RE: Prirodna kozmetika (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Lepota i moda



Poruka


dunja RR -> RE: Prirodna kozmetika (19.10.2014 23:48:25)

Mati, ja samo dobro umijem lice toplom vodom, pa uzmem malo žive kafe na šaku, i dobro istrljam celo lice i vrat, pa isperem, osušim i kasnije namažem kremu (ponekada pre kreme stavim i masku pa isperem).




mati -> RE: Prirodna kozmetika (19.10.2014 23:54:44)

Hvala dunjci, probacu...
Sta li ce samo mm da kaze. Pa mi kafu jedemo, tj pijemo bas jaku pa nam kesica od 100gr ode na pet kuvanja.[sm=smiley1.gif]




veselicaa -> RE: Prirodna kozmetika (6.3.2015 10:40:10)

Trudim se da je sto vise koristim pogotovo za decu,imaju ove male firmice koje prave prirodnu kometiku i bas voli da narucujem kod njih.




Plavusa34 -> RE: Prirodna kozmetika (6.3.2015 14:42:42)

zanimljivo,volim sve na prirodnoj bazi,mada sama nisam nista spremala mislim malo komplikovanije




branki* -> RE: Prirodna kozmetika (7.4.2015 9:48:01)



Ova domaća krema je idealno sredstvo za negu kože: hidrira, izravnava ten, smanjuje vidljive bore i usporava proces starenja kože. Njena prednost – prirodni sastojci i bezbednost. Odgovara svim tipovima kože. Vidljivi rezultati su već za 7 dana. Oni, koji se sa poštovanjem ophode prema svojoj kozi, zavoleće ovu kremu. Recept je jednostavan i zaista čudesan.
Domaća krema protiv bora.

Recept

Za pripremu kreme biće potrebno:

1 supena kašika bademovog ili maslinovog ulja
1 žumance
1 čajna kašika meda
2 čajne kašike apotekarskog vazelina

Vazelin otopiti na vodenoj pari. Biće potrebno par minuta.

Skinuti sa šporeta i dodati ostale sastojke: med, žumance i ulje

Sve sastojke temeljno promešati. Mešajte par minuta, dok ne dobijete homogenu smesu.
Preručite u kutiju, može od stare kreme, biće dovoljna kutija od 50 ml.
Laganim, masirajućim pokretima nanosi se na očišćenu kožu. Posle 30 minuta ukloniti ostatke kreme vatnim diskom umocenim u mineralnu (kiselu) vodu ili vlažnom maramicom za lice.

Napomena: krema se upija u kožu duže od sat vremena, tako da treba da se nanosi na lice 2 sata pre spavanja. Kremu čuvajte u frižideru. Kad se potroši, i ako ste zadovoljni, napravite novu meru. Pošto su svi sastojci prirodn,i nemojte praviti duplu meru odmah, da se ne pokvari.

nisam probala,ali nije losa ideja.




jess021 -> RE: Prirodna kozmetika (7.4.2015 11:52:12)

Branki, sve mi je ok, sem tog zumanceta[sm=zmeden.gif] Nesto mi se ne svidja da ga stavljam na lice cim pomislim da moze da se pokvari. Znam da se drzi na hladnom, ali opet...




jabudic -> RE: Prirodna kozmetika (7.4.2015 11:54:15)

Ja imam kremu što mi majka pravi. Ona se inače bavi time, pravi sapune i kreme, tako da uvjek imam bar po 2 u frižideru [sm=smiley1.gif]
i puno kupatilo raznih sapuna [sm=smiley1.gif]




branki* -> RE: Prirodna kozmetika (7.4.2015 11:54:38)

sta znam,pise da se pakovanje,odnosno ta kolicina potrosi za nekih 7 dana,a da se drzi u frizideru..vidis,ja nisam ni razmisljala o tome da zumance moze da se pokvari,mada racunam ako je nahladnom da ne bi trebalo[sm=zmeden.gif]




Maraj -> RE: Prirodna kozmetika (7.4.2015 11:55:38)

Ja nesto ne mogu nista da trlim na licu u toku noci. Kao da mi se sve pore zapuse. Bas mi smeta
Ujutru stavim kremu ili tokom dana ali uvece me mogu




branki* -> RE: Prirodna kozmetika (7.4.2015 11:56:24)


IZVORNA PORUKA: jabudic

Ja imam kremu što mi majka pravi. Ona se inače bavi time, pravi sapune i kreme, tako da uvjek imam bar po 2 u frižideru [sm=smiley1.gif]
i puno kupatilo raznih sapuna [sm=smiley1.gif]

ozbiljno[sm=smiley1.gif] i..kako ti se cine,jesu dobre te prirodne?




jess021 -> RE: Prirodna kozmetika (7.4.2015 11:57:12)

Moje misljenje je da ne treba uvece nista stavljati na lice, da se koza odmori. Imam vrlo zahvalnu kozu, kuc-kuc, stavljam kremu samo ujutro, a uvece se umijem i skinem vlaznom maramicom sminku, ako je ima.




jabudic -> RE: Prirodna kozmetika (7.4.2015 12:01:07)


IZVORNA PORUKA: branki RR


IZVORNA PORUKA: jabudic

Ja imam kremu što mi majka pravi. Ona se inače bavi time, pravi sapune i kreme, tako da uvjek imam bar po 2 u frižideru [sm=smiley1.gif]
i puno kupatilo raznih sapuna [sm=smiley1.gif]

ozbiljno[sm=smiley1.gif] i..kako ti se cine,jesu dobre te prirodne?


Pa jesu, doduše ne mirišu ako ove kupovne, jer nema u njima tih vještačkih dodataka, ali navikne se. Rok im je 3 mjeseca, i stoje u frižideru.
Ako se doda i neki kompeks minerala onda baš ne miriše ni malo,[sm=smiley11.gif] ali imaju efekta.
Mi je sve zezamo kako je zategla tatu, na njemu eksperimentiše [sm=smiley36.gif]
Uskoro će izgledati mladje nego ja [sm=smiley36.gif]




branki* -> RE: Prirodna kozmetika (7.4.2015 12:04:24)

ma,nema veze sto ne mirisu,bitno da prijaju kozi!znaci ,tvoj tata joj je pokusni kunic[sm=smiley36.gif]




jabudic -> RE: Prirodna kozmetika (7.4.2015 12:05:45)

Jao, jeste, mnogo su smiješni, zezamo ga kako zabija glavu u te posude gdje ona mućka kreme [sm=smiley36.gif]




branki* -> RE: Prirodna kozmetika (7.4.2015 12:10:08)

hoce covek da bude zgodan,pustite ga[sm=smiley36.gif][sm=smiley20.gif]




Maraj -> RE: Prirodna kozmetika (7.4.2015 18:55:12)

Jabudic daj neki recept za neku kremu tu za oko 30 godina [sm=smiley1.gif]




IvanaSK RR -> RE: Prirodna kozmetika (10.10.2016 13:48:12)

Da li bi mi neko objasnio kako svinjsku mast da properem u devet voda? :)




gagana83 -> RE: Prirodna kozmetika (10.10.2016 16:34:08)

Prosto.
Stavis u posudu mast, dodas mali vode, promesas, prospes vodu i tako devet puta.




IvanaSK RR -> RE: Prirodna kozmetika (10.10.2016 17:22:55)

Ne prokuvavam?




Khaleesi -> RE: Prirodna kozmetika (10.10.2016 17:40:14)

Ako prokuvas istopice se. U hladnoj vodi se lere




IvanaSK RR -> RE: Prirodna kozmetika (10.10.2016 18:27:36)

Ok, hvala vam. Imam domacu mast pa da properem malo :)




Animsaj9 -> RE: Prirodna kozmetika (11.10.2016 21:21:36)

ivana a za cega je koristis ?




IvanaSK RR -> RE: Prirodna kozmetika (12.10.2016 1:10:52)

Animsaj, sinu sam stavljala u nos malo kad je bio manji, a zapusen nos. Ali se nisam mogla setiti kako sam je oprala u devet voda. :)




Animsaj9 -> RE: Prirodna kozmetika (12.10.2016 11:25:30)

eto vidis nisam. znala da je dobra i za to




IvanaSK RR -> RE: Prirodna kozmetika (12.10.2016 22:48:45)

Moja drugarica je stavljala bebi na grudi i ledja kad kaslje, slinavi, ali imam Fitobalm pa mi trenutno nije potrebna za to.
Htela sam da properem i da stavljam u nosic, a i da imam ako bude trebalo za nesto i nekome, pošto vec imam domacu svinjsku mast.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>