RE: Ishrana dece starije od dve godine (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Ishrana dece



Poruka


Sanjica26 RR -> RE: Ishrana dece starije od dve godine (19.5.2018 21:26:58)

Tako i ja Ljiso skoro svaki obrok pravim. T voli ta peciva i onda gledam da cesto pravim. Moras da joj ides uz dlaku. Ako napravim gibanicu to jedu i ujutru. Obicno za veceru pravim pite i razna peciva jer tad imam najvise vremena. Ako ostane jedu to uz dorucak sa soljom jogurtom. I jos pravim palentu. Nekad ubacim slaninicu, pa umesam sa pavlakom.
Da, namaze pravim od piletine i dopada im se.




Maraj -> RE: Ishrana dece starije od dve godine (19.5.2018 21:50:25)

Pa ja koliko znam , u bg-u u vrtićima jedu i virsle i pastete.




jess021 -> RE: Ishrana dece starije od dve godine (19.5.2018 22:00:02)

Ja ne mogu za veceru, jer sad kasno dolazimo sa igralista pa ili nesto na brzaka ili da je vec peceno.
Maraj, sve i da jedu, ne mora da jede kuci.
Ne zelim da zvucim kao snob, ali da li si procitala sastav? Kad sam videla na pasteti da sadrzi nesto sto se zove svinjska potrbusina nije mi bilo dobro. Iako je to pored aditiva verovatno najmanje zlo.
Sanjice, daj neki predlog




IvanaSK RR -> RE: Ishrana dece starije od dve godine (19.5.2018 22:04:07)

Mislim da do sada nisam videla virsle i paštete na meniju u vrticu, ali sunku jesam.
Ja joj ponekad kuci dam virsle, ali to je stvarno mnogo retko. Pastetu nece.
Jess, jedan dan, na primer, napravi kiflice sa sirom, vecu kolicinu pa u zamrzivač. Posle samo ispeces kad je frka i ne znas sta da im das.
Ima raznih namaza od piletine, ne znam da li to vole tvoja deca.
I da, ako sam u haosu oko mace sin doruckuje hleb, pavlaku i jogurt[sm=smiley36.gif]




jess021 -> RE: Ishrana dece starije od dve godine (19.5.2018 22:07:38)

Ivana, pravila sam pastetu od piletine, nisu bile odusevljene.
Pre neke kiflice, pogacice, mafine. ..podsetile ste me za proju. Ima li neko bas dobar recept? Ja stalno neki drugi nadjem, pa nekad bude ok, nekad i ne.




dunja RR -> RE: Ishrana dece starije od dve godine (19.5.2018 22:10:22)

Jess, evo Anin recept, najbolja proja, isprobala sam razne:

3 jaja, solja i po brasna (ja stavljam speltino), solja i po kukuruznog brasna, solja i po kisele vode, pola solje mleka, pola solje ulja, prasak za pecivo, so.




dunja RR -> RE: Ishrana dece starije od dve godine (19.5.2018 22:12:19)

Dobila sam od Sanjice one silikonske modlice raznih oblika, pa sam dokupila još, i on to voli. Kaže, mama napravi mi oblike.
Ubacim nekada sir, nekad slaninicu, nekad bltvu, zelje, nekad kisele krastavce i kisele paprike. Sve varijante voli.




jess021 -> RE: Ishrana dece starije od dve godine (19.5.2018 23:28:28)

Dunja, hvala. Javljam cim isprobam.




Sanjica26 RR -> RE: Ishrana dece starije od dve godine (20.5.2018 6:31:32)

I ja pravim samo po Aninom receptu. Odlican je. Imas Jess i ovaj recept od nase Torbice. Klik Prvi put kad sam probala kod nje stalno pravim. Jako brzo se spremi a deca obozavaju da jedu.




Misha i Ljisha -> RE: Ishrana dece starije od dve godine (20.5.2018 7:12:59)

Moj recept je kao Anin samo ide solja a ne solja i po.




jess021 -> RE: Ishrana dece starije od dve godine (20.5.2018 8:52:17)

ZeMske, divne ste[sm=smiley31.gif]





Anck Su Nmaun -> RE: Ishrana dece starije od dve godine (20.5.2018 13:06:20)


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Mislim da do sada nisam videla virsle i paštete na meniju u vrticu, ali sunku jesam.
Ja joj ponekad kuci dam virsle, ali to je stvarno mnogo retko. Pastetu nece.
Jess, jedan dan, na primer, napravi kiflice sa sirom, vecu kolicinu pa u zamrzivač. Posle samo ispeces kad je frka i ne znas sta da im das.
Ima raznih namaza od piletine, ne znam da li to vole tvoja deca.
I da, ako sam u haosu oko mace sin doruckuje hleb, pavlaku i jogurt[sm=smiley36.gif]

Kod nas ima samo riblja neka pasteta . Meni odvratna. Ostalo je ukinuto. V ne voli pastetu ali virsle voli po nekad da pojede. Uzmem ponekad kad ostanem bez ideja. Moji pavlaku slabo jedu ali je jako volim.




gagana83 -> RE: Ishrana dece starije od dve godine (21.5.2018 21:23:06)

Moje dete za skoro 9 godina nije pojela sve ukupno 10 virsle. I to sto je jela, jela je uglavnom u gostima. Za dorucak najvise voli palentu, bukvalno od uvodjenja cvrste hrane je obozava. Pored toga za dorucak jede jaja, przenice, spagete sa brokolijem i neutralnom pavlakom, med i hleb, dzem i hleb, topli sendvic, ustipke, proju, pitu...





jess021 -> RE: Ishrana dece starije od dve godine (22.5.2018 21:07:36)

Dunja, pravila sam proju. Odlicna je.
Ana, hvala[sm=smiley1.gif]




Dada42 -> RE: Ishrana dece starije od dve godine (10.6.2018 16:09:20)

Moj sin od 2 god i 8 mj, jede 5 obroka dnevno. Problem je u tome sto nista nece da jede sam, ja ga hranim. Sa novitetima imamo problema, uglavnom voce, povrce sve jede izgnjeceno viljuskom, nasjeckam i meso pa fino pojede u povrcu. Jedino eto sto nema sanse da bilo sta pipne prstom ili ne daj boze uzme sam u ruku. Cak i kao beba nije htio ni koricu hljeba da uzme u ruku. Jedino moze plazma i to tamani bez problema




Misha i Ljisha -> RE: Ishrana dece starije od dve godine (10.6.2018 18:09:07)

a da ogladni?

kako u vrticu?




Rosita -> RE: Ishrana dece starije od dve godine (10.6.2018 18:40:19)

Moram da kažem da nikad na meniju u vrticu nisu bile virsle ni pašteta. Nađaze sami prave, a od suhomesnatog ide pečenica i suvi vrat.




mama Jo -> RE: Ishrana dece starije od dve godine (10.6.2018 20:38:12)

To je odlicno... Rosi, da li je to drzavni vrtic?




Misha i Ljisha -> RE: Ishrana dece starije od dve godine (10.6.2018 20:42:41)

Mama jo ni u radosnom detinjstvu nema pasteta i virsli. To ko je rekao je slagao. A takodje namaze prave sami. Meni u PU radosno detinjstvo je cini mi se zdraviji od polovine kucnih menija




mama Jo -> RE: Ishrana dece starije od dve godine (10.6.2018 20:44:37)

To su sjajne vesti. Svi se nesto zale, moja jos ne ide u vrtic pa ne znam tacno.




Misha i Ljisha -> RE: Ishrana dece starije od dve godine (10.6.2018 20:47:21)

Moja D ide od jaslica. Meni jeste konstantsn kako da kazem. Vrte se stvari u krug ali isto kao i kuci. Pasulj je redovno utorkom. To sva deca vole osim moje D [sm=smiley36.gif] jedan mali cak nece ponedeljkom da ide u vrtic vec njemu radna nedelja krece od utorka haha zbog pasulja




mama Jo -> RE: Ishrana dece starije od dve godine (10.6.2018 20:48:58)

[sm=smiley36.gif]
Hehehe, sjajno...
Ja sa J stvarno nemam problem sto se tice jela, sve voli i sve jede a posebno u drustvu kada je...




Dada42 -> RE: Ishrana dece starije od dve godine (10.6.2018 21:06:23)

Kod mog D izgladnjivanje ne pali, samo postane ekstra nervozan. U vrticu uglavnom sjedne, gleda ih i nista. Doduse, u vrtic ide tek mjesec dana pa se nadam da ce uskoro biti nekog pomaka. Do skoro nije htio ni da sjedne s djecom




Maraj -> RE: Ishrana dece starije od dve godine (10.6.2018 21:25:57)

Dado jer mu sve gnjecis od hrane?
Osnova za govor jeste to zvakanje




Misha i Ljisha -> RE: Ishrana dece starije od dve godine (10.6.2018 21:41:59)


IZVORNA PORUKA: Dada42

Kod mog D izgladnjivanje ne pali, samo postane ekstra nervozan. U vrticu uglavnom sjedne, gleda ih i nista. Doduse, u vrtic ide tek mjesec dana pa se nadam da ce uskoro biti nekog pomaka. Do skoro nije htio ni da sjedne s djecom

proce ga nervoza ada znam kako ne pali izgladnjivanje moja je u stanju onda da se naliva vode prodje glad i u krug. Ali probaj jedan dan. Stavis ga da jede i tanjir ispred njega a ti jedes svoju porciju.Velik je. Vidi i drugare u vrticu. Mora sam. Pa moja D sama jela jos pre nego sto je krenula u jaslice (doduse ona hranu ni ne okusi u vrticu ali mislim kuci)




Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>