Dete kod nutricioniste (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Ishrana dece



Poruka


Maya21 -> Dete kod nutricioniste (28.10.2011 10:34:44)

Eto mene i ovde...
Matej ima ne veliki, ali dovoljan visak kg za konsultacije sa nutricionistom...
Dobili smo plan, koji je u sustini samo malo strozija verzija onoga sto sam ja pocela da primenjujem malo po malo pre oko 3 meseca...
Tesko mi je da mu branim ono sto voli, ipak je on mali, ali bar cu biti mirnija kasnije, kad se sve dovede u red, a znam da hoce [sm=smiley1.gif]
Ispada da pisem sama sebi. Mislila sam da bi bilo korisno da imamo i ovu temu, mozda nekome bude trebala...





minavb -> RE: Dete kod nutricioniste (28.10.2011 10:38:44)

[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




Maya21 -> RE: Dete kod nutricioniste (28.10.2011 10:39:46)

mina[sm=smiley31.gif]




minavb -> RE: Dete kod nutricioniste (28.10.2011 10:41:42)

Ako ti treba ideja za recepte, piši. 




Jeca* -> RE: Dete kod nutricioniste (28.10.2011 11:21:48)

Mayo, ima i ova tema KLIK
a...ako nije tajna, koliko je visok i koliko težak? i da li si ti to odlučila ili te je pedijatar uputio?




Maya21 -> RE: Dete kod nutricioniste (28.10.2011 11:41:51)

uputio me pedijatar, on onako na oko ne izgleda kao neko ko ima visak, mozda malecni, ima stomacic... ali je nju vise zabrinulo sto smo mi krenuli sa nekom nazovi dijetom uz njenu konsultaciju a on je i dalje dobijao kg... bas smo se merili u utorak na konsultacijama visok je 130cm a ima 33kg... jeste to visak ali na njemu kazem se ni ne vidi toliko.
Mina ga je videla skoro pa moze ona iskreno da vam kaze, a i Nedja, mada mozda nas dve nismo dovoljno objektivne jer je on nas [sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: Dete kod nutricioniste (28.10.2011 11:45:49)

Koliko mogu da budem objektivna, Maki ima takav višak da mu nije potrebno ništa rigorozno, i ne toliko zbog sadašnje kilaže koliko zbog sklonosti ka dobijanju kg i kasnijim potencijalnim problemima ako stvari izmaknu kontroli[sm=smiley1.gif]




minavb -> RE: Dete kod nutricioniste (28.10.2011 11:47:51)

Maki, meni je izgledao kao većina dece u tom uzrastu. Jeste debeljuca, ali mi ne izgleda zabrinjavajuće, ima mnogo deblje dece, od njega. E sad, to što dobija na težini i pored tvoje korekcije ishrane, može da zabrinjava, ali treba uzeti u obzir i to da on možda krišom ćopa čipsa i čokoladica. Moja drugarica je našla ćerkine kese čipsa iza veš mašine. Mala se zaključa u kupatilo i jede.




Maya21 -> RE: Dete kod nutricioniste (28.10.2011 11:50:01)

ma ne copa on nista sa strane, bas ga kontolisemo... jedino kad je kod mojih(tamo je svaki dan) ali moji mi govore da se pridrzavaju dogovora... ko ce ga znati... valjda me ne lazu [sm=smiley29.gif]




Anoniman -> RE: Dete kod nutricioniste (28.10.2011 11:51:52)

Majo, sve i da te tvoji lažu, Maki je takvo dete da ne bi mogao to da ti sakrije. Pa ja sam ga preko telefona pitala da li smem da mu napravim kolače, a on je duša rekao da to moram da se dogovorim sa njegovom mamom zato što je on na dijeti. Eto, koliko je on odgovoran i savestan[sm=smiley27.gif]




minavb -> RE: Dete kod nutricioniste (28.10.2011 11:51:53)

Nadam se, to je ipak za njegovo dobro. Trenira li nešto?




Maya21 -> RE: Dete kod nutricioniste (28.10.2011 11:53:44)

plivanje 3 puta nedeljno vec dve godine [sm=smiley1.gif]




minavb -> RE: Dete kod nutricioniste (28.10.2011 11:56:37)

Predlog, dajte ga  na vaterpolo. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Maya21 -> RE: Dete kod nutricioniste (28.10.2011 11:59:04)

cuti, on zivi za dan kad ce da krene na vaterpolo ali mi je jos mali, a i grupice su tek kad krenu u skolu [sm=smiley36.gif] znaci sledece godine [sm=smiley1.gif]




minavb -> RE: Dete kod nutricioniste (28.10.2011 12:00:26)

Čekaj, koliko on beše ima? 




Maya21 -> RE: Dete kod nutricioniste (28.10.2011 12:01:09)

6, nestali mi tikeri, a mrzi me da ih pravim opet [sm=smiley1.gif]




minavb -> RE: Dete kod nutricioniste (28.10.2011 12:05:42)

Pa on je baš visok. Baš ću da pitam muža kad bi mogao da krene, mm je igrao vaterpolo i bio trener.




Maya21 -> RE: Dete kod nutricioniste (28.10.2011 12:08:55)


IZVORNA PORUKA: minavb

Pa on je baš visok. Baš ću da pitam muža kad bi mogao da krene, mm je igrao vaterpolo i bio trener.

znam to darling... a da visok je, na dedu, i on je igrao vaterpolo [img]http://www.cosgan.de/images/midi/sportlich/h015.gif[/img]




minavb -> RE: Dete kod nutricioniste (28.10.2011 12:12:07)

Suuuuper! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image] Problem rešen, biće fit sportista kao Miloš Korolija.




Jeca* -> RE: Dete kod nutricioniste (28.10.2011 12:20:16)

Pre neki dan meni Luka "kuka" da mu dam nešto slatko. A ja pokušavam da mu to redukujem jer u poslednje vreme za moj ukus jede previše slatkiša. Nije to puno, ali ja bih želela da jede manje. Ok...faza, ali ja mu doziram max. I sad, kaze on meni, mama jel mogu da dobijem neki mali slatkis (to mu je neka nova fora, negde je to pokupio jer nije pre trazio, a ni dobijao puno). Ja kazem onako saljivo: ne moze, bices bucko
a on ce: ali mama ja sam lepi bucko
[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Maya21 -> RE: Dete kod nutricioniste (31.3.2012 9:31:49)

Evo mene da javnem da smo se resili viska [sm=smiley1.gif] Maki je sad pravi zgodnisa, dr se iznenadila kad ga je videla posle 3 meseca. Najbolje je sto nista drasticno nismo menjali nacin ishrane ( i ja kad drzim dijetu samo modifikujem jelovnik, ne izgladnjujem se ) izbacili grickalice i slatkise [sm=smiley1.gif]

Evo kako sad izgleda

[img]http://www4.slikomat.com/11/0331/wjj-IMG-02.jpg[/img]




indy_25 -> RE: Dete kod nutricioniste (31.3.2012 11:38:45)

Bravo Maki [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] bas si zgodan




Adriana83 -> RE: Dete kod nutricioniste (11.8.2012 19:14:27)

Mame ,treba mi jedan savet.Dr nas je uputila kod nutricioniste jer smatra da moje zabice treba vise da dobijaju na tezini.Treba da zakazem pregled u decijoj bolnici pa me zanima kakva su vasa iskustva sa lekarima tamo?Imate li neku preporuku kod koga da ih vodim?




Adriana83 -> RE: Dete kod nutricioniste (13.8.2012 11:14:40)

Niko? Hmmmm...




Modessty -> RE: Dete kod nutricioniste (13.8.2012 11:23:45)

koliko vidim imaju 8 meseci?! I kod nutricioniste?! ja sam stvarno zbunjena. Zar nisu previše male za tako nešto? Pa ima vremena za njih! Kako tebi izgledaju?
Nama je dr u početku stalno govorila kako on malo dodaje na težini. A ja videla da dete raste i da se lepo razvija i da je zdrav - nikad nije bio bolestan. I kad smo otišli na kontrolu sa punih godinu i mesec dana, dr je uradila grafik rasta od rodjenja i rekla kako je on super i kako ima manju težinu od proseka za taj uzrast ali veću visinu od proseka. Mislim da po nekda mlao preuveličavaju.
Nije loše da odeš za svaki slučaj. Bolje da odeš i vidiš šta će da ti kažu nego da se sekiraš oko toga.




Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>