutra. nema je puno, ali...




Jole84 -> RE: Urin i urinokultura (29.4.2013 13:27:16)

Da nije od utrogestana? Meni hoće od njega da ostane beličasto masno u urinu,kad se u toku noći ne rastopi dobro.




Verolina -> RE: Urin i urinokultura (29.4.2013 14:11:53)

Ja ga pijem, tako da nije od njega. Ne znajem koji je vrag. Pitacu Zokija.




mati -> RE: Urin i urinokultura (30.9.2013 20:52:34)

Jer zna neko nesto o bakteriji proteus mirabilis? Do sada nisam obracala paznju, ali od recimo sest nalaza urinokulture, na tri je ima a tri su sterilna... Ne znam ni od cega se javlja, vraca...




Ana RR -> RE: Urin i urinokultura (30.9.2013 22:15:26)

Uradite bris jer ona se najčešće tu javlja. Marko je trenutno ima, prvo je izolovano u UK i dr nam je rekla da uradimo bris i tačno je ima. Mažemo gentamicin. Proveri da li mu se malo crveni vrh piše.




cockic -> RE: Urin i urinokultura (1.10.2013 9:52:23)

ja sam imala do pre nekog vremena 100 000.pila sam uricin.a besika me opet boli,mada noge su mi u termo carpama ledene.mozdaje samo upala od nogu.nemam pojma.trebala bi opet da prekontrolisem pa da vidim.do sad je nisam imala.

za decu sam razumela da se urinarne infekcije do 50 000 nelec.samo dosta tecnosti.tako je barem meni sin posto je do 7-8 meseca imao e-coli imao nekih 20 000 i nista nije dobio.

a ta proteus uzasno se urin oseca,barem je tako meni bilo znala sam da nesto imam.sumnjala sam na e-coli jer je oduvek imam do nekih 500 000.kad ono nemam nju nego taj proteus.ali definitivno miris urina otkriva dosta.cak i kad se nema onaj osecaj peckanja,bola mada bol moze biti samo od upale a da bakterija i nema.

a sin mi je isto imao taj proteus ja mislim proslo leto,ali do nekih 40-50 000 i samo je rekla da pije vise vode.mada ja mu povremeno prskam oktani sept i njemu i leni bas se plasim tih bakterija.pogotovo jer ih je imao kao beba sa dva meseca.




Anoniman -> RE: Urin i urinokultura (20.12.2013 22:59:52)

Ne vidim temu za nas, pa ovde da pitam, imam veliki broj proteina u mokraci u ponedeljak moram kod nefrologa, i sve ostalo sto treba mi je bas povecano... sta to moze biti[sm=zmeden.gif]




nata11 -> RE: Urin i urinokultura (31.7.2014 18:55:13)

Pretpostavljam da urinokultutu nemogu raditi dok koristim vaginalete ?? [sm=zmeden.gif]




Štetica -> RE: Urin i urinokultura (31.7.2014 19:10:05)

Nato u principu mozes,al nije preporucljivo. Zavrsi sa vaginaletama pa posle 2-3 dana radi urinokulturu.




Sanchy -> RE: Urin i urinokultura (31.7.2014 20:02:54)

Evo mene danima boli donji stomak,kao kad treba da dobijem ali ne treba jos bar do 12 avgusta..elem bila na pregledu kod ginekologa sve ok,bila danas na ultrazvuku ginekoloski sve ok,samo sto kaze endometrijum druga faza 10mm i da treba da dobijem a ne treba takodje imam kamen u bubregu 8mm i moguce da me boli zbog njega ,preporuka da uradim urin i urinokulturu,,da li je moguce da me ovoliko boli a da je zbog kamena ili peska [sm=zmeden.gif]




nata11 -> RE: Urin i urinokultura (31.7.2014 20:40:42)

Sanchy pa kako ne to boli samo tako. Posalji pp Serpici mislim da i ona istu muku muci mozda ima neki recept.




Janncica -> RE: Urin i urinokultura (11.9.2014 13:55:02)

Zene,treba mi vase misljenje.
Spremam J za operaciju krajnika i danas isli po rezultate.Sve ok i brisevi i krv,ali u urinu joj pise proteini trag(radili smo u utorak).I dr nam kaze da odmah ponovimo,jer su leukociti mirni,bakterije malo,sve ok. ponovimo,sacekamo rezultate,sve ok,a proteini 1 i aceton trag.
Ona nema nikakve tegobe.Ne boli je kad piski,ne boli je stomak,nista. Sad mi je rekla da ponovimo sutra ponovo,ali ne kod njih,jer kaze hoce nekad da bude tako kad im je neka traka stara.Ali majku mu,valjda bi znali da je stara traka jer bi bilo i kod druge dece koja su ovih dana radila.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>