RE: Ishrana dece starije od dve godine (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Ishrana dece



Poruka


emicaa -> RE: Ishrana dece starije od dve godine (25.2.2017 13:59:57)

Dora je prije bila takva,kao da nemamo hljeba jesti ali pocela je se "popravljati".Pocela je jesti dosta povrca kroz Davidove kasice,sto ostane od njega uglavnom ona dopojede.Bude beba pa da je nahranim kao njega [sm=smiley36.gif]




Duškić -> RE: Ishrana dece starije od dve godine (28.2.2017 22:56:57)

Jao Emice isto radi i ova moja. Cak mu je i cuclu uzela ( a ona nije htela nikako) . A sto se tice hrane, lepo jede ali i da hoce da se popravi ne moze, kao pcelica je i samo zuji...[sm=smiley36.gif]




AnaTamara -> RE: Ishrana dece starije od dve godine (1.3.2017 12:58:16)

[sm=duda.gif]




IvanaSK RR -> RE: Ishrana dece starije od dve godine (1.3.2017 13:12:05)

AnaTamara, dobro dosla. Pridruzi nam se u temama, sigurno imas saveta, pitanja... za ostale teme. Pozdrav




AnaTamara -> RE: Ishrana dece starije od dve godine (1.3.2017 13:17:08)

HVALAAAAA. Imam cerkicu od 3 godine, muku mucimo sa hranom...ima periode kad sta jede, drugo nece...npr. sada bi samo jel supicu i pasulj, pre toga je bio grasak, supica, krompir...i sve tako. Sreca sto u vrticu mora da jede :) Da dodam da od slatkisa jede kinder jaje i to je to, ostali slatkisi, grickalice, ama bas nista




Duškić -> RE: Ishrana dece starije od dve godine (1.3.2017 22:41:13)


IZVORNA PORUKA: AnaTamara

HVALAAAAA. Imam cerkicu od 3 godine, muku mucimo sa hranom...ima periode kad sta jede, drugo nece...npr. sada bi samo jel supicu i pasulj, pre toga je bio grasak, supica, krompir...i sve tako. Sreca sto u vrticu mora da jede :) Da dodam da od slatkisa jede kinder jaje i to je to, ostali slatkisi, grickalice, ama bas nista


Pozz..i mi samo kupujemo to kinder jaje i sokic. Nema jos punih 3 god.




Sanjica26 RR -> RE: Ishrana dece starije od dve godine (28.4.2017 18:14:59)

Zene, da li dajete deci i dalje palentu kao obrok?




Sanjica26 RR -> RE: Ishrana dece starije od dve godine (7.6.2017 14:15:15)

Ajde mame skolske dece sta dajete deci za uzinu da ponesu u skolu?




Sanjalicaaa -> RE: Ishrana dece starije od dve godine (7.6.2017 18:48:32)


IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Zene, da li dajete deci i dalje palentu kao obrok?

Da, palentu sa sirom. I ja je jedem kao obrok.




dddaca -> RE: Ishrana dece starije od dve godine (8.6.2017 21:55:05)

Mi muku mucim sa doruckom i vecerom. Nista kiselomlecno nece da jede, sir nema sanse ni da pogleda, nekad je jela kacamak, palentu, jaje, sad moram da ga provucem kroz hranu. Kazu faza, ali kd nas ta faza traje vec vise od godinu dana [sm=smiley13.gif]. Ima li jos neka mama ovakvo iskustvo?




lesica -> RE: Ishrana dece starije od dve godine (8.6.2017 22:05:50)

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Ajde mame skolske dece sta dajete deci za uzinu da ponesu u skolu?


Sanjice, o ovome cemo krajem avgusta [sm=smiley36.gif]

Ali salu na stranu,
Moj plan je otprilike ovakav:

Prepodnevna smena:
- dorucak kuci
-uzina : sendvicak, mafini ( razlicitih sastava, sto slatki sto slani), ili neko drugo pecivo iz radionice "hvala ti mama" + jogurt/sok/ voda + vocka
- rucak kuci

Popodnevna smena:
- dorucak kuci
-rucak kuci
- uzina pa kao gore

Ovo sve u slucaju da tih dana ne ide u boravak.
Kada bude isla u boravak , i rucak ce nositi, imamo posudice za te potreba, i bice pripremljena varijanta jela koja su manje kvarljiva.


Edit: Otvori posebnu temu!




Dora89 -> RE: Ishrana dece starije od dve godine (8.3.2018 13:42:01)

Doručak - sendvič, sir, jaja, razne kombinacije od toga. S tim što suhomesnato iz marketa i viršle ne jedemo, samo domaću pršutu i kobasicu (znamo ko je pravio). Hleb jedemo samo ujutro.
Užina - voće
Ručak - supa + glavno jelo + salata/ čorba + pečeni krompiri + salata
Večera - musli




IvanaSK RR -> RE: Ishrana dece starije od dve godine (16.5.2018 13:00:26)


IZVORNA PORUKA: mama ivane

Sta spremate deci za dorucak ?

Moja deca vole za dorucak da jedu , Jaje na oko i virslu , hled i pasteta, hleb i dzem i jogurt i tako se vko jutro vrti [sm=zmeden.gif]





IvanaSK RR -> RE: Ishrana dece starije od dve godine (16.5.2018 13:01:18)

IZVORNA PORUKA: Maraj

Moj L najvise voli palentu za dorucak. Al nekad pojede i virsle, pastetu, jaje ili nesto iz pekare. Al opet kazem, najcesce je to palenta



IZVORNA PORUKA: mama ivane

Palentu sam potpuno zaboravila da im spremam!



IZVORNA PORUKA: Maraj

Moj L je do pre mozda god dana obozavao poparu. Sad smo to zapostavili. Sad je aktuelna palenta[sm=smiley1.gif]



IZVORNA PORUKA: dunja RR

Nemamo ovu temu od ranije?

Mi jedemo jaja, jaja i koprivu, projice, palentu, hleb sa medom i maslacom ...





jess021 -> RE: Ishrana dece starije od dve godine (16.5.2018 14:06:17)

M za dorucak jede jaje, griz, kiflu, slaninu, sir, a L isto to bez griza i jajeta.
Vecera plazma, palenta, pizza.




Anck Su Nmaun -> RE: Ishrana dece starije od dve godine (16.5.2018 15:59:03)

Moj nece te kasaste stvari.
Ajvar mu je Favourite! [sm=jezicek.gif] dete bi jelo samo to da ga pustim dok ne pukne.
Inace sve jede samo meso onako samo nece vec da je skriveno u necemu [sm=jezicek.gif]
Batak u supici, musaka itd.
Dorucak i vecera slicni sve sto i mi jede. Slaninice, jaja, jako voli kecap i senf pa umesam jaja i senf eto drugacijeg ukusa. Jogurt pod obavezno!
Peciva razna, e da nije ljubitelj palacinki [sm=jezicek.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Ishrana dece starije od dve godine (16.5.2018 16:03:09)

Kod nas ne postoji jelo koje ne voli da jede. Sve jede. To pricam o Sofiji. Bas nam je olaksala muke koje smo imali sa T.




MamaZox -> RE: Ishrana dece starije od dve godine (16.5.2018 16:07:29)

Svi imaju periode. Trudim se da ne jedu slatko za veceru.
Palentu, kacamak i proju cesto spremam za dorucak.




jess021 -> RE: Ishrana dece starije od dve godine (17.5.2018 21:04:55)

Zene, dajte predloge za veceru i dorucak.
Vrtimo dva tri jela, ali L nece ni jaje ni griz....bas je izbirljiva.
Samo bez onog da je pustim da o gladni, bila bi u stanju ceo dan da ne jede nista nego da pojede nesto sto ne voli.




IvanaSK RR -> RE: Ishrana dece starije od dve godine (17.5.2018 21:15:45)

Posto necete virsle nemam ideju 😂😂
Mafine, projice? Ubacis unutra sta god hoćeš od povrca, slanine, suvog mesa, sira... Pitu sa sirom, krompirom, mesom(ja sa sirom napravim uvece, ujutru pecem). Slane palacinke. Hleb i dzem [sm=smiley36.gif] (i hleb i mast i aleva paprika[sm=smiley36.gif]). Kiflice, zu-zu, ustipci...




Anck Su Nmaun -> RE: Ishrana dece starije od dve godine (19.5.2018 20:25:10)

Slanina i paradajz, salama pileca sa jogurtom i hlebom, jaja sa svim i svacim, ajvar [sm=smiley36.gif], virsle, przenice, razne testenine,marmelada, dzem, kajmak mladi, ja uglavnom tako nesto vrtim samo menjam sitnice.

O zaboravih i onaj sir na trouglice V se daaavi. Pojede citav onaj krug [sm=jezicek.gif]




Maraj -> RE: Ishrana dece starije od dve godine (19.5.2018 21:08:59)

Jess to izgladnjivanje ne pali ni kod mog L. Probala. Toliko je nervozan bio ,od gladi, a nista sto mu ponudim nije hteo.
Nama je problem i sto L ne da da ga hranimo. Sve on mora sam
E ja sam to trpela nekk vreme. Jedan dan sam poludela i rekla, jesces sto i mi jedemo. Drzim ga u krilu i guram kasiku. Jeste sa strane delovalo katastrofa ali je prihvatio na kraju da jede. Cak sam ga ucenjivala i sa cokoladom. Stavim cokoladu ispred njega j kazem da ce je dobiti kada pojede rucak. Tako je isto prihvatio da jede. Sad smo sve izbacili. I tu cokoladu. Jede sam i bez nje.
Ja dajem L i virsle i pastete. Da ide h vrtic, to im je na meniju. Tako da.... samo nek jede...




Sanjica26 RR -> RE: Ishrana dece starije od dve godine (19.5.2018 21:16:35)

Kod nas u vrticu na meniju nema ni virsla ni pasteta. Prave im domace namaze, pite, pice od integralnog brasna...




Misha i Ljisha -> RE: Ishrana dece starije od dve godine (19.5.2018 21:21:43)

Maraj kod nas nema virsli i pastete u vrticima.

Mene D zeza. Ja svaki obrok skoro moram da pravim. Znaci ako nije med dzem ili eurokrem namazan na hleb ili sunka seckana moram da pravim dorucam i veceru. Pravimo moce, griz, pecem slaninu, pravim kao pastetu od tunjevine sa belim lukom kuvanim jajetom i pavlakom.
Pravim proje relativno cesto. I uvek imamo svezu salatu da li krastavce ilo papriki...sta god zeli




jess021 -> RE: Ishrana dece starije od dve godine (19.5.2018 21:21:59)

Ne dajem im ni virsle, ni pastete, ni salame. Moje misljenje je da im to stvarno nije potrebno, a plus L je jede ni jaja.
Pravila sam sinoc gibanicu, pa je bilo i za dorucak i za veceru.
Vise sam za te homemade varijante sto je pisala Ivana.
Moracu vise da se angazujem.
Da, vise se ne daje pastete i virsle u vrticima, mislim da je ponekad na meniju pileca prsa.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>