RE: Nega mlečnih zuba (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


Shishica -> RE: Nega mlečnih zuba (28.11.2012 15:00:59)

Mi jos nismo kod zubara isli.. peremo zubice da bi dosla Zubic Vila.




sanji -> RE: Nega mlečnih zuba (28.11.2012 16:59:27)


IZVORNA PORUKA: lesica RR

Covece,sad citam ovde i ispade samo mojoj L iznokle sve petice sa 21 tj 22 meseca [sm=smiley3.gif]


Niste jedini! Mi smo prve dobili sa tri i po meseca a sa peticama završili sa dvadeset meseci.
Ja im perem zube od prvih. Prvo smo samo sa vodom ali već dugoooo koristimo i pastu. One inače obožavaju da peru zube!




Snelle -> RE: Nega mlečnih zuba (28.11.2012 18:32:10)

Mi smo baš juče prvi put išli kod zubara. Pripremala sam je psihički nedelju dana pričajući gde idemo i šta će teta zubarka raditi, da se ne bi plašila i plakala. Prošlo je odlično, i naravno svi zubići zdravi. Eto zašto je dobro što slatkiše nismo okusili do druge godine, pa i sada sve u granicama normale.




MajaMV -> RE: Nega mlečnih zuba (29.11.2012 15:09:28)

Cerkica redovno odrzava higijenu zuba I usne duplje, inace ima 6 godina, ali su joj cetvorke mnogo propale pojeo ih karijes. Kod zubara su nam rekli to se ne popravlj to su mlecni zubi I ja se sad pplasim da dok ne poispadaju ti mlecni ovi stalni koji su joj izasli ne obole od tih mlecnih koje lekari nisu hteli da joj poprave.




Lu -> RE: Nega mlečnih zuba (10.1.2013 10:56:41)

MajaMV, naravno da se popravljaju mlečni zubići, karijes ostane u korjenu i velike su šanse za oboljenje stalnih zuba.
R. sa 6 godina koristi četkicu na baterije i pastu 6+ , elmex, kojom smo do sada jako zadovoljni[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Čula sam i "protivnike" ove četkice kod djece zbog ozljede desni, jel neko imao loša iskustva?




Trcosava -> RE: Nega mlečnih zuba (10.1.2013 11:05:23)

Lu ko zna kako je u Srbiji, ovde isto popravljaju mlečne. Mi smo sa godinu dana išli kod zubara, tada je bilo sve ok i kao detetu da zube peremo samo vodom - dok ne ume da pljune tj do neke 3. godine. Budala sam i poslušala, tj već sa neke 2.5 sam joj kupila pastu za zube. ani su prednji zubi žuti, sve žive sam pitala i rekli su mi da je to ''pigment''. Ana zbog problema sa stolicom nije jela nikakve slatkiše, ali je pila na one aventove flašice sokiće i to nikad čiste već uvek ili pola-pola sa vodom, ako je i 2/3 voda, ostalo sokić (bez dodatog šećera, dakle uvek oni 100% sok u kojima znam ima šećera koje samo voće sadrži u sebi).

Sa 3 godine je imala pregled i i majku mu - kao načeo je karijes zubiće. Rešenje da zakažemo kod zubara i da joj premazuje, dok ne bude dovoljno velika da može da joj popravi.




MarijaBg -> RE: Nega mlečnih zuba (10.1.2013 12:41:03)


IZVORNA PORUKA: MajaMV

Cerkica redovno odrzava higijenu zuba I usne duplje, inace ima 6 godina, ali su joj cetvorke mnogo propale pojeo ih karijes. Kod zubara su nam rekli to se ne popravlj to su mlecni zubi I ja se sad pplasim da dok ne poispadaju ti mlecni ovi stalni koji su joj izasli ne obole od tih mlecnih koje lekari nisu hteli da joj poprave.


Meni su u domu zdravlja sa 4-5 godina uredno popravljali mlecne zube, ne vidim razlog da se to sad 25 godina kasnije ne radi [sm=zmeden.gif] Promenite zubara.




Olga75 -> RE: Nega mlečnih zuba (10.1.2013 13:22:37)

popravljaju se i mlecni zubici ali izgleda da to ne vole ili ne rade svi stomatolozi




Mishica 77 -> RE: Nega mlečnih zuba (10.1.2013 19:48:00)

Uuuuu i mi jako volimo da peremo zubiće. Njoj je to jako bitna stvar. Voli i da ljudima otvara usta i vizitira da li imaju lepe zubiće ili ne. I onda kritikuje. Zafrkavaju je da će biti zubar. [sm=smiley36.gif]Čim pojede neki slatjiš odmah kaže: joj, sad su mi prljavi zubići, moram da ih operem. [sm=smiley36.gif]




sanji -> RE: Nega mlečnih zuba (10.1.2013 20:21:13)

Lu i mi koristimo te četkice na baterije ali prvi put čujem da mogu da se povrede desni sa njima. Četkica je mekana a namešteno je na slabiju brzinu. Mi ih koristimo već dugo i moja ih deca obožavaju!




lesica -> RE: Nega mlečnih zuba (10.1.2013 21:58:04)

Sada ću da zvučim kao reklama za elmex pastu,ali kako L nije htela ni jednu pre ni da pomiriše,možete da razumete moje oduševljenje (a i njeno,čim smo za mesec i po dana dve paste istrošili) Uglavnom,mi smo jesenas išli i kod teta zube i odlični su joj zubići,a tad je još uvek samo četkicom i vodom prala zubiće.




coka11 -> RE: Nega mlečnih zuba (11.2.2013 9:47:26)

Mom sinu od 1 god i 10 meseci donja vilica je izbačena. Nije strasno , ali se to primecuje. Sta se ustvari radi u tom slucaju? Ne verujem bas da tako malo dete moze da nosi protezu.




Lu -> RE: Nega mlečnih zuba (11.2.2013 9:58:01)

Coka najbolje će vam objasniti stomatolog.
Ima jedan na fb kojem možeš postaviti pitanje i brzo ćeš dobiti odgovor.
Ne smijem staviti link ako želiš poslaću ti pp.




daca78 -> RE: Nega mlečnih zuba (11.3.2013 22:47:27)

peremo zubice redovno,ali me interesuje dali je potrebno da ga odvedem kod zubara cisto na jedam mali pregled jer nisam nikad do sad.mali ima 2 godine od skoro i jos samo kutnjaci nam nisu izasli.[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]




Klarita -> RE: Nega mlečnih zuba (26.3.2014 9:19:17)

Da li neka od vas koristi OVU pastu deci?
Primetila sam Klari zadah, a ukapirala da je od ove paste. Prvo sam se uspanicila, pa joj zagledjivala jezik, pa joj malo davala daktanol, [sm=smiley29.gif] a, onda shvatila da je 100% od paste. I cetkica se umirisala, u pm. Nije to smrad, smrad, ali neprijatno mirise.
Ona pere zube obavezno ujutru i uvece, a nekad i preko dana, mada ne obavezno. Moja tetka je deciji stomatolog i prati joj zubice, sve je OK, ali je prilicno opustena kada je u pitanju izbor paste i cetkice. Je l' imate neku preporuku? Mi smo do sda koristili vademecum i colgate...i da li bi mogla ona tu cetkicu na baterije?




Lu -> RE: Nega mlečnih zuba (26.3.2014 9:43:21)


IZVORNA PORUKA: sanji

Lu i mi koristimo te četkice na baterije ali prvi put čujem da mogu da se povrede desni sa njima. Četkica je mekana a namešteno je na slabiju brzinu. Mi ih koristimo već dugo i moja ih deca obožavaju!

Slazem se, neko mi je samo ubacio bubicu. Peremo i dalje sa cetkicom na baterije i super mi je u odnosu na obicne jer ne mora toliko da cetka a znamo kako to djeca cesto smlate.




isidora88 -> RE: Nega mlečnih zuba (26.3.2014 12:17:37)

koju cetkicu na baterije preporucujete? razmisljam da mateji kupim jer nam pranje zuba traje pola sata[sm=smiley36.gif](prvo on sam kao pere zube, pa onda moram ja da mu sve lepo oprerem)




Lu -> RE: Nega mlečnih zuba (26.3.2014 12:40:19)

[img]http://www4.slikomat.com/13/0326/luk--13998.png[/img]




isidora88 -> RE: Nega mlečnih zuba (26.3.2014 14:42:02)

koja je cena te cetkice?




Lu -> RE: Nega mlečnih zuba (26.3.2014 16:07:51)

oko13 eura, dobiju se i dvije zamjenske glave.




isidora88 -> RE: Nega mlečnih zuba (26.3.2014 16:17:15)

super, bas cu pogledati u dm-u ovih dana[sm=bravo.gif]




Trcosava -> RE: Nega mlečnih zuba (26.3.2014 17:28:47)


IZVORNA PORUKA: Klarita

Da li neka od vas koristi OVU pastu deci?
Primetila sam Klari zadah, a ukapirala da je od ove paste. Prvo sam se uspanicila, pa joj zagledjivala jezik, pa joj malo davala daktanol, [sm=smiley29.gif] a, onda shvatila da je 100% od paste. I cetkica se umirisala, u pm. Nije to smrad, smrad, ali neprijatno mirise.
Ona pere zube obavezno ujutru i uvece, a nekad i preko dana, mada ne obavezno. Moja tetka je deciji stomatolog i prati joj zubice, sve je OK, ali je prilicno opustena kada je u pitanju izbor paste i cetkice. Je l' imate neku preporuku? Mi smo do sda koristili vademecum i colgate...i da li bi mogla ona tu cetkicu na baterije?


Što se tiče paste meni preporučuju elmex pastu. Ima ona za dečicu, a juče kad smo bili kod zubara rekla mi je da slobodno pređem na onu za decu od 6 godina.

Lu, sad si mi ti ubacila opet bubuciu da joj ipak kupimo tu na baterije. Zubarka mi reče juče da oni ne umeju sami dobro da operu zube sve dok ne nauče lepo da pišu, tj ta motorika je tek tada dovoljno dobra da umeju lepo da operu.




nina26 -> RE: Nega mlečnih zuba (27.3.2014 20:42:55)

ja mojoj perem zubice, pa ne od pocetka, ali smo poceli sa nepunih godinu dana...e sad ja joj perem sa pastom , bez hemije itd....ali to nase pranje, izgleda tako sto joj ja malo promrljam zubice gore i dole, i to je sve...to po meni nije pranje zubica,ali mi ne da duze, i vidim da su joj malo zute jedinice....

ja njoj ne ispiram zubice posle paste, jer je to mala kolicina i pasta nije jaka, a i ne znam kako bih joj ispirala, malo joj dam vodice da popije pa posle mleko pred spavanje...

kako vi radite[sm=zmeden.gif]




Sanchy -> RE: Nega mlečnih zuba (27.3.2014 23:36:15)

Peremo bez paste,sa pastom tek od druge godine,tako su nam preporucili,koristimo cetkicu iz Dm/a tu su bile tri u pakovanju,jedna za masazu desni pre izbijanja,jedna kada izbiju prvi zubici i sad ova normalna kada ima vec dosta zuba,,prvo on pere kao sam tj.vise zvace cetkicu[sm=smiley36.gif] a onda mu ja operem koliko mogu jer stvarno su nezgodni u ovom uzrastu,malo hoce da pere pa onda vise nece pa se dovijaj da jos bar jednom otvori usta,,ali dobro,,razmisljam i ja da kupim tu na baterije,mozda mu bude interesantnija




Azra_ -> RE: Nega mlečnih zuba (28.3.2014 1:19:47)

Ja sam počela detetu da perem još kad je imao 3-4 zubića.[sm=smiley1.gif] Više zbog nekog rituala... Kasnije smo postali ozbiljniji. Permo sa Chicco pastom i četkicom. On proguta dosta paste, deo i pljune, isperemo vodom i to je to. Imam tajmer koji stoji u kupatilu-obavazno izmerimo vreme da ne bi bilo traljavo. Prvo ga ja dobro ˝oribam˝ posle dam njemu, mada je to smešno, ali neka...neka vežba.

Slatkiše ne jede, sokove ne pije. Tu nema straha da nam može zeznuti zube. Ali, noću pije mleko![sm=smiley21.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>