Pavloviceva mast (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Alergija



Poruka


oliveradj -> Pavloviceva mast (22.12.2008 11:39:34)

Ja od rodjenja koristim Pavlovicevu mast i ne bih je menjala. Nedavno sam iz price cula da je u Hrvatskoj povucena iz prodaje da sadrzi bornu kiselinu koja je kancerogena. Kazu da je odbacene i u pojedinim zemljama EU i da je izgubljeno joj pravo na izvoz. Ovo su sve stvari koje sam cula u prolazu i ne mogu da verujem. Na HTV sam gledala da u nekoj emisiji ocrnjuju Pavlovicevu verovatno da bih nasli razlog da neki slican proizvod plasiraju na trziste. Sta znate o tome???
Ovo sam dobila na jednom forumu:

Beograd -- Jedna o najpopularnijih krema za bebe, Pavlovićeva mast, nedavno je povučena iz prodaje u pojedinim prodavnicama u Hrvatskoj.


Odluku nije doneo niko od nadležnih već roditelji, koje je, kako je objašnjeno u hrvatskim medijima, zabrinuo podatak o zastupljenosti borne kiseline u tom preparatu za negu beba. Doktor Vojislav Pavlović za B92 odbacuje optužbe o štetnosti kreme koju njegova porodica decenijama proizvodi.

Za 60 godina, koliko je deca koriste, Pavlovićeva mast apsolutno nikada nikome nije naškodila, kaže on. I pojedini pedijatri dele stav da roditelji nemaju razloga za brigu.

Originalna Pavlovićeva mast povučena je iz nekih prodavnica u Hrvatskoj nakon vesti da ona sadrži bornu kiselinu, koja se kod beba brže resorbuje i može da izazove trovanje.

Prema izveštajima hrvatskih medija, razlog za povlačenje je, kako su im objasnili u tim trgovinama, pritisak zabrinutih roditelja, a ne zvanična zabrana.

Doktor Vojislav Pavlović, sin tvoraca originalne Pavlovićeve masti, kaže da se borna kiselina u tropostotnom rastvoru nekada široko primenjivala, pogotovo u pedijatriji i ginekologiji, ali da se više ne preporučuje.

Međutim, mast koju ta kompanija proizvodi sadrži svega 0.36 procenata ove kiseline, što se u 60-godišnjoj praksi pokazalo kao neškodljivo, objašnjava Pavlović.

"Radi se u bornoj kiselini koja se nalazi u jednom izuzetno minimalnom procentu. Praktično apsolutno neškodljivom kao korigens", kaže on.

"Ali, jednostavno, njima je to u tom, ne znam kom slučaju zasmetalo. I onda su počeli da govore o tome kako može da se javi osip, kako može da se javi proliv. Za 60 godina apsolutno deci na tlu Srbije i Jugoslavije i šire, apsolutno se ništa nije dešavalo", kaže on.

Doktor Pavlović napominje da je njihova krema više puta ispitivana u nadležnim insitucijama i u Srbiji i u Hrvatskoj i da su rezultati pokazali da je potpuno neškodljiva.

Dečja lekarka Doma zdravlja Voždovac, doktorka Milena Agatonović, kaže da svi preparati koji su prošli kontrolu nadležnih i nisu povučeni iz prodaje mogu slobodno da se koriste. Ona za B92 kaže i da do danas nije čula za slučaj da je Pavlovićeva mast nekom štetila.

"U poslednjih 25 godina, kako se bavim pedijatrijom, nisam primetila da se roditelji žale na neke nus-posledice korišćenja Pavlovićeve masti. Tako da mislim da nema nikakvih problema za njeno dalje korišćenje", smatra ona.

Ceo slučaj je zapravo pokrenut zbog preporuka EU da se borna kiselina ne koristi u preparatima za negu beba. Njihova istraživanja naime pokazala su da ona u tropostotnom rastvoru štetno utiče na razvoj fetusa kod životinja.





Anoniman -> RE: Pavloviceva mast (22.12.2008 11:56:31)

Odmah da se ogradim - nisam pročitala ceo text, ali sam shvatila da je problem u bornoj kiselini. Uopšte ne mogu da se setim za šta sam je koristila. Ali znam da sam tražila bornu kiselinu u apoteci... dal je bilo za mene ili za dete... nemam pojma. Ali pobogu, ne bi me lekar slao da je kupujem da je kancerogena.

To da je Pavlovićeva mast zabranjena u svetu nije novost. U Americi se ne koristi već jako dugo... u smislu da ako ideš kod prijatelja ne smeš da je poneseš jer ti je na granici uzmu.

I ja sam je koristila i ne bih je menjala ni za šta na svetu.

Uostalom, i nas su time mazali, pa ne vidim da nam baš nešto fali.




Jeca* -> RE: Pavloviceva mast (22.12.2008 12:00:08)

Meni je isto Pavlovićeva super! Koristila je moja mama za svo troje, pa moja sestra, sad i ja njome mažem Luku...i ne planiram da je menjam. A rastvorom borne kiseline ja Luki čistim okice i sl (Acidi Borici)




Anoniman -> RE: Pavloviceva mast (22.12.2008 12:02:05)

Pa da... znam da smo za nešto koristili... I pišu mislim da smo time čistili... sve... jer je slabo i sterilno...




Jeca* -> RE: Pavloviceva mast (22.12.2008 12:04:13)

Da, ja mu time čistim i pišu. Nekad mu prebrišem pre kupanja i vratić i ispod pazuha. U porodilištu nam rekli možete i razblaženim alkoholom [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image], ali ja radije ne bih da detetu sušim kožu. Pa zato acidi borici koristim za sve!




oliveradj -> RE: Pavloviceva mast (22.12.2008 12:56:07)

Ja sam je kao dete jela obozavala sam kreme da jedem i nije mi bilo nista i sada je koristim grebem se od deteta i ne mogu da verujem da nas tako ocrnjuju. Ocrnjuju sve sto valja provereno ima tradiciju i kvalitet.




MERYEN -> RE: Pavloviceva mast (22.12.2008 22:22:33)

I mi koristimo pavlovicevu,i ne planiramo da je menjamo.




Anoniman -> RE: Pavloviceva mast (29.4.2010 23:19:39)

O Pavlovićevoj masti čitajte odavde, pa dok traje diskusija: KLIK




marinic -> RE: Pavloviceva mast (6.4.2016 18:42:02)

mi pavlovicevu koristimo od rodjenja i ne menjamo je[sm=bravo.gif]




Dragce86 -> RE: Pavloviceva mast (30.6.2017 13:56:08)

Cim je nesto dobro i povoljnije od novih farmaceutskih proizvoda, odmah mora da se smisli nacin na koji ce se kompromitovati i izbaciti iz upotrebe :( Ja mislim da to sad i sa Pavlovicevom mascu rade. Ja sam njom zadovoljna!




veselicaa -> RE: Pavloviceva mast (30.6.2017 14:03:50)

Imam je uvek,ali sada najvise koristim vitaminsku mast od galafarma,predivno mirise[sm=smiley1.gif]




Duškić -> RE: Pavloviceva mast (30.6.2017 15:33:51)

Ja koristim pavlovicevu deci..a i weledu.




Dragce86 -> RE: Pavloviceva mast (6.7.2017 15:01:16)

Opet smo nabavili novu zalihu Pavloviceve, sjajna je i ne odustajemo od nje ;)




nekicamimi -> RE: Pavloviceva mast (6.7.2017 15:04:05)

Najbolja krema za bebe!




dddaca -> RE: Pavloviceva mast (14.7.2017 20:14:42)

Koristimo je i mi povremeno, malu nju, malo Sudocrem




Tatjana.87 -> RE: Pavloviceva mast (15.9.2017 16:44:13)

Takodje Pavlovic tradicija i sudokrem je odlican.




krin 40 -> RE: Pavloviceva mast (15.9.2017 16:58:03)

Ja koristim šta mi padne pod ruku..pavlovićeva,sudocrem,seba med..itd




Dragce86 -> RE: Pavloviceva mast (18.9.2017 0:44:59)

Odlicna je, ali ja koristim sve sto imam - nekad nju, nekad Dr Plants, nekad Becutan, nekad SebaMed...:)




MamaNecaVo -> RE: Pavloviceva mast (3.10.2017 17:02:21)

Ko nije probao Throvaline-preporucujem,Savrsena krema.




Dragica Draga -> RE: Pavloviceva mast (4.10.2017 22:44:53)

Pavlovic za guzu obavezno, u slucaju ojeda sudocrem...
Za telo LaRoche... savrsene kreme, ne menjam ih, za lice A derma.




Mala Elena -> RE: Pavloviceva mast (5.10.2017 8:43:58)

Ja kombinujem, nekad Pavlogal, nekad onu roze Pavloderm, nekad Nivea B O i Chicco sa cinkom( pri kraju je)...




emicaa -> RE: Pavloviceva mast (5.10.2017 10:13:13)

ja za Davida izmedju ostalih probala i Pavlovic,krema kao krema.




Tatjana.87 -> RE: Pavloviceva mast (5.10.2017 14:09:58)

I pavloviceva nije vise kao sto je bila, kaze mi mama da je pre bila masnija dosta nije kao ova sada...ali bas bitno da je guza cista i namazana a marka kreme manje vise!




medamisko -> RE: Pavloviceva mast (5.10.2017 20:46:05)

Kotistila Pavlovicevu i zadovoljna sam. Koristila i one sa cinkom i pantenol.




Ana RR -> RE: Pavloviceva mast (5.10.2017 21:21:31)

Ja sam Marku mazala par puta ali mu nije odgovarala, odmah bi se ojela guza. Doduše, ja ne volim ni njen miris pa bi je verovatno promenila i bez ojeda.




Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>