RE: Pomoć bebi sa grčevima (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Diabla -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (8.5.2014 8:46:27)

moze li neko da me prosvijetli, posto ja ne znam da li moja beba ima grceve ili ne. Do 20og dana je bio prava knjiska beba. budi se na tri sata, pojede onoliko koliko mu napravimo, spustam ga u krevetac, ili zaspi iodmah, ili malo cuti pa zaspi. U zadnjih 10 dana se sve mijenja. Prvo, da naglasim, preko noci odlicno spava, budi se dva puta. Zaspi oko 8-9, pa spava do 9 ujutru sa dva budjenje da jede. Ali onda kad se probudi ujutru on ne spava punih 3 sata. Prvo jede, i ne pojede sve sto mu se napravi. Malo cuti, i onda pocinje da se buni, pa ga uzmemo na kratko, pa ga spustim recimo na trosjed, pa se opet buni, pa ga stavim u onu auto-sjedalicu jaje, kako li se vec zove, pa kad se opet pobuni, stavljam ga u krevetac, obrni, prevrni, ali minimalno na ruke. On se buni, negoduje, ali zna i da popi*di[sm=smiley13.gif]. Ali se na rukama smiri. Kad ni na ruke ne miruje, krene da trpa rucice u usta, sisa bekicu, i onda mu dam onu razliku sto nije pojeo. Ali to se kosi sa onim mojim principima da ga uobrocim. (jedino je preko noci vremensi uobrocen). I onda ga opet spustim u krevetac i opet obrni na bok, pa na stomak, malo cuclu, i onda jedva zaspi. Spava sat, sat i po pa opet isto. napominjem, da u popodnevnim casovima, kada jede, na pola flasice krene da stenje i da se grci, nateze se da prducka...

Ja bih rekla da ima neke blage grceve koji mu poremete ritam, jer mi je cudno da tako mala beba budna cijeli dan. Spava sve ukupno 4, 4i po sata dnevno. Prvi sin mi je bio hipotona beba i on je po cijele dane spavao, nije imao grceve i bio je uobrocen. Mozda sad nisu grcevi. mozda je prgave naravi [sm=hudicek1.gif]

Dajemo mu biogaiu ujutru. Da li smijem kombinovati Espumisan?




Peace* -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (8.5.2014 8:58:20)

Ne znam šta da ti kažem. Da se bebe razlikuju - to znaš. To što je prva spavala cele dane, ne znači i da će i druga. Koliko mi je Luka jeo i spavao prvih 6 nedelja non stop, imao blage grčeve koje smo rešavali sa malo Plantex čaja, toliko drugom ništa nije pomagalo za grčeve punih 6 meseci, sem termosa na stomak.
Znaš za foru sa fenom za kosu? Uspavljivanje fenom




Diabla -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (8.5.2014 9:09:13)

Znam za fen, sa Davidom sam sagorela 3 [sm=smiley36.gif] Jer je sa 4 mjeseca samo uz fen mogao da zaspi. Pa smo se jedva odvikli. Ali vidim sad da ima na youtube tih videa sa "bijelom bukom". Probacu. Begam, evo ga pjeva [sm=jezicek.gif]




Klarita -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (9.5.2014 12:00:09)

Ovde sam procitala savet za ples sa bebom, pored redovnih masaza stomacica, vezbica i termofora na stomacicu,ples je super...obavezno zaspi i mislim da mu je lakse. Super je savet [sm=smiley20.gif] jos ce i mama da smrsa[sm=smiley36.gif]




Jole84 -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (29.5.2014 14:45:36)

Ženskice mi za sad koristimo enterokind od prekjuče počeli baš jaki grčevi,pa sam pojačala na 6 puta dnevno,grejem joj stomače stavljam na moj,masirkam,plešem,sve pokušavamo....vidim prijalo joj je i kupanje sinoć,valjda zbog tople vode. Danas mi patronažna reče da mogu da joj dam i hipov čaj sa komoračem,jel ga koristila neka,da li je efikasan? Vidim da većina vas koristila planteks.




Anoniman -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (29.5.2014 14:50:43)

Ja koristila, samo sam to i davala Uni, sa nekih mesec i po pocela da spava celu noc, i vise ni g od grceva nije bilo. Nikakve kapi nismo koristili. Malo tople obloge, masiranje, spavanje na mom stomaku i proslo




vikiveki -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (29.5.2014 14:57:48)

Jole84,neću da te obeshrabrim ali ja sam sa mojom najstarijom ćerkom imala baš problema zbog grčeva...ja tri i po meseca skoro uopšte nisam spavala a ni ona.Ja sam isprobala i taj hipov čaj i planteks i neki makedonski sam koristila...Koristila sam i neki engleski sirup protiv grčeva kod beba,da ne govorim o termaforu,masaži,plesanju,lupkanju ,cupkanju,ležanju na stomaku...ma ne mogu više ni da se setim šta sam sve radila da joj umanjim grčeve,ali mogu ti reći da joj ništa nije mnogo pomoglo..namučile smo se i ona i ja,bilo mi je posle pravo olakšanje kada su grčevi konačno počeli da joj prestaju tj. da se smanjuju
Drugo dete mi nije ni približno toliko imalo grčeve,malo je imao samo na početku i to nešto slabo prvih mesec dana.
jedino što ti ja mogu reći iz mog iskustva je da imam utisak da imaju manje grčeva kada spavaju na stomaku,e sad tu postoji pitanje koliko je koja beba jaka tj. koliko joj je razvijena motorika,da može sama da pomeri glavu




Jole84 -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (29.5.2014 15:04:58)

UM onda ću da probam i s tim,mada što kaže Viki nema pravila,to su mi svi rekli,nešto pomogne a nekoj bebi ništa...prvi dan sam se baš uplašila kad je počela da vrišti ali sad sam smirenija,vidim da i to utiče na nju.




bubulence -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (29.5.2014 15:08:38)

moja E se jaaaako mucila sa grcicima, bukvalno po ceo dan vristala, bez pauza, ludeli smo, vodili je na hitnu...
uglavnom, tada su bile popularne Biogaia kapi i one su nam dosta pomogle a koristili smo i taj caj... probaj... probali smo i neke Espumisan kapi cini mi se, ali mislim da su joj one cak u jednom trenutku pojacale grceve ... svako dete je prica za sebe, isprobavas dok ne vidis sta joj odgovara...




Rosita -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (29.5.2014 15:13:21)


IZVORNA PORUKA: bubulence

svako dete je prica za sebe, isprobavas dok ne vidis sta joj odgovara...


A u tome i prodju. Ja sam probala svasta, doduse mi smo imali i probleme sa intolerancijom pa su grcevi i gasovi bili nesnosni, ali evo, znam da ti sad to nece doci do svesti, nije ni meni tada- nista! Masaza, nosanje, grejanje, vezbice da se isprducka, boravak na stomaku- ako je sto kaze Viki beba dobra motoricki, preko dana moze pod nadzorom na stomaku da spava i tako... dok ne prodje samo od sebe.




Jole84 -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (29.5.2014 15:18:56)

Rekli su mi i pedijatri u porodilištu i patronažna da joj je super razvijena motorika,lepo namešta glavu kad je stavim kod mene stomak na stomak ali nisam je još stavljala tako da leži,probaću,mada mi rekoše da je rano. A da li nešto utiče i moja ishrana? Hranim se baš bolnički,bez začina....mleko,keks,krompir,pirinač,jaja,sir itd...




bubulence -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (29.5.2014 15:25:54)

jole moze biti a ne mora da znaci. probaj da izbacis jaja, ona su teska... mlecno isto moze da smeta... susam...




Olga75 -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (29.5.2014 15:27:34)

ja sam davala espumisam od njenog 15tog dana do dobrih tri meseca , nije imala grceve neke da ih prevristi
da l zbog espumisana ili ih ne bi ni imala ne znam




vikiveki -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (29.5.2014 15:30:24)

I mene je nekad muka bila naterala da se pridržavam strogo svega toga šta treba jesti a šta ne




Jole84 -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (29.5.2014 15:31:46)

Ako izbacim jaja i mlečno,onda ne znam šta da jedem [sm=smiley36.gif]
Uh,probaću sve...kad uhvati muka.




Azra_ -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (29.5.2014 15:33:39)

Ovo i jeste tema ˝pomoć˝. Mi pokušavamo da pomognemo, ali grčevi se uglavnom mogu samo ublažiti, i onda čekamo da bebe porastu i da to prođe. Mi smo se napatili strašno. Ništa nije pomagalo, i sada mi odzvanja vrištanje u ušima. Svako dete priča za sebe. Čajevi ne mogu da škode, enterokind hvale. Nama espumisan nije pomogao, bilo je čak i gore, dr nam posle rekla da ukinemo jer kod neke dece i hoće da dovede do pogoršanja.

Pokušavajte....proćiće...ako ne za dan-dva, onda za koji mesec.




Torbica -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (29.5.2014 15:36:07)

Moja cerka je imala blage grcice. Patronazna mi je pokazala kako da je masiram i pritiskam nogice na stomacic. Kako je pritisnem, ona prducne. To sam radila pre svakog podoja i dosta je olaksalo. Prakticno smo izbacivali gasove koji su smetali. E sad, to nije ni blizu mazenja nego ruka kao kad se dojka masira, onako energicnije kruznim pokretima i u pravcu kazaljke na satu kako i idu creva. Espumisan ne znam da li je pomogao, ali je brzo to proslo, od njenih 15 dana do 2 meseca, u trecem ih vec nije bilo, a i ovo povremeno. Djole je imao isto, davala sam mu svakave probiotike i onaj engleski sirup isto, jace ga je mucilo od seke.. A ovaj najmanji nije imao. Preventivno sam mu davala Biogaju.
Naci ces vec nesto sto ce pomoci [sm=smiley31.gif]




dijana1* -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (29.5.2014 15:39:40)

Jole ja sam koristila kiselo mleko i sve namaze. Ali sam izbacila sve sto u sebi ima paradajiz. I svaki put posle podpja obavezno da podrigne. A Vuk je pio AD mleko i on je imao katastrofa grceve. Njega sam znala i po sat vremena masarita dok se ne isprducka.




emicaa -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (29.5.2014 16:14:12)

ja sam Teodori davali caj od komoraca i nismo nikad je grcevi nisu mucili,spremim joj caj koliko bih vode za mlijeko obicno 100 ml i onda u to satresem mlijeko i bili smo misrni,tako sam joj davala svako jutro i vece i preko dana masaze stomaka,na kraju krajeva ne znam ni dali bi je mucili grcevi ali sam pocela na vrijeme sa ovim da se nebi mucila.




emicaa -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (29.5.2014 16:15:43)

nadam se da cete shvatiti sta sam htjeli reci,ocigledno sam na nesto deseto mislila dok sam pisala pa je tekst budi Bog sa nama [sm=smiley1.gif]




Jole84 -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (30.5.2014 14:38:37)

Sinoć smo prošli bez jakih grčeva [sm=bravo.gif] masirala sam joj stomačić i leđa,lepo je utoplila i nalet je prošao,naravno pre svakog podoja enterokind,nešto je valjda pomoglo. Jela sam isto što i ovih dana,znači nije do hrane. Mm nigde po apotekama nije našao hipov čaj s komoračem,nude mu neki humana,šta mislite?




vikiveki -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (30.5.2014 14:44:15)

Jole84 ako si uspela da joj ublažiš grčeve onda samo tako nastavi[sm=bravo.gif] probaj da joj na taj način olakšaš bez upotreebe čaja ako si već primetila da joj je od masaže bolje.Mislim da nema potrebe da joj daješ tj. kupuješ taj čaj i sirup ako joj je bolje i od masaže




ivaMark -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (31.5.2014 12:21:53)

Jole, mislim da nema veze ko je proizvodjac, bitno je da je komorac... to je moje misljenje, samo pogledaj koji je sastav.
Nadam se da ves nece vise muciti grcici [sm=smiley31.gif]




World -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (31.5.2014 12:28:04)

Mi smo uzimali u dm-u neki njihov caj od komoraca, mada sam ga uglavnom ja pila.. a masirali smo stomacic svaku vece pred kupanje i spavanje, a nakon jela stavljali termofor i dobro je prosla, imala je grceve mozda samo 2-3 x...




Rosita -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (31.5.2014 13:19:44)


IZVORNA PORUKA: Jole84

Mm nigde po apotekama nije našao hipov čaj s komoračem,nude mu neki humana,šta mislite?


Nedavno sam slucajno cula u Aksi da Hipp ne izvozi vise na nase trziste taj caj, valjda je promenio ambalazu i cenu i procenio da to vise nije za nas prihvatiljivo... Tako bar kaze prodavacica.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  62 63 [64] 65 66   Sledeća stranica >   >>