Sta dobijaju nezaposlene trudnice? (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


Lady412 -> Sta dobijaju nezaposlene trudnice? (20.5.2009 14:26:42)

Ne rade sve zene kao stalno zaposlene,... Pa me zanima imaju li ne zaposlene zene neku novcanu nadoknadu? Koliko i kome se za to treba obratiti? [sm=rozica.gif]




Sneža -> RE: Sta dobijaju ne zaposlene trudnice? (20.5.2009 14:28:44)

Pa ja mislim najbolje da odes u Biro,i sve se raspitas na pravom mestu.




Ana RR -> RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice? (20.5.2009 14:29:30)

Draga, nezaposlene trudnice, odnosno porodilje u ovom slučaju, imaju pravo na jednokratnu pomoć u iznosu od 40 000 dinara, posle porođaja. Ali pošto sve to još uvek nije izašlo u Službenom glasniku, nije još ni zaživelo!




Lady412 -> RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice? (20.5.2009 14:31:46)

Htela sam da vidim da li ovde ima neko iskustva sa tim, jer ja nisam sigurna,... Ipak, ako se nema posao nije fer da se mesecno ne dobija neka nadoknada od drzave ili grada kao sto to dobijaju stalno zaposlene trudnce. [sm=rozica.gif]




Lady412 -> RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice? (20.5.2009 14:33:19)

40 000 je malo,... [sm=smiley19.gif] Malo toga moze sa tim parama da se priusti bebi,... [sm=rozica.gif]




Ana RR -> RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice? (20.5.2009 14:34:28)

Ako si nezaposlena i sa biroa primaš novčanu naknadu, onda imaš pravo na produžetak primanja ako zatrudniš u tom periodu, samo im doneseš potvrdu o bolovanju od lekara. Ali ako nisi primalac novčane naknade, koliko ja znam ništa se ne dobija, na žalost.




Ana RR -> RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice? (20.5.2009 14:36:15)

[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Anoniman -> RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice? (20.5.2009 14:36:50)

Nemojte da se ljutite, ali ja ne vidim ni jedan dobar razlog zašto bi neko ko je nezaposlen dobijao mesečno neki novac. Za jednokratnu sumu mi je ok, dobijamo je i mi koje smo zaposlene.




Anoniman -> RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice? (20.5.2009 14:37:22)

IZVORNA PORUKA: Ana80

[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]


Ispravljam naslov teme [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Lady412 -> RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice? (20.5.2009 14:38:53)

Hvala za predlog da pogledam na birou,... Mozda, ipak, ima neke nade,... Samo me cudi kako drzava misli da nema bele kuge, ako ne pomaze zeni koja je trudna i ne zaposlena?[sm=zmeden.gif][sm=rozica.gif]




Ana RR -> RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice? (20.5.2009 14:40:29)

Aaaaa, sad videh [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Anoniman -> RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice? (20.5.2009 14:40:37)

Sasvim je jednostavno, treba da pomaže ženu pre nego što postane trudna.
Jednostavno, to ne bi bilo fer prema ženama koje su trudne i zaposlene, i iz toga bi proizašlo da bi žene samo sedele kod kuće i rađale decu, pa što da rade pobogu, država će da plati... Imali bismo onda neki drugi problem, zar ne?




Ana RR -> RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice? (20.5.2009 14:42:31)

Iz teme Beograđankama 100% porodiljsko napisala Sara09

Ja vam mogu samo dodati informaciju da ako ste na Birou i primate novcanu nadoknadu (ostali ste bez posla i pisali su vam da ste tehnoloski visak), mozete otvoriti bolovanje predkraj ugovora (obavezno pre isteka) i imate pravo na trudnicko i porodiljsko kao da ste zaposleni, samo sto vam doprinose i staz uplacuje Biro (odnosno socijalno).


To je ono što sam i ja htela reći.




Lady412 -> RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice? (20.5.2009 14:44:34)

Kako nema razloga? Zar zene koje nemaju stalni radni odnos ne trebaju da radjaju decu? Pa radjaju ih u ovoj drzavi, a ova drzava uzima stalne poreze i prireze, a da ne daje na ne zapaoslene trudnice? Drzava uzima gde stigne, pa treba i da da novac ![sm=rozica.gif]




Anoniman -> RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice? (20.5.2009 14:47:10)

Ali šta ti uzima draga ako si nezaposlena?




Ana RR -> RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice? (20.5.2009 14:47:17)

Jbg, kakva država takvi i zakoni...




Lady412 -> RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice? (20.5.2009 14:47:32)

Ne mozes da radis zbog trudnoce, zar ne? Zna se koliko su vazna prva 3 meseca trudoce. Sem toga radis, a kada zatrudnis onda nisi u mogucosti i tada trazis novcanu pomoc. [sm=rozica.gif]




sara09 -> RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice? (20.5.2009 14:47:37)

Da prosirila sam temu tamo. A ustvari odgovor vise odgovara ovoj temi. Bravo Ana taman sam htela da povucem odgovor i ovde.




Anoniman -> RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice? (20.5.2009 14:49:46)

Jao ne želim... naše babe su njivu kopale celu trudnoću...

Idem. ćaos




Ana RR -> RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice? (20.5.2009 14:50:12)

[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




Jeca* -> RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice? (20.5.2009 14:50:32)

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Sasvim je jednostavno, treba da pomaže ženu pre nego što postane trudna.
Jednostavno, to ne bi bilo fer prema ženama koje su trudne i zaposlene, i iz toga bi proizašlo da bi žene samo sedele kod kuće i rađale decu, pa što da rade pobogu, država će da plati... Imali bismo onda neki drugi problem, zar ne?


dobar rezon [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Lady412 -> RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice? (20.5.2009 14:53:09)

Drzava stalno uzima. Odes kod lekara participacija, dok imas neki radni odnos uzimaju za zdravstvo,... To su samo neki od primera, a ima koliko hoces,... Tako da treba i da da. [sm=rozica.gif]




Jeca* -> RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice? (20.5.2009 14:57:25)

Daleko od toga da branim drzavu, ali drzava te i stimulise da radis... Sa druge strane, znam koliko je tesko naci posao, ali onda treba pricekati sa trudnocom. Ipak, ako se dogodi, jbg, pomiris se sa tim da ti sleduje samo jednokratna pomoc...i to je nesto! u nekim drzavama, tipa u Australiji, ne placaju ni porodiljsko...pa mnoge zene se porode i odmah vrate na posao, da bi preziveli. To je kapitalizam!




Lady412 -> RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice? (20.5.2009 15:01:53)

Ne znam cime me stimlise,... Nema posla, otpustanja,... A ovamo kukaju za belu kugu,... Kakva je stimulacija? I ne mozes do veka cekati. Zna se do kada se moze radjati. Mislim da trudnoca treba biti zeljena , a ne ako se desi - desi. [sm=rozica.gif]




Lady412 -> RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice? (20.5.2009 15:03:25)

Sem toga svaka je drzava prica za sebe. Pogledaj na pozitivnije, a ne na negativnije (losije). [sm=rozica.gif]




Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>