RE: Humus / hummus (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


Bambino1 -> RE: Humus / hummus (16.3.2023 20:57:36)

Zdravo. Videh da ima tema i o ovome. Da li ste pravili humus od przenih leblebija? Kupila sam da napravim, nisam nikad pravila pa ne znam da li se i te proprzene potope u vodu ili...? Hvala. 😄




dunja RR -> RE: Humus / hummus (16.3.2023 22:13:16)


IZVORNA PORUKA: milicicak

Upravo ga pravim a AnaRR je pitala kako pa da zapisem :)
Prvo Tahini:
100g susama isprzim na teflonu da porumeni. Savet, nemojte sve odjednom, lakse je iz nekoliko puta, brzo zagori pa nije lep. Mora da se stalno mesa i nakon zavrsetka przenja ga prospem na hladan tanjir da se sto pre ohladi.
Sameljem u pastu u baby buletu i gotov je :) ne dodajem maslinovo ulje jer se kada je posuda u kojoj miksate puna vrlo brzo i lako pretvori u pastu. Ako ga pravite u obicnom secku onda bi trebalo dodati malo maslinovog ulja.
500g leblebija potopim da odstoje preko noci pa sutradan prospem vodu i skuvam u novoj.
Procedim, pa u secka dodam tahini, cen belog luka, 2 kasike maslinovog ulja, sok od pola limuna i soli po ukusu pa miksam dok se ne dobije glatka pasta. Kolicinu belog luka, limuna i soli mozete prilagoditi po svom ukusu i naravno dodati zacine po zelji. Ja nekad odvijim deo pa dodam persun ili alevu papriku i jos malo izblendam.
Najvise ga volimo na tost hlebu sa parcetom slanine i paradajzom.


Znači možei u secku? Sjajno!




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]