RE: Pomoć bebi sa grčevima (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


vonavoj -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (26.12.2014 14:08:40)

Jeb...i ove iskakuce reklame! Sa moba mi ne da da odgovorim! Nama pomaze homeopatski ENTEROKIND! Odlican je..kako ga popije,iskaki se i umiri!!! Idu 3 kapi 3 puta dnevno..ali ja dajem po potrebi!




vonavoj -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (26.12.2014 14:10:52)

Kosta oko 950din!!! Ja ih nisam ni osetila sa J..a jedem sve! Tika mi je urlala..espumisan sam joj davala!




daca77 -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (26.12.2014 14:12:30)

Von, ne jedem nista...sve nesto bareno na pari i nista...




Jole84 -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (26.12.2014 14:12:42)

Dacika Mili nije pomagao ni espumisan ni enterokind, a ustvari ne mogu da ti kažem da bilo šta pomaže tako da grčeva nema...malo ih je ublažilo ovo: biogaia kapi, čaj od komorača Humana, nosanje, nunanje, puštanje vode na česmu, fen...pokušaj sve, nešto bar malo da je umiri [sm=smiley31.gif]




wivern -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (26.12.2014 14:22:16)

Mi smo grcice imali par dana, koristili enterokind i termofor. I uvece zvuk fena za spavanje preko youtube-a




daca77 -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (26.12.2014 15:01:52)

Uh...danas prestala i da kaki...do sada je na svaka 2-3h pelena bila puna, a sada ni to ne radi...kako li cemo da prezivimo prvu godinu-ne znam?[sm=smiley13.gif]




wivern -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (26.12.2014 15:09:11)

Daco ako ti je za utehu isto tako sam i ja mislila, ali sad je vec lakse [sm=bravo.gif]
Ne mora da kaki stalno, bitno je da piski.




daca77 -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (26.12.2014 15:44:18)

Wiv, u pravu si...bar ce ovaj ojed, koji je krenuo od juce, valjda da se povuce.[sm=zmeden.gif]




Ivanka 75 -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (26.12.2014 15:48:49)

Daco, Iva je kakila po nekoliko puta dnevno prvih meseci, samo menjaj pelenu [sm=smiley1.gif]

P,S. Lepo je videti te u ovim temama [sm=smiley31.gif]




daca77 -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (26.12.2014 15:55:48)

[sm=smiley31.gif]




wivern -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (26.12.2014 17:45:33)

Daco mazi odmah neku kremicu sa cinkom, da se ne pojaca ojed..
Probaj i da skuvas caj od kima, ja sam mu to davala zbog gasova.




daca77 -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (26.12.2014 19:32:23)

Wiv, juce pocela sa Sebamed kremom protiv ojeda...
A reci mi kako pripremas caj od kima? Meni dodje da sipam pola kesice, jer mi je bas blag.




wivern -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (26.12.2014 21:49:36)

Na 100 ml vode pola kafene kasicice kima. I ja sam dodavala malo secera da bi lakse pio.




vonavoj -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (26.12.2014 22:22:35)


IZVORNA PORUKA: daca77

Uh...danas prestala i da kaki...do sada je na svaka 2-3h pelena bila puna, a sada ni to ne radi...kako li cemo da prezivimo prvu godinu-ne znam?[sm=smiley13.gif]

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] svi smo preziveli..sa drugim je jos lakse!
Pazi za ojed,ako su bubuljice,mozda su gljivice..ja sam mazala daktanol krem..i proslo je..i sudokrem..




branki* -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (5.2.2015 8:16:50)

po cenu da ispadnem totalna ne znalica,ko da nisam vec ocuvala jednu bebu,ali...da li beba moze da ako ima grceve pokazuje iste simptome kao da je gladna,tj da stalno trazi sisu.moja malecka npr sisa obe dojke i onda je spiustim i nakon 5 minuta nekad ona krene da stenje,da crveni u licu ,da se uvija i opet trazi sisa..da li je ona u stvari gladna ili su to grcevi,pa se ovako kao smiruje?




Misha i Ljisha -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (5.2.2015 8:20:38)

Branki ja verujem da trazi sisu da se smiri. Jer njima je sisa kao analgetik. Medjutim to nije bas dobro resenje jer mislim tim stalnim davanjem bebi da sisa ustvari pogorsavas stanje sa grcevima. Javice se NM pa ce ti vec odgovoriti.
(ja se utripovala da je tema o dojenju pa rekoh da ce se javiti NM al pitaj i tamo za svaki slucaj hehehee)
Jao ljubi curicu[sm=smiley31.gif]




branki* -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (5.2.2015 8:26:07)

hocu,ljiso[sm=smiley1.gif]
ja ne znam je li skok u razvoju ili grcevi ili je gladna...za 10 dana imamo prvu kontrolu,pa cu videti koliko je napredovala...




wivern -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (5.2.2015 11:18:45)

Branki i moj se smiruje sisanjem, nisam primetila da ima jače grčeve zbog tog stalnog sikenja. Mada mi i nismo parametar za grčeve, nismo imali te klasične probleme nego više se mučimo sa prduljcima.




Peace* -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (5.2.2015 11:33:52)


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Branki ja verujem da trazi sisu da se smiri. Jer njima je sisa kao analgetik. Medjutim to nije bas dobro resenje jer mislim tim stalnim davanjem bebi da sisa ustvari pogorsavas stanje sa grcevima. Javice se NM pa ce ti vec odgovoriti.



Kod nas se dojenjem samo odlagali grčevi za pola sata.
Tako da, kada sam videla da su grčevi, nisam davala da sisa nekih 2 sata, taman za toliko se smirio najjači talas grčeva, i onda bi sisao.




daca77 -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (5.2.2015 12:28:11)

Branki, i ja mislim da su grcevi, jer na sisi oni prestaju, tj.odlazes ih i kasnije pojacavas time.
Moja to isto radi i sada, iako nisu grcevi, vec cisto poslepodnevno izlivanje besa.
A kad su grcevi bili,nama je mnogo pomogao termofor za grceve i ova muzika https://www.youtube.com/watch?v=yi1C4UiEm0I




branki* -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (5.2.2015 12:30:47)

hvala,devojke[sm=smiley31.gif]
ako napreduje fino,onda nije gladna,onda su grcevi.videcu na kontroli.




daca77 -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (5.2.2015 14:44:52)

A zar je moguce da je moja beba dobila sada grceve, jer sam pojela malo rasturene sarme?[sm=zmeden.gif]
Ne mogu vise da jedem pirinac i krompir i danas ovo malo ubacih, ali jadnice se do sad dralo.[sm=smiley19.gif]




Mariya -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (5.2.2015 15:57:26)

Ako si sarmu danas jela za rucak, to jos nije stiglo do tvog mleka. Pre ce biti nesto sto si juce ili jutros jela.




Azra_ -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (5.2.2015 18:13:43)

Moje dete je imalo grčeve punih 4-5meseci. Prevrištao je i noć i dan. I da ne pričam šta smo sve probali. Ja sam baš striktno vodila računa o ishrani jedno 2 meseca, nikakvog rezultata nije bilo, pila sam i onaj Hipp čaj za doilje, ma šta sve nisam, i nikakve vajde nije bilo. I na kraju, tako, nekako preživesmo. Čak je i kasnije, oko 6.-7.meseca znalo da mu se javi, ali mnogo manje nego na početku. Ako vam je za utehu, nekad i nije sve baš do nas i do našeg mleka...




eca89 -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (16.2.2015 13:31:38)

Djevojke, kada se obicno javljaju grcici? Moja beba ima 13dana, evo je sva crvena, napreže se, budi se iz sna, je li to to? Jaje iskljucivo dojim, pazim sta jedem, ne znam je li mogu ranije??




Stranica: <<   < Prethodna stranica  69 70 [71] 72 73   Sledeća stranica >   >>