RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Razgovori roditelja



Poruka


degu -> RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (16.4.2018 14:39:20)

To je sve zapravo vrlo jednostavno,samo mi u nasimglavama zakomplikujemo :) prosto je prorodno da volis svoju bebu i to osetis istog komenta kad je uzmes u narucje, nema tu neke filozofije. Ja sam se plasila da ce meni Doda bitidzin odjednom,al nije bila, nije bilo lako u pocetku,al ona je divno dete, cim.je shvatila da nasa ljubav prema njoj nije ugrozena, prihvatila je celu situaciju, a moje srce nikad nije zaboravilo da je nekad bilo samo njeno [sm=smiley1.gif] volim ih isto,mogu samo da naginjem.trenutno onom boljem detetu koje mi trenutno ne kida zivce [sm=smiley36.gif]
pari divne vesti [sm=bravo.gif]




pari -> RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (16.4.2018 14:41:10)

Hvala degu! [sm=smiley1.gif]
I hvala na ovim ohrabrujućim rečima!




Anck Su Nmaun -> RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (16.4.2018 21:55:23)


IZVORNA PORUKA: pari

I ja se pribojavam kako ću i koliko ću voleti devojčicu koja sad dolazi jer svog dečaka volim najviše na svetu...i baš se pitam kako je moguće voleti još nekoh na taj način...verujem da je to priroda uredila i da će sve biti u redu...
A sa dečakom ću se truditi da i dalje imam neke zajedničke momente naše...

Ma da ih imas 15 oro svako bi volela ! Jos od prvog momenta kad bi ih videla i uzela u narucje. Ovako dok jos nije rodjeno razmisljas al jos je nisi "upoznala" , dodirnula videla...




milicicak -> RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (17.4.2018 15:22:36)

Citam vec danima sta se pisalo na ovoj temi i moram da priznam da se nigde ne pronalazim. Nikakav strah nemam ni da cu drugo dete voleti manje ili drugacije... Nemam ni grizu savesti zbog mini bube... Bas bas nista.
Mozda zato sto je moje dete vec dugo razumno i spremno za dogovor, sto odavno ume sama da se zaigra, sto smo je vaspitali da bude samostalna i pomaze u kuci nerealno ocekujem da ce prihvatiti ulogu starije sestre i shvatiti da je tu neko kome je potrebna mamina paznja i nega. Mozda sam potpuno nerealna i sve se promeni kad se beba rodi ali za sada jedva cekam to umnozavanje ljubavi o kome moja mama prica.




IvanaSK RR -> RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (17.4.2018 19:30:32)


IZVORNA PORUKA: Rosita

Tako je to kad dodje skola. Verujem da ce i meni biti slicno. Bistar je D, al ne voli da sedi i radi. Videcemo. Drago mi je sto je martovsko dete pa polazi sa skoro 7 i po. Taman malo da sedne na rudu. Nadam se [sm=smiley1.gif]. Sve to jeste, ali kad procitam kako tvoj sin voli sestru i pazi je, srce mi se raznezi [sm=bravo.gif]

Eh, da sam bila ove pameti sina ne bih radjala krajem godine [sm=smiley36.gif] mnoga deca ne osete neke velike promene kad dodje beba, bar ne onoliko koliko se mi plasimo. 😘😘




Misha i Ljisha -> RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (18.4.2018 3:50:11)

Bila sad da je pokrijem. Razmisljam se da li da je budim i kazem idemo da ispratis mamu ili da zovem sveki da bude sa njom dok se mm ne vrati iz grada. Najradje bih je povels. Mozda izdrzim dok se ne probudi. Uf.. Velika moja cura mi kaze prekjuce " mama ja se brinem zbog tvog porodjaja"(kladim se da je cula moju mamu da je to rekla pa se i ona dete uplasila i pocela da place, srce majkino)




Rosita -> RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (18.4.2018 7:58:53)

D je u prici bio med i mleko za vreme cele trudnoce. Ma zreo, prezreo. Sad malo mesa ljubav i nedisciplinu. Znam da bi trebalo malo da gledam kroz prste, ali ja i dalje insistiram da na vreme obavlja sta treba i tu se sukobimo. Jutros je rekao da mi N sve tepamo a na njega se ljutimo. A sve radim i njemu, ali ne zelim da dopustim da oteze, ne jede, ne skuplja igracke i sl. Strpljenja i živaca[sm=smiley1.gif]




Maraj -> RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (18.4.2018 9:42:34)

Uh rosi , znaci krenula uporedjivanja ...sto se D tice...
Ja ne znam , totalno su mi pomesana osecanja.
Nekad i zaboravim da sam trudna. Onda me gospodjica iz stomka sutne da podseti da je i ona tu [sm=smiley1.gif]
Jos uvek nisam to raskrstila u glavi da ce uskoro pored L biti i beba, al verujem da ce to doci, prirodno na svoje




mama Jo -> RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (18.4.2018 22:36:40)

Maraj, isto tako sam i ja u trudnoci drugoj, zaboravim da sam trudna i pomislim - ju, pa kako ce to izgledati... ali bebe su cudo nevidjeno... razoruzaju te za cas 😍




Peace* -> RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (19.4.2018 12:35:31)

Jutros je rekao da mi N sve tepamo a na njega se ljutimo.


Evo stariji ima 11,5 a mlađi 7, i stariji i dalje kaže "Poljubi i mene, što samo njega?", a kada pokušam to bez da traži, onda je velik i smaram, i da ga ostavim na miru. [sm=smiley1.gif]






Rosita -> RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (19.4.2018 13:00:49)

Meni deluje da su ove pojave manje ako je starije dete sin, a mladje sestra. Jer tu ima i ono - ona je mala, devojcica, nezna i td. Ovako braca, rivali. Mada D je rekao tada- evo razmislio sam, jer si pitala da li se nesto promenilo od kako imam brata. Jeste, ali ne tice se njega, nego VAS. Pa onda to, kao evo tata se lepim glasom obraca N, tepa a na mene vice da pozurim i td...




Anck Su Nmaun -> RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (19.4.2018 13:01:25)

Tako i moja mladja , stalno pravi neka cuda i onda kad je kaznimo kao samo volimo T i V a nju ne.[sm=jezicek.gif]
T voli da se mazi i grli i sama dodje aj mazi me. H nije taj tip uopste.




Misha i Ljisha -> RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (19.4.2018 21:07:48)

Dunja je htela da prica sa mnom tako da smo divanile dok sam ja u porodilistu s batom. Pita stalno jel bata place[sm=smiley36.gif]. Dobra je nije plakala




Maraj -> RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (19.4.2018 22:29:45)

Ma devojcice su divne. [sm=bravo.gif]One skroz drugacije, imam utisak prihvate bebu u odnosu na decake. Nekako kao da odmah zauzmu ulogu starije sestre. To je valjda ono "majcinsko" sto sve mi zene u sebi imamo. Mozda gresim, al ja sam takav utisak stekla...




mama Jo -> RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (19.4.2018 22:43:46)

Maraj i ja isto mislim, a iz iskustva i potvrdjujem 😊




MimaKos -> RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (28.4.2018 1:00:18)


IZVORNA PORUKA: Maraj

Ma devojcice su divne. [sm=bravo.gif]One skroz drugacije, imam utisak prihvate bebu u odnosu na decake. Nekako kao da odmah zauzmu ulogu starije sestre. To je valjda ono "majcinsko" sto sve mi zene u sebi imamo. Mozda gresim, al ja sam takav utisak stekla...

Jeste, devojcica je odmah prihvatila brata, ali je ona meni odjednom porasla, a do juce mi je bila kao bebac! Mozda ja tu gresim i gledam da tolerisem povremenw ispade, ali.me nekad bas izvede iz takta!




Maraj -> RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (11.7.2018 19:30:56)

Došlo vreme da se i ja oglasim u ovoj temi....

Zene drage, ja hocu da mrem....
Sutra imam zakazan prijem u porodiliste. I naravno razmisljam o tome kako cu ostaviti L kuci. Do malo pre sam plakala. Znam i hormoni su.... ostavljam ga sa mojima , naravno i mm je tu...al eto...tesko mi je uzas jedan...




Misha i Ljisha -> RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (11.7.2018 22:15:33)

Maraj bre onda ja ispadoh nemajkaja se krznula nisam nit sam plakala preko telefona. Ni nista. Jeste mi bilo mozda u neku ruk tesko al iskreno toliko sam bila umorna posle porodjaja da nisam stigla da mi nedostaje D niti da se nesto brinem. Eto ja stvarno kao s marsa da sam ali iskustvo mi je takvo. I ocito na tome ni ne treba pridavati. Sto vise pridajes sve je gore i deca osecaju.Opusti se bre bar veceras pred sam kraj.Idi uzivaj sa tm gledaj film. Ti se brines. Eto mana carskog, znas kad ces se poroditi[sm=smiley36.gif]




IvanaSK RR -> RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (11.7.2018 22:29:22)

Maraj, pusti to... Pisaces nam ovde za dve, tri nedelje [sm=smiley36.gif]
Nemoj to sebi, a ni njemu da radis... Dečak je, nema potrebe da ga drzis uz "svoju suknju".. Niti da se tako osecas..




Dora89 -> RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (23.10.2018 3:59:11)

Volim ih kao dva oka u glavi, podjednako, samo imam različite pristupe prema njima, u skladu sa uzrastom. Nisam verovala da ću moći drugo dete da volim isto koliko i prvo, ali, da, moguće je. Koliko je majčinsko srce i koliko još može da poraste... 




MimaKos -> RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (12.7.2019 6:43:23)

Volim ih podjednako i starija i ja smo razvile lepsimi drugaciji, ozbiljniji odnos od kada je beba tu 💗





doramar11 -> RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (12.7.2019 9:38:32)

Osecanja nisu problem vec nedostatak vremena.




MimaKos -> RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (12.7.2019 10:32:30)

Slazem se, ali se kod nas odnos zaista ucvrstio, jer je sada ona moj pomocnik





doramar11 -> RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (12.7.2019 11:20:57)

To i jeste velika prednost sto se tice starijeg deteta. Dobijaju na vaznosti.




MimaKos -> RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada se rodi drugo (12.7.2019 11:23:08)

Daaa, nista lepse :)) sas je starija sestra i mamin pomocnik 





Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 15 16 [17]