RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Od đačića do đaka



Poruka


Sanjica26 RR -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (30.11.2017 10:20:10)

Simke, onda ta zena ne radi u Srbiji[sm=smiley36.gif] nista se ne menja dok ne pocne nova skolska godina. Ona je to malo izmislila




simke -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (30.11.2017 10:24:06)

Sram je bilo verouciteljica,a laze[sm=jezicek.gif]Videcemo,javicu ako ostvari pretnje[sm=smiley1.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (30.11.2017 10:26:53)

Kad sam ja radila u skoli, a bila sam i razredni staresina davne 2009[sm=smiley36.gif] tad se veronauka opisno ocenjivala cak i u osmom razredu i gradjansko naravno.

Inace ja vec sad znam da ce moja D na veronauku, nju to bas zanima. Bas mi je nedavno rekla "mama Boga zove a niko ne dolazi" (zvonila zvona nedeljom za sluzbu a nigde nikog na vidiku).





IvanaSK RR -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (30.11.2017 10:37:53)

Opisna je ocena i dalje, sigurno.
Ljiso, i moj sin voli veronauku, cesto prepričava sta su radili na casu.




Sanjica26 RR -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (30.11.2017 10:38:38)


IZVORNA PORUKA: simke

Sram je bilo verouciteljica,a laze[sm=jezicek.gif]Videcemo,javicu ako ostvari pretnje[sm=smiley1.gif]

Simke, bas me zanima[sm=smiley36.gif] Ja predajem versku zbog toga i kazem da je to nemoguce. [sm=smiley36.gif]




Sarav -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (30.11.2017 10:44:49)

Veronauka. U srednjoj smo birali i svi smo otišli na veronauku. Poslednje godine smo bili primorani da se prebacimo na građansko (ne znam iz kog razloga veroučiteljica više nije dolazila) i smarali smo se strašno. Uglavnom smo taj čas koristili kao razredni jer nam je prof bila razredna.




lesica -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (30.11.2017 10:46:49)


IZVORNA PORUKA: degu

Nisam protiv veronauke, ali vidim da se vecina opredeli za gradjansko, a onda 2-3 dece ide na veronauku. Ne vidim.smisao tog gradjanskog vaspitanja, to svako moze poneti iz kuce. Ja sam pre za veronauku jer ne verujem da bih o tome umela dovoljno znanja da im prenesem,jer ga i sama nemam, jer ga meni niko nije preneo.


Degu, mislim da je ipak suprotno [sm=smiley2.gif] , građansko vaspitanje pohađa daleko manji broj dece nego veronauku. Bar koliko sam ja primetila oko sebe. I u školi u koju ide L se , da budem blaga u izražavanju, preporučuje i savetuje pohađanje iste. Preporuka je pogotovo izražene od 5. razreda, pošto "nema" predavača koji bi deci držali časove uporedo sa časovima veronauke, pa decu obavezuju na pohađanje građanskog u vidu predčasa ili 7 časa. No...

A što se časova iz građanskog tiče, hmmm, mislim da to zavisi od predavača. L uredno ima svaki čas, ima i solidno popunjenu svesku u kojoj uglavnom crtaju, a do sad su obrađivali koješta, od prava i obaveza, preko lepog ponašanja, do različitih osećanja i načina ispoljavanja istih. Časovi su im poput radionica na kojima svi učestvuju u prezentaciji različitih situacija i razgovoru o istim. Ona zaista voli.
I ukoliko im se i u buduće budu ovako odvijali časovi, povućiću reč da je građansko gubljenje vremena. ali sam i dalje za uvođenje obaveznog zdravstvenog vaspitanja još od jaslica (i obavezno za roditelje takođe)


Veronauci i dalje nije niti će ikad biti mesto u školi, što se mene tiče. Jeste pri verskom objektu, kao slobodan izbor, ali u školi nikako.





dunja RR -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (30.11.2017 10:48:20)

Evo i dokumentovano [sm=smiley1.gif] Ko predaje veronauku u srpskim školama?

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: simke

Sram je bilo verouciteljica,a laze[sm=jezicek.gif]Videcemo,javicu ako ostvari pretnje[sm=smiley1.gif]

Simke, bas me zanima[sm=smiley36.gif] Ja predajem versku zbog toga i kazem da je to nemoguce. [sm=smiley36.gif]





dunja RR -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (30.11.2017 10:49:00)

Kao i Ljiša, i ja već sada znam da će Sava ići na veronauku.




Sanjica26 RR -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (30.11.2017 10:51:04)

Saro, jel znas zbog cega? Gradjansko predaju uglavnom nastavnici kojima fond casova fali i onda se nekad direktor dogovori sa nastavnikom veronauke da treba kolegi gradjanskog.A umeju i na pocetku upisa srednje skole da ucenjuju ucenike. To tako rade. To ti pricam sa terena.
Ako cemo tako ni gradjanskom nije mesto u skolama.




lesica -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (30.11.2017 10:54:19)


IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR


Ako cemo tako ni gradjanskom nije mesto u skolama.


I sa ovim se slažem [sm=smiley1.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (30.11.2017 10:59:36)

Mogu da napisem ja esej o tome i za i protiv i jednog i drugog. Ali prvo radim taj posao, a drugo jako postujem kolege iz gradjanskog koji mi ne otimaju casove. Ovim hocu da kazem da ako je sopstveni izbor deteta i roditelja nemam nista protiv. Ali ako se mesaju svi sem roditelja onda sam protiv.
I jos nesto 18 godina traju i veronauka/gradjanskog kako se do sada niste navikli da to postoji? [sm=smiley36.gif]




Sarav -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (30.11.2017 11:02:23)

Znaš šta Sanjice, ima logike to oko fonda časova jer je onda građansko preuzela prof filozofije. Inače veroučiteljica je bila u srednjim godinama i ne verujem da je otišla na porodiljsko ili sl. Nije bilo ucene kod nas na početku jer smo mi sami odabrali veronauku. Posle nam je nametnuto građansko.




Ana RR -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (30.11.2017 11:56:08)


IZVORNA PORUKA: lesica RR

Veronauci i dalje nije niti će ikad biti mesto u školi, što se mene tiče. Jeste pri verskom objektu, kao slobodan izbor, ali u školi nikako.



Slažem se apsolutno. I za veronauku i za građansko.




Srecko47E -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (1.12.2017 0:10:11)

Nisam ni za jedno ni za drugo
Skola nije mesto za gradjansko ili za veronauku.
Bez da nekog uvredim to je neko moje misljenje.




veselicaa -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (9.3.2018 16:54:59)

Smizle idu na veronauku i obe vole.




mama Jo -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (9.3.2018 17:13:55)

Predavala sam gradjansko u visim razredima, moram priznati da je jako zanimljivo. A opet sam prisustvovala veronauci vise puta, i, takodje je veoma zanimljivo.
Uopste ne znam sta bih savetovala sad avom detetu...




IvanaSK RR -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (29.5.2018 11:38:18)

Sin je u nedelju sa verouciteljem isao u crkvu Svetog Marka. Jedino je on bio cetvrti razred, svi ostali su bili stariji. Kupio je i krstić i kaze da mu je bilo bas lepo[sm=smiley1.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (7.7.2018 14:14:05)

Za drugi razred smo opet pisali gradjasnko.
Ovaj put sam je pustila sama da bira.




veselicaa -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (7.7.2018 14:37:58)

Smizle idu na veronauku,zanimljivo im je i sva deca u skoli idu.




Anck Su Nmaun -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (7.7.2018 14:42:05)

Kod nas su podeljeni pola pola.




veselicaa -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (7.7.2018 14:43:56)

Ovde se niko od dece ne prijavljuje za gradjansko.




Olga75 -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (30.10.2018 11:09:14)

Prvo, Zver ide na rimokatolički veronauk, šta tamo rade, hmmm ništa posebno. Kada se onomad uvodio u škole mislila sam ( mala i naivna ja) da će tamo učiti nešto a pod učiti mislila sam da će možda biti pominjana i neka istorija religije a šta rade sada reći ću vam.Uče ono što je na prvim stranama molitvenika, malo o sakramentima, malo o svecima- čak i ovim savremenim, malo gledaju filmove a uglavnom se igraju. Nešto što mi se jako svidelo i što sam ispratila bilo je to što vrlo često veroučitalji obe konfesije menjaju jedno drugo. Na tim časovima nema trzavica, veroučitelji rade svoj posao učenja tolerancije i milosrđa rade dobro. Ali to kao dodatni čas obrazovanja pa nije nešto neophodan.

Veronauka se može izučavati i na župi - parohiji.

Drugo, mislim da je potrebniji čas nekog, nazovimo ga, seksualnog vaspitanja, higijene, zdravstvenog obrazovanja.




Anck Su Nmaun -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (30.10.2018 18:44:44)

Potpuno se slazem !

H je nekom igrom slucaja upala na veronauku kako zasto...nema veze mada sam ja pisala gradjansko. Necu je sad dirati al sledece god prelazi na gradjansko.




Tiziana -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (30.10.2018 18:51:59)

Kod nas vecina ide na gradjansko, a uciteljica cesto te casove menja nekom dodatnom matematikom i sl.. 




Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>