RE: Nega mlečnih zuba (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


ivaj -> RE: Nega mlečnih zuba (12.2.2012 14:45:33)


IZVORNA PORUKA: marince

Meni je David polomio 2 prednja zuba i ono sto je ostalo od njih je potamnelo i grozno izgleda.
Zubar mi je rekao da tu nemozemo nista.
Krivo mi je,a tek kad pomislim da ce tako morati da bude do 8,9 godina dok se zubici ne promene [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley19.gif[/image]


Necete bas toliko da cekate.Cerka od moje rodjake isto tako prosla i evo sad ima nepunih sest i vec joj se gore menjaju.

A mojoj Jani su zdravi zubi popucali pa tako gore ima samo korencice(grozno,ali sta je tu je),zubarka kaze da ce zbog toga verovatno ranije da joj krenu novi.Jedva cekam.Dusa me boli kad moram da je gledam ovakvu.A imala je tako lepe zubice...
Samo da ti novi budu kako treba.




MicinaMama -> RE: Nega mlečnih zuba (13.2.2012 23:02:55)

Uspele smo oprati zubice,kupila sam danas mekanu cetkicu za zubice marka GUM i pastu za zubice ELMEX.Malo je bilo prenemaganja ali vazno je da je dosta bolje prihvatila.




Anoniman -> RE: Nega mlečnih zuba (20.2.2012 19:19:39)

isabela , moj sin je pre nekoliko godina pao i zub mu je samo malo pukao , bio je siv dok mu nije ispao , sada mu ta stalna jedinica nije siva niti ima mrlju .
Nego , jel koristite paste za zube za bebe 18+ ?




Anck Su Nmaun -> RE: Nega mlečnih zuba (20.2.2012 21:13:42)

Mi ne, samo peremo par puta dnevno (kad joj dune)





Mishica 77 -> RE: Nega mlečnih zuba (23.2.2012 7:45:37)

Još uvek ne koristimo pasticu... samo vodica.
Peremo ih obavezno, uveče, u toku kupanja. Sama traži. Ja i zaboravim. [sm=zmeden.gif]




Anoniman -> RE: Nega mlečnih zuba (23.2.2012 10:40:36)

Sram te bilo [sm=smiley36.gif]

Petra ide u ponedeljak na drugi pregled . Andrejevi zubi su navodno ok , samo treba da sacekamo da svi mlecni izadju pa da svi stalni izrastu i onda proteza . Ovako su zdravi .




izabella7 -> RE: Nega mlečnih zuba (24.2.2012 12:31:44)


IZVORNA PORUKA: ribizla

isabela , moj sin je pre nekoliko godina pao i zub mu je samo malo pukao , bio je siv dok mu nije ispao , sada mu ta stalna jedinica nije siva niti ima mrlju .
Nego , jel koristite paste za zube za bebe 18+ ?


[sm=smiley31.gif] utjesila si me.Nadam se da cemo i mi tako proci.Do sad je samo malo posivio,proslo je vise od mjesec dana.nadam se da je to to.




Anoniman -> RE: Nega mlečnih zuba (24.2.2012 23:27:29)

Evo, Marko ima skoro godinu i po, ima 9 zuba, i ja sam tek danas kupila četkicu. Znam, sram me bilo. Ali eto, nekako to od silnih alergija i čuda nikako nije dolazilo na red.

Uzela sam Curaprox, FASCINIRANA SAM! Uzela sam i Luki i sebi, četkice su MMMMMMMMMMMMMMMM! Genijalne!

Marko prvo nije hteo da zine, otimao se, onda sam mu dala četkicu, i ja uzela moju. Cilj je bio da za početak pristane da je stavi u usta. Gledao je kako ja perem zube, i uzeo je u usta. Onda je pristao da je da meni, oprala sam mu zube, i onda sam mu je vratila, i dete samo pere zube. Rekla sam mu da bi mogao i Luku (5,5god) naučiti kako se to radi. [sm=jezicek.gif]
Za sada ne koristimo pastu, moram da konsultujem dr zbog alergija.

Evo ovu sam uzela: CBR4260 CuraKid Toothbrush




Anoniman -> RE: Nega mlečnih zuba (7.3.2012 18:39:25)

Bili na drugom pregledu , zubarka je jako zadovoljna bla bla , uzeli smo chicco 12+ pastu i neku oral b disney cetkicu , Andrej je dobio novu oral b 8+ cetkicu [sm=smiley1.gif]




nenja22 -> RE: Nega mlečnih zuba (7.3.2012 19:23:28)

Uzela sam Curaprox, FASCINIRANA SAM!


od kad sam ih otkrila pre nekih 4-5 godina, ne menjam! ok, menjam na oko tri meseca, naravno [sm=smiley36.gif]

a kosta dobio svoju prvu pre nekih mesec dana (mada je drška skorz obična, nema ovih sa tim forama za lakše držanje, samo je deblja i kraća od ovih "odraslih") dobije je svaki dan po malo da se igra i malo kao mu trljam ja i počešem desni usput...zanimljivo mu [sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: Nega mlečnih zuba (7.3.2012 19:24:40)

Petra drzi otvorena usta dok god treba , obozava pranje zuba [sm=smiley1.gif]




lelaigor -> RE: Nega mlečnih zuba (10.4.2012 13:12:59)

Mi peremo zube ujutru i uveče. Kod zubara još nismo išli.
Kada su i kako vama izlazile petice? Temperatura, bol, slab apetit, grickanje svega?




Olga75 -> RE: Nega mlečnih zuba (21.8.2012 10:44:42)


IZVORNA PORUKA: n i n a

Ne bih nikog da plašim, ali nama je zubar rekao nakon druge godine posle večernjeg pranja zuba ni slučajno mleko, samo voda. Sve je veći broj dece koja zakače karijes pre trećeg rođendana i to upravo zato što piju mleko neposredno pre ili u toku spavanja, pa im se mlečne kiseline talože po zubićima.
Mi smo mislili da nas čeka košmar, ali odvikao se za dve večeri. Za večeru popije svoju šolju jogurta, kiselog mleka, čaja... Šta god, a kad sedne u krevet i ako se probudi u toku noći samo mu dajemo vode.


IZVORNA PORUKA: ribizla

Nina slazem se , mi peremo zube posle mleka i spava bez flasice [sm=smiley1.gif]
Mina , vi ste poseban slucaj , treba vam vise vremena da zavolite hranu i cini mi se da idete u dobrom smeru [sm=smiley1.gif]




IZVORNA PORUKA: minavb

Vanja već ima karijes a pri tom zube peremo od prvog rođendana i po više puta dnevno. On obožava da pere zube, i kad neutešno plače, smiri ga samo četkica za zube. Jbg, dugo je pio noćno mleko, i sad pije mleko uveče a posle u krevetcu žvaće četkicu sa pasticom, ali karijes smo već zaradili. [sm=smiley13.gif]



IZVORNA PORUKA: ribizla

pjobaj[sm=9nebesa.gif]
Mina , nema veze , bice zdravi stalni zubi , tad ce ih ostriti na cevape [sm=smiley2.gif]



IZVORNA PORUKA: ribizla

Ja Petri prvo operem ( oribam ) zube pa onda dam njoj cetkicu da pere sama i ne zna da pljune vodu kad ispira , jel znaju vasi ? Ona kaze - pjune vodu ali je proguta [sm=smiley36.gif]


IZVORNA PORUKA: n i n a

Hehehe, Mihajlo pljune ali svud po sebi [sm=smiley36.gif] I video je od nas (stvarno nas sve imitira) kako ispiramo usta na slavini, pa i on u rukicu hvata vodu i onda pije, pa pljuje. mm još pravi neki zvuk kao da pročisti grlo, onda Mićko isto kao tata "reži" dok pluje vodu...

Ali isto, jedan period pranja riba sam, drugi ribamo mi, u fazonu: daj samo da mama vidi kako si oprao-dole, gore, sad se smejemo... I sve se oriba [sm=smiley1.gif]

Modesty, moj sin uopšte ne pije mleko (zabranjeno mu je) samo jogurt, ali jede sve ostale mlečne namirnice i nivo kalcijuma je sasvim zadovoljavajući... Ne znam, nama ne fali [sm=smiley1.gif]


IZVORNA PORUKA: Modessty


IZVORNA PORUKA: ribizla

Ja Petri prvo operem ( oribam ) zube pa onda dam njoj cetkicu da pere sama i ne zna da pljune vodu kad ispira , jel znaju vasi ? Ona kaze - pjune vodu ali je proguta [sm=smiley36.gif]


[sm=smiley36.gif] i kod nas je tako. Traži da mu u ruci dam vode da pine i kao onda promućka po ustima i proguta pa onda kao pljune [sm=smiley36.gif]




IZVORNA PORUKA: cockic

ma kakvo pljuvanje on guta tu pastu ali prvo je jeo onu od +6 meseci pa sad ovu od +12m.mada koliko znam ona nema fluor nego neki csilitol ako sam dobro zapamtila.
mada kazem povremeno mu ja mazem fluorogal,ja mislim da nemamo karijes.sramota da ga nisam vodila kod zubara ali nisam spremna ze scene bice ih svakako jer je on takvog temperamenta izvija se baca kad nesto nece nece.i onda se to pretvori u urlanje i otimanje katastrofa.

znam da nije tema ali zamislite kad on neda da mu se iseku nozni noktici on se sav preznoji od urlanja i otimanja [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]



IZVORNA PORUKA: minavb


IZVORNA PORUKA: ribizla

Ja Petri prvo operem ( oribam ) zube pa onda dam njoj cetkicu da pere sama i ne zna da pljune vodu kad ispira , jel znaju vasi ? Ona kaze - pjune vodu ali je proguta [sm=smiley36.gif]

Vanja guta i viče "mmmmm". Imam 3 četkice, dve on drži u rukama jer se otimamo oko njih, a trećom mu ja perem zube dok se kupa. Sredim ga za spavanje, ne ispušta četkice, drži flašicu sa četkicama u rukama, onda žvaće četkice i tako zaspi.

IZVORNA PORUKA: ribizla


IZVORNA PORUKA: minavb


IZVORNA PORUKA: ribizla

Ja Petri prvo operem ( oribam ) zube pa onda dam njoj cetkicu da pere sama i ne zna da pljune vodu kad ispira , jel znaju vasi ? Ona kaze - pjune vodu ali je proguta [sm=smiley36.gif]

Vanja guta i viče "mmmmm". Imam 3 četkice, dve on drži u rukama jer se otimamo oko njih, a trećom mu ja perem zube dok se kupa. Sredim ga za spavanje, ne ispušta četkice, drži flašicu sa četkicama u rukama, onda žvaće četkice i tako zaspi.

Odlucio je da bude zubar [sm=smiley1.gif]



IZVORNA PORUKA: cockic

nisam spremna ze scene bice ih svakako jer je on takvog temperamenta izvija se baca kad nesto nece nece.i onda se to pretvori u urlanje i otimanje katastrofa.


Mi imamo divnog zubara. Kad smo dogovorili da idemo ja sam mu ceo dan pričala da će reći AAAA, da i mama ide na pregled, a morali smo i medu da nosimo [sm=smiley1.gif]
I kad smo stigli, seo je na stolicu, medu su zajedno pregledali, zubar ga je zagovarao da priča i da se smeje kako bi mu izdaleka virnuo u usta, u tom krugu nije hteo da zine. Rekao zubar da dođemo za mesec-dva pa tako dok se ne oslobodi, jer ne treba mu praviti nepotrebne traume [sm=smiley1.gif]





minavb -> RE: Nega mlečnih zuba (21.8.2012 10:50:58)

Kome njemu?[sm=smiley36.gif]




Modessty -> RE: Nega mlečnih zuba (21.8.2012 10:51:07)

i mi nismo bili kod zubara. Rešila sam da ga sa dedom vodim kod njegove prijateljice zubarke kući. Čisto da mu virne u usta

izlaze mu petice ovih dana. Jedna je probila dole levo, a druga gore levo upravo izlazi. Zato je izmedju ostalog i slinavio ovih dana. Nadam se da će konačno i to proći! Doasdiše nam ti njegovi zubi. Trojke su izlazile tri meseca!




lesica -> RE: Nega mlečnih zuba (27.8.2012 12:32:31)

Covece,sad citam ovde i ispade samo mojoj L iznokle sve petice sa 21 tj 22 meseca [sm=smiley3.gif]
A inace kod zubara sam je vodila prvi put pred 2. rodj, i tada je sve bilo super,ponovo treba da idemo tokom oktobra-pocetkom novembra. A sto se pranja tice,peremo zubice obavezno ujutru i uvece i uglavnom jos koji put tokom dana,jedino sam vec pocela da se nerviram sto se na bilo koju pastu gadi do povracanja,tako da nam pranje protice samo sa vodom jos uvek.




Snelle -> RE: Nega mlečnih zuba (27.8.2012 21:35:19)

Iznikle su i KL (New mom) sve petice odavno. Mi smo ponosni vlasnik samo jedne petice [sm=smiley36.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Nega mlečnih zuba (13.9.2012 22:04:16)

Mi jos nemamo ni jednu peticu .

Jeli rano sad s godinu dana da Hanici uzmem cetkicu?
Secam da sam Tari tek oko 1,5 god. uzela, ali je nisam terala, sama je po malo prala. Sad nekad cak i u "prolazu" se seti da opere zube [sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Nega mlečnih zuba (13.9.2012 22:07:00)

Nije rano, daj joj četkicu u isto vreme kao Tari, i Hana će je imitirati. To neće biti pranje zuba, ali će da se navikava.




magnetic -> RE: Nega mlečnih zuba (13.9.2012 22:11:06)

Mislim da sam i ja Dunji kupila prvu cetkicu tu oko prve godinice i ako se dobro secam imala je 4 ili 5 zuba.




Snelle -> RE: Nega mlečnih zuba (14.9.2012 9:34:46)

IZVORNA PORUKA: Snelle

Mi smo ponosni vlasnik samo jedne petice [sm=smiley36.gif]


Iznikla je i druga u međuvremenu.




sanji -> RE: Nega mlečnih zuba (4.10.2012 18:47:03)

Nama su mnogo rano nikli prvi zubići i odmah smo uzeli onu četkicu na prst što se navuče i čistili samo sa vodom, od 6 meseci smo kupili prve četkice a pastu onu od 0-6y smo uveli posle par meseci. Obožavaju da peru zube.




Verus -> RE: Nega mlečnih zuba (4.10.2012 21:20:39)

Helenica mi da da joj bas lepo operem zubice, pa joj onda ja dam jos sama da "mulja". Oliju izlazi i 6 zub, i sada i njemu perem svako vece.




marince1 -> RE: Nega mlečnih zuba (28.11.2012 14:57:06)

Mi veceras idemo kod zubara.Mislimda ce te i vi iz susednih gradova da cujete dranje [sm=smiley36.gif]

Ti prednji koji su se polomili,pa na njima nastao karijes su grozni,cini mi se da ga od prosle kontrole ima dosta vise,moram da odem da vidi zubarka.A bas mi je frka




NadaR -> RE: Nega mlečnih zuba (28.11.2012 15:00:08)

Sretno drugari . Držim fige da sve bude ok.
Mi idemo svi kod mm brata , sa njim je M. super , ne plaši se . Ja isto tako [sm=smiley9.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>