RE: Kad dete ostaje samo kod kuće (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Od đačića do đaka



Poruka


IvanaSK RR -> RE: Kad dete ostaje samo kod kuće (28.7.2017 10:38:54)

Anck, velike su one vec. I sin je poceo u yo vreme sam ostajati sam kuci. A devojcice su sigurno odgovornije i samostalnije [sm=smiley36.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Kad dete ostaje samo kod kuće (28.7.2017 10:44:26)

A sta znam, deci uvek nesto zna da padne na pamet. Nikad ne bih bila mrna...al videcemo.




IvanaSK RR -> RE: Kad dete ostaje samo kod kuće (28.7.2017 10:57:25)

Ma, ni ne mozes biti mirna, nikada.




Anck Su Nmaun -> RE: Kad dete ostaje samo kod kuće (28.7.2017 11:22:40)

Ne nzma vec me boli glava jer u Aprilu pocinjem da radim. T preko raspusta ceo dan kuci, a V mali da bi ostajao do 4 u vrticu celo leto..ma haos. Moracu nekoga da angazujem..ne vredi [sm=smiley13.gif]




medamisko -> RE: Kad dete ostaje samo kod kuće (11.10.2017 19:39:17)

E ovako, sin je bio bas mali kad je poceo sam da spava u sobi.
Sad vec veliki drugi razred dete i nece nikako sam da ostane, mora da bude neko kod njega, na raspustu smo muku mucili. (Imamo komsije ludake, to stoji) ali zakljucas vrata i sedis.
Cak imamo interfon u kuci i lepo pirltas k'o je i ne otvaras vrata , ali sanse nema.
Sad ide u celodnevni, ali sad kad bude raspust opet, pojma nemam sta da radimo.




Dragica Draga -> RE: Kad dete ostaje samo kod kuće (12.10.2017 8:39:49)

Sve je to individualno... kad krenu u skolu polako pomalo vec mogu, ali ima dece koja ne vole... moje prve nisu volele da budu same.. kad je bas nuzno objasnim im da cemo doci vrlo brzo




Mala Elena -> RE: Kad dete ostaje samo kod kuće (12.10.2017 10:18:39)

Medamisko, a nema ko da ga "cuva" ?

Moram da kazem ovo pa me kritikujte. Par puta sam pomislila da ih zakljucam i trknem prekoputa do radnje po hleb ili mleko kada se devojcice uspavaju (dnevno spavanje) , jer nekada budem preumorna da ih vodim sa sobom a eto, neophodno mi je nesto. Ali nisam se usudila. Iako bi dosla za 5min. Kakvo jevase misljenje?




Sarav -> RE: Kad dete ostaje samo kod kuće (12.10.2017 10:39:32)

ME, ja nisam za to. Pogotovo što nas stalno bombarduju vestima šta se desilo kad su deca ostala sama kući. Znam da je fizički neizvodljivo da se uvek i svuda vode deca, ali ja recimo zamolim komšinicu da samo sedi kod mene u stanu dok deca spavaju a ja moram npr po hleb.




Anck Su Nmaun -> RE: Kad dete ostaje samo kod kuće (28.11.2017 13:28:29)

Juce mm , ja i V otisli u nabavku a one ostale kuci nekih sat i po.
Ubile nas porukama na Viber [sm=jezicek.gif]
Dolazite dosadno nam je [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Peace* -> RE: Kad dete ostaje samo kod kuće (28.11.2017 13:43:14)

Luka ostaje sam od drugog ili trećeg razreda. Mislim da je tek ove godine počeo da voli da ostaje sam.
Marko ostane sam dok odem do prodavnice. Ili, na duže, sa Lukom.

Ono što je po meni veoma bitno jeste da deca ne budu zaključana u stanu bez ključa.
Dešavalo se da dadilja odvede Marka u vrtić a Luku ostavi zaključanog u stanu bez ključa, dok nije dobila po nosu od mene.
Izvuci ključ iz brave tako da od spolja možeš da zaključaš, ali dete MORA da ima mogućnost da izađe.




Anck Su Nmaun -> RE: Kad dete ostaje samo kod kuće (28.11.2017 13:46:53)

Kod nas iznutra nema kljuc vec ona brava sto se zakljucava samo iznutra. Ja spolja ne mogu uci ako mi ona ne otvori. Nikad ih ne bih ostavila zakljucane , ne daj boze nesto ne mogu da izadju. Mada ni ovako ne mogu uci ako ne otvore al opet mi je sigurnije.




Peace* -> RE: Kad dete ostaje samo kod kuće (28.11.2017 13:49:31)

Mada ni ovako ne mogu uci ako ne otvore


uf, ni to mi se ne sviđa. [sm=smiley29.gif]




Ana RR -> RE: Kad dete ostaje samo kod kuće (28.11.2017 13:51:53)

Ja mrzim te brave. Mm su obili kuću tako što su skinuli deo stakla sa ulaznih vrata, provukli ruku i lepo otključali.




Anck Su Nmaun -> RE: Kad dete ostaje samo kod kuće (28.11.2017 13:53:43)

Srecom nemam stakla [sm=smiley36.gif]
Eto sad opisah moja vrata pa ko dodje da ih obije da zna [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]

Ana ali ovo je samo za zakljucavanje iznutra. Ako zakljucas spolja , unutrasnja brava nema veze sa spoljasnjom.




Ana RR -> RE: Kad dete ostaje samo kod kuće (28.11.2017 14:03:03)

Kako misliš nema veze... ti možeš da zaključaš spolja ali oni iznutra mogu da otključaju bez ključa tj to okruglo je umesto ključa. Je l tako?




Anck Su Nmaun -> RE: Kad dete ostaje samo kod kuće (28.11.2017 14:05:19)

Ja ako zakljucam spolja, ona iznutra ne moze da izadje. Jeste ta vrsta al odvojena brava.





Ana RR -> RE: Kad dete ostaje samo kod kuće (28.11.2017 14:07:27)

Aha... ali ni ti ne možeš da uđeš ako ti ona ne otvori. Kako god okreneš, sra** [sm=smiley36.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Kad dete ostaje samo kod kuće (28.11.2017 14:12:08)


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Aha... ali ni ti ne možeš da uđeš ako ti ona ne otvori. Kako god okreneš, sra** [sm=smiley36.gif]

[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] heheh pa jeste malo nezgodno. Al to su ta neka sigurnosna .. Ako se naljuti na mene osta ja napolju [sm=jezicek.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Kad dete ostaje samo kod kuće (28.11.2017 14:12:15)

Ja od ove godine ostavljam T samu. Ona se zakljuca i posle kad zvonim na interfon pita ko je. Imamo lozinku.[sm=smiley36.gif] Uopste necu da razmisljam da ju je zakljucavam. Sta ako je uhvati neka panika. Zakucace komsinici na vrata. Ovako ne moze.
Danas je ostala na pola sata isto kad smo krenule S i ja da vadimo krv. Isekla sam joj hleb i ona je sama namazala. Dosle smo. Ona jede i gleda crtani. Morale smo opet Sofi i ja napolje. Rekla sam joj cim se zavrsi crtani da namesti krevete u njihovoj sobi. Nas dve dolazimo ona namesta krevete, tv je ugasen. Bas sam ponosna na nju.




Peace* -> RE: Kad dete ostaje samo kod kuće (28.11.2017 14:15:04)

I treba da budeš ponosna, Sanjice.




Ana RR -> RE: Kad dete ostaje samo kod kuće (28.11.2017 14:18:17)

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Aha... ali ni ti ne možeš da uđeš ako ti ona ne otvori. Kako god okreneš, sra** [sm=smiley36.gif]

[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] heheh pa jeste malo nezgodno. Al to su ta neka sigurnosna .. Ako se naljuti na mene osta ja napolju [sm=jezicek.gif]


Nema ti spasa posle [sm=smiley36.gif]

Moji mama i tata imaju onu sigurnosnu bravu što ulazi u zid sa obe strane vrata (ne znam kako se tačno zove, na sredini vrata je brava i kad zaključavaš izlazi kao neka letva koja ulazi u zid). I jednu noć ja se vraćam iz grada, a neko pametan zaključao tu bravu a ja kao neću da zvonim da ih ne isprepadam. Spavaće sobe su potpuno odvojene od tog dela stana (ulazi se u veliki degažman pa onda u sobe) i ja sam tako lupala i lupala i cupkala jer mi se piški, na kraju sam morala da legnem na zvono [sm=smiley36.gif]





Sanjica26 RR -> RE: Kad dete ostaje samo kod kuće (28.11.2017 14:19:46)

Haha Peace. A juce situacija, ja se vracam sa posla mm mi kaze kako je S ostavio samu dok je T vodio u skolu. Ona je i ovako rovita, a napolju je hladno. Nije hteo da je vodi posle inhalacije. S pristane i posle kaze sva srecna kako je ostala sama i gledala je crtani. Blizu nam je skola tako da je brzo dosao. Nisam imala kad da odreagujem kao sto umem [sm=smiley36.gif]




Peace* -> RE: Kad dete ostaje samo kod kuće (28.11.2017 14:23:45)

Ej, ja sam konstatovala da za neke stvari treba slušati muževe. Oni su tako cool. Mi često preterujemo.

Recimo, moje komšije ostavljaju same dečake 11 i 7 godina uveče kada idu u pozorište. Okupaju se ranije, ostavi im se večera, i posle toga idu u krevet. Meni je to skroz ok, ali nemam hrabrosti.




Anck Su Nmaun -> RE: Kad dete ostaje samo kod kuće (28.11.2017 14:25:38)

Pa Sanjice vidim da je par meseci starija od moje mladje. Pa nije ona tako mala, sto bi se ljutila. Jedino ako je nisi ostavljala do sad pa nisi sigurna. Ja njih dve stvarno smem ostaviti, ali ne volim da cackaju oko aparata, da podgreva u mikrotalasnoj , uvek mislim zaboravila bi metalnu kasiku il tako nesto.




Sanjica26 RR -> RE: Kad dete ostaje samo kod kuće (28.11.2017 14:26:30)

Skroz su opusteni. I bolje tako nego da oboje budemo u strahu.
A takve kao tvoje prijatelje imam i ja. Oni ih ostave i odu u pozoriste. Ne znam da li smem da ih ostavim u tom periodu jer se plasim da se ne posvadjaju. Meni kaze prijateljica da se njeni decaci stalno svadjaju i tuku, ali kad su sami ne. Velika je odgovornost kad su sami.
Anck, nisam ostavljala ovu mladju. T jesam i ne strahujem. Ja se jedino plasim tih aparata.
Joj, moja mama da to zna slognula bi se.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>