RE: Sladoled (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


Mariya -> RE: Sladoled (29.6.2017 15:04:59)

Evo isprobanog recepta za kremasti domaći sladoled:

2dl slatke pavlake (mlečne)
400g grčkog jogurta
Šećer po ukusu (mi smo stavili 2kašike šećera i 2 kašike meda)
Dodaci po ukusu (voće, čokolada, vanila, keks)

Umutiti sl.pavlaku, dodati jogurt, šećer i izmešati. Podeliti na onoliko delova koliko ukusa želite, izmešati sa osnovom i sipati u kalupe ili činiju i zamrznuti.

U osnovu smo dodali kašiku arome vanile. U drugoj posudi smo izmešali osnovu sa 2 veeelike kašike čokoladnog eurokrema i rebrom rendane čokolade, definitivno NAJBOLJI! iako nismo ljubitelji čoko sladoleda. U treći deo smo dodali 200g jagoda, izblendane, u 4.deo sok od malina. Taj sa malinama je imao kristale leda, verovatno od soka, ali ostali su divni i kremasti. Preporučujem da svaki ukus isprobate pre zamrzavanja, treba da budu jakog ukusa jer će zamrzavanjem ukusi malo oslabiti.




Ana RR -> RE: Sladoled (29.6.2017 17:07:57)

Mmmmmm odlično [sm=bravo.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Sladoled (29.6.2017 17:12:57)

Hvala Maryia na receptu. Sad to prebaci u C recepte.




choopa choops -> RE: Sladoled (29.6.2017 22:59:53)

Hvala Mariya. [sm=bravo.gif]

E da kazem da sam pravila one sladolede iz kesice i za sada nam je favorit od jagode, proizvođač "aleva". Kosta oko 1e, i dva dcl mlijeka. Bude dovoljno kalupe recimo 4 veca i 6 manjih. Ekstra je ukus. Vanilu smo sto probali, onako je. U svakom slučaju bolji su od C mješavina.




branki* -> RE: Sladoled (30.6.2017 1:31:27)

Ova moja mala obozava sladoled,kupovni kornet od cokolade joj je omiljini,jagodu ne voli i ove porodicne hoce,isto cokolada,domaci jos nisam pravila.ne pamtim kad sam ga poslednji put pravila.




milicicak -> RE: Sladoled (30.6.2017 7:23:31)

Da li je neko probao ove nove sladolede iz Maxija sa bademovim mlekom i steviom? Vise me zanima ovaj sa bademovim mlekom :D




branki* -> RE: Sladoled (30.6.2017 11:49:45)

Milicicak,ja od tebe sad prvi put cujem za te sladolede,nemam pojma.




Duškić -> RE: Sladoled (30.6.2017 11:55:17)

Ju u maxiju imaju prelepe sladolede! Bas su sad malo snizeni. Imam jos uvek frikom u hladnjaku. A planiram neki sto je ANA RR rekla da je dobar da probam..ne mogu da se setim kako se zove. Neki strani [sm=smiley36.gif] ali ga ima i deluje njamiii




Duškić -> RE: Sladoled (30.6.2017 11:56:46)


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Hagen Dazs, fenomenalni ukusi. Na žalost, kod nas je jako slab izbor.


E ti..ccc. videla sam ih. Moram da probam [sm=jezicek.gif]




Ana RR -> RE: Sladoled (30.6.2017 12:07:01)

Obavezno [sm=smiley1.gif] ja sam u Kanadi isprobala sve ukuse koje sam mogla da nađem [sm=smiley9.gif] mada, njihov najgori sladoled je x puta bolji od bilo kog našeg. Ovi naši sladoledi kao da su pravljeni sa vodom.




Mariya -> RE: Sladoled (2.7.2017 16:26:05)


IZVORNA PORUKA: Ana RR
Ovi naši sladoledi kao da su pravljeni sa vodom.


Pa sa čim bi bili?[sm=jezicek.gif]
Voda,mleko u prahu i arome. Agar Agar,ksantan, zgušnjivač, pojačivač, E-1000. Ništa dobro.




Ana RR -> RE: Sladoled (2.7.2017 17:49:53)

Pa ne znam, nisam se nikad bavila time [sm=smiley36.gif] ali ja ovde kad izvadim sladoled iz zamrzivača moram da sačekam pola sata da bi mogla kašiku da zabodem u njega... a tamo je sladoled nekako kremast, nikad nije tako zaleđen, nikad nema leda u njemu.




World -> RE: Sladoled (5.7.2017 14:47:06)

Otkako sam otkrila sladoled sa bananom, stalno ga pravim. To su oni recepti sto iskacu po fb[sm=smiley36.gif]
Uglavnom: banana se isjecka i zaledi, stavi u sjecka ili blender i izmiksa, ubaci malo vrhnja ili mlijeka (moze i vode), a onda ubaci istopljena cokolada ili neko jos voce (jagode, visnje, maline i sl.). Ako se odmah jede bude kao onaj kremasti sladoled iz slasticarne, onaj fini, mekani. Moze se zalediti jos malo, ali ne valja previse. Otkrice godine, djeca se navukla pravo.




veselicaa -> RE: Sladoled (5.7.2017 22:26:41)

World deluje fino.




Sanjica26 RR -> RE: Sladoled (5.7.2017 22:37:15)

World vidjala sam taj recept, ali sam ga izgubila. Bas zvuci primamljivo.




veselicaa -> RE: Sladoled (5.7.2017 22:38:26)

Sa slatkom pavlakom i istopljenom menaz cokoladon sigurno je super.




branki* -> RE: Sladoled (5.7.2017 22:38:40)

World,deluje zanimljivo i prosto.probacu!




dddaca -> RE: Sladoled (14.7.2017 22:10:52)

Iz Maxija sam probala one njihove 365. I u kornetu i na stspicu. Cena im je super, a nisu losi. Taj sa stevijom nisam probala, bas cu da pogledam ovih dana




dddaca -> RE: Sladoled (31.7.2017 23:59:24)

Mariya, kad dodajes secer? Na kraju ili u toku pripreme i ako je u toku pripreme mesas li ka sa pavlakom ili jogurtom? Da li se istopi ili ostanu zrnca i interesuje me kakvog je ukusa samo osnova da se zaledi? Za mm i malu bih dodala eurokrem, ali za sebe gledam da smanjim kalorije [sm=smiley36.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Sladoled (1.8.2017 10:08:29)

Bas sam juce pravila moj omiljeni sladoled i bas je dosta i ispalo... njami!




dddaca -> RE: Sladoled (1.8.2017 12:08:33)

A koji je tvoj omiljeni?




Ana RR -> RE: Sladoled (27.8.2017 15:04:49)


IZVORNA PORUKA: Mariya

Evo isprobanog recepta za kremasti domaći sladoled:

2dl slatke pavlake (mlečne)
400g grčkog jogurta
Šećer po ukusu (mi smo stavili 2kašike šećera i 2 kašike meda)
Dodaci po ukusu (voće, čokolada, vanila, keks)

Umutiti sl.pavlaku, dodati jogurt, šećer i izmešati. Podeliti na onoliko delova koliko ukusa želite, izmešati sa osnovom i sipati u kalupe ili činiju i zamrznuti.

U osnovu smo dodali kašiku arome vanile. U drugoj posudi smo izmešali osnovu sa 2 veeelike kašike čokoladnog eurokrema i rebrom rendane čokolade, definitivno NAJBOLJI! iako nismo ljubitelji čoko sladoleda. U treći deo smo dodali 200g jagoda, izblendane, u 4.deo sok od malina. Taj sa malinama je imao kristale leda, verovatno od soka, ali ostali su divni i kremasti. Preporučujem da svaki ukus isprobate pre zamrzavanja, treba da budu jakog ukusa jer će zamrzavanjem ukusi malo oslabiti.


Napravila juče, mojima se ne dopada. Oseća se kiselost jogurta. Jbg. Probaću sa slatkim kondenzovanim mlekom, mislim da će biti mnogo ukusnije.




krin 40 -> RE: Sladoled (27.8.2017 15:57:46)

– 7 zumanaca
– 1.5 dl secera u prahu
– 7 dl slatke pavlake
- extrat vanile

Ja ovako pravim osnovni pa od njega svašta nešto




IvanaSK RR -> RE: Sladoled (27.8.2017 21:24:06)

Krin, sta da radim sa belancima? [sm=smiley36.gif]




krin 40 -> RE: Sladoled (27.8.2017 21:34:51)

Da napraviš puslice😁 [sm=smiley36.gif] Ovo je onaj pravi starinski od moje mame.Samo sam zamenila slag slatkom pavlakom




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>