RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Od đačića do đaka



Poruka


smeško -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (30.10.2018 19:48:37)

Veronauka. Uvek. Svidja se i meni i detetu.




Sanidej -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (25.2.2019 22:40:03)

Građansko




bubulence -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (25.2.2019 23:01:31)

Moje dete je htelo na veronauku, ali je jedina iz razreda bila prijavljena pa se predomislila i odabrala gradjansko





veselicaa -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (25.2.2019 23:06:47)

Ema pametna [sm=bravo.gif] Moje obe idu na veronauku.




mirana1 -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (26.2.2019 6:56:28)

Gradjansko vaspitanje.




Sanidej -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (26.2.2019 10:11:41)

Setih se da moja nekadašnja razredna predaje u školi građansko, žena je inače prof. ruskog jezika..




Ivana Djordjevic -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (20.4.2019 17:01:59)

Moj deca prate Veronauku





Olga75 -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (20.4.2019 17:11:25)


IZVORNA PORUKA: Sanidej

Setih se da moja nekadašnja razredna predaje u školi građansko, žena je inače prof. ruskog jezika..

moj muže predaje i građansko a inače je arheolog istoričar [sm=smiley36.gif]




branki* -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (29.9.2019 16:23:45)

veronauka,naravno.trebalo bi da to bude obavezni,a ne izborni predmet.ne bih to dovodila u pitanje uopste.




flamingos -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (1.10.2019 15:13:46)

Građansko,a evo i objašnjenja-pošto je bila mala kada se krstila(ali ipak dovoljno velika da se toga seća)preplakala je celo krštenje,plašila se sveštenika.I krene u školu,pa kada je bilo reči o veronauci učiteljica reče da će i sveštenik dolaziti(što se nije desilo)i ona je rekla da će na građansko.Inače,redovno se pričešćuje,posećujemo crkvu,ali eto.Sad joj je smešno kad gleda snimak svog krštenja i pita se zašto se plašila sveštenika? 





Ivanka 75 -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (2.10.2019 8:40:04)

Iva obozava gradjansko, stalno prica sta su sve radili, u timovima, po grupama, i bas mi se svidja.
Rekla bih, bar u ovim mladjim razredima, da se na gradjanskom dosya radi na socijalizaciji dece, shvatanju i poimanju drustva, zajednice, prijateljstvu, pomaganju. Stalno su im neke radionice tokom casa, kao tim bilding. Mislim da smo doneli ispravnu odluku sto ide na gradjansko, prija joj. 




Maslacak15 -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (2.10.2019 8:46:14)

Ja nisam za veronauku u skolama uopste. Iako nemam bas nista ni protiv crkve ni protiv religije. Naprotiv, smatram da su mnogi problemi modernog drustva prouzrokovani gubljenjem nekih moralnih vrednosti i kodeska koje je davala religija i porodica. Ali sam zato isto za striktno razdvajanje crkve i drzave. Religija nije nauka i nema sta da trazi u obrazovnom sistemu po meni. Postoje drugi nacini da se vaspita dete i da se uvede u religiju. To nije posao skole. Sigurna sam da ce moj stav biti nepopularan [sm=smiley36.gif].
Ali eto tako mislim, iako sam kao zena Nemca koji je katolik ( nije bas religiozan ali je krsten) uspela da se vencam u Crkvi Sv. Marka u Beogradu i svo troje dece nam je krsteno tamo tako da nije bas da mi je nebitno. [sm=smiley36.gif]. Prosto nije za skolu po meni.




smeško -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (2.10.2019 9:19:12)



IZVORNA PORUKA: branki*

veronauka,naravno.trebalo bi da to bude obavezni,a ne izborni predmet.ne bih to dovodila u pitanje uopste.






Ana RR -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (2.10.2019 10:11:02)


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Ja nisam za veronauku u skolama uopste. Iako nemam bas nista ni protiv crkve ni protiv religije. Naprotiv, smatram da su mnogi problemi modernog drustva prouzrokovani gubljenjem nekih moralnih vrednosti i kodeska koje je davala religija i porodica. Ali sam zato isto za striktno razdvajanje crkve i drzave. Religija nije nauka i nema sta da trazi u obrazovnom sistemu po meni. Postoje drugi nacini da se vaspita dete i da se uvede u religiju. To nije posao skole. Sigurna sam da ce moj stav biti nepopularan [sm=smiley36.gif].



Apsolutno se slažem!




bubulence -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (2.10.2019 10:11:18)



IZVORNA PORUKA: flamingos

Građansko,a evo i objašnjenja-pošto je bila mala kada se krstila(ali ipak dovoljno velika da se toga seća)preplakala je celo krštenje,plašila se sveštenika.I krene u školu,pa kada je bilo reči o veronauci učiteljica reče da će i sveštenik dolaziti(što se nije desilo)i ona je rekla da će na građansko.Inače,redovno se pričešćuje,posećujemo crkvu,ali eto.Sad joj je smešno kad gleda snimak svog krštenja i pita se zašto se plašila sveštenika? 





Flamingos draga, to je sve samo nije razlog da se ne ide na veronauku 😂. Zato mi decu krstimo kao bebe, planiramo i Urosa u bliskoj budućnosti , mada su mu sestre u ovom uzrastu vec bile krstene. Meni je sasvim u redu da postoji u skoli kao izborni predmet, pa ko zeli i ima interesovanja neka ide... Ema je htela, ali se jedina iz razreda prijavila pa je onda ipak otisla na gradjansko. Deciji bibliju je procitala davno i rado joj se vrati, u crkvu voli da ode sa vremena na vreme ali je niko ne forsira. U Katolicku ide cesce jer smo bar svaki drugi mesec u biskupiji na vikendu u gostima. Ali vrlo dobro zna da je to crkva u kojoj ''peva'' njen deka a da je nasa pravoslavna crkva i da se drzimo pravoslavnih obicaja. Hocu reci, zna ono sto nju zanima, niko joj nista ne namece pa smatram da je mozda ovo cak i bolja varijanta. Na gradjanskom joj je jako zanimljivo a o religiji uci koliko zeli




Olga75 -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (2.10.2019 10:31:57)

Zver ide na veronauk i u školi i u crkvi. Totalno se "zadala" [sm=zmeden.gif]
Ja i dalje mislim da veronauci nije mesto u školi.
Deca ne znaju kako da se zaštite od boleština, kako pravilno da operu ruke, koliko često se pere kosa a teologišu.
A, da, još smo sekularna država.
I da ponovim, ja sam verujuća. Mnoge to buni i agnostike i ateiste i vernike [sm=smiley36.gif]




bubulence -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (2.10.2019 10:38:23)

Pa pranje duku valjda nauce jos u vrticu😏. Nece se dete od 8 god uciti da pere duke ili da treba da se kupa svaki dan... To ide iz kuce, u vrticu jos malo uce o tome. Sexualno obrazovanje bih uvela kao obavezno ali u kasnijim razredima. 





pari -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (2.10.2019 11:38:02)

I ja se slažem sa maslačkom!





flamingos -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (2.10.2019 11:41:46)



IZVORNA PORUKA: bubulence



IZVORNA PORUKA: flamingos

Građansko,a evo i objašnjenja-pošto je bila mala kada se krstila(ali ipak dovoljno velika da se toga seća)preplakala je celo krštenje,plašila se sveštenika.I krene u školu,pa kada je bilo reči o veronauci učiteljica reče da će i sveštenik dolaziti(što se nije desilo)i ona je rekla da će na građansko.Inače,redovno se pričešćuje,posećujemo crkvu,ali eto.Sad joj je smešno kad gleda snimak svog krštenja i pita se zašto se plašila sveštenika? 





Flamingos draga, to je sve samo nije razlog da se ne ide na veronauku 😂. Zato mi decu krstimo kao bebe, planiramo i Urosa u bliskoj budućnosti , mada su mu sestre u ovom uzrastu vec bile krstene. Meni je sasvim u redu da postoji u skoli kao izborni predmet, pa ko zeli i ima interesovanja neka ide... Ema je htela, ali se jedina iz razreda prijavila pa je onda ipak otisla na gradjansko. Deciji bibliju je procitala davno i rado joj se vrati, u crkvu voli da ode sa vremena na vreme ali je niko ne forsira. U Katolicku ide cesce jer smo bar svaki drugi mesec u biskupiji na vikendu u gostima. Ali vrlo dobro zna da je to crkva u kojoj ''''peva'''' njen deka a da je nasa pravoslavna crkva i da se drzimo pravoslavnih obicaja. Hocu reci, zna ono sto nju zanima, niko joj nista ne namece pa smatram da je mozda ovo cak i bolja varijanta. Na gradjanskom joj je jako zanimljivo a o religiji uci koliko zeli
Naravno da nije razlog,ali pričam zaštoi se odlučila za građansko,i da je to bilo u prvom razredu.Njoj je super na građanskom.Poštujem njenu odluku.Što ne znači da neće poželeti da se prebaci na veronauku.Za sada je tako,i važno mi je da je ona zadovoljna.Pozdrav





smeško -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (2.10.2019 11:44:19)

Ja se slazem sa bubi. Gradjansko vaspitanje mi je ,,mlacenje slame".😊 Deca su puna pitanja. Nauka nije u suprotnosti sa idejom da nas je stvorio Bog, ali je u velikom sukobu sa teorijom evolucije. 





Olga75 -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (2.10.2019 12:04:10)


IZVORNA PORUKA: smeško
Nauka nije u suprotnosti sa idejom da nas je stvorio Bog, ali je u velikom sukobu sa teorijom evolucije. 




Ajde sad, imaš dva pileta i jedno nema nogu i krilo a drugo je zdravo. Koje će preživeti? Čiji geni će se raširiti?
Nadam se da će mame biolozi da nam razreše misteriju evolucije.




Olga75 -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (2.10.2019 12:06:31)


IZVORNA PORUKA: bubulence

Pa pranje duku valjda nauce jos u vrticu😏. Nece se dete od 8 god uciti da pere duke ili da treba da se kupa svaki dan... To ide iz kuce, u vrticu jos malo uce o tome. Sexualno obrazovanje bih uvela kao obavezno ali u kasnijim razredima. 



Maniti to nauče. Još se javljaju vaške i šuga. Još ima roditelja koji smatraju da oplemenjivač nije potreban, još hrane bebe od tri meseca grebanom slaninom.
Seksualno vaspitanje je još uvek tabu a oni se mučeni informišu preko rekla-kazala.




Ana RR -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (2.10.2019 12:06:34)

Pita moje dete preksinoć da li nam je ovo jedini život. Ja kažem da jeste, imamo samo jedan život. A on će, tužno, A ja sam mislio da ću opet videti dedu i Sanju... [sm=smiley13.gif] baš mi je bilo teško. Mm mu je rekao da i ako postoji više života, mi se toga nećemo sećati ali da može da veruje u to ako želi, a deda i Sanja će uvek biti u njegovom srcu.

Ja nisam ateista ali ne verujem u čuda.




Olga75 -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (2.10.2019 12:09:03)

Joj Ane moja [sm=smiley31.gif]
mislim da bimožda mogle o tome u onoj temi: strah odsmrti ili kako se već zove




smeško -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (2.10.2019 12:28:15)

Oldzi, toliko radova ima na tu temu. Ozbiljnih radova. Priznatih biologa. Teorija evolucije je cist promasaj koji vredja inteligenciju. Ali, to je za neku drugu temu. 😊I dalje sam za veronauku. 😊




Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>