RE: Homeopatija (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


sanja98 -> RE: Homeopatija (16.2.2015 16:43:15)

World hvala Vam




Trcosava -> RE: Homeopatija (16.2.2015 18:31:44)

Ja moram da pohvalim ovaj metod lečenja. Ali ne na sopstvenom primeru. Ja sam ipak dete farmaceuta i volem medikamente. [sm=jezicek.gif]

Pisala sam nekada negde ovde. Drugaričina devojčica je dobila 'artritis' sa 2 godine i tada su svi mogući lekari hteli da je stave na citostatike. Od lekara iz Srbije, preko lekara iz Slovenije i Engleske. Pošto moja drugarica nikako nije htela tu terapiju, iskopala je nekog lekara/pedijatra/homeopatu u Austriji. Juče su baš bili do mene - devojčici se skoro na svim mestima povukao artritis. Ostalo je samo na jednom prstiću i laktu (tu je i počelo). Sve ostalo se povuklo!!! Ok ona je na posebnom režimu ishrane i sve, ali opet.




Azra_ -> RE: Homeopatija (8.3.2015 12:21:29)

Mi smo rešeni da probamo i ovo. Ništa ne gubimo. Ono što nam treba je dobar homeopata, nebitno gde u Srbiji, ali da je dostupan za sms ili telefonske konsultacije, da ne bismo iz Niša svaki čas vodili dete u BG, ili NS na primer... Svaka preporuka dobrodošla! Dakle, dobar homeopata, dostupan za pacijente(decu) i van samog termina pregleda.




cockic -> RE: Homeopatija (15.3.2015 17:30:24)

jer neko ima iskustva sa tonsilotrenom,cera je dobila da ga pije zbog krajnika.rekao mi je za njega dezurni pediajatar.




Misha i Ljisha -> RE: Homeopatija (16.3.2015 7:23:15)

joj ja nekako u ovu homeopatiju ne verujem pogotovo jer se moja drugarica tako lecila i na kraju je ipak isla da izvadi stitnu. Sta ja znam meni sve to deluje kao placebo. I procitah nedavno bas jedan clanak kako je to "prevara". Moja komsinica npr leci decu kod homeopate ali kaze kad nista ne pomaze a desi se idu lepo po ab i lece se klasicno. Tako da ja smatram ako homeopatski lekovi pomognu verovatno bi sve proslo i samo od sebe a ako ne pomazu onda je i onako i ovako trebala klasicna medicina.




cockic -> RE: Homeopatija (16.3.2015 9:30:28)

ja iz okruzenja znam dosta slucaja kome je homeopatija pomogla,planiram da odem do homeopate po terapiju bas za ceru za krajnike.ja koliko sam videla sa ovim imunokind tableticama i svim homeopatskim lekovima oni deluju tako sto pogorsaju stanje.meni je bas juce ova dezurni pedijatar rekla da joj dajem to dok pije ab.jer verujem da bi krajnici od primene ovoga prvo buknuli pa se onda smirili.

jer moje iskustvo sa imunokindom je bilo da su od njega bili celo vreme prehladjeni i kasljali.i vise sam za to da im te lekove da homeopata koji daje i odredjene perilice za to dete.znaci mozda bi dala ovaj tonsilotren i jos neke perlice[sm=zmeden.gif]

nisam pametna,ali njoj svaki virus ode na krajnike,nema ona cepove na krajnicima.sto kaze dr.njoj su cisti bez ikakve tackice samo su prirodno veliki i odmah se zacrvene od slivanja nosa.ja pitala da li mogu da se smanje kaze da mogu do 5te godine.sto se iskreno nadam da ce se desiti.koliko sam razumela oni do tad rastu,a onda krece smanjivanje.




Janncica -> RE: Homeopatija (16.3.2015 13:06:47)

Meni je J koristila tonsilotren u jednom periodu jer je konstantno imala upalu krajnika. Ne znam da li od njega ili je prosto ojacala imunitet proredilo se. Ali smo i ipak morali da ih vadimo.Bili su truli od silnih upala i ogromni i odratni.
Sad su S ogromni.pogotovo kako smo izvadili treci krajnik. Opet je poceo da hrce zbog njih. Bas sam razmisljala da odem jedan dan do dr da vidim sa njim da l da pocnem i njemu da dajem tonsilotren. Zao mi ga da se muci. Ako ne pomogne nece ni odmoci.




Rosita -> RE: Homeopatija (21.7.2015 11:59:27)

Mi smo poceli homeopatiju sa D zbog cestih laringitisa i osetljivosti na vlazno vreme pre svega. Mesec dana smo uzalud bacili jer nismo sve radili pravilno, nesporazum, ali smo i dalje ostali pri tome, zena i metoda mi ulivaju poverenje. I sad je na terapiji, videcemo.

Ono sto sam htela da vas pitam je sledece- da li znate koliko je homeopatija uspesna u lecenju nervoznih creva? Ostaje mi to da probam. Sva ova skupa simptomatska terapija slabo mi pomaze, a patim se bas sa grcevima i bolovima i cestim stolicama. Isla sam kod gastroenterolga, lek koji mi je dao mi za sad ne pomaze, rekao je da dodjem za mesec dana da vidimo sta dalje ako nema efekta. Ja bih probala homeopatiju. Ima li neko neku informaciju, iskustvo?




World -> RE: Homeopatija (25.7.2015 8:42:59)

Opet ja da ti odgovorim.. [sm=smiley36.gif]

MM je imao problema sa crijevima i isao je kod homeopate, pa sta znam, nije uspio nesto sjajno da popravi.. tek kad je poceo da pazi na hranu onda se situacija popravila.. mislim da ipak ne mozes nista postici samo lijecenjem, treba uzroke eliminisati..





Zemunka85 -> RE: Homeopatija (28.10.2015 18:01:05)

Ima li neko preporuku za BG?




doktorkakristal -> RE: Homeopatija (28.10.2015 18:10:16)

ja sam iskreno mislila da ima efekta,ali sam naisla na istrazivanje u kome je dokazano da je homeopatija cista prevara,tako da se ja ipak vracam zvanicnoj medicini




eca89 -> RE: Homeopatija (30.11.2015 11:19:12)

Ženice moje, moja beba ima 10mjeseci i mnogo je muče zubići, pogotovo gornji kad izbijaju. Čitala sam neke članke, da se mogu bezbjedno koristiti kod beba i da imaju posebne kuglice za nicanje zubića, a opet me strah[sm=zmeden.gif].
A, žao mi je ne spavamo po cijelu noć, ona plače, jeca, a ja ne mogu da joj pomognem, mazala sam joj onaj gel, ali ništa samo grize, plače, očajna sam[sm=smiley19.gif]!
Ako ima neko iskustva neka piše.




World -> RE: Homeopatija (30.11.2015 11:27:06)

Ja sam davala djeci Osanit kuglice, pomagale su.




SunFlower -> RE: Homeopatija (30.11.2015 11:57:33)

Ja isto dajem Osanit kuglice (jos nemamo zube), mada ne primecujem da nesto pomazu. E sad, ona i nema neke izrazene tegobe , mislim ne mogu svako kenjkanje i nervozu da povezem sa zubima.
Medjutim, Osanit kuglice za prehladu - zakon!!! Dva puta joj je do sada bio zapusen nosic, cim pocnem da joj dajem kuglice za dva dana sve skroz nestane[sm=bravo.gif]




vonavoj -> RE: Homeopatija (30.11.2015 12:30:15)

Eco,J dentokind pomogne![sm=bravo.gif]




eca89 -> RE: Homeopatija (30.11.2015 12:32:01)

Von, ovde toga nema, , vidjecu šta oni imaju![sm=hudicek1.gif]




suncica01 -> RE: Homeopatija (5.12.2015 15:38:10)

Znam da u domu zdravlja Novi Sad postoji ambulanta za homeopatiju.Htela bi da vodim dete kod Dr Branke Basare.Da li neko moze da mi posalje kontakt i da mi kaze gde se nalazi ambulanta? Ako imate jos neke info.koliko se ceka na termin,cena...




Sanjalicaaa -> RE: Homeopatija (1.3.2016 10:39:20)

Ima li neko preporuku za homeopatu u Beogradu? Znam da na NB kod Yu biznis centra ima neka, kako da kazem, ordinacija njihova. Planiram tamo da vodim G ako u medjuvremenu ne saznam za neku drugu.




superm -> RE: Homeopatija (1.3.2016 12:19:27)

Ja znam. Vodim decu već 2 godine skoro. Poslaću ti pp




jovicaa -> RE: Homeopatija (12.9.2016 8:26:29)

premisljam se kod kog homeopate da odem..
koliko vidim vi najvise pisete od jednokratnim terapijama.
a moja drugarica ide u bg kod nekog homeopate koji je prikljuci na neki aparat i na taj nacin isto ispita organizam, plus se dobija terapija za sledecih mesec dana do kontrole....
e sad ne znam kolike su razlike? da li neko ima iskustva




jess021 -> RE: Homeopatija (5.11.2016 10:41:19)

Mi smo letos krenuli kod dr Branka Basare, popili obe doze konstitucionog leka i ja bas verujem da to ima efekta, a i dr mi uliva poverenje.
Jovice, kakav je to aparat?!




Rosita -> RE: Homeopatija (11.11.2016 14:43:09)

Idem i ja kod tog sa aparatom. Deo aparata sluzi da dr njime dodiruje tacke na prstima i na osnovu signala iz tela donosi zakljucke o stanju organizma. Mislim da je korisno u dijagnostici i dobar je metod. Meni za moje probleme , hm, pa i ne pomaze previse, ali problemi su dublji, a najvise patim od nesanice, a vrlo izbegavam konkretne lekove za to. Probala bih bachove kapi. Zvala sam dva prakticara, kod jednog je pregled i kapi 3000 kod drugog 1500. Zna li neko nesto o kapima, imate li iskustva, preporuku za prakticara u pp? Hvala :)




emicaa -> RE: Homeopatija (11.11.2016 15:05:53)

Ja ne vjerujem u to,za mene ipak prava medicina zakon [sm=smiley1.gif]
Probavali smo hemeopatske kuhlice za zube i za kasalj i nijedno nije pomagalo.




Rosita -> RE: Homeopatija (11.11.2016 15:31:54)

I ja za sve drugo preferiram klasicnu. Al za nesanicu i propratne stvari prvo pokusavam alternativu.




IvanaSK RR -> RE: Homeopatija (18.1.2018 13:16:13)


IZVORNA PORUKA: Somegirl

Ima li neko da mi preporuci Homeopatu- pedijatra na NBGD!?





Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>