RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


mama Jo -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (30.4.2018 7:37:57)

Da to su normalne reakcoje




MimaKos -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (30.4.2018 7:40:01)

Ali ako nesto krenes slabost da osecas jace obavezno lekaru, nemoj da se igras..




Bufce -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (21.11.2018 9:09:43)

Zdravo svima. Ja sam nova na forumu i nisam znala kako ovo sve funkcionise pa otvorila sam novu temu za ovo [sm=smiley19.gif] izvinjavam se svima.

Ja sam radila insiminaciju 12/11/2018 i primam utrogestan trenutno. Ovo je drugi put kako radim insiminaciju i drugi put kako uzimam Utrogestan. Prvi put imala sam sve najnormalnije PMS simptome i dobila naravno, ovaj put, ja nemam nijedan jedini simptom. Niti nadutost, niti bol u grudima niti migrenu ( inace patim od PMS 12 do 10 dana pre menstruacije a trebam "dobiti" 28.11.2018.) Pitala sam doktora jel normalno da nemam simptome zbog Utrogestana, on je rekao moguce je. Ali me brine to sto sam prosli put imala sve simptome naravno i prva insiminacija bila je drugacija od druge . Nisam na prvoj osetila nista a na drugoj maltene pocela plakati ( neka slicna bol kao kad sam radila HSG ) .

Molila bih vas da mi kazete dali imate neka slicna iskustva sa Utrogestanom. Znam da ima nas mnogo koji cekamo i analiziramo nase telo ali eto ako bih mogao neko da odgovori bila big presrecna.

Hvala puno!




dejana007 -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (21.11.2018 9:19:58)

Ja jedino sto mogu reci iz svog iskustva je to da mi je utrogestan odlagao ciklus ali i spontani. Dr mi je uvek rekao ako je trudnoca ok utrogestan ce pomoci ako nije nakon prestanka koriscenja utrogestana dobices. I tako je i bilo. Imala menstrualne bolove i kad prestala da kiristim utrogestan posle 2 dana krenulo krvarenje. Kako njegovo uzimanje utice na pms simptome ne znam ali ovo je bilo moje iskustvo. S tim sto mi.je u prvoj trudnoci pomogao.




Bufce -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (21.11.2018 9:46:47)

Havala Dejana007,

Neznam... zbunjena sam... mozda i sve je to psiha moja koja jednom je uspela i da prolongira menstruaciju misleci da se radi o trudnoci [sm=smiley13.gif]... Ajde videcemo u Ponedeljak sta ce biti... Nadam se da je istina ono " Trudnoca bez simptome". Ali ipak ako ima neko iskustvo kao moje ili slicno, bila bi zahvalna.

Izvinite za jezik nisam iz Srbije ali trudim se :)




Maslacak15 -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (21.11.2018 11:31:44)

Tesko je to reci Tako rano.moje iskustvo je da se prvisimptomi trudnoce pojavljujru tek posle implantacije, znaci najmanje deset_ak Dana posle oplodnje...navijamo da se obradujes.




Bufce -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (21.11.2018 11:58:50)

Havala puno na odgovoru. I ja tako mislis da samo ensto umisljam i da se nemogu opustiti. Kako god, javi cu vam u Ponedeljak kakav ce biti rezultat. Ako opet bude negativan idemo na Vantelesnu. Hvala puno od srce jos jednom.

Lep dan [sm=smiley36.gif]




emicaa -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (9.9.2019 9:33:42)

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Zdravo buduce mame, poslednji ciklus mi je bio 17. jula i danas sam zavrsila na ginekologiji zbog krvarenja, gde mi je prepisan Utrogestan i Palitrex, Utrogestan ujutru i uvece dok Palitrex na 6 h, imala sam grceve ali ne ovoliko jake bolove kao veceraas,cak su me i probudili pa me zanima da li se nekom desilo ovako nesto i da li je ginekolog prepisao dobru terapiju? 






nata11 -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (9.9.2019 18:12:08)

Ja sam za krvarenje dobila Utrogestan 3x 300, antibiotik + inekcije progesterona.


Sta kaze UZ ?  Ti si u bolnici kako sam shvatila? 




lesli -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (9.9.2019 20:49:01)

Slicno kao kod Nate. Utrogestan 3x200 od transfera. Kada sam prokrvarila, dodali su progesteron depo na 3. dan i klinika gde je radjen VTO je trazila da se uvede i antibiotik. Palitrex ako se je varam. 2x500mg na 12h.




lesli -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (9.9.2019 20:52:02)

E da i  svako krvarenje (a krvarila sam mesec i po) je bilo isto propraceno jakim bolovima. Uzrok nepoznat. Ako je na uz sve ok, moze da bude dobro na kraju. Ali da je uzasno stresno, jeste. Drzimo palceve!




jane1 -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (13.9.2019 20:08:06)

Utrogestan se propisuje totalno nekriticki od strane ginekologa na pocetku trudnoce "da pripomogne".




Stranica: <<   < Prethodna stranica  51 52 53 54 [55]