RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Razgovori roditelja



Poruka


IvanaSK RR -> RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (14.11.2016 18:52:31)

Razlika osam ipo godina medju decom. Mala vristalina je jos mala, a ja uhvatim sebe ponekad kako kazem sinu da je bolje pazi, da je ne gnjavi... I ujedem se za jezik, pa pokusam to lepse reci. Shvatam da sam i mnogo oset_ljivija prema njoj nego prema sinu kad je bio beba. Ljubav koju osećam za njih dvoje je, naravno, nemerljiva. Samo mi ponekad bude krivo sto se ponašam prema njemu kao prema velikom decaku, a znam da je on i dalje mali,tj. dete je.
Oset_im se kao da sam ga "izdala", i da ne mogu da mu posvetim paznje i ljubavi koliko mislim da bi trebalo.




Ana RR -> RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (14.11.2016 22:20:52)

Ivančice [sm=smiley31.gif]




Sanjalicaaa -> RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (15.11.2016 22:06:27)

Ivana, i ja nešto slično osećam. Kod nas je razlika 21 m, može se reći da i G još uvek spada u bebe. A ja se nekako ponašam prema njemu kao da je dosta stariji. Posebno mi je krivo što me zadnjih dana boli donji deo stomaka, pogotovo kad podignem nešto, a on traži da ga uzmem često a ima 20kg. Valjda vidi da mlađeg često nosim pa traži i on. Baš mi bude krivo kad moram da ga odbijem, a kad ga podignem posle stomak boli. Pokušam ja i kao da se grlimo, golicamo, i sl. Ali ne vredi.




degu -> RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (16.11.2016 1:29:32)

I ja sam počela da mislim o ovome. Meni je T i dalje beba i zovemo je bebo. Baš me je strah da ćemi preko noći postati velika kad dođem sa bebom kući. Sećam se kako mi je mm-ova dvogodišnja bratanica bila kao džin naspram T kad je bila beba. Moj bratanac od 4 godine mi je bio čini mi se kao čovek naspram nje,baš mi je to nekako bio šok. A sve jedva čekam da se porodim i oporavim damogu opet da je nosam,makar malo. Baš ne mogu da zamislim celu tu situaciju i da bebu volim kao nju, iako znam naravno da ću ih voleti isto, ali sad mi je nezamislivo da ikoga volim koliko i nju.




branki* -> RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (16.11.2016 6:30:40)

Nakon odredjenog perioda,to sve dodje na svoje.ja sam isto pisala u ovoj temi kad se boka rodila,dusa me bolela za bozom,sto ne mogu sve da radim sa njim kao pre,sto kaze ivana kao da sam ga izdala,ali to posle sve dodje na svoje i slegne i bude sve ok.u skladu.




IvanaSK RR -> RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (16.11.2016 8:59:03)

Ja se nadam da ce biti malo drugačije kad ona jos poraste. Ne želim ni njemu da uskratim, na neki nacin, sebe. Naročito što je on sve veci i uskoro nece biti zainteresovan da se mazi sa mamom :)
Mislim da koja god je razlika medju decom, uvek mislimo da neko dete "zapostavimo". U nekim trenucima je to sigurno i tacno, ali majka je majka i nekad pretera u takvim razmišljanjima [sm=smiley36.gif]




Mariya -> RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (26.11.2016 23:59:04)


IZVORNA PORUKA: Mariya

moja osecanja prema prvom detetu se nisu promenila rodjenjem drugog,Lu je moja prva i najveca ljubav.ono što me je iznenadilo je ogromna ljubav koju sam osetila prema Heleni nakon sto se rodila,nisam mislila da cu je tako brzo i lako zavoleti...

IZVORNA PORUKA: bubulence
i sada mislim da bebu ipak ne mogu toliko voleti ali sam sigurna da ce se misljenje promeniti kada se bebana rodi...


Bubi,ja sam isto ovo mislila,bila sam ubedjena da bebu neću voleti toliko koliko Lu, ali nekoliko sati sa tek rođenom bebicom bilo je dovoljno da se i u nju zaljubim doživotno[sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif] i volim ih obe podjednako.


Evo mog posta iz oktobra 2014,napisan kad je H imala 15 dana. I otad se skoro svaki dan upitam kako sam mogla i da pomislim da je neću moći voleti kao L!ona je moja srećica i tako mi je drago što sam je rodila. Ipak, iako sam prošla kroz ovo,sada se opet pitam,da li ću i treće moći da volim koliko njih dve?




Anck Su Nmaun -> RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (13.12.2016 13:08:34)

Sto vise dece to vise ljubavi!
Ne voli se neko vise neko manje ..
Nama je puna kuca ljubavi 💗💗💗




suzi kju -> RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (14.12.2016 11:18:24)

Razlika izmedju moje dece je dva minuta tako da ja nikakav osecaj nisam imala [sm=jezicek.gif]
Salim se naravno. Sestre imaju decu različitog uzrasta7,kazu da se svako dete voli isto.
Tako i ja ova dva moja djavolka obozavam u istoj meri.




jess021 -> RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (14.12.2016 14:51:18)

Kod mene nema razlike u ljubavi prema prvom detetu, samo mi je jako strasno bilo sto nisam mogla da joj se posvetim, jos kad me trazi, a ja ne mogu jer dojim....to mi je bilo prestrasno, samo sam plakala. Sad smo se vec bolje organizovali, i sad polako dolazi sve na svoje mesto.
Ova druga beba se voli sve vise svakim danom.




degu -> RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (14.12.2016 15:12:40)

Joj Jess ja se tebi divim, imaš dve bebe. T već sve razume pa verujem da će opet biti teško a Lenka je beba. Ali zato će njih dve biti najbolje drugarice [sm=smiley27.gif]




Mala Elena -> RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (14.12.2016 18:50:40)

Jess kolika su ti deca?
Ja sam stariju nekad grdila, izbacivala iz sobe da bih uspavala bebu...bilo mi je tesko naravno ali sam morala jer sam sama. Nekada mi nije dozvoljavala da je uspavam. Dosla bi u sobu, skakala po krevetu,plakala ili lupkala igrackama...tako je trazila paznju, verovatno. Tako da, razumem to kad hoces a ne mozes da se ponasas kako dete zeli.





emicaa -> RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (14.12.2016 21:36:43)

definitivno nem razlike u ljubavi,Teodoru i dalje obozavam kao i prije Davida.U pocetku dok se i ona nije privikla na novonastalu situaciju sam joj se posvecivala maksimalno imako sam jedva snage imala.Davida sam Dojila dok ona sjedi na nosi,jednom rukom njega drzala drugom je brisala.Dok ga hranim njoj pricala price samo da osjeti da je ona i dalje mamino zlato.Sad uzivamo,kad je vidim sa koliko ljubavi ga gleda volim je jos duplo vise [sm=smiley1.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (14.12.2016 21:41:18)

To je tako kad su deca mala pa traze paznju isto je i kod nas bilo kad se H rodila a T imala svega 16 mes. Bebu dojim a T me vuce za ruku, trazi i ona da sisa i tako te stvai ali sve to dodje na svoje. Pa.zaboravi se.
Ali ljubav ostaje ista!




Sanjica26 RR -> RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (14.12.2016 21:47:48)


IZVORNA PORUKA: emicaa RR

definitivno nem razlike u ljubavi,Teodoru i dalje obozavam kao i prije Davida.U pocetku dok se i ona nije privikla na novonastalu situaciju sam joj se posvecivala maksimalno imako sam jedva snage imala.Davida sam Dojila dok ona sjedi na nosi,jednom rukom njega drzala drugom je brisala.Dok ga hranim njoj pricala price samo da osjeti da je ona i dalje mamino zlato.Sad uzivamo,kad je vidim sa koliko ljubavi ga gleda volim je jos duplo vise [sm=smiley1.gif]

Emice, kao da sebe prepoznajem. Sve sam tako radila. Moja osecanja se nisu uopste promenila. Stavise veca su.[sm=smiley27.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (14.12.2016 21:54:17)


IZVORNA PORUKA: IvanaSK
Samo mi ponekad bude krivo sto se ponašam prema njemu kao prema velikom decaku, a znam da je on i dalje mali,tj. dete je.
Osetim se kao da sam ga "izdala", i da ne mogu da mu posvetim paznje

Jao ovo je tako i kod.mene... ali dusa me zaboli nekad ..tako brzo odraatu.




jess021 -> RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (16.12.2016 14:34:49)

ME, Lenka ima 14 meseci, a Mila mesec dana[sm=smiley1.gif]




isidora88 -> RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (16.12.2016 23:20:09)

Ja sam se bas plasila da necu moci da volim jos nekog kao starijeg sina, medjutim moja ljubav je pocela da raste cim sam saznala da sam trudna, a kad sam rodila moje drugo blago ljubav je narasla do svemira. Volim ih obojicu neopisivo puno[sm=smiley27.gif]




LauraAndrija -> RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (17.12.2016 13:38:52)

Neopisivo, podjednako...nemerljiva ljubav.Nekad je L ljubomorna pa traži da u isto vreme uzmem i nju, kad poljubim A obavezno i nju, ali baš ga voli, navikli su jedno na drugo. Zato tata mnogo vise paznje posvecuje njoj sada.




degu -> RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (13.2.2017 18:08:59)

Mogu da kazem da je gubljenje vremena bili misliti o ovoj temi. Cim su mi ga doneli odmah sam imala osecaj da ga volim, potpuno mi je to bilo prirodno podrazumevalo se. Sto se tice Dode, onami je uzasno nedostajala u bolnici, moja ljubav je ista, jedino mi ona vise nije beba. I dugo mi je nedostajala i kad sam dosla kuci, jer mi je falilo sve ono sto smo nas dve radile. Ona je jako tesko podnela celu situaciju, bebu, mene nepokretnu i dugo me je i odbacivala,kao da sam ja neko drugi a ne mama. Sad se sve vraca na svoje,pocinje da prihvata batu, da je i on deo nas i voli ga. Kad on malo poraste bice joj sve zanimljiviji. Lepo je, porodica smo. Ja ih gledam i ne verujem da sam ih ja nosila i rodila, da smo ih mm i ja stvorili. Pune su nam obe ruke [sm=smiley1.gif]




emicaa -> RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (13.2.2017 19:48:38)

Degu kako koji mjesec bude prolazi bice sve bolje i bolje...vidjeces kad pocne reagovati na T,kad joj se bude smijao obozavace ga [sm=smiley1.gif]




eca89 -> RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (13.2.2017 19:50:51)

Degu, rasplaka me!
Sve ce doci na svoje, mora!




Skockica -> RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (13.2.2017 20:17:51)

Uh zeno i mene rasplaka. Nek su ti zivi i zdravi, sve ce to doci na svoje [sm=smiley31.gif]




degu -> RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (13.2.2017 20:25:47)

Ju,sta vam je, sto placete? [sm=smiley36.gif]
Emice jedva cekam da gledam tu ljubav kako raste [sm=smiley27.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (13.2.2017 20:31:49)


IZVORNA PORUKA: degu

Ja ih gledam i ne verujem da sam ih ja nosila i rodila, da smo ih mm i ja stvorili.

Ovo kao da sam ja napisala, cesto kad ih gledam onako sve na okupu... gledam moje pilice i ne verujem ...koliko malih srecica imamo. A ljubav moze biti samo jaca i veca!




Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>