RE: Kako naučiti dečaka da piški stojeći? (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Odgajanje



Poruka


bojana92 -> RE: Kako naučiti dečaka da piški stojeći? (8.12.2015 23:23:15)

MOj hoce da piski stojeci samo kad krene da se kupa,a kad smo negde napolju i kad treba da piski on cucne kao devojcica.:D




emicaa -> RE: Kako naučiti dečaka da piški stojeći? (11.2.2017 19:18:12)

Ne planiramo se u skorije vrijeme odvikavanje od pelene ali sam skoro razmisljala o ovome.Jel se i djecaci kao i djevojcice prvo stavljaju na nosu pa tek onda da piske stojeci [sm=smiley36.gif]




branki* -> RE: Kako naučiti dečaka da piški stojeći? (11.2.2017 21:35:37)

da,emice.




Skockica -> RE: Kako naučiti dečaka da piški stojeći? (11.2.2017 22:12:33)

Vasi piski stojeci samo kad se kupa inace to stalno radi sedeci, manje nereda napravi i sam zna gurne dole pisu kad sedi, tako i u vrticu rade. Kad bude bilo vreme naucice sam.




Skockica -> RE: Kako naučiti dečaka da piški stojeći? (11.2.2017 22:17:20)

E da, kad smo vani, stojeci piski bez problema, tako je jednostavnije, samo stavim malo papira na dasku ispod pise. Nego me sto puta zezne da ce da kaki pa obavljamo citav ritual pokrivanja daske toalet papirom pa ga dizem na dasku i onda samo pisne [sm=zz_banghead.gif]




Ana RR -> RE: Kako naučiti dečaka da piški stojeći? (11.2.2017 22:17:58)

IZVORNA PORUKA: emicaa RR

Ne planiramo se u skorije vrijeme odvikavanje od pelene ali sam skoro razmisljala o ovome.Jel se i djecaci kao i djevojcice prvo stavljaju na nosu pa tek onda da piske stojeci [sm=smiley36.gif]


Mi smo naše dete od početka učili da piški stojeći, nismo ga stavljali da sedi sem kad mu se kaki. Doduše, jedno nedelju dana nije hteo da sedne na nošu da kaki već piški pa traži pelenu, ali brzo je i to savladao. Kad je krenuo u vrtić (prvi put, sa 2 godine) nije bilo šanse da ga nateraju da sedne na nošu i da piški [sm=smiley36.gif] mislim da je jedini išao u kupatilo da piški u wc šolju. A kakio nije nikad u vrtiću, evo ni dan danas.




IvanaSK RR -> RE: Kako naučiti dečaka da piški stojeći? (13.2.2017 11:54:34)

Sin je piskio i u nosu i stojeci na početku. I sad nekad sedne na vc solju da piski [sm=smiley36.gif]




mati -> RE: Kako naučiti dečaka da piški stojeći? (15.2.2017 1:33:46)

Matija je cini mi se odma po skidanju pelene piskio stojeci, pa i ranije kad bi bili vani, dik se odvikavao. Dok Mita mora da sedne, tj cucne. Prci se ponekad, iskida se od smeha i opet sedne...




dunja RR -> RE: Kako naučiti dečaka da piški stojeći? (8.6.2017 19:45:37)

Nošu je skapirao za 1 dan, ima više od mesec dana kako smo skinuli pelene, ali hoće da piški samo na nošu u našem stanu, napolju i bilo gde van stana trpi.
Nisam se nešto ni trudila da ga učim da piški stojeći, ali moram(o) početi da zalivamo drveće [sm=smiley36.gif], uglavnom odbija i trpi do kuće.




IvanaSK RR -> RE: Kako naučiti dečaka da piški stojeći? (8.6.2017 20:16:18)

Dunja, krecite da zalivate, nezgodno je da toliko trpi.




dunja RR -> RE: Kako naučiti dečaka da piški stojeći? (10.6.2017 21:07:48)

Zalivamoooo!!! Piškimo sada kao veliki [sm=smiley36.gif]

Bili smo danas par sati na Kalemegdanu i iskoristili da naučimo, više ne trpi, juhu, naučio je da piški stojeći [sm=bravo.gif]




Sanjalicaaa -> RE: Kako naučiti dečaka da piški stojeći? (11.6.2017 9:00:29)

Ja Iki pokažem neki cvetić u travi ili kamenčić pa mu pokažem tu da piški. Nekad hoće nekad neće. Čula sam od jedne mame da se zalepi neka sličica u noši pa kao dete da pogodi sličicu. To nismo probali.




Sandricak -> RE: Kako naučiti dečaka da piški stojeći? (11.6.2017 9:15:28)

Maki je odmah poceo stojeci cim je zavrsio sa nosom(cim je malu prerastao) ... sad prvo piski stojeci pa sedne na solju za ostalo... :-)
Imaju oni lepi decijji pisoari sa zabicama lopticama i ko zna cime jos... ima na Aliju, a moze i ovde da se nabave... pokusavam ubaciti sliku, ali ne radi slikomat.. mislim da je super stvar da se privole da stojeci piske...




IvanaSK RR -> RE: Kako naučiti dečaka da piški stojeći? (11.6.2017 11:37:07)

Dunja, bravo. On je velikiii :)
Mislim da je sin brzo piskio napolju. Ucenjivala sam ga da mora da piski napolju ili se vracamo kuci [sm=smiley36.gif]




Queen Lady -> RE: Kako naučiti dečaka da piški stojeći? (3.3.2018 10:58:39)

Mi nesto nismo imali problem oko toga da piski stojeci. Kada smo napolju, svucem mu skroz pantalone i gacice i kazem mu da se nasloni na drzvo. Cak i kada odemo negde u goste, nece da sedne na solju, nego stojeci (i obavezno njegov komentar - piskim kao tata).




Anck Su Nmaun -> RE: Kako naučiti dečaka da piški stojeći? (3.3.2018 18:01:44)

Jao mm neki dan pokazuje V kako se.piski stojeci...umrla.sam.od smeha.




Mala Elena -> RE: Kako naučiti dečaka da piški stojeći? (3.3.2018 18:40:44)

Moj sestric sa 3 god ne zna jos uvek sam...




Maslacak15 -> RE: Kako naučiti dečaka da piški stojeći? (3.3.2018 18:44:21)

hahahah koja tema
i onda odu na zapad i dozive kulturni sok :):) Ovde im je strogo zabranjeno da piske stojeci. U vrticu strogo upozoravaju. imaju male WCe ( ne koriste se nose uopste). Moji sad kuci i piske stojeci ne branim im, ali realno razumem da je higijenskije sesti. dokle god je piskenja stojeci piski se po daskama i uonakolo....[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif].




Anck Su Nmaun -> RE: Kako naučiti dečaka da piški stojeći? (3.3.2018 18:48:02)

Jao boze ..ja o ovoj temi.uopste nisam do sad razmisljala. Vec me boli glava samo razmisljajuci.




Ana RR -> RE: Kako naučiti dečaka da piški stojeći? (3.3.2018 18:51:04)

Joj a meni je to sedenje po wc šoljama [sm=zz_cold.gif] i uvek se set_im neke mame u Kalgariju koja devojčicu od nekih 4-4,5 godine pušta samu u toalet u tržnom centru dok ja svoje dete uvodim jer ne daj bože da pipne šolju ili nešto okolo.... samo zamišljam devojčicu kako ispipava šolju rukama, namešta se, sedi na šolji na kojoj je ko zna koliko osoba pre nje vršilo nuždu [sm=smiley11.gif] nije mi dobro. Htela sam da je pitam kako može da je pusti samo ali onda pomislih Ćuti, Ana, u Kanadi su, boga pitaj kako će te shvatiti.

Marko od starta piški stojeći, tako ga je mm učio kada smo se odvikavali od pelena.




Maslacak15 -> RE: Kako naučiti dečaka da piški stojeći? (3.3.2018 19:08:19)

za piskenje u javnim toaletia se slazem. i ja mojima eksplicitno kazem da stoje, ali je kuci problem. i nemojte sad da me ubedjujete da su 100 % precizni posto ne verujem [sm=smiley36.gif] Narocito sto moji idu sami oduvek, znaci ja ih ne kontrolisem. I u proseku su ok, paze oni ali dzaba desi se kane vamo kane tamo..... Ali sta da radim kad nemam snage da budem potpuno nemica[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif] Oni bas insistiraju na tome da se sedi. I kad idu na rodjendane nekom u kucu itd nedaj boze da neko uklaviri da ne sedaju. Desilo mi se to jednom kad su bili bas mali tipa tri godine nije mali zatvorio vrata kako treba i vidjen je kako piski stojeci .... bad mother.




mama ivane -> RE: Kako naučiti dečaka da piški stojeći? (4.5.2018 10:20:00)

I ja imam problema sa sinom nece da piski stojeci nego sve sedi na nosi ili se upiski u pantalone uzas[sm=smiley13.gif]




vocicana -> RE: Kako naučiti dečaka da piški stojeći? (5.5.2018 7:59:24)

Moj sedi na nosi, za ovaj proces stojeci cemo sacekati. Moj nece d piski u tudjoj kuci, boze scuvaj, samo kod svoje kuce i u svojoj nosi. Ali sa drue strane drago mi je zbog toga.




MimaKos -> RE: Kako naučiti dečaka da piški stojeći? (21.7.2019 13:33:07)

Joj ovo me uskoro ceka, znam da su neke mame bile jako zadovoljne onim zabcem kao pisoarsto ima deo koji se vrti kad piske pa im bude zanimljivo





Duškić -> RE: Kako naučiti dečaka da piški stojeći? (31.8.2019 23:48:05)

Moj samo hoce na nosi ili da se drzi.
Seka rece da ce da naruci neki "pisoar "se valjda zove ili je grublje preveden.
Zabica i nisanis vrtesku pisom iii eto stojeci vezbanje.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>