RE: zrelost posteljice (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


Mala Elena -> RE: zrelost posteljice (9.11.2017 16:33:01)

Sa punih 37 nedelja , 1.stepen zrelosti.




isidora88 -> RE: zrelost posteljice (10.11.2017 14:36:43)

Maslacak moze li misljenje, posteljica II stepen zrelosti u 23.nedelji. Da nije malo rano za tu zrelost?




Srecko47E -> RE: zrelost posteljice (1.12.2017 0:52:47)

Ja se oko toga nisam opterecivala u smislu da zapitkujem.
Cak i kada su mi rekli na pregledu sta je i kako,morala sam da guglam.
Dr je bio jako skrt na recima.




isidora88 -> RE: zrelost posteljice (1.12.2017 19:28:43)

Maslacak?
Mene bas brine zrelost jer vidim da su nekima sa tim stadijumom posteljice u 9.mesecu savetovali mirovanje[sm=zmeden.gif]
Mereni su protoci i sve je ok sa te strane




Srecko47E -> RE: zrelost posteljice (1.12.2017 22:51:17)

Da li ti je doktor skrenuo paznju na mirovanje?
Po meni,da je nesto puj puj na lose savetovali bi ti strogo mirovanje.
Kazes da su protoci u redu,ne opterecuj se onda




Maslacak pomagaj




isidora88 -> RE: zrelost posteljice (1.12.2017 23:12:30)

Nije se dr obazirao na starost posteljice, dva dr su mi radila uz od kad mi je rrceno za starost posteljice ali su oboje rekki da su protoci dobri, ali me ipak brine sto je tako brzo sazrela.




bojana92 -> RE: zrelost posteljice (15.5.2018 21:47:53)

33-ca sam nedelja,danas sam bila na uz,beba je super,bas je napredovala :) Posteljica je drugi stepen.Da li je to normalno za ovu nedelju? Hvala :)




Maraj -> RE: zrelost posteljice (16.5.2018 7:42:20)

Bojana ja pojoma nemam. I ja sam pre 2 dana bila na uz. Tada sam bila tacno 29+1. Beba je naprednija 2 nedelje. Ona je 31+1. A na izvestaju pise:
Zrelost posteljice II ? III
Sta mu sad dodje ovaj znak pitanja. Mozda je i stamparska grrska. Mozda je htela da stavi kosu crtu /




vonavoj -> RE: zrelost posteljice (16.5.2018 15:05:56)

Bojana, da li si pusac?
Bas sam pitala dr sad kad sam bila na uz.meni je i dalje I stepen, a devojka kojoj je termin isto kad i meni III stepen..kaze sve zavisi kako ko zivi, pusi, jede..pojma nemam..
Ja kontam da beba manje napreduje sto je zrelija posteljica.




Maraj -> RE: zrelost posteljice (16.5.2018 16:57:36)

Pa da von tako bi trebalo. Al evo meni napisala dr da mi je posteljica II?III stepen zrelosti , a beba naprednija tacno 2 nedelje. Inace ja nisam pusac. I nikad nisam bila . Mm ne pusi tako da nisam ni pasivni pušač




Maraj -> RE: zrelost posteljice (16.5.2018 18:59:03)

E ja da se ispravim. Sad sam gledala moje papire. Ipak mi pise da je posteljica 1.na 2. tj pise I?II . Ne znam kako sam ja videla da je 2.na 3.




lesli -> RE: zrelost posteljice (8.9.2018 18:26:12)

Posteljica 3. stepen sa 37 nedelja, da li je to ok nalaz?
Ctg dobar. Ima jacih kontrakcija, ali nisu redovne jos. Plodove vode dovoljno, protoci ok, beba odgovara starosti trudnoce.
Nije bila moja dr, tako da sam vecinu ovih stvari procitala na izvestaju. Za 3 dana kontrola kod moje dr, pa da priupitam ovde sta to znaci dok je ne vidim.

Inace, kada je poslednji put ona radila uz u 33. ili 34. (ne secam se tacno) mislim da je posteljica bila stepen 0. Da li je moguce da je za tako kratak period od 0 dosla do 3? [sm=zmeden.gif]




Maslacak15 -> RE: zrelost posteljice (8.9.2018 21:39:24)

lesli sacekaj tvoju doktoru. Zrelost posteljice kao i kolicina plodove vode jako zavise od ispitivaca. To su tako opisne kategorije i ko zna sta je ona videla i istripovala pa je stavila u 3. kategoriju. Inace i da jeste treca tako pred kraj to je ok nalaz, nije nista da se brines.




vonavoj -> RE: zrelost posteljice (8.9.2018 21:43:53)

Moguce,ali to nista ne znaci,nije za paniku. Devojka je imala 3ci stepen 3 nedelje pre porodjaja,termin nam je bio isti dan,a meni I stepen..porodila se jedan dan pre mene..




lesli -> RE: zrelost posteljice (8.9.2018 23:58:31)

Hvala [sm=smiley31.gif]

Ali onda mi tek nije jasno sto su radili uz, kao da nije moglo da ceka da se dr vrati sa odmora. [sm=zmeden.gif]
Pritom ctg je bio ok.

Maslacak, ako je stvarno 3. stepen, sta to znaci, da ce cesce raditi ctg i uz? Sad su mi zakazali na manje od 7 dana...




nata11 -> RE: zrelost posteljice (13.5.2019 15:51:35)

33 nedelja posteljica III stepen zrelosti. Beba 2 kg. Malo smanjena kolicina plod. vode.


Sta dovodi do toga da posteljica bude veceg stepna zrelosti i da li uopšte postoji pravilo kada prelazi iz 1 u 2,3 stepen? 
Da li na stepen zrelosti moze uticati trombofilije tj. terapija za istu?
Vidim da se u prethodnim kom spominje mirovanje. Meni nije savetovano nikakvo mirovanje ili dodatna terapija.




vonavoj -> RE: zrelost posteljice (13.5.2019 15:56:03)

Meni je dr rekao da ima veze da li je neko pusac...po meni ima logike da trombofilija ima veze,to je ipak protok krvi kroz posteljicu. Sta ti je dr rekao? Po njemu je to ok?




nata11 -> RE: zrelost posteljice (13.5.2019 15:59:47)

Da radio je i dopler (tako se valjda zove), merio protok krvi, kontrola tek za 3 nedelje. Nema  potebe ranije.


Jel to 3 stepen znaci da je posteljica spremna za porodjaj? 




Maraj -> RE: zrelost posteljice (13.5.2019 16:01:59)

Nato...Pa da...to bi trebalo da znači
Što se količine plodove vode tiče...pij više tečnosti. Tj bar se trudi da piješ vise




Maraj -> RE: zrelost posteljice (13.5.2019 16:03:37)

Meni su na dan porođaja radili uz. I videli veću količinu plodove vode. A dan pre je bila ok. Tj celu trudnoći je bila uredna količina




Filadendronka -> RE: zrelost posteljice (13.5.2019 16:17:58)


Nato, navodno pusenje utice na brze sazrevanje posteljice. A za smanjenu kolicinu plodove vode isto nema bas jasnog stava. Svakako unosi sto vise  tecnosti, svakako nece skoditi. 
IZVORNA PORUKA: nata11

33 nedelja posteljica III stepen zrelosti. Beba 2 kg. Malo smanjena kolicina plod. vode.


Sta dovodi do toga da posteljica bude veceg stepna zrelosti i da li uopšte postoji pravilo kada prelazi iz 1 u 2,3 stepen? 
Da li na stepen zrelosti moze uticati trombofilije tj. terapija za istu?
Vidim da se u prethodnim kom spominje mirovanje. Meni nije savetovano nikakvo mirovanje ili dodatna terapija.






Sanidej -> RE: zrelost posteljice (13.5.2019 16:20:21)

Nato, bitno je da su parametri poput protoka krvi dobri, znaci da beba dobija dovoljno kiseonika i hrane i napreduje. Stupnjevi zrelosti posteljice imaju klasifikaciju po nedeljama trudnoce, ali odstupanje ne znaci obavezno da postoji patologija.




nata11 -> RE: zrelost posteljice (13.5.2019 16:21:19)

Nisam pusac.


Tek pre par dana mi povecase dozu fraxia a nabacila sam kg poprilicno, pa je mozda i tu caka. 
Primljeno k znanju, nalivam se od danas. 😀




bubulence -> RE: zrelost posteljice (13.5.2019 16:36:03)

Nato, nista strasno ako je protok krvi i kiseonika ok. Meni je oko 35.nedelje oba puta posteljica bila III stepen, i to je valjda normalno, tako da ovo  2 nedelje ranije sigurno nije alarmantno...

Samo ti uzimaj sto vise tecnosti i odmaraj... Nema brige... 




vonavoj -> RE: zrelost posteljice (13.5.2019 16:47:08)

Zrelost je individualna,meni je bila II stepen na poslednjim uz u 9om mesecu..a III znaci da je spremna za porodjaj. Stanje vode se menja iz dana u dan,nalivanjem se nadoknadi. Ako ti dr nije nista rekao,znaci da nema mesta za brigu,jos malo!




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>