RE: Razvod braka (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Porodica i partnerski odnosi



Poruka


Anoniman -> RE: Razvod braka (9.11.2017 10:39:35)

Bila sam mnogo iznervirana.Valjda zato sto mi se desilo nesto neocekivano kako nisam planirala pa sam imala hiljadu nekih pitanja.
Pa dobro jeste sada da je gotovo i da nema tu vise sta da me zanima a pogotovo ne da se bavim trivijalnim stvarima ili jos gore da se nerviram oko bilo cega.
Ja ne mogu nikome nista zapovediti ni sta ce raditi ni govoriti.Nisam to mogla ni kada sam bila deo toga kamo li sada.A na kraju krajeva ni ne tice me se.
Moram sada da se slozim sa Maslacak,kada je rekla sto krivicu prebacujem na njegovu majku a njega ne spominjem.Pa realno ona moze da prica i pokusava sta hoce to je do njega sta ce on da dopusti.On odlucuje i sta ce da kaze i da uradi Tako je to u odnosu sa svakim.Ali eto meni je smetalo jer znam kako to funkcionise.Oni su uvek tim bili.Ma i da me opanjkavaju njemu nece on nista reci na to.Cak ako treba i on ce mene njima.Llepo ce diskutovat o meni,pa i dok sam bila tu.Kao da su oni na jednoj strani a jana drugoj.Jasam neko ko treba njima da se dokazuje.
Eto cesto citam o tom edipovom kompleksu al ja bas i ne verujem u to preterano.Iz nekog iskustva i iskustva ljudi oko sebe mogu da kazem kako stvari izgledaju.Obicno momci (znaci ne svi ali vecina ) dok su mladji nisu toliko vezano za majku ili roditelje. Tad ih zanima samo devojka,starci su dosadni i znate vec kako to ide.E onda kad se ozene onda odjednom se to malo promeni.Eto pitajte najstarijeg muskarca kojeg znate ko mu je bitniji majka ili zena pa da vidimo odgovor. Onako me nevezano za moj slucaj navelo na razmisljanje sto spomenu se edipov kompleks.
Uglavnom se mogu ozenjeni podeliti u dve grupe,oni koji su privrzeni majci,roditeljima,porodicni,i ovi drugi koji bas ne mare za to.Tesko je tu naci neku sredinu vecinom su tu upitanju dve krajnosti.Govorim o onome sto vidim.Sada uzmite neku mladu devojku pitajte sta lepse zvuci,momak koji brine o roditeljima ili onaj koji ne brine.A onda kadase udaju promene misljenje.Pa kada rode, musko dete onda opet gledaju na sve to iz drugog ugla i to je tako.

Misha hvala ti sto si podelila svoju pricu.Zelim sve najbolje tebi i tvojoj sestri.
Jesi li jos uvek u tom selu?Evo mene sada zanima zasto je taj razvod kod nas toliki tabu i sramota a nije sramota imati jednu dve stotine veza,imati vezu od deceniju i razici se,u cemu je razlika? I ok je da neko bude s nekim godinama i prekine ali ako se razvede onda je to nesto drugacije?Dobro verovatno je ljudima drugacije kada imaju decu ali ne govorimo tome.Cudom se cude kada je neko bio u braku i nije vise al se niko ne cudi kada neko vezu zavrsi pa eto sta mislite?





mama Jo -> RE: Razvod braka (9.11.2017 10:45:21)

Anonimna, mi ti svi zelimo sve najlepse u zivotu i da pronadjes svoju srecu, i da nadjes coveka koji ce te postovati i sa kojim ces biti lepo srecna, to ti svaka zena kdavde zeli 100%!
Ali po tome kako i sta si pisala nam se svima cinilo da se opterecujes nebitnim stvarima.
Sada si slobodna udahni zivot punim plucima, i neka ti ovo bude lekcija zivotna, nikada ne dozvoli da se ponizavas i da trpis stvari koje ti ne odgovaraju.
Sve najlepse ti zelim od srca!
Veliki pozdrav i uzivaj!




Peace* -> RE: Razvod braka (9.11.2017 12:23:31)

Vidiš Anonimna, sada već zvučiš kao normalna osoba.
Ono pre neki dan... zaista nisam mogla da ti kažem ništa lepo.
Valjda je trebalo da ti se slegne.

Ljudi generalno, nevezano za to da li je selo, vole tračeve. Vole da trpaju nos u tuđ život.
Ali isto tako veoma brzo zabovarljaju.




isidora88 -> RE: Razvod braka (9.11.2017 12:40:58)

Mi smo imali dosta razvoda u drustvu u poslednje vreme, ali niko tu ne ogovara niti bilo sta slicno, tako i u selu, kad saznaju za razvod bice im interesantno jedan dan da ispricaju komsinici i slicno i vec sutradan ce nesto drugo biti nova tema.




Sanjica26 RR -> RE: Razvod braka (9.11.2017 14:09:42)

Anonimna, sve si lepo rekla. Sada glavu gore i disi punim plucima. [sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: Razvod braka (11.11.2017 20:22:56)

Razlika izmedju braka i veze mozda nije u sadrzaju ali jeste u cilju. Potpisivanjem bracnog ugovora priznajemo pred svetom da je to ta osoba za nas,jedna jedina,ona "prava" i da smo sigurni da je to za ceo zivot. Zato razvod braka i jeste bauk i sramota. Jer je u pitanju neuspeh.

Niko se nije zenio/udavao da bi se razvodio. Svi su to radili sa ubedjenjem da je to to. Niko ne ulazi u brak sa mislju "ajde videcemo..do kada traja,traje" ili "ako ne budemo jedno za drugo,onda svako svojim putem".

Zato smatram da se niko nije zeznuo birajuci odredjenog bracnog partnera. To je cisto zavaravanje sebe i opravdavanje svog neuspeha. Izuzev ako im roditelji nisu birali partnera ili su se naslepo vencali iz neke koristi, sto sigurno nije slucaj i to su zanemarive brojke ako ih ima.

Kako neko ko je svog partnera uzeo iz ljubavi (sto je najstrasnije) ili iz postovanja, moze sebi dozvoliti da dodje do tako necega? Kako moze od sebe napraviti budalu pred celim svetom i od partnera takodje? Da li je uopste znao u sta se upusta? Izvinite to mi je kao ono ocu piski,necu piski.

Znaci sami smo raz..ali brak (jedno ili oboje zajedno). Nije kriv nas partner jer nije bio pravi. Nemojmo se tesiti time. Birali smo ga sami. Tada nam je bio pravi.
Nemojte reci ljudi se menjaju. Svi se menjamo ceo zivot. Nemojte pricati o duzim vezama pre jer uspevaju i kratke bez zajednickog suzivota. Pravila nema. Nije stvar srece vec stvar nas samih. Nije nam bilo dovoljno stalo do doticne osobe. Nismo smatrali da je vredna postovanja niti icega. Zato nam nije uspelo.

Zasto nam uspevaju drugi po redu brakovi? Koliko znate ljudi da se zene/udaju po 5 puta? Ja nikog zaista. Vecina ostaje na drugom braku. Nemoguce je da odjednom drugi bracni partner svima odgovara. Tu se vracamo na pocetak. Razvod jeste sramota i sada se ti isti koji su zeznuli prvi brak trude da uspe drugi, sto zbog sebe sto zbog sveta. Prvog puta su mogli da povrede drugu osobu, da rade cirkus od zivota i od tog braka a drugi puta to niko ne radi.

Onaj pravi/prava ne postoji. To je cista hollywoodska izmisljotina. Svaka osoba je prava ukoliko smo je voleli i ukoliko je bila nas izbor u odredjenom delu naseg zivota. Mi smo ti koji se menjamo pa samim tim posle biramo drugu osobu da nam bude "prava". Ali ako smo se zavetovali na brak trebali smo znati da je tu kraj nasem biranju.




mama Jo -> RE: Razvod braka (12.11.2017 15:29:56)

[sm=smiley20.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Razvod braka (12.11.2017 15:42:43)

Anonimna, dala si se u duboku filosofiju.




MamaNecaVo -> RE: Razvod braka (14.11.2017 0:04:57)

Da.
U bas duboku filozofiju.




mama Jo -> RE: Razvod braka (14.11.2017 0:34:18)

😊😊
I veruj razvod nije nikakva sramota, nemoj uopste time da se opterecujes.




MamaNecaVo -> RE: Razvod braka (14.11.2017 0:51:12)

Naravno da nije sramota niti neki zivotnj neuspeh.
Desava se.




emicaa -> RE: Razvod braka (14.11.2017 7:45:24)

ajme zar je ovo jos aktuelno...




Peace* -> RE: Razvod braka (14.11.2017 8:59:31)

Zasto nam uspevaju drugi po redu brakovi? Koliko znate ljudi da se zene/udaju po 5 puta? Ja nikog zaista. Vecina ostaje na drugom braku. Nemoguce je da odjednom drugi bracni partner svima odgovara. Tu se vracamo na pocetak. Razvod jeste sramota i sada se ti isti koji su zeznuli prvi brak trude da uspe drugi, sto zbog sebe sto zbog sveta. Prvog puta su mogli da povrede drugu osobu, da rade cirkus od zivota i od tog braka a drugi puta to niko ne radi.

Onaj pravi/prava ne postoji. To je cista hollywoodska izmisljotina. Svaka osoba je prava ukoliko smo je voleli i ukoliko je bila nas izbor u odredjenom delu naseg zivota. Mi smo ti koji se menjamo pa samim tim posle biramo drugu osobu da nam bude "prava". Ali ako smo se zavetovali na brak trebali smo znati da je tu kraj nasem biranju.


I slažem se i ne slažem.

Mislim da se prvi put ljudi udaju / žene iz ljubavi i tada ne razmišljaju o tome da ljubav u smislu klinačke zaljubljenosti prolazi, i tada dolazi na red realnost.
Neki prosto dobro odaberu, a neki ne.

Drugi put su ljudi toga svesni... tako i biraju. Iskusniji su.

Ne mogu da prihvatim da se ljudi ne trude za prvi brak.

Zar se nisi i ti trudila, Anonimna?

ps. i dalje ne mislim da je razvod sramota.




Anck Su Nmaun -> RE: Razvod braka (14.11.2017 9:03:18)

IZVORNA PORUKA: Anoniman
. Zato razvod braka i jeste bauk i sramota. Jer je u pitanju neuspeh.


Ovo kao da je neko rekao pre 40 godina u vreme moje babe kada razvod jeste bio sramota.
Nesupeh..ok, al svima se moze desiti.


A ovo Holivudska izmisljotina..pa zeno tamo se razvode posle 48 sati, sta reci [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




mama Jo -> RE: Razvod braka (14.11.2017 9:07:42)

Sve je to zivot... a u danasnje vreme ne znam vise sta ljudi treba da urade da bi bilo sramota stvarno.




MamaNecaVo -> RE: Razvod braka (14.11.2017 11:17:48)

Danas vise nista nije sramota ali bukvalno.
Mada uporedjivati brak sa filmovima i tome slicno je nekako porazavajuce i mizerno.




Manjama -> RE: Razvod braka (20.3.2018 12:04:27)

Cao svima, nova sam na forumu. Nadam se vasim odgovorima, a mozda ako i ne dobijem nikakav mozda ce mi biti lakse bar dusu da otvorim. Mislim da je doslo vreme da presecem neke stvari. Naime, imamo dete od godinu dana, zaljubila sam se u dobrog coveka, radnog, koji je zeleo sve sa mnom, tako sam i ostala trudna. Od tada sve pocinje da se menja, kao da mu je ta trudnoca dala za pravo da se ponasa kako on hoce, jer se podrazumeva da cu preko svega preci jer nosim njegovo dete. Umeli smo strasno da se posvadjamo, za sve bi krivi moje hormone kako sam ja nervozna i trazim razloge za svadju. Umela sam da poverujem u to i uverim sebe da sam kriva. Hajde tesila sam se bice bolje. I umelo je da bude bolje... Ja sam u medjuvremenu zavrsavala fakulet i dobili smo dete pre godinu dana i zvanicno poceli da zivimo zajedno. Mi smo bili na spratu kuce, njegovi roditelji u prizemlju, nikada nije postavi stvari izmedju mene i njih kakve treba da budu, pa sam cesto bila izlozena raznim neprijatnostima, a u prvi sukob sa njegovom majkom sam dosla kada je mali imao mesec dana. I od tada stalno je nesto novo izmisljala. Ja sam to prenosila na njega, tu nervozu zbog njenog ponasanja, on bi planuo u svakoj raspravi, pretio sudom, da ce se razvesti, da ce mu sud odrediti kada ce vidjati dete... Nadala sam se boljem, ostajala zbog deteta... Blizila nam se svadba i dalje su izbijale svajde, pakovao mi je stvari oduzimao sve sta je kupio. Naravno i gospodja majka je imala sta za reci, umela je da vredja i ogovara moju porodicu. Shvatao je kakva je ona zapravo u trenucima iznerviranosti njenim ponasanjem, ali cim bi se strasti stisale, on bi se opet priklonio njoj, a ja sam bila za sve kriva. Umeo je da urla na mene, da mi polomi telefon, gadja stvarima, unosi mi se u lice, uvrne ruku. Sve sam to krila od mojih, jer nisam zelela da ih sekiram i nadala se boljem... ostalo je samo na nadanju. Posle jedne od svadja sa njehovom majkom, ta zena me je cak i pljunula, dva puta, nakon toga nisam zelela da mi ona cuva dete niti da mi se priblizava. Nakon sto se sve smirilo, on je na sve to zaboravio i ja nisam smela nista da kazem za nju. Osecalama sam se ludom u beskrajnim raspravama sa njim... U toj nadi da ce biti bolje ostala sam ponovo trudna, valjda nas je jos ta strast vezivala. Prvo sam razmisljala o abortusu, a onda shvatila da ne mogu sama svom detu da presudim.. Da sam bila odlucnija i ranije se resila da ga ostavim, ne bih ni dosla do ove slave, ali i kada bih otisla ja bih se zbog deteta vratila jer mi je bilo mucno da otac dolazi da ga vidi. Pokusala sam da resim situaciju, dogovorili smo se oko nekih stvari i odlucili da bebu zadrzimo. Nista se nije menjalo sam su se ponavljale stvari koje me izludjuju, svake nedelje se desi neki novi stres zbog moje svekrve, cak nas je zbog nje i njegov otac isteravao iz kuce. On pocne da trazi stan privatno, ali se brzo prikloni roditeljima ipak. Tu sam kao uljez, ni muz ne staje na moju stranu. I dalje fizicki nasrce na mene tokom svadje, preti mi....Vidim da se nista ne menja na bolje, da nikada necu imati mira u toj kuci. Kao i sto se ponovilo da ce se ponavljati da spakuje moje stvari i da mi oduzme stvari koje mi je kupio. Ne ume da me zastiti od nerviranja, da iznesm zdravu bebu, prema tome nema obzira, vukao me za ruku da me izbaci iz kuce, dete nam sedi metar od nas. Ne znam, da se nadam i dalje, nema nikakve vajde, nece se promeniti, mogu da odem kod mojih, a kako cu sa detetom i jos jednim u stomaku, stvarno ne znam.




jess021 -> RE: Razvod braka (20.3.2018 12:25:58)

Manjama, iskreno nikad mi nije bila jasna logika zena koje u problematicnom braku sa jednim detetom ostaju ponovo trudne?!
Izvini, znam da ti pametovanje sad najmanje treba, ali prosto sam morala jer mi stvarno nije jasno.
A sto se tice tvog braka, reci cu ti samo ako neces da odes zbog sebe, onda otidji zbog svoje dece. Nije nista strasno da otac dolazi da ih vidja. Ako imas gde samo napred!
Srecno!




Milena18 -> RE: Razvod braka (20.3.2018 12:29:05)

Manjama, molim te nemoj više trpeti zlostavljanje. To je ono što ti muž i njegovi roditelji rade - zlostavljaju te.
Napisala si da nema vajde da se nadaš, svesna si i sama u kakvoj se situaciji nalaziš. Nema izgleda da će se bilo šta promeniti.
Zašto se pitaš šta bi kod tvojih sa dvoje dece? Objasni im šta se dešava. Ne znam kakav odnos imate, ali verujem da će te podržati i pomoći ti.
Dobro došla na forum i pridruži nam se i u drugim temama.




Manjama -> RE: Razvod braka (20.3.2018 12:30:35)

Nije sad bas da smo planirali i hteli bebu, nije bilo planirano, ciklusi su nakon porodjaja bili neredovni. Znam da je neodgovorno i nezrelo da tako postupi, da kada on ne zeli nikakav vid zastite, zastitim sama sebe. Isto tako umela sam sebi da kazem da ljudi zive i u mnogo gorim brakovima, da ja ocekujem da mi bude med i mleko. Uvek me je drzalo za njega to sto je bio uvek bio dobar otac svom detetu, uvek mi je u svemu ponogao sto se tice dete i kuce. Ali je ocigledno da ne mozemo da izgradimo zdrav i stabilan brak.




Manjama -> RE: Razvod braka (20.3.2018 12:35:55)

Kada ja kazem da sam ja jedina nezasticena u toj celoj kuci, onda on meni kaze kako ja od sebe pravim "zrtveno jagnje". Ne znam, nekad osetim da gubim kontrolu nad svim, pomislim pa nisam ni ja tako divna prema njemu, umeo bi svasta da kaze, kako mu stalno drzim slovo.... Ali nikada nisam vredjala, pretila.. Ali svakako neke stvari, nijedna zena ne zasluzuje.
Hvalaa puno




jess021 -> RE: Razvod braka (20.3.2018 13:04:01)

Zasto dozvoljavas da ti nabija osecaj krivice?
Zasto ti brak ne bi bio med i mleko?
Uporedi se sa nekim ko ima lepsi brak od vas. To sto je on dobar otac prosto nije dovoljno, super sto je tako jer onda bi trebalo da im uvek bude dobar otac, a ja mislim da tebi tu mesto nije i da nikad neces biti srecna, a zivot jako brzo prolazi.




IvanaSK RR -> RE: Razvod braka (20.3.2018 13:31:14)

Kao što kaze Jess.. Nemoj se uporedjivati sa gorim, nego sa boljim..
Moj je savet da odes, ako ikako mozes. Bolje dobar razvod, nego los brak.
Lako je pricati sa strane, ti sama znas najbolje celu situaciju. U braku i treba pretrpeti neke stvari, ali psihicno, fizicko zlostavljanje nikada ne treba trpeti. Nesrećna i lose raspoložena ne mozes biti dobra ni deci .




Manjama -> RE: Razvod braka (20.3.2018 14:04:33)

Vidim i ja da se moja sreca ovde ne nazire...
Uvek sam se cudila zenama koje sve to dopustaju i kako to da ne mogu da se pokupe i odu... i ispadoh bas ja ta.... ni tamo, ni vamo. I ja smatram da je bolji dobar razvod i da neraspolozena i depresivna nista lepo ne mogu pruziti svojoj deci.[sm=smiley13.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Razvod braka (20.3.2018 17:41:43)

Izvini ja cu sad direktno, a koja si nedelja trudnoce? Sto nisi otisla na abortus. Nije to nista strasno. Lakse bi otisla sa jednim detetom a verujem da bi ga abortus pogodio pa bi ti rekao da odes. Mislim mene kad bi neko terao ja bih se sama spakovala i otisla momentalno. Ja sam takva. Imas gde da odes. To on misli u svojoj glavi da ces umreti ako odes od njega. E pa pokazi mu da si zivela i ziveces bez njega. Ja se salim stalno da su pcele najpametnije. Truta drze dok sluzi posle trut umire.

Posto on nije da se selite onda idi ti isama. Mozda bi vam oboma bilo mnoogooo bolje da se odselite ali posto to njemu bas i ne pada na pamet sta ces ti tu gde ce te samo ponizavati? U se i u svoje kljuse. Znas ti ko si i ne moze to niko da ti oduzme.Kako moja koleginica kaze razvod boli kao kad se udaris u lakat. Jako boli brzo prodje. Znas ako si se nekad udarila u lakat Vrlo brzo ces se ti navici i privici bez njega a onda ce ti pasti teret sa srca i pitaces se sto nisi ranije sbe pocastila mirom. A on...pa izvini ali iz ove perspektive ne cini mi se ni da ce dolaziti da vidi dete. Pogotovo zbog njegove majke. Tako da zaboravi da ce deca ili dete imati oca. Bices samohrana majka i to je ok.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  69 70 71 [72] 73   Sledeća stranica >   >>