RE: Ishrana deteta na moru (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Ishrana dece



Poruka


Fancy girl -> RE: Ishrana deteta na moru (31.5.2011 7:12:06)

Mi ocigledno necemo ni moci na more bar dok A ne bude imao 2-3 god. Ima skroz nenormalan apetit. Od rucka hoce jedino supu a meso i povrce jok.[sm=hudicek1.gif] Od slatkih stvari ni on ne zna sta voli a kamoli ja....[sm=smiley35.gif][sm=smiley35.gif][sm=smiley35.gif][sm=smiley7.gif]




minavb -> RE: Ishrana deteta na moru (31.5.2011 9:58:35)

IZVORNA PORUKA: Nensi RR

Kako ste kuvale rucak detetu na moru?
Interesuje me konkretno meso,ne mogu da odem u prodavnicu i da trazim 70-80g mesa [sm=zmeden.gif]
A pretpostavljam da u apartmanu nema zamrzivac,pa da kupim vise i podelim u paketice...

Neno, ja nosim juvitanu za rucak, cokolino, vockice hipp, kravicu, krem sir i vocni jogurt, u Grckoj cu da kupim jogurtic, kifle i ostalo a da kuvam necu. Lepo jede juvitanu, nece mu nista faliti da 10ak dana ne jede moje splacine.




majathegreat -> RE: Ishrana deteta na moru (31.5.2011 13:34:48)

Mi idemo na Tasos 20 dana. Ima tamo sve da se kupi osim čokolešnika naravno koji pod obavezno moram da ponesem.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image] A pošto moje dete sada sve jede, kontam da ćemo se uglavnom hraniti u restoranu. Poneću naravno nekoliko kupovnih omiljenih, ali kao što rekoh tamo ću se snabdevati, a iskustva vam prenesem kad se vratimo.




Shishica -> RE: Ishrana deteta na moru (31.5.2011 15:10:50)

Mi cemo ovako.. dete ce imati tacno 14. meseci:

* kulja
* griz
* plazma
* cokolino
* kasice gotove sa mesom (koristicu ih kao sosic uz pirinac ili hleb i tako..)
* Povrce, voce i jaja i mlecne proizvode cemo tamo kupovati..

I naravno jescemo giros svi zajedno [sm=smiley1.gif]




Didy -> RE: Ishrana deteta na moru (2.6.2011 14:03:59)


IZVORNA PORUKA: Fancy girl

Mi ocigledno necemo ni moci na more bar dok A ne bude imao 2-3 god. Ima skroz nenormalan apetit. Od rucka hoce jedino supu a meso i povrce jok.[sm=hudicek1.gif] Od slatkih stvari ni on ne zna sta voli a kamoli ja....[sm=smiley35.gif][sm=smiley35.gif][sm=smiley35.gif][sm=smiley7.gif]


Stefanu se na moru nenormalno otvorio apetit. Samo je jeo i jeo, više nisam imala ideja šta da mu dajem. Ponekad je jeo i moj ručak i slanu kašicu i sveže voće i voćnu kašu i griz i pečeno žumance s hlebom i jogurt i keksa i sve to u istom danu.[sm=zmeden.gif] Tamo sam mu prvi put dala i voćni jogurt jer mi je ponestalo inspiracije za raznovrsnošću.[sm=smiley36.gif]
Tako da, Fancy girl, ne bih se odrekla mora samo zbog navedenog razloga.[sm=smiley1.gif]




Nensi* -> RE: Ishrana deteta na moru (2.6.2011 18:24:16)


IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: Nensi RR

Kako ste kuvale rucak detetu na moru?
Interesuje me konkretno meso,ne mogu da odem u prodavnicu i da trazim 70-80g mesa [sm=zmeden.gif]
A pretpostavljam da u apartmanu nema zamrzivac,pa da kupim vise i podelim u paketice...

Neno, ja nosim juvitanu za rucak, cokolino, vockice hipp, kravicu, krem sir i vocni jogurt, u Grckoj cu da kupim jogurtic, kifle i ostalo a da kuvam necu. Lepo jede juvitanu, nece mu nista faliti da 10ak dana ne jede moje splacine.


Vuk nece kupovne slane kase [sm=smiley13.gif] Da hoce,znala bi sta bi,a ove Lino cu poneti,mlevenu plazmu,griz i tako to...




LillyT -> RE: Ishrana deteta na moru (3.6.2011 22:41:29)

Nensi, prošle godine su ovi što su imali stariju decu kupovali kašice tamo (bili smo u Grčkoj), koliko se sećam, neke Aptamil su bile i kažu da su super. Jbg, meni je L tada sisala (i jela pahuljice), baš mi žao što joj nisam kupila, nema ih kod nas, a vidim da su mame bile zadovoljne njima.




ishler -> RE: Ishrana deteta na moru (20.5.2012 16:37:59)

Mi cemo ove godine ici na more kada beka bude imala godinu dana.Posto nece jesti sve sto i mi a alergicna je na jaja,nemam predstavu kako tamo da je hranim.Ne jede kupovne kasice sve joj kuvam.Ono sto je problem kako tamo kupiti meso?kako ste vi sa vasim bebama?




branki* -> RE: Ishrana deteta na moru (20.5.2012 21:52:10)

jao,ja sad vidim ovu temu.ja cu nositi griz,palentu,mlev.keks,cokolino i nan 3.mislim da nosim blender.ne znam da li tamo bozi da kuvam ili da nosim odavde sve vocne i mesne kase,posto cemo biti u studiu,tako da imamo sporet i frizider.mada,mislim da cu tamo malo iskulirati bozinu ishranu,ne mogu stvarno,pa i meni je odmor.ishler,ne znam,vi ste u hotelskoj sobi,tako?a,da probas sad vec po malo da je navikavas na gotove mesne kase?




minavb -> RE: Ishrana deteta na moru (20.5.2012 22:35:44)

Branki, ja sve nosila u teglicama, pisala sam baš na ovoj temi, i Vanja je tamo je bolje nego ikad u životu. [sm=smiley1.gif]




branki* -> RE: Ishrana deteta na moru (20.5.2012 22:38:57)

mina[sm=smiley1.gif]
a,ponecu i supe u kesicama,volimo mi,a i boza poceo da ih jede od skoro.pojede celu kutlacu supe sa rezancima,za nekoga nista,ali za nas mnogo,bas sam ponosna[sm=smiley1.gif]




gagana83 -> RE: Ishrana deteta na moru (21.5.2012 0:27:00)


IZVORNA PORUKA: minavb

Branki, ja sve nosila u teglicama, pisala sam baš na ovoj temi, i Vanja je tamo je bolje nego ikad u životu. [sm=smiley1.gif]

Sve isto i kod nas.




ishler -> RE: Ishrana deteta na moru (21.5.2012 10:47:33)

Branki idemo u apartman bas zbog te ishrane...
Posto ne dajem kasice ne znam kakve su te za decu od godinu i kusur dana?




madre -> RE: Ishrana deteta na moru (21.5.2012 11:21:05)

znam da milupa ima super kasice za starije bebe[sm=smiley1.gif] pogledaj u liliju...




Anoniman -> RE: Ishrana deteta na moru (21.5.2012 11:33:57)

IZVORNA PORUKA: ishler

Mi cemo ove godine ici na more kada beka bude imala godinu dana.Posto nece jesti sve sto i mi a alergicna je na jaja,nemam predstavu kako tamo da je hranim.Ne jede kupovne kasice sve joj kuvam.Ono sto je problem kako tamo kupiti meso?kako ste vi sa vasim bebama?


Gde idete i čime?
Zamrzneš meso, staviš patrone i meso u frižider tašnu, i gotova stvar.
Mi smo do Grčke išli u dva dana, spavali smo u Makedoniji, gde su sve što sam ponela stavili u njihov zamrzivač, sledeći dan nastavili. Ako putujete danju, vrlo verovatno će se otopiti, dok noću može mnogo duže da drži.
Recimo, nama je danju, posle 4-5 sati vožnje (do makedonije) počelo da pušta, dok noću, kada smo išli u cugu do Grčke, sve je ostalo zamrznuto posle 10 sati vožnje.




Jeca* -> RE: Ishrana deteta na moru (21.5.2012 11:37:21)

ja mislim da u ovome nema šanse da pusti
[image]http://www.takolako.rs/user/include/takolako/images/items/bravo25B.gif[/image]




Snelle -> RE: Ishrana deteta na moru (21.5.2012 11:50:39)

Zna li neko gde mogu da kupim ručne torbe ili rančeve koji se nose na plažu, a drže određeno vreme hladnim sok, vodu...?




branki* -> RE: Ishrana deteta na moru (21.5.2012 12:54:43)

snelle,ja sam jedne godine takvu torbu narucila iz oriflejma.mozda ima po velikim marketima-merkator,tempo...




Jeca* -> RE: Ishrana deteta na moru (21.5.2012 12:55:29)

to uvek ima u Veru, znam da svake godine izbace taj letnji program. Ima sigurno i po drugim marketima




Anoniman -> RE: Ishrana deteta na moru (21.5.2012 12:59:46)

Da, moja nije tako tvrda, nego neka glindžava, mislim da ću ove godine poneti tu tvrdu. 




marince1 -> RE: Ishrana deteta na moru (21.5.2012 13:02:00)


IZVORNA PORUKA: Snelle

Zna li neko gde mogu da kupim ručne torbe ili rančeve koji se nose na plažu, a drže određeno vreme hladnim sok, vodu...?

U idei,ja kupila prosle godine ,a vidim da ima i sad potpuno ista




ishler -> RE: Ishrana deteta na moru (21.5.2012 15:40:49)

Isli bismo kolima u Grcku,pa zato ne znam sta bih sa mesom.[sm=smiley13.gif]




madre -> RE: Ishrana deteta na moru (21.5.2012 16:39:52)

snele, pogledaj u interexu, cini mi se da sam videla tamo[sm=smiley1.gif]




Snelle -> RE: Ishrana deteta na moru (21.5.2012 23:05:21)

Hvala madre, bila sam pre neki dan ali ih nisam spazila. Pogledaću opet!




JMPM -> RE: Ishrana deteta na moru (21.5.2012 23:24:12)


IZVORNA PORUKA: gagana83


IZVORNA PORUKA: minavb

Branki, ja sve nosila u teglicama, pisala sam baš na ovoj temi, i Vanja je tamo je bolje nego ikad u životu. [sm=smiley1.gif]

Sve isto i kod nas.

Kod nas ovo nije bio slucaj.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>